Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mrosi napisał:

Pytanie, czy wyrażenie nadziei...? ;)

@Lex Luthor, Po co to trzymać i zajmować miejsce na dysku, skoro wszystkie są na serwerze...?

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=18823

I jedno i drugie ;) 

Lex Luthor co do rotacji to właśnie mi się posypała :(

Ale to i tak niezły rom jak tylko to będzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 14.07.2017 o 14:33, MD13 napisał:

No niestety na mi note pro nie wiem. Na zwykłego mi nota to 6.9.29 jest dobry.  Aktualnie na nim siedzę.

Hmmm... On jest na Adnku 5.1, a mój Mi Note Pro jest na Andku 7. Pytanie co się stanie, gdy zainstaluję ROM z wcześniejszą wersją Androida: cegła...? Czy może lepiej zrobić MiFlash ROMem z Andkiem 5.1, a potem polski system...?

1 godzinę temu, MD13 napisał:

od 2 dni zauważyłem że mi w słuchawce trzeszczy. tak jakby coś z głośnikiem. Występuje to jak dzwonię  i rozmawiam. Miał ktoś z was coś takiego. Zastanawiam się czy to głośnik walnął czy coś z kartą ?

Próbowałeś z innymi kartami SIM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba będę musiał. na razie zresetowałem do ustawień fabrycznych ale nic nie dało. Nic jak wrócę do domu włożę kartę żony do fona.

Z przejściem na andka 5.1 to nie wiem. Ja jakiś czas temu z andka 5 robiłem zmianę na andka 4.4 na tablecie. Nie było cegły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MD13 napisał:

Nie wiem jak tam w mi note pro te romy wypadają. A co do mojego fona to wydaje mi się ,że głośnik pada bo na zestawie bt w aucie nie ma tego brzęczenia. Nie wiesz czy u Acida da radę coś takiego naprawić??

Przypuszczam, że tak. Napisz do niego PW, na pewno będzie w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Przypuszczam, że tak. Napisz do niego PW, na pewno będzie w stanie pomóc.

A tak w ogóle to jak ci się sprawuje mi note pro? Tak sobie ostatnio myślałem co by było następcą mojego mi nota i generalnie wybór jest ciężki, albo nijaki :)

Edytowane przez MD13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MD13 napisał:

A tak w ogóle to jak ci się sprawuje mi note pro? Tak sobie ostatnio myślałem co by było następcą mojego mi nota i generalnie wybór jest ciężki, albo nijaki :)

Świetnie. W końcu audio jest prawdziwym audio. Mój syn, kiedy dałem mu posłuchać muzyki na moim telefonie, słuchał jej z otwartym dziobem. ;)

Bateria po ~2 dobach wskazuje poziom ~35%, więc jest dobrze. Działa szybko, w końcu to potężny Snapdragon 810. Generalnie, poza błędami znanymi z MIUI, dotyczącymi synchronizacji, na nic nie mogę narzekać.

Mam kilka etui, w tym MSVIII i IMAK, dzisiaj dotarł Nillkin Frosted. Pełnia szczęścia. :)

Gdyby jeszcze tylko pojawiło się TWRP w pełni spolszczone, tak jak w przypadku innych modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem już pewny że głośnik do wymiany. Włożyłem kartę żony i też brzęczy. Jak przełączę na głośnomówiący jest oki. Zaktualizowałem do najnowszego miui i jest tak samo. No to fon pojedzie do acida a tak to zaczęłam się zastanawiać nad wymianą już na poważnie. No ale kurna co innego. Takiego odpowiednika nowego nie ma kurna

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jakaś myśl. Ale to brzęczenie mnie denerwuje. DO tego jak się już przyzwyczaisz do tego że jak dzwonisz jakość rozmowy jest dobra to teraz kaszana. Wyślę do acida i tyle.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez MD13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki fonik naprawiony. W związku z całą akcją mam teraz soft 7.6.14 i muszę przyznać ,że sprawuje się całkiem całkiem. Wyraźnie fonik dostał kopa. Oczywiście błąd bt jest itd ale bateria schodzi normalnie. jak na razie jestem w testach jednak kilka ulepszeń już mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Pamiętam, jak się 2 lata temu bawiłem Mi Note, bo strasznie się grzał przy filmowaniu 4K.

Zastanawiałem się, jak tam jest skonfigurowany throttling. Ale wtedy jeszcze nie znałem tej apki:

https://play.google.com/store/apps/details?id=skynet.cputhrottlingtest&hl=pl

Teraz uprzejmie chciałbym prosić kogoś z Mi Note (Pro też, czemu nie) o zrobienie testu tą apką przy ustawieniach: 50 threads, 10 minut.

Ważne, aby zacząć test, gdy telefon jest wychłodzony, np. przez godzinę spokojnie sobie leżał. Ważne, aby podczas testu nie wychodzić z apki (dramatycznie wpływa to na wykres) i aby w tle nie działało nic, co konkretnie obciąża.

W opcji minimalnej zadowolę się tylko takiem screenem (ten jest z Mi5): https://pasteboard.co/GIaOZDQ.png

ale bardzo cenna będzie też informacja o temperaturze otoczenia, rodzaju futerału/case'a, a przede wszystkim o temperaturze, jaką osiągnął CPU w czasie testu, czyli o max. temperaturze na jaką pozwolił throttling przy danej temp. otoczenia. Np. taki wykres:  https://pasteboard.co/GIaOjEW1.png (ważne jest na dole obrazka, na górę nie patrzcie)

Dodatkowo fajna byłaby też informacja o tym, jak się podczas testu zmieniała temp. baterii, np. taki screen: https://pasteboard.co/GIaOMGq.png

Wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
23 godziny temu, mrosi napisał:

Chyba najbardziej... Mi Note. ;)

I całkowicie poważnie, nie znalazłem lepszego telefonu, jak dotąd przynajmniej. Sam fakt powrotu z Mi Note 2 do Mi Note Pro mówi wiele... :) 

Akurat fakt powrotu z Mi Note 2 do Mi Note to tylko potwierdza jakim niewypałem był MN2 ;)

 

23 godziny temu, mrosi napisał:

Chyba najbardziej... Mi Note. ;)

I całkowicie poważnie, nie znalazłem lepszego telefonu, jak dotąd przynajmniej. Sam fakt powrotu z Mi Note 2 do Mi Note Pro mówi wiele... :) 

Uśmiejesz się, ale taką właśnie decyzję podjęła znajoma, w której imieniu pytałem :) Ciężko kupić, ale wypatrzyła na Allegro za ~999zł.

Nie mam pojęcia jaki ROM tam będzie, ale podjąłem się aktualizacji do najnowszego EU dev. Zapomniałem już – czy mam się spodziewać jakichś nietypowych problemów? Ten tel. chyba nie ma zablokowanego BL, ale czy nie ma innego "haczyka"? Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, latet napisał:

Nie mam pojęcia jaki ROM tam będzie, ale podjąłem się aktualizacji do najnowszego EU dev. Zapomniałem już – czy mam się spodziewać jakichś nietypowych problemów? Ten tel. chyba nie ma zablokowanego BL, ale czy nie ma innego "haczyka"? Dziękuję!

Napiszę tak...: pewnie z tej samej aukcji, co to ją mam w obserwowanych. ;) Trzeba się zabezpieczyć, w razie gdyby Mi Note Pro (odpukać w niemalowane) padł.

Korespondowałem z nimi. Jest 24-miesięczna gwarancja, a telefony są foliowane. System to żaden problem, więc nawet o to nie pytałem. To nie Mi Note Pro, gdzie po wgraniu MIUI Polska/EU blokuje się BL... :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli – jak rozumiem – z miejsca Fastboot, wgranie TWRP  i dalej to już wiadomo.

Czasem jeszcze bywała w różnych modelach (np. Mi Pad) konieczność zmiany wielkości partycji (połączenia 2 partycji systemowych – ha ha, dual boot, dawne dzieje, już zapomniałem, że takie coś było), aby wgrać jakiś dużo nowszy system niż wiek urządzenia. Ale to chyba się robi po prostu wgrywając przez MiFlash na czysto stosowny, nowoczesny ROM china? Nie.. czasem inne sztuczki są potrzebne. Potem dopiero fastboot, TWRP itd... Nie wiem, czy Mi Note jest tym przypadkiem. Chyba nie.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrosi napisał:

Dokładnie tak. :) Tylko TWRP do Virgo, nie do Leo... ;)

Dzięki.

Jako wieloletni na pewno bardzo doświadczony użytkownik tego telefonu, powiedz mi proszę, czy używałeś tylko "PL/EU" czy może też Globala, a jeśli tak, to jakie wrażenia? Ja do tej pory praktycznie nie miałem styczności z Globalem na żadnym tel., ale od 2 dni testuję Redmi 4x z Globalem Stable i przyznam, że jestem pod wrażeniem, jak fajnie zarządza RAM-em. Oczywiście nie mam pojęcia, czy to kwestia, że Global, czy że ten konkretny tel. Później wgram EU i porównam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Lex Luthor napisał:

Pytanie jaki tam jest system. Jak stary 4.4 to było łączenie partycji przez wgranie 5.12.17 a potem twrp i jazda

 

Jedyny minus Virgo to ta nieszczęsna rotacja ekranu.

Dzięki wielkie! Zwrócę uwagę na to, czy jest starszy od 5.12.17.

Użytkowniczka skradzionego Virgo nic nie wspominała o rotacji. Może miała ją po prostu wyłączoną (ja w sumie też nigdy jej nie włączam, bo to dla mnie nie ma sensu).

Narzekała tylko na GPS, ale to bez wątpienia była kwestia egzemplarza, więc są szanse ,że tym razem będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, latet napisał:

Oczywiście nie mam pojęcia, czy to kwestia, że Global, czy że ten konkretny tel. Później wgram EU i porównam.

Tu niestety nie pomogę. Bez względu na to, z jakim systemem docierał do mnie każdy telefon, pierwszą czynnością po wyjęciu go z pudełka było wgranie ROMu MIUI Polska/EU... :)

Dzięki @Lex Luthor za uzupełnienie. Wypadło mi to z głowy. Faktycznie, trzeba wgrać jedną z wersji MIUI 7, a potem resztę.

Nie mniej, ani w MIUI 7, ani w MIUI 8 nie doświadczyłem problemów z rotacją. Nie wypowiem się na temat słynnego bugu z Bluetooth, bo po prostu rzadko lub wcale nie korzystam z tej funkcji. Z GPS też nigdy nie miałem problemu.

Dodam tylko, że przed Mi Note Pro, miałem 5 egzemplarzy Mi Note, w tym jeden czarny... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...