Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.09.2016 o 10:13, MD13 napisał:

No to gitara. Ja chyba pozostanę trochę na 6.9.15. A swoją drogą to z tym drenażem baterii są chocki klocki. Niektórzy pisali ,że nawet na 5.12.17 mieli duży drenaż.

Masz może jakiś "przelicznik" zużycia baterii? Oczywiście nie dało mi spokoju to, o czym pisałeś wcześniej. Zainstalowałem MIUI 6.9.15 ;). Na tę instalację z Andkiem 4.4. No i teraz, choć usługi Xiaomi dalej mają zużycie na poziomie ~40%, to bateria przez 13 h zgubiła 15%, czyli wypada 1% na godzinę. Jak to u Ciebie wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Masz może jakiś "przelicznik" zużycia baterii? Oczywiście nie dało mi spokoju to, o czym pisałeś wcześniej. Zainstalowałem MIUI 6.9.15 ;). Na tę instalację z Andkiem 4.4. No i teraz, choć usługi Xiaomi dalej mają zużycie na poziomie ~40%, to bateria przez 13 h zgubiła 15%, czyli wypada 1% na godzinę. Jak to u Ciebie wygląda?

Po drugim ładowaniu 1 dzień , 5 godzin i 21 min bateria 72%, ekran 1 h i 22 min. Usług xiaomi nie ma w ogóle w użyciu.

No ale tu trochę spostrzeżeń: jak mi zeszła bateria prawie do zera to zrestartowałem fona i po restarcie po logu miui coś jeszcze aktualizował. Miałeś tak?? ( na mi4 tez tak było) 

Przedstawie ci pełne apki jakie mam i co dokładnie robiłem z ustawieniami fonu ( zaznaczam ,że tak samo to zrobiłem na mi4 i on zachowuje się tak samo jak mój mi note)

Oprócz apek dodałem dodatki miui polska, nie wgrywałem root.

Moje apki: ali, allegro,banggood, bluemail,cpu-z, dysk gogle,enpass, fbreader, filmweb, gearbest, geekbuing, gg, gogle+, kupony maca, kurjerzy, lidl, listonic, lotos,mapy gogle, mi home, mifit,mswitch,olx,paypal,stocard,tapatalk,biedrona,whatsapp, wps office, yi home, you tube ( na mi4 są inne )

na którejś aktu miui8 bawiłem się w oszczędzanie baterii w aplikacjach i tak

w zainstalowanych wszystkie mam ustawione na "zamknij aplikację"

w systemowych mam ustawione "zamknij aplikację" na:

android system webview, aparat,galeria,internet,kontakty i dialer, poczta, samouczek, sklep gogle play, sms, wideo.

Identyczne ustawienia są na mi4.

Może to powoduje ,że bateria wolniej spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MD13 napisał:

Po drugim ładowaniu 1 dzień , 5 godzin i 21 min bateria 72%, ekran 1 h i 22 min. Usług xiaomi nie ma w ogóle w użyciu.

na którejś aktu miui8 bawiłem się w oszczędzanie baterii w aplikacjach i tak

w zainstalowanych wszystkie mam ustawione na "zamknij aplikację"

w systemowych mam ustawione "zamknij aplikację" na:

android system webview, aparat,galeria,internet,kontakty i dialer, poczta, samouczek, sklep gogle play, sms, wideo.

Identyczne ustawienia są na mi4.

Może to powoduje ,że bateria wolniej spada.

Stawiałbym na te ustawienia aplikacji. Popróbuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, matir1 napisał:

Dzisiaj pojawiła się wersja Mi 5s Plus czy to następca mi note pro? Bo z renderów bardziej podobał mi się ten 2x obiektywami :) 

xiaomi chyba zmieniło nazewnictwo flagowców upodabniając je do iphona, mi 5s plus to następca nota a czy wersji zwykłej czy pro to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Redmi2 napisał:

 

 

Bzdura, pokaz mi gdzie napisano albo ogloszono oficjalnie ze mi5s plus to nastepca mi note.

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Po pierwsze napisałem "chyba", a nie stwierdziłem, że tak jest. Po drugie może to być spowodowane upodobnieniem nazwy do iphona, po trzecie chociaż by to, że ma ekran 5,7" który do tej pory miała tylko seria note. Ale to takie moje gdybanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2016 o 09:23, latet napisał:

Spróbuj gadać tylko przez słuchaweczki, trzymając telefon jak najdalej od głowy. Jeśli przyczyną jest wrażliwość mózgu na radiację z anten, to powinno pomóc.

Inna możliwość - to nie od gadania, ale związane z oczami. Może robi Ci się/pogłębia jakaś wada wzroku, a w ekran nowego telefonu po prostu gapisz się częściej/bliżej niż w stary, stąd objawy akurat teraz.

Kolejna - jak