Skocz do zawartości

Bateria - dyskusja ogólna


kinga.t

Rekomendowane odpowiedzi

hej, jak długo trzyma wam bateria ? u mnie nie wytrzymuje doby, gadać dużo nie gadam, sporo przeglądam, i jasność mam na 100% ale to i tak bardzo szybko moim zdaniem ucieka ta bateria.

dziś np w ciągu 3 h jazdy z google maps ze 100% spadła mi do 5% ... to normalne?

poza tym podczas rozmów, nawet krótkich telefon bardzo się nagrzewa to też normalne?

Edytowane przez kinga.t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w ostatnich tygodniach zauważyłem duży spadek wydajności baterii. Kiedyś ładowałem co 2 dni, teraz muszę codziennie bo dwóch dób nie wytrzyma. Nawet jak telefon leży nieużywany, to wykres pokazuje że ciągle coś go wybudza (mimo iż nie ma co). 

Więc tak, potwierdzam to co opisujesz i nie, nie jest to normalne bo pół roku temu Mi8 trzymał świetnie na baterii. "Coś się popsuło" jak to w Xiaomi, chciałem zmienić na Mi 9 ale jak sytuacja się powtórzy... Zresztą już ludzie narzekają na dziale Mi9 odnośnie baterii :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, że bateria ostatnio jest słabsza. Trwa to jakieś 2 miesiące. Do wieczora rzadko kiedy mi telefon wytrzyma, wcześniej na koniec dnia miałem jeszcze 20% zapasu.

Ale jak dla mnie 3h używania Google Maps na 100% jasności wyświetlacza może zjeść baterię bez żadnego problemu. Najwięcej energii telefon wykorzystuje właśnie podczas przeglądania czy nawigacji - wszystko w telefonie pracuje wtedy pełną parą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi - autorka rzadko pojawia się na forum, wstrzymaj się dłużej z usuwaniem ;)

@kinga.t - zmień proszę tytuł na "Bateria - dyskusja ogólna" bądź coś podobnego. Przyda się taki temat.

 

A wracając do tematu. Zainstalowałem dzisiaj ostatnie MiGlobe. 4h temu odłączony od ładowarki, 2.5h SOT, zostało 68% baterii (co prawda tylko na Wi-Fi, ale jest to wynik zdecydowanie lepszy od tego na xiaomi.eu, gdzie przy 2.5h SOT na Wi-Fi zostawało mi coś koło 50% baterii). Zobaczymy jak będzie dalej.

Screenshot_2019-06-25-20-50-02-327_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.9ae8d478dd393268bfae2a8f2463f73c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiadomienia jak to w miui. Jeśli ustawisz tylko w aplikacji oszczędzanie energii  "bez ograniczeń" to przychodzą jak chcą. Aby zwiększyć szanse na prawie 100% powiadomienia to autostart trzeba zaznaczyć i nadać uprawnienia na działanie w tle. Z baterii jestem zadowolony, jednak te wyniki, które podałem to  w czasie 24h. W ciągu 2/3 dni to taki SOT raczej nie do osiągnięcia. Jednak w Redmi 6pro gdzie bateria 4000mAh przy podobnym użytkowaniu podobne miałem wyniki ale na xiaomi.eu. Coś tam było nie tak bo sygnał sieci był na pierwszym miejscu w zużyciu energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariusz5891 napisał:

@mariusz.ur To rewelacyjny wynik bym nawet rzekł. Jak z powiadomieniami na globalu? Pytam bo zainstalowałem w piątek xiaomi.eu stable i jest cienko z baterią, zastanawiam się czy nie wrócić na global

U mnie na Globalu bateria właśnie słaba :|  Ta sama wersja, a wyniku takiego nie uzyskam nigdy. Nooo chyba że pół dnia bym YouTube'a oglądał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy wyciskanie takie wyniki, ja jestem mega zadowolony jak 5h sot przekraczam, i kiedyś tak było, ale tak jak wcześniej ktoś napisał od kilku miesięcy jest zauważalny spadek wydajności baterii :/ przechodzilem z globala na eu i było jeszcze gorzej, później z eu na globala ale przedostatnią wersję i było ok teraz zaktualizowałem znów do najnowszego globala i znów jest słabiej :/ macie jakieś info jak na najnowszym eu jest? Bo jednak telefon najpłynniej działa na eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale chyba nie rozumiesz że ludzie mają ten telefon od np. roku i widzą u siebie przy tym samym stylu użytkowania duży spadek wydajności baterii. Po premierze miewałem 6-7-8h sot po Wifi, teraz jak dobiję do 5h to klaszczę w dłonie. Soft został skopany, w tle ciągle wybudzony, nie idzie tego opanować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Na początek ponownie zrob reinstal najnowszej aktualizacji. Na ekranie aktualizacji w prawym górnym rogu masz 3 kropki, kliknij w nie i potem wybierz pierwszą opcję od samej góry.

