Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkuję telefon około tygodnia i mimo iż cena nie jest najniższa ja za 16 wraz z folią i etui wydałem prawie 2000 to uważam że warto. Jakość wykonania, jakość rozmów, pierwsze wrażenie i funkcjonalność na najwyższym poziomie. Wcześniej użytkowałem Note 2, Note 3 obiektywnie rzecz ujmując urządzenie warte zainteresowania, przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i funkcjonalności  bije na głowę konkurencję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według oficjalnych cen Xiaomi, Note jest droższy od Mi4 o niecałe 50 USD, natomiast obecnie na ibuygou.com ta różnica wynosi niecałe 120 USD, więc na zejście poniżej 450 USD w szybkim czasie nie ma co liczyć.

@EDIT

Napisałem głupoty i nikt mnie nie poprawia. Według cen Xiaomi Note jest droższy o prawie 180 USD.

Edytowane przez aQua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jeszcze raz ja ;)
Mam do Was prośbę abyście pomogli mi w podjęciu decyzji o zakupie tego telefonu. Dokładniej wersji Pro (ona mnie interesuje od samego początku). Wpierw nakreślę troszkę sytuację, ponieważ od kilku dni mam nie lada orzech do zgryzienia.

Przede wszystkim do tej pory użytkowałem telefon Redmi 1S. Średni segment, natomiast słuchawka rewelacyjna jak za takie pieniądze. Pech chciał, że pod koniec stycznia, niestety, telefon uległ wypadkowi w pracy (pęknięta płyta główna). Zdarzenie to znacząco przyspieszyło moje plany związane z wymianą telefonu na nowy model. Już jakiś czas temu postanowiłem, że zakupię egzemplarz z segmentu "flagowców", a jakoże marka Xiaomi przypadła mi do gustu, ucieszyłem się z wiadomości o wydaniu Mi Note i praktycznie od razu podjąłem decyzję o zakupie wspomnianej wersji Pro. Na dobrą sprawę planuję zakup dwóch telefonów (dla mnie  i narzeczonej). 
Stwierdziłem, że poczekam do początku marca, taką informację wtedy posiadałem o dacie premiery, i dokonam zakupu. Ostatnio jednak przeczytałem (nie pamiętam nawet już gdzie), że premiera ma być jednak na koniec marca ewentualnie "początkiem" kwietnia. Pomyślałem, że to trochę za długo, a awaryjnym telefonem jest Nokia Asha 210 i potrzebuję smartfonu. Jakiegokolwiek, nawet najtańszego (do pracy, jazdy, muzyki itd.).
Zacząłem więc przeglądać brytyjskiego eBay'a jednak nic ciekawego (w sensie za rozsądne pieniądze) nie znalazłem .... i pach. Pojawił się wspomniany przeze mnie orzech.
Nowy OnePlus One 64 GB za 250 funtów. Darmowa wysyłka, z Wlk. Brytanii, przyszedłby do mnie pojutrze. Telefon chyba każdy zna. Specyfikacja techniczna taka sama jak w "standardowej" wersji Mi Note, natomiast jest od niej (64 GB wersja z ibuygou) o ponad 100 funtów tańszy. 
Przewidywana cena Mi Note Pro na oppomart to 399 funtów. Zakładając, że taka sama będzie obowiązywać na ibuygou, przy doliczeniu ubezpieczenia (na wypadek cła) i kosztu wysyłki, jeden telefon będzie kosztował 460 funtów.
210 funtów różnicy. Dużo. Nawet bardzo dużo, zważywszy, że do kupienia mam 2 telefony, robi się z tego już spora sumka. 
Powiedzcie mi czy ta różnica w porównaniu właśnie z OnePlus jest adekwatna? Czy procesor Qualcomma 810 wnosi aż tak dużą różnicę? Wiem, że dodatkowo dochodzi szkło, lepszy układ dźwiękowy, ale czy jest to warte takich pieniędzy?
Porównywałem benchmarki procesora Snapdragon 810 z 801 (będącą w OnePlus) i owszem, 810 jest lepszy, ale nie aż tak jak tego oczekiwałem. Stąd też moje wahanie.

Edytowane przez Kislev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersji Pro jeszcze nie ma, na ibuygou będzie dopiero w kwietniu i na pewno będzie droższa.

Co do ceny, różnice są w o wiele lepszym dźwięku oraz w ekranie, który nie ma tzw. yellow tint jak 1+1 (i Redmi Note). Dodatkowo w wersji Pro masz wyższą rozdzielczość i więcej RAM i szybszą pamięć wewnętrzną. 

