wasabi

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy

1166 posts in this topic

Przed chwilą, majdan12 napisał:

Ja o takim czymś kiedyś mówiłem,ale nawet jak masz mało aplikacji i chcesz nagrać 20 minut to można się zdziwić :(

20 minut to jakieś 4-5 GB, w tej chwili mając nawigację Offline i potrzebne aplikacje, zdjęcia i muzykę mam 7 GB wolnego ;) Wiadomo, jak ktoś potrzebuje tysiąca plików mp3 to nie kupuje takiej małej pojemności. 

1 minutę temu, galakty napisał:

20 minut to jakieś 4-5 GB, w tej chwili mając nawigację Offline i potrzebne aplikacje, zdjęcia i muzykę mam 7 GB wolnego ;) Wiadomo, jak ktoś potrzebuje tysiąca plików mp3 to nie kupuje takiej małej pojemności. 

Teraz to już są na tyle duże pakiety internetowe że można słuchać on-line muzyki :)

Teraz to już są na tyle duże pakiety internetowe że można słuchać on-line muzyki :)

W sumie racja, w ramach doładowania na kartę mam 6 GB na miesiąc, nie płacę nic za internet, a przecież są pakiety dodatkowe.

Ale tak czy siak, przeliczałem właśnie te filmy 4K i na minutę wychodzi 315 MB, łatwo policzyć na ile możemy sobie pozwolić.

Przed chwilą, galakty napisał:

W sumie racja, w ramach doładowania na kartę mam 6 GB na miesiąc, nie płacę nic za internet, a przecież są pakiety dodatkowe.

Ale tak czy siak, przeliczałem właśnie te filmy 4K i na minutę wychodzi 315 MB, łatwo policzyć na ile możemy sobie pozwolić.

Ile ja się czasu biłem z myślami czy wybrać znowu (drugi raz) Mi Note czy Mi Max,ale już nie nagrywam filmików,tylko czasem jakieś zdjęcia to wybrałem większy telefon który bardziej mi przypasował a że jeszcze bateria dobra to dodatkowy plus,wyświetlacz też nie najgorszy.

Ile ja się czasu biłem z myślami czy wybrać znowu (drugi raz) Mi Note czy Mi Max,ale już nie nagrywam filmików,tylko czasem jakieś zdjęcia to wybrałem większy telefon który bardziej mi przypasował a że jeszcze bateria dobra to dodatkowy plus,wyświetlacz też nie najgorszy.

Bądźmy szczerzy, na co dzień nikt nie nagrywa setek filmów... A jak nagrywa, to ma odpowiedni sprzęt czyli lustrzankę. Ja kupiłem Mi4C, bo jak sobie pojadę na wycieczkę/wakacje albo czasem na ciekawy event to chciałbym mieć dobry film. 15-20 minut wystarczy, potem zrzucę na pendrive i można dalej. 

Przed chwilą, galakty napisał:

Bądźmy szczerzy, na co dzień nikt nie nagrywa setek filmów... A jak nagrywa, to ma odpowiedni sprzęt czyli lustrzankę. Ja kupiłem Mi4C, bo jak sobie pojadę na wycieczkę/wakacje albo czasem na ciekawy event to chciałbym mieć dobry film. 15-20 minut wystarczy, potem zrzucę na pendrive i można dalej. 

Ja też jak nagrywałem to jakieś głupoty co były na chwile a potem kasowałem,bo ja nawet nie kolekcjonuje sobie filmików/zdjęć gdzie ja jestem,bo nie mam takiej skłonności patrzeć na to co było kiedyś w moim życiu,no ale nie będę wybiegał poza temat Mi Note :)

Panowie wszystko to kwestia potrzeby danej osoby. Wiadomo jak się chce mieć bardzo dobre zdjęcia to lustrzanka. Filmy to dobra kamera. Ale zależy to także od potrzeby danego użytkowania. Ja mam w domu 13 miesięczny obiekt nie do okiełznania i zanim rozłożę lustrzankę i statyw aby uchwycić fajny moment jej głupotek to wspomniany obiekt w niebywałej szybkości przemieści się w inne miejsce , wróci i jeszcze raz tak poleci. Tak więc w tym wypadku fonik z 4k i dobrymi fotami się przydaje. A te filmiki nie są długie , a chwile zapisane bezcenne ;)  I tu mi note spisuje się mi bardzo dobrze ;)

1 person likes this

Ta osoba co ode mnie kupiła Mi Note to jedyne robi zdjęcia notatek a raczej robiła bo porzuciła studia i idzie do pracy więc już totalnie nie będzie aparat używany w Mi Note :) a szkoda takiego aparatu,może kiedyś wezmę przejdę się do niego (mam kilka metrów) i porównam sobie Mi Max na MoKee a Mi Note na MIUI z aplikacją ''Aparat'' i Open Camera'' bo ciekaw jestem czy będzie ogromna różnica.

4 godziny temu, galakty napisał:

Jest jeszcze (do rozważenia) inna opcja – jakaś apka w telefonie do konwersji z 4K na 1080p, a oryginały kasować. Przy zachowaniu bardzo przyzwoitej jakości obrazu daje to co najmniej 4x–8x zmniejszenie rozmiaru plików. Tylko w warunkach terenowych to troszkę bez sensu z powodu poboru prądu. Ale jeśli się podróżuje autem i wiadomo, że co jakiś czas jest się gdzie podładować, to czemu nie.

2 minuty temu, latet napisał:

Jest jeszcze (do rozważenia) inna opcja – jakaś apka w telefonie do konwersji z 4K na 1080p, a oryginały kasować. Przy zachowaniu bardzo przyzwoitej jakości obrazu daje to co najmniej 4x–8x zmniejszenie rozmiaru plików. Tylko w warunkach terenowych to troszkę bez sensu z powodu poboru prądu. Ale jeśli się podróżuje autem i wiadomo, że co jakiś czas jest się gdzie podładować, to czemu nie.

Tylko czy jest taka aplikacja a jak jest to ciekaw jestem ile by potrzeba czasu aby się w to bawić.

2 minuty temu, majdan12 napisał:

Tylko czy jest taka aplikacja a jak jest to ciekaw jestem ile by potrzeba czasu aby się w to bawić.

Nie mam pojęcie. Pewnie istnieje wiele, ale zapewne większość z nich daje efekt mierny albo wymaga ustawiania wielu parametrów itd. itp.

Niedawno poświęciłem sporo czasu na testy tego typu konwerterów online i wszystkie swoje nagrania 4K, po zgraniu na peceta, konwertuję tym:

https://www.onlinevideoconverter.com/cloud-converter

i z czystym sumieniem to polecam. (Ale oryginały oczywiście też sobie zostawiam).