Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tak aczkolwiek moja klapka nie ma tych naklejek (chyba).

Piszę chyba bo chciałem to sprawdzić ale moja ssawka jest jakaś już słaba bo nie mogę tego drewna zdjąć... ani klapki od PRO ;p

 

Acid, dałbys radę w wolnej chwili zrobić test benchmarkowy na MiNotePro? Wiem, antutu nie jest wyznacznikiem normalnego użytkowania urxządzenia, niemniej jednak chciałbym się przekonać czy pronlem throttlingu występuje w tak dużym stopniu jak w m9 lub Z3+. Zrób test Antutu 3 lub 4 razy pod rząd i wrzuć tu wyniki jak możesz, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zdejmowana klapka to fajny patent ale Eru w poście #547 tego wątku wskazał, że na xioamiforsale.com można kupić dedykowane dębowe case - to również dobry pomysł, który nie wymaga zdejmowania tyłu. oczywiście pogrubia i pocięża to urządzenie ale coś za coś, przynajmniej ramka i rogi są dodatkowo chronione.

 

@Acid

Jak będziesz robił test AnTuTu Mi Note Pro to dla porównania zrób też dla wersji bez Pro w nazwie, dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już nie mogę słuchać tego "China's Apple" :)

Ja również nie rozumiem porównania. MIUI jest odrobinę podobne do iOS, ale bardziej funkcjonalne i spersonalizowane. Ceny są o wiele niższe, firma nie wmawia przy każdym modelu, że jest doskonały i nie możemy bez niego żyć, więc trzeba od razu kupić nowy. Co do sprzedaży to opiera się m. in. na stosunku cena a jakość, a nie na chęci zabłyśnięcia wśród innych.

PS I Apple nie ma tylu błędów  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy czas bootowania? Mój mi3 straaasznie długo się włącza i wydaje mi się że redmi Note lte wypadał w tym wypadku lepiej

Patrzycie pod to wszystko pod złym kątem.

 

Pomimo, że Mi4 i Mi3 np. mają ten sam rom to jednak firmware i wiele plików jest indywidualnych dla danego modelu. Podobnie z MiNote a Mi4. Te same podzespoły? Hm... ok ale HTC M8 też ma takie same i co... uruchamia się tak samo? I nie są do końca te same. Różni te modele wyposażenie np. HiFi czy IR blaster. W jednym może ładować więcej sterowników podczas bootowania, a w drugim mniej. Jeden może mieć kernel szybszy a drugi wolniejszy. Jeden ma do trimowania 64 GB a w drugim 16 GB. Itd.

 

Do tego dochodzi soft czyli różne wersje. Kiedyś Mi3 bootował długo a teraz jest szybko. Wiem to po naprawach telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym porównaniu

 

Zadziwiają mnie zawsze takie porównania ale dobrze, że są bo dają jakiś obraz szybkości i płynności działania. I tak przykładowo Mi Note jest wolniejszy od OnePlus One mimo takiej samej specyfikacji 9a do tego ma gorzej reagujący na dotyk ekran) -

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiają mnie zawsze takie porównania ale dobrze, że są bo dają jakiś obraz szybkości i płynności działania. I tak przykładowo Mi Note jest wolniejszy od OnePlus One mimo takiej samej specyfikacji 9a do tego ma gorzej reagujący na dotyk ekran) -

 

 

Bzdura. Z politowaniem patrzę na coś takiego. No i co w związku z tym? Jak postawię obok Lumię czy iPhone 6 czy Nexusa jakiegoś to będzie widać te różnice na ich korzyść. I co z tego? Ale jak masz Mi Note w ręku to nie widzisz tego prawda? Takie porówniania są z dupy bo NIC nie pokazują. Pokazują jedynie o np. viber o 0,5 sekundy uruchamia się szybciej na OPpO niż na MiNote. No i co w związku z tym? Czy to wpływa negatywnie na użytowanie? Tak. Oczywiście, ale tylko dla tych, którzy chodzą z dwoma telefonami w dłoniach i jednocześnie uruchamiają te same aplikacje. Ja bynajmniej tak nie robię.

 

A czemu tak jest, że Oppo szybciej uruchamia apkę jakąś? A kogo to obchodzi...

 

Wyższość MIUI? Uhm... aosp jest brzydki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porównania są jednak ważne dla tych którzy kupują i swoje przykładowe cuężko zarobione lub bardzo długo oszczędzane 1500zł chcieliby wydać jak najlepiej czyli na urządzenie szybsze choćby nawet tylko delikatnie a nie jest dla nich najważniejszy wygląd nakładki ale ogolna płynność działania urządzenia. Ci zaś, którzy kupują to czy tamto urządzrnie bo im się nakładka podoba albo metalowa obudowa zamiast plastikowej już z góry wybrali a często tylko szukają potwierdzenia słuszności wyboru. Nie, raczej nikt nie chodzi z dwoma urządzeniami naraz ale jeśli jedno jest szybsze o 0.5 sekundy to... to zazwyczaj to właśnie zdobywa puchar w wyścigach F1, WRC czy IndyCar. Ludzie lubią wygrywać i cieszą się gdy ich urządzenie wygrywa, niezależnie od tego czy jest to smartfon, samochód czy cokolwiek innego. Taka jest po prostu natura a wyjątki czyli osoby które patrzą inaczej i wolą coś innego, brzydszego, wolniejszego i gorszego etc tylko... tylko ją potwierdzają, jak w przysłowiu ;)

Btw- wiem @Acid że jesteś fanbojem marki Xiaomi i nakładki MiUi więc nie mógłbyś (chyba) napisać że sprzęt innego producenta jest szybszy, płynniejszy, sprawniejszy, ładniejszy...

Edit - Xiaomi Mi Note / Mi Note Pro to nie jedyne flagowce na rynku - warto wiedzieć i ludzie chcą wiedzieć dlaczego ten flagowiec tego producenta a nie tamten flagowiec innego producenta, co w tym dziwnego?

Edytowane przez Igorius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy MIUI po roku używania nie zwalnia jak większość androidów,że np.zaczynają lagować bo w systemie nazbierało się za dużo śmieci i trzeba system stawiać od nowa?Prosiłbym aby wypowiedział się ktoś kto używa MIUI już dość długo na jednym urządzeniu bez wcześniejszego formatowania systemu.Czy fakt,że np.w MI4 podczas szybkiego przewijania w ustawieniach zauważamy przycięcia są winą samego urządzenia czy jednak MIUI?

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z MIUI jest o tyle ciężko, że jeśli co tydzień aktualizujemy, to mamy z automatu czyszczone cache app i dalvik cache - więc telefon trochę się odświeża. Ale na Mi2s, dawno temu, za czasów v5 siedziałem co najmniej 6 miesięcy na jednym z wydań i nic złego się nie działo.

A lagowanie przy przewijaniu, to pewnie wina ustawień zarządcy procesora i I/O schedulera

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, raczej nikt nie chodzi z dwoma urządzeniami naraz ale jeśli jedno jest szybsze o 0.5 sekundy to... to zazwyczaj to właśnie zdobywa puchar w wyścigach F1, WRC czy IndyCar. Ludzie lubią wygrywać i cieszą się gdy ich urządzenie wygrywa, niezależnie od tego czy jest to smartfon, samochód czy cokolwiek innego. Taka jest po prostu natura a wyjątki czyli osoby które patrzą inaczej i wolą coś innego, brzydszego, wolniejszego i gorszego etc tylko... tylko ją potwierdzają, jak w przysłowiu ;)

Nie no jak można w ogóle tak myśleć... Za 1500 ludzie kupują po prostu telefon z bajerami, o dobrym stosunku jakości do funkcjonalności. Jak im się podoba MIUI to wezmą MIUI i mają gdzieś, kompletnie gdzieś że jakiś Oppo w jakimś filmiku ma 0,5 sekundy szybsze otwarcie aplikacji. Z wygrywaniem telefonów wiesz kiedy jest? Kiedy jest się w gimnazjum. Potem liczą się inne rzeczy. Dla mnie to jest kompletnie niezrozumiałe jak można w ogóle dyskutować o tym filmiku bo z niego nic nie wynika. 

Przecież wytłumaczeń na ten stan jest wiele o których pisałem. Oppo może być na ART, może mieć jakieś szybsze pamięci, kernel czy coś tam jeszcze.. I co z tego, skoro jest brzydki ;p

 

 

Btw- wiem @Acid że jesteś fanbojem marki Xiaomi i nakładki MiUi więc nie mógłbyś (chyba) napisać że sprzęt innego producenta jest szybszy, płynniejszy, sprawniejszy, ładniejszy...

Nieprawda. Chętnie bym przygarnął Blackberry gdzie nie trzeba grzebać, aktualizować co tydzień, zastanawiać się czy budzik zadzwoni czy nie. Robić wipe itp. No i ta klawiatura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPO a nie Oppo

Haha, akurat wydaje mi się zabieg Acida był celowu. Oneplus One (OPO), to jest akurat praktycznie sklonowany Oppo Find7, zresztą właścicielem marki OnePlus jest..Oppo.

Czy ktoś dysponuje chińskim dev romem do Mi Note Pro? Nie jestem w stanie ściągnąć przez weba, inaczej nie umiem. Ibuygou pograło w kulki i mam chiński stable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, akurat wydaje mi się zabieg Acida był celowu. Oneplus One (OPO), to jest akurat praktycznie sklonowany Oppo Find7, zresztą właścicielem marki OnePlus jest..Oppo.

Nie do końca. Fakt że OPO bazuje na find 7 ale 1+ nie należy do oppo, za to właściciel 1+ jest byłym pracownikiem oppo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Fakt że OPO bazuje na find 7 ale 1+ nie należy do oppo, za to właściciel 1+ jest byłym pracownikiem oppo

According to the Chinese government's documentation, the only institutional stockholder in OnePlus is Oppo, although Lau has denied that OnePlus is a wholly owned subsidiary of Oppo.

Ale być może to już nie jest tak jak piszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Chętnie bym przygarnął Blackberry gdzie nie trzeba grzebać, aktualizować co tydzień, zastanawiać się czy budzik zadzwoni czy nie. Robić wipe itp. No i ta klawiatura...

To masz szansę - już niedługo ma wyjść Blackberry Venice z wysuwaną w dół klawiaturą fizyczną, co powinno odpowiadać Twoim potrzebom.

Wracając do tematu wątku -

Czy to prawda, że flagowiec Xiaomi czyli Mi Note nie posiada NFC?

Edytowane przez Igorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Note nie ma ani jednego ani drugiego ale ma dual sim i lte

Ma albo dual sim ale bez slotu microSD albo single sim i slot microSD - drugie gniazdo na sim ma podwójną funkcję. Pod tym względem Redmi 2 wypada lepiej bo ma dual sim i normalne gniazdo microSD - nie ma też NFC. No i jest zdecydowanie tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...