Główną kwestią powinien być również OS, Cyanogenmod vs MIUI, co kto woli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi note zwykły jest lepszy od one plus (Acid gdzieś wrzucił porównanie z antutu srutu benchmark z drutów). Na oneplus nie ma miui. Note posiada optyczną stabilizację obrazu. Jest mega chudy i poręczny mimo swojej wielkości... No i jest ładniejszy. Oneplus posiada nfc którego nie ma mi note pro i mi note. Mi note'y mają dual simy. To takie porównania na gorąco

Edytowane przez avish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w benchamarkach to żart. Przeciez obydwa sprzęty bazują na tym samym układzie, więc różnice są na kilka %, znam przypadki podkręcania wyników w AnTuTu nawet o 10% przez uzycie odpowiedniego ROMu i kernela. Poza tym kto kupuje telefon dla benchmarków?
 
Co do wyglądu to raczej kwestia gustu. Sam używam OnePlus w wersji z bambusem i uważam, że póki co nie ma "ładniejszego" telefonu na rynku. Ale każdy może miec kompletnie odwrotne zdanie.
 
@Kislev: przy takiej samej cenie można się zastanawiać między One+ a Mi Note, ale jak ma wyjść ponad 200 funciaków drożej, to zdecydowanie brałbym OPO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cytat z recenzji...

Otóż w Mi Note (jak i zresztą w większości urządzeń Dual SIM) tylko jedna karta SIM może korzystać z transmisji danych w technologii 4G w danym momencie. Druga karta może obsługiwać jedynie połączenia głosowe i to maksymalnie w trybie 2G, choć oba sloty SIM obsługują LTE.

Czyli majac jedna karte np. w plusie z pakietem internetowym np. 7giga to korzstajac z neta bede nieosiagalny? Mialem tak w starym htc... po wyjsciu z neta dostawalem sms z powiadomieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z recenzji...

Otóż w Mi Note (jak i zresztą w większości urządzeń Dual SIM) tylko jedna karta SIM może korzystać z transmisji danych w technologii 4G w danym momencie. Druga karta może obsługiwać jedynie połączenia głosowe i to maksymalnie w trybie 2G, choć oba sloty SIM obsługują LTE.

Czyli majac jedna karte np. w plusie z pakietem internetowym np. 7giga to korzstajac z neta bede nieosiagalny? Mialem tak w starym htc... po wyjsciu z neta dostawalem sms z powiadomieniem...

 

Nie, to nie tak. Będziesz w 200% osiągalny. Połączenia głosowe i SMS-y działają na obu kartach jednocześnie. Internet działa tylko na jeden, dowolnie wskazanej przez użytkownika. Z MMS-ami jest chyba podobnie jak z internetem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z recenzji...

Otóż w Mi Note (jak i zresztą w większości urządzeń Dual SIM) tylko jedna karta SIM może korzystać z transmisji danych w technologii 4G w danym momencie. Druga karta może obsługiwać jedynie połączenia głosowe i to maksymalnie w trybie 2G, choć oba sloty SIM obsługują LTE.

Czyli majac jedna karte np. w plusie z pakietem internetowym np. 7giga to korzstajac z neta bede nieosiagalny? Mialem tak w starym htc... po wyjsciu z neta dostawalem sms z powiadomieniem...

Eh.. jedna karta SIM jest do dzwonienia a druga do internetu. Czyli z jednej dzwonisz a z drugiej masz neta.

Przy czym nie ma znaczenia którą zdefiniujesz do czego bo oba sloty są na 4G. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.. jedna karta SIM jest do dzwonienia a druga do internetu. Czyli z jednej dzwonisz a z drugiej masz neta.

 

Chcesz powiedzieć, że funkcjonalność dual-sim w Note jest tak drastycznie okrojona w stosunku do np. Redmi 1S czy Redmi Note, gdzie można przecież dzwonić i SMS-ować z obu kart (bez potrzeby zmiany przyporządkowania, która z nich jest do internetu)? No raczej nie sądzę, że to chciałeś napisać.

A jak mam jedna karte 2w1 i duzo siedze w necie i dzwonie? Dual sim mnie w tym przypadku nie interesuje

No to w czym problem? Wkładasz jeną kartę i korzystasz w pełni z wszystkiego.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry źle sprecyzowalem. Ogólnie chodziło mi o to co jest napisane w recenzji, że internet jest na jednej karcie SIM mimo ze LTE może być na obu. Ale tak smsa czy dzwonić można z obu przy czym wciąż jedna będzie max 2G (ta bez neta).

Jeszcze odpowiadając na pytanie lateta:

Jest wręcz przeciwnie. Jest to ulepszenie tego co było w Redmi. Tam masz tylko jeden slot na WCDMA 3G, więc kartę do neta masz w jednym sim. Tylko. A ja mam np kartę służbową 500mb neta i prywatną 3GB. Jeśli chcę skorzystać z neta na tej pierwszej to tylko przyłącze tryb w telefonie i nie muszę zmieniać kart SIM miejscami.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze:

 

Mozilla/5.0 (Linux; Android 4.4.4; MI NOTE LTE Build/KTU84P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/40.0.2214.109 Mobile Safari/537.36
JS: pixelRatio = 3.0, screen = 360x640, layout viewport = 360x564, visual viewport =360x564
Java Script UA = Mozilla/5.0 (Linux; Android 4.4.4; MI NOTE LTE Build/KTU84P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/40.0.2214.109 Mobile Safari/537.36

pando_SVG_support() = TRUE

mediaqueries test

pando_rodzaj_urzadzenia() = telefon pando_get_HARDWARE_name($UA) =Xiaomi Mi Note pando_get_OS_name($UA) = Android 4.4 pando_get_browser_or_robot_name($UA) =Chrome Mobile 40 pando_czy_to_robot($UA) = FALSE forced: pando_get_BROWSER_name($UA) = Chrome Mobile 40 forced: pando_get_ROBOT_name($UA) = Mozilla/5.0 (Linux; Android 4.4.4; MI NOTE LTE Build/KTU84P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/40.0.2214.109 Mobile Safari/537.36
mobileGrade() = A is('iPhone') = FALSE | version('iPhone') = 
is('iPad') = FALSE | version('iPad') = 
is('iPod') = FALSE | version('iPod') = 
is('Kindle') = FALSE | version('Kindle') = 
is('AndroidOS') = TRUE | version('Android') = 4.4.4 
is('BlackBerry') = FALSE | version('BlackBerry') = 
is('Windows Phone OS') = FALSE | version('Windows Phone OS') = ~* is('Firefox') = FALSE | version('Firefox') = 
~* is('Chrome') = TRUE | version('Chrome') =40.0.2214.109 
~* is('IE') = FALSE | version('IE') = (uwaga - parametrem bylo MSIE, ale nie dzialo - sprawdzic po zmianie wersji)
~* is('Safari') = FALSE | version('Safari') =537.36 
~* is('Opera') = FALSE | version('Opera') = 
~* is('Opera Mobi') = FALSE | version('Opera Mobi') = 
~* is('Opera Mini') = FALSE | version('Opera Mini') =
$_SERVER ["HTTP_X_OPERAMINI_PHONE_UA"] = $_SERVER ["HTTP_X_DEVICE_USER_AGENT"] = $_SERVER ["HTTP_UA_OS"] = $_SERVER ["HTTP_X_ATT_DEVICEID"] = $_SERVER ["HTTP_UA_CPU"] =
79.186.8.152
czytoadmin() = FALSE opis_znanego_IP($IP) = $_SERVER["HTTP_X_FORWARDED_FOR"] =


-- 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem 4 sztuki note 4 i w każdym były jakieś przebarwienia na ekranie, przez co nie byłem zadowolony z telefonu, brakowało mi też opcji double tap to wake, która nie jest obsługiwana przez ekrany amoled.

Teraz pytanie do was użytkownicy:
Czy aparat z xiaomi mi note, może się równać z tym, który jest wsadzony do Note 4?
Czy bateria 3000 mah nie jest za mała co do tak wielkiego ekranu?
Czy warto czekać na wersje ze snapdragon 810? Dodam, że widzę różnicę w rozdzielczości między Full HD a 2k na ekranie 5,7 miałem wcześniej note 3 i strony internetowe nie miały tak wyraźnych liter jak na Note 4.
Czy można uruchomić funkcje double tap to wake? 
Czy nie jest zbyt dużym ryzykiem kupować tego 810 ? Podobno się dosyć grzeje.

Czekam na odpowiedź, szczególnie chodzi o aparat.

Edytowane przez matir1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło jest na IbuyGou:

 

http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi-note-nillkin-h-anti-explosion-temper-glass-screen-protector-6647.html

 

Używam od 3 tygodni. Zamówiłem razem z silikonowym etui:

 

http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi-note-translucent-protective-case-6576.html

 

darmową wysyłką, czekałem 6 dni od momentu wysłania z Chin. Wszystko pasuje idealnie i jest dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...