Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko. Ona jest metalowa ale kolor jest jakoś napylony. Mam złotą ramkę i jest ok.

Wysłane z MI Note Pro

 

Boję się, że jeśli uderzę gdzieś rogiem telefonu to ten metal może przebijać. Byłoby fajnie jakby ten metal był jakoś barwiony w procesie produkcji, ale chyba aż tak się nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem i raczej nie będę sprawdzał. Moja ramka jest bez rys bo od początku mam silikon nillkina (bardzo polecam od razu założyć właśnie ten, jest najlepszy do Note).

Z tego co wiem od Mi4 to ramkę poprawili i naprawdę nie powinno być problemu. Martwilbym się właśnie o wgniecenia samej ramki. Mój Note spadł parę razy i ma uszczerbki. Dlatego moim zdaniem konieczne jest założenie silikonu.

Wysłane z MI Note Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem i raczej nie będę sprawdzał. Moja ramka jest bez rys bo od początku mam silikon nillkina (bardzo polecam od razu założyć właśnie ten, jest najlepszy do Note).

Z tego co wiem od Mi4 to ramkę poprawili i naprawdę nie powinno być problemu. Martwilbym się właśnie o wgniecenia samej ramki. Mój Note spadł parę razy i ma uszczerbki. Dlatego moim zdaniem konieczne jest założenie silikonu.

Wysłane z MI Note Pro

 

Oczywiście, od razu będę chciał zakupić coś na klapę. Masz na myśli to etui? http://allegro.pl/xiaomi-mi-note-etui-nillkin-frosted-shield-folia-i5481081037.html

 

A co polecasz na wyświetlacz? Tutaj w zestawie z tym etui jest folia, choć sam mocno zastanawiam się nad szkłem hartowanych. Ciekawi mnie tylko czy dochodzi ono do samych krawędzi wyświetlacz, skoro ten test zaokrąglony w tym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ten. Ja mam cienki silikon przezroczysty z zatyczkami na USB i jack. Ten jest gruby a mój prawie nie robi różnicy. Zobacz stronę nillkina tam jest ten silikon. Będzie raczej na eBayu niż na allegro. Ja kupiłem od kolegi na forum. Folia? Cóż. Ja nie mam nic. Wierzę w gorilla glass. Nie miałem rys na Note i teraz na Note Pro też.

Wysłane z MI Note Pro

Acid- przy okazji jak już piszesz o etui- jakie polecasz na mi3?

To nie temat na to. Do Mi3 nie miałem nic bo cokolwiek pogrubialo telefon.

Wysłane z MI Note Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem i raczej nie będę sprawdzał. Moja ramka jest bez rys bo od początku mam silikon nillkina (bardzo polecam od razu założyć właśnie ten, jest najlepszy do Note).

Z tego co wiem od Mi4 to ramkę poprawili i naprawdę nie powinno być problemu. Martwilbym się właśnie o wgniecenia samej ramki. Mój Note spadł parę razy i ma uszczerbki. Dlatego moim zdaniem konieczne jest założenie silikonu.

Wysłane z MI Note Pro

Nie znalazłem niestety nigdzie do kupienia etui do note pro(no chyba że note pro a note maja te same etui).

Mógłbyś zapodać jakiś link do tego z aledrogo lub aliexpres lub z innych źródeł?

Z góry thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem niestety nigdzie do kupienia etui do note pro(no chyba że note pro a note maja te same etui).

Mógłbyś zapodać jakiś link do tego z aledrogo lub aliexpres lub z innych źródeł?

Z góry thx :)

Note i note pro wyglądają identycznie więc raczej to samo etui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikony są te same. Mam na Pro silikon z Note. Pasuje idealnie. Futerały np flip cover już niekoniecznie bo prawdopodobnie magnesy są inaczej w Pro, więc odblokowanie może nie działać. Przynajmniej tak już ktoś pisał na forum.

Wysłane z MI Note Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

a ja mam pytanie jak wypada Mi Note Pro do Mi Note'a w zakresie czasu pracy na baterii, oraz widoczności ekranu na słońcu.
Zastanawiam się nad zakupem jednego, bądź drugiego i te dwa czynniki dadzą mi jakąś wskazówkę :)

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

a ja mam pytanie jak wypada Mi Note Pro do Mi Note'a w zakresie czasu pracy na baterii, oraz widoczności ekranu na słońcu.

Zastanawiam się nad zakupem jednego, bądź drugiego i te dwa czynniki dadzą mi jakąś wskazówkę :)

Pozdrawiam! :)

W słońcu lepiej Pro. Automatycznie kolory robią się jaskrawe by było wszystko widoczne. Fajnie to wygląda.

Jednak użycie baterii znacznie gorsze. Musze obniżać GPU by wytrzymał do następnego ranka.