Jeśli to nie pomoże to pozostaje przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Takie problemy z baterią po aktualizacji do nowszej wersji Androida bardzo często spowodowane są przez jakąś aplikację zainstalowaną na telefonie, która nie ma jeszcze pełnego wsparcia nowego systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 6.03.2020 o 11:29, pkonrad napisał:

Na początek ponownie zrob reinstal najnowszej aktualizacji. Na ekranie aktualizacji w prawym górnym rogu masz 3 kropki, kliknij w nie i potem wybierz pierwszą opcję od samej góry.

Jeśli ktoś myśli, że to jakieś absurdalne czary-mary, to ja potwierdzam z własnych doświadczeń - ten sposób często działa "cuda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wymieniłem baterie na nówkę. Tylko mam problem. Z początku bateria trzymała masakra. Poczekałem do tych kilku cykli, bo było w instrukcji, że po 3 do 5 ładowaniach dopiero bateria osiągnie pełna wartość. Ale dalej słabizna... Spróbowałem całkiem rozładować. Ale ku memu zdziwieniu na ostatnim procencie bateria trzymała bardzo długo. Ciężko było rozładować. Przez jeden procent sot na ekranie osiągnął około 50 minut. Za drugim i trzecim razem to samo. Na ostatnim procencie bardzo długo trzyma. Jak ja skalibrować, ktoś może ma jakiś pomysł?

Po tym jednym całkowitym rozładowaniu się poprawiło lekko, ale nie aż tak znacząco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wymieniał ktoś baterie w jakimś serwisie we Wrocławiu i może polecić. Potrzebowałbym żeby się to dało zrobić na miejscu bez zostawiania telnofu na dzień.
Ewentualnie czy proces wymiany jest na tyle prosty że można to sobie ogarnąć w domu.
Chodzi mi bardziej o złożenie tego, trzeba tam dać nowe taśmy uszczelniające

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie po 2 latach użytkowania tak wygląda sprawa baterii wg. AccuBattery. I coś w tym jest. Rozglądam się za serwisem gdzie wymienię baterię, możliwie najbliższą oryginałowi. Nie chcę zmieniać telefonu, gdyż pomijając kwestię małej pojemności baterii, to naprawdę zacny sprzęt.

photo_2021-02-04_10-21-49.thumb.jpg.b5111b54d39a8ecb7af7f68e5a4cca65.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odswierzam temat. :)

Kupiłem używany mi 8. Telefon na starcie miał już prawie dwa lata, więc po kilku miesięcach użytkowania stwierdziłem że może warto wymienić baterię bo rzeczywiście średnio trzymała.

W serwisie w Warszawie w Xiaomi outlet wymienili mi na nową wymijająco twierdząc że bateria od tego samego producenta co oryginalna. 

Oczywiście okazało się że to jakiś badziew. Bateria spuchła a telefon wyłączał się przy 40%.

W ramach gwarancji wymienili mi na kolejną taka samą.

Potem zamówiłem na allegro już niby oryginalna i sam wymieniłem. Ale ta bateria też średnio działa. Poniżej 20% to wystarcza nieraz na 5 minut użytkowania. 

 

Stąd moje pytanie. Gdzie można kupić taką naprawdę oryginalna baterię żeby normalnie działała. ?

 

Edytowane przez Jenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem to mi zła przysłali, więc potem wziąłem z allegro. Tylko jaka jest szansa że będzie oryginalna? Dlatego piszę tutaj czy ktoś poleci jakiś sklep (może być nawet na Ali) gdzie można kupić. Bo z opisu to każdy sprzedaje oryginalne a potem telefon trzyma mi krócej niż na starej baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hej, od ponad tygodnia zauważyłam drastycznie szybkie rozładowywanie się baterii, na noc mam 100%, w nocy najwięcej schodzi na sygnał sieci. Bateria nie trzyma całego dnia, o 22 miałam 100% teraz już 40%, a tyle co byłam na insta . Jak patrzę na wykres to od 22 do teraz, 32 % zeszło na ekran. zoptymalizowałam już uzywanie aplikacji w tle, zmieniłam kolor z białego na czarny, a dalej wydajność beznadziejna. Czy to kwestia SW czy już tel się kończy ??

czy może po kolejnej aktualizacji się poprawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...