Skocz do zawartości

Lokalizacja Google


kompus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Używam w moim Mi 9 SE lokalizacji tylko przez GPS (nie chce skanowania WiFi i po sieci komórkowej), ale niektóre aplikacje które wymagają dostępu do lokalizacji nie chcą działać.

Wyświetla się taki komunikat

IMG_20190625_180713.thumb.jpg.8e5e18772453d0ad2d8df05cbd9da59e.jpg

Gdy kliknę nie, dziękuję to aplikacja nie chce działać. Da się ten problem jakoś obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kompus napisał:

Witam!

Używam w moim Mi 9 SE lokalizacji tylko przez GPS (nie chce skanowania WiFi i po sieci komórkowej), ale niektóre aplikacje które wymagają dostępu do lokalizacji nie chcą działać.

Wyświetla się taki komunikat

IMG_20190625_180713.thumb.jpg.8e5e18772453d0ad2d8df05cbd9da59e.jpg

Gdy kliknę nie, dziękuję to aplikacja nie chce działać. Da się ten problem jakoś obejść?

Jeśli masz ustawione "Tylko GPS" (ja tez tak mam) to żeby aplikacja pobierała dane o lokalizacji to musisz ręcznie przed jej odpaleniem włączyć GPS (kliknąć ikonkę GPS na pasku powiadomień). W przeciwnym wypadku wyskoczy Ci powyższy komunikat i klikając "Nie,dziękuję" lokalizacja się nie odpali (zobacz, że wtedy ikonkę GPS masz wyłączoną).

O czym natomiast pisze @dzidexx sugerując, że aplikacje nie mogą działać na "Tylko GPS" to ja nie mam pojęcia. 

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, dzidexx napisał:

Tak przecież przełączysz na "wysoka dokładność" a po kolejnym kliknięciu na "oszczędzanie baterii". ????

 

Otóż właśnie nie. Wejdź sobie w ustawienia GPS i ustaw ręcznie "Tylko GPS". Następnie włącz / wyłącz GPS z ikonki i zobacz że w momencie wyłączania GPS ten się wyłącza całkowicie a nie na oszczędzanie baterii. Jeśli ustawisz ręcznie wysoka dokładność to owszem .. wtedy przełączanie GPS z ikonki na pasku przełącza "wysoka dokładność" / "oszczędzanie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...