Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko w ekranach IPS zmiana barw następuje dopiero blisko 180 stopni, więc to jakiś margines wykorzystywania telefonu co piszesz. Co więcej chyba nie ma znaczenia czy czerń jest czarna czy prawie-czarna. 

 

IPS w Xiaomi jest bardzo czarny dla czarnej czerni ale nie tak czarny jak czerń w amoledach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, posiadasz oba urządzenia. Jaką widzisz praktyczną przewagę note pro nad note (o ile takowa istnieje) w codziennym użytkowaniu? Nie bawię się w gry. Telefon do fb, twittera, maila, vibera oraz tapatalka. Gram od dzwona. Potrzebuję żeby osiągał około 4 godzin SOC, aby do wieczora. Czy warto kupować note pro? Różnica w cenie na ibuygou w wersjach 64gb jest niewielka. Jednakże note występuje w wersji czarnej w przeciwieństwie do note pro. Doradzisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, posiadasz oba urządzenia. Jaką widzisz praktyczną przewagę note pro nad note (o ile takowa istnieje) w codziennym użytkowaniu? Nie bawię się w gry. Telefon do fb, twittera, maila, vibera oraz tapatalka. Gram od dzwona. Potrzebuję żeby osiągał około 4 godzin SOC, aby do wieczora. Czy warto kupować note pro? Różnica w cenie na ibuygou w wersjach 64gb jest niewielka. Jednakże note występuje w wersji czarnej w przeciwieństwie do note pro. Doradzisz? 

Lepiej Note. Z Note PRO zawsze mam przeczucie "czy dotrzymam do wieczora" albo "co będzie jak w mieście gdzieś trzeba będzie odpalić nawigację". Z Note nie muszę o tym myśleć. Wrócę z pracy mam 60-70%, w zasadzie mogę drugi dzień iść do pracy bez ładowania i zejdzie do 30-35%. I mniej się grzeje - prawie w ogóle (chyba, że dużo w Chrome się siedzi). W Note sobie dałem bambusową klapkę czego bym na PRO nie zrobił (konieczna grafitowa taśma przewodząca).

 

Płynność? Cóż. Widać, że PRO jest płynniejszy. Nawet w Ustawieniach MIUI przy przewijaniu, czasem w internecie. Ale nie znaczy, że Note jest tu gorszy.

 

PRO jest fajny itp ale dla entuzjastów, dla których wydanie 2k to nic i lubią sobie powiedzieć: mam 4GB ramu, 2K wyświetlacz :) Jeśli komuś nie przeszkadza ładowanie codziennie to w sumie można brać. Tym bardziej, że ma się "maksymalną" specyfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej Note. Z Note PRO zawsze mam przeczucie "czy dotrzymam do wieczora" albo "co będzie jak w mieście gdzieś trzeba będzie odpalić nawigację". Z Note nie muszę o tym myśleć. Wrócę z pracy mam 60-70%, w zasadzie mogę drugi dzień iść do pracy bez ładowania i zejdzie do 30-35%. I mniej się grzeje - prawie w ogóle (chyba, że dużo w Chrome się siedzi). W Note sobie dałem bambusową klapkę czego bym na PRO nie zrobił (konieczna grafitowa taśma przewodząca).

 

Płynność? Cóż. Widać, że PRO jest płynniejszy. Nawet w Ustawieniach MIUI przy przewijaniu, czasem w internecie. Ale nie znaczy, że Note jest tu gorszy.

 

PRO jest fajny itp ale dla entuzjastów, dla których wydanie 2k to nic i lubią sobie powiedzieć: mam 4GB ramu, 2K wyświetlacz :) Jeśli komuś nie przeszkadza ładowanie codziennie to w sumie można brać. Tym bardziej, że ma się "maksymalną" specyfikację.

Masz oba a jednak używasz PRO. Z powodów pewnie typowo dev, ponieważ gotujesz dla niego romy i jest bardziej rozwojowy? Pytam z ciekawości.

 

`Czarny Note jak dla mnie ładniejszy. Może nie jestem aż takim "entuzjastą" o jakich piszesz, ale czuję że mogę mieć niedosyt. Próżność kurcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobał mi się Xiaomi Mi Note. Ponieważ jest on wykonany ze szkła z przodu i ze szkła z tyłu mam pytania:

- Czy pod wpływem ciepła szkło na tylken stronie obudowy nie pęka? Czy w ogóle przy bardzo duzym obciążeniu nie grzeje się smartfon, w tym tył (zazwyczaj, w innych telefonach jest to w okolicy aparatu fotograficznego)?

