Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

To oczywiste, że zależy od korzystania. Przy tym samym telefonie jeden osiągnie 3h sot bo korzysta z nawigacji a inny 5h.

Jednak statystyki w testach tez tak sobie wyglądają pod względem czasu pracy na baterii. Na poprzedniej stronie jest zrzut z gsmarena, czas przeglądania internetu to 6.5h gdzie telefony z dość dobrymi wynikami mają 10-11h web browsing, np. Lg g2, xperia z2, z3 z3c, z1c, OnePlus One itd.

Nie jest to idealny wyznacznik bo gsmarena testuje urządzenia przy 50% jasności, to różne wartości dla każdego telefonu.

Porównujesz 5,2" w z2/z3 z 5,7" w Mi Note?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz 5,2" w z2/z3 z 5,7" w Mi Note?

A kogo to jest wina, że nie wsadzili proporcjonalnej baterii do wyświetlacza i/lub nie zadbali o oszczędne wykorzystanie zasobów SoC i wyświetlacza?

Przecież SoC i wszystkie potrzebne moduły zajmują podobna przestrzeń, chociaż też trochę zależy od projektu płyty głównej. Procentowo więcej miejsca zostaje na baterie w większym smartphone.

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że porównujesz czas pracy na baterii różnych telefonów o różnej wielkości ekranu i o podobnej pojemności baterii. Logiczne że mając taką samą baterię a większy ekran telefon trzyma krócej. Poza tym z tymi wynikami gsmarena też przesadzają bo jestem na grupie oneplus One i z tego co pamiętam większość osiąga koło 7 godzin SOT max

Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałbym ich nie porównywać?

Powtórzę, kogo to wina, że pakują baterię takiej wielkości przy ekranie 5.7? Nikt im przecież nie zabroni wpakować 3500-3700 mAh do ich telefonów. Takie podjęli decyzję przy projektowaniu ale to nie oznacza, że nie należy porównywać go z innymi urządzeniami o tym samym przeznaczeniu. OnePlus One ma podobnej wielkości baterie i nieco mniejszy wyświetlacz a wypada wyraźnie lepiej pod tym względem.

Kilka screenów telefonów z podobną wielkością wyświetlacza i baterii

post-5839-1433173923,9296_thumb.jpgpost-5839-1433173930,3411_thumb.jpgpost-5839-1433173934,9578_thumb.jpgpost-5839-1433173938,8372_thumb.jpgpost-5839-1433173942,2204_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak wspominałem w recenzji dal mnie jest to ekran IGZO i jest niesamowicie energooszczedny. Podobnie jak Acid mam to samo odczucie - w MiNote bateria lepiej trzyma niz w mi4 lub podobnie. 
Po drugie, waznym aspektem jest tez jakość baterii.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne, na deweloperskim romie (mi note pro) w antutu wyciągam ok 55-58k. Słabo trochę bo na fabrycznym było ponad 61k. A i zużycie ramu na stable było większe bo rzadko kiedy miałem wolne więcej jak 1gb. Coś nie tak czy po prostu stable jest lepiej zoptymalizowany pod benchmarki...? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczony człowiek i nerwy trudniej opanować. Jeszcze przed snem coś tam w ustawieniach podłubałem i o dziwo po wejściu w google play messenger był juz widoczny i moźliwy do zainstalowania.

Gdzie moge wyłączyć animację botoowania? Bo się przyzwyczaiłem do szybszego uruchamiania (chyba, ze to nie ma nic do tego?) a mam wrażenie, ze teraz dłużej się telefon uruchamia.
 

Aha - zamiast komendy "fastboot flash recovery twrp_recovery_leo" użyłem "fastboot boot recovery twrp_recovery_leo" i poszło. Pierwszej uzyłem 5-6 razy bezskutecznie. Co prawda po restarcie uruchomiło się raz jeszcze mi recovery ale już następnym razem w trybie fastboot używając komendy z "flash" udało się wgrać twrp (początkowo też było info, że niby wszystko ok a i tak ładowało się "mi recovery").

 

Dzięki za pracę nad romem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie :) walcze ciagle z watpliwosciami... ktorys z wlascicieli Mi note uzywa go w uk?  3G WCDMA:  2100MHz wystarcza do normalnego funkcjonowania? chce miec pewnosc ze nie bede mial ochoty rozwalic o sciane w pierwszej sytuacji kiedy zdeze sie z ograniczeniami.. ciagle znajduje bardzo sprzeczne informacje podzielcie sie doswiadczeniami pls..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie kiedy zaczalem przeszukiwac informacje na temat Xiaomi to pierwsze komentarze ktore rzucily mi sie w oczy byly na temat problemow z siecia.. 2g albo 4g i nic poza tym, w dalszym ciagu glosy sie zrownowazyly a watpliwosci zostaly.. ale skoro mowisz ze smiga to kamien z serca i w poniedzialek do ibuygou. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Note Pro zamawiałem z ibg - zapłaciłem ubezpieczenie od vatu w razie czego ale podatku nie było. Odebrany przez DHL 19 maja o 3:42, u mnie był 21 maja jakoś koło południa. Ładny papier + info, że to zwrot odtwarzacza muzycznego z naprawy czy jakoś tak. ;)

Pytanie dla kupujących na ibuygou: czy regułą jest że ibuygou zawsze wysyła zakupiony u nich telefon w taki sposób (ładny papier+info że to zwrot urządzenia z naprawy) by uchronić kupującego od naliczenia Vat-u prze celników, czy trzeba do nich napisać aby w taki sposób zapakowali wysyłkę.

 

latet napisał: A co się tak chwalisz, że bez VAT-u? To raczej norma niż wyjątek :)

Rzeczywiście to norma niż wyjątek???

 

Będę wdzięczny za odpowiedź tych którzy już nie jednen sprzęt kupili na ibuygou.

Edytowane przez adam007c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze odkrycie. Mi Note i próba zarejestrowania photoTan. Aparat totalnie nie rozróżnił ciemnozielonych od czarnych punktów wydrukowanych na kartce. Leciwe Note 2 i Mi2S bez problemu sobie poradziły. Pomogło skopiowanie zdjęcia z Galaxy Note 2 na komputer, podbicie nasycenia kolorów/jasności i wycelowanie kamery Mi Note na ekran laptopa. Kolejna dziura w kadłubie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...