Wysłane z MI Note Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podesłać zdjęcia swojego Mi Note z naklejonym szkłem hartowanym? Chciałbym konkretnie zobaczyć czy bardzo rzuca się w oczy to że szkło nie dochodzi do krawędzi wyświetlacza.

Mi Note już w drodze, więc trzeba pomyśleć jak zabezpieczyć wyświetlacz, bo jednak nie bardzo ufam Gorilla Glass (znajomy ma LG Flex 2 i masakrycznie porysował mu się wyświetlacz, mimo że o niego dba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ryzyko :) Bo jednak takie szkło ochrania wyświetlacz też przed pęknięciem podczas upadku

No i nie tylko to. Choć może w przypadku Note/Pro to nie jest już aktualne, ale za czasów, gdy kupowałem szkło na Mi2S, to była spora różnica w "łapaniu odcisków palców" oraz łatwości czyszczenia ekranu (na korzyść szkła, które założyłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że jeżeli note/pro posiadają taki sam wyświetlacz od sharpa jak jest to w przypadku MI4 to czerń na tym ekranie jest również blada jak d...?

 

Przy okazji...czy w note/pro jest taki sam model tylnego aparatu i tej samej baterii jak w MI4?

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ekran nie jest z MI4, tzn owszem, to też IPS i też chyba od Sharpa ale posiada 95% pokrycia palety NTSC (MI4 ma 84%), kontrast adaptacyjny 1400:1 gdzie sporo telefonów nie wyciąga nawet 1000:1

 

Co do aparatu to trochę tak; oba mają Sony IMX214 ale MiNote ma stabilizację optyczną co mu daje wielkiego plusa

 

(dodam że info na szybko znalezione w google, być może coś pomyliłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat logiczne, tak samo jak ekrany LCD i plazmy w TV, LCD zazwyczaj są jasne i mają nienaturalnie "żywe" kolory, ale nie domagają czernią (bo po prostu piksel cały czas świeci, kryształ nie zasłoni 100% światła), gdzie plazma nie ma takiej jasności, ale tam gdzie ma być czarne to jest czarne (bo po prostu tam sam piksel nie świeci). To samo w OLED, piksel świeci gdzie ma świecić i nie świeci, gdzie ma być czerń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

a ja mam pytanie jak wypada Mi Note Pro do Mi Note'a w zakresie czasu pracy na baterii, oraz widoczności ekranu na słońcu.

Zastanawiam się nad zakupem jednego, bądź drugiego i te dwa czynniki dadzą mi jakąś wskazówkę :)

Pozdrawiam! :)

 

ciekawostka w kwestii baterii. Zdjalem nota z ladowarki wczoraj o 8 rano, na te chwile ciagle 36% Telefon uzytkowany glownie jako telefon czyli smsy, kilka polaczen, ze 3 zdjecia i 2,2h na wlaczonym ekranie ( FB/forum/wiadomosci) wyglada ze potrzyma jeszcze pare godzin.. jak dla mnie rewelacja

 

up.

lol ponioslo mnie.. wczoraj byla sroda wiec telefon ladowany ok 14.. nie mniej wynik nadal imponujacy, HTC M9 czy samsung s5 ktore to mialem "przyjemnosc" uzywac moga sie schowac :)

Edytowane przez lupuses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się przesiadł z amoleda Samsunga to dla niego czerń wszędzie będzie blada.

Problem w tym, że to normalne w stosunku do amoleda. To ekrany IPS.

Czerń w Note nie jest zła. Po prostu czerń w Samsungu jest "za dobra" ;p

Właściwie to chciałem porównać czerń z Mi Note do MI4 nie do amoleda :)

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi Note Pro-o takie maszynkie bym kupił jakby miała wyświetlacz 4,7 max.5 "


Mam note pro i dla mnie czerń jest ładna,czarna taka jak powinna być, według mnie nie jest wyblakła ale każdy ma swój sposób na postrzeganie czerni xD

Właściwie chodziło mi o to że kiedy spojrzysz na telefon z boku pod kątem to czy rzeczywiście ten czarny nie robi się szary?


Normalna. W życiu nie patrzyłem się na czerń w telefonach xiaomi - tak jakby miało to jakieś znaczenie...

 

Dla mnie ma ogromne znaczenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie chodziło mi o to że kiedy spojrzysz na telefon z boku pod kątem to czy rzeczywiście ten czarny nie robi się szary?

No robi się szary przecież to LCD... ludzie.

Tylko Amoled czy plazma w TV nie zmienia barwy pod kątem. 

Ale ponownie... kto patrzy pod kątem na telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary? Hmm obracam, obracam, obracam, no biały się zrobił. No ale to pewnie dlatego, że mam białą obudowę. A poważnie, ekran jest bardzo dobrej jakości. Czarny jest ok, kontrast, nasycenie itp. Prawie jak kartka papieru.

A da się coś zrobić z tą muzyką aby się do poziomu przekręcała jak kiedyś?

Edytowane przez wasabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...