- Co w przypadku upadku urządzenia i powstania tzw pajączka? W jaki sposób się to naprawia i ile to kosztuje - ile kosztuje tył szklany a ile kosztuje ekran (goryla szyba)? Pytam o to bo w przypadku urządzeń zrobionych z plastiku z otwieraną tylną klapką nie-ze-szkła ryzyko trwałego uszkodzenia jest mniejsze, ba, można taką lkapkę sobie wymienić - tu problem w przypadku szkła może być duży [a i urzadzenia z tyłem metalowym np w HTC to problem bo po upadku powstają nieodwracalne wgniecenia].

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobał mi się Xiaomi Mi Note. Ponieważ jest on wykonany ze szkła z przodu i ze szkła z tyłu mam pytania:

- Czy pod wpływem ciepła szkło na tylken stronie obudowy nie pęka? Czy w ogóle przy bardzo duzym obciążeniu nie grzeje się smartfon, w tym tył (zazwyczaj, w innych telefonach jest to w okolicy aparatu fotograficznego)?

?

Lool. Co to za szkło, które pęka pod wpływem ciepła? Daj spokój nie ma czegoś takiego. Przecież żaden producent by tego nie wydał. Zresztą po to jest metalowa ramka by ciepło też było przez nią odprowadzane. Note na obecnych romach się nie grzeje w ogóle. Owszem jak długo siedzisz na Chrome czy youtube to się grzeje ale to robi dosłownie każdy telefon. Na pewno emitowane ciepło jest w granicy komfortu. Wiem bo mam też Note PRO i czuć różnicę na plus.

 

- Co w przypadku upadku urządzenia i powstania tzw pajączka? W jaki sposób się to naprawia i ile to kosztuje - ile kosztuje tył szklany a ile kosztuje ekran (goryla szyba)? Pytam o to bo w przypadku urządzeń zrobionych z plastiku z otwieraną tylną klapką nie-ze-szkła ryzyko trwałego uszkodzenia jest mniejsze, ba, można taką lkapkę sobie wymienić - tu problem w przypadku szkła może być duży [a i urzadzenia z tyłem metalowym np w HTC to problem bo po upadku powstają nieodwracalne wgniecenia].

Nie było jeszcze przypadku zbicia klapki z tyłu ale widzę, że koszt tej klapki to ok 30 dolarów. Co więcej możesz ją zmienić na drewnianą. Ja tak mam i wygląda super, no i nie musisz się martwić o to. Choć podejrzewam, że musiałbyś się mocno natrudzić by zbić tylne szkło. Natomiast front... cóż. Po prostu uważaj na telefon i tyle. Wymiana ok 500 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za szkło, które pęka pod wpływem ciepła? Daj spokój nie ma czegoś takiego. Przecież żaden producent by tego nie wydał.

Znam takie przypadki, które dotyczyły tabletu Modecom FreeTab 9000 IPS - ludzie zgłaszali taką usterkę firmie i informowali o tym na innym forum - link do tematu. Dlatego pytam jakie jest ryzyko tego w smartfonie Xiaomi Mi Note.

 

Nie było jeszcze przypadku zbicia klapki z tyłu ale widzę, że koszt tej klapki to ok 30 dolarów. Co więcej możesz ją zmienić na drewnianą. Ja tak mam i wygląda super, no i nie musisz się martwić o to. Choć podejrzewam, że musiałbyś się mocno natrudzić by zbić tylne szkło. Natomiast front... cóż. Po prostu uważaj na telefon i tyle. Wymiana ok 500 zł.

Jeszcze nie było ale istnieje takie ryzyko - dlatego pytam. Moja żona miała LG Optimus G E975, które i z przodu i z tyłu ma goryle szkło drugiej generacji które przy upadku uległo rozbiciu. Koszty naprawy niestety były zbyt wysokie, zbyt bliskie rynkowej wartości urządzenia.

Co do tylnej klapki z drzewa bambusowego to czy istnieje też dla wersji z więcej niż 16GB wbudowanej pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lool. Co to za szkło, które pęka pod wpływem ciepła? Daj spokój nie ma czegoś takiego. Przecież żaden producent by tego nie wydał. 

W Xperiach, a konkretniej Z3C jest bardzo dużo przypadków, gdzie szkło samo z siebie pęka. I powodem jest właśnie różnica temperatur / naprężenia. Także są tacy producenci :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosz http://www.xiaomiforsale.com/pl/akcesoria/166-wood-cover-minote-bamboo-2779898755382.html a że nie zrozumiałeś przenośni to cóż ( ͡° ͜ʖ ͡° )

Tapnięte przez MiPad

Nie nie nie, Acid pisał o samej klapce którą zapewne można dostać na aliexpress a ty dałeś linka do etui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej gigabajtów na chipie == grubszy chip == ser == kanapka...

Może już odstaw MOCARZA bo źle się to dla Ciebie skończy, dobrze? :rolleyes:

Wyraźnie napisałem dlaczego pytam o tą klapkę - na xionamiforsale.com nie widziałem wersji 64GB z bambusową klapką a jedynie z taką bambusową klapką jest wersja 16GB - czytaj ze zrozumieniem ;)

Co do tylnej klapki z drzewa bambusowego to czy istnieje też dla wersji z więcej niż 16GB wbudowanej pamięci?

W xioamiforsale.com nie widziałem wersji 64GB z bambusową klapką dlatego pytam.

Skoro występuje drewniane dedykowane case to OK, mogę je użyć (o ile kupię tego smartfona co nie jest pewne na ten moment) gdyż nieźle się prezentuje i zapewne dobrze będzie wyglądało a i smartfonowi doda prestiżu - nigdy u nikogo takiego czegoś nie widziałem. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale te klapki można kupić osobno rozumiesz? O to mi chodziło. Możesz kupić normalnie ze szkłem z tyłu a potem poszukać klapki na wymianę. I nie ważne jaki masz rozmiar pamięci. Tak łatwiej kupić prawda?

 

Ja mam taką:

http://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=4043

 

(choć moja jest bez tych naklejek).

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie ma na razie nigdzie czarnych mi note 64gb. Ibuygou twierdzi ze może juz nie być w ogóle. Wracając do notę pro, @acid grzanie telefonu przy normalnym użytkowaniu bez grania sprawia odczuwalny dyskomfort?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny próg definiujący dyskomfort. Moim zdaniem jest to odczuwalne jak wkładasz telefon ciepły do kieszeni.

Warto zaznaczyć, że Note PRO to telefon dla entuzjastów. Mają za 2 tysiące telefon z maksymalną specyfikacją ale muszą się liczyć z baterią i w tym akurat przypadku jeszcze z grzaniem bo jest sam S810.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny próg definiujący dyskomfort. Moim zdaniem jest to odczuwalne jak wkładasz telefon ciepły do kieszeni.

Warto zaznaczyć, że Note PRO to telefon dla entuzjastów. Mają za 2 tysiące telefon z maksymalną specyfikacją ale muszą się liczyć z baterią i w tym akurat przypadku jeszcze z grzaniem bo jest sam S810.

Oby zniósł 1 dzień i okolice 4h sot a nie będzie tragedii. Poczekam jeszcze tydzień aby zobaczyć co oprócz miui7 xiaomi planuje. Może zmieni się status mi korę 64gb w wiadomym jedynie słusznym kolorze przy okazji.

No dobrze ale te klapki można kupić osobno rozumiesz? O to mi chodziło. Możesz kupić normalnie ze szkłem z tyłu a potem poszukać klapki na wymianę. I nie ważne jaki masz rozmiar pamięci. Tak łatwiej kupić prawda?

Ja mam taką:

http://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=4043

(choć moja jest bez tych naklejek).

Wysłano z MI Note

Czy te naklejki to nie jest przypadkiem ten teflon, aby można było zastosować plecki na mi note pro?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boober z tego co czytam to stoimy przed podobnym wyborem, podobnie jak Ty używam telefonu korzystając z prawie tych samych funkcji i aplikacji. Już od dawna przymierzam się do kupna Mi Note i też zastanawiałem się nad wersją PRO. Ale po pierwsze droższa, po drugie nie grając w żadne gry prawie nie wykorzystam tego telefonu. Dodatkowo czas pracy na bateri to dla mnie ważna kwestia. Więc czaję się by na dniach kupić Mi Nota zwykłą wersję. Jedynie co mnie teraz zastanawia to kolor. Zawsze miałem czarne telefony, a ten biały zaczyna mi się bardziej podobać. Choć trochę jakby damski, ale za to mniej widać ślady palców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić normalnie ze szkłem z tyłu a potem poszukać klapki na wymianę. I nie ważne jaki masz rozmiar pamięci. Tak łatwiej kupić prawda?

Aby to załozyć należy samodzielnie rozebrać telefon tj. zdjąć tył czyli zaingerować w jego strukturę, prawda? Wiąże się to z utrata gwarancji. No i trzeba mieć jakieś zdolności manualne techniczne ponieważ budowa urządzenia jest jednobryłowa, mieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby to załozyć należy samodzielnie rozebrać telefon tj. zdjąć tył czyli zaingerować w jego strukturę, prawda? Wiąże się to z utrata gwarancji. No i trzeba mieć jakieś zdolności manualne techniczne ponieważ budowa urządzenia jest jednobryłowa, mieprawdaż?

Tył zdejmujesz przyssawką, zajmuje to kilka sekund i nie, nie tracisz gwarancji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te naklejki to nie jest przypadkiem ten teflon, aby można było zastosować plecki na mi note pro?

Chyba tak aczkolwiek moja klapka nie ma tych naklejek (chyba).

Piszę chyba bo chciałem to sprawdzić ale moja ssawka jest jakaś już słaba bo nie mogę tego drewna zdjąć... ani klapki od PRO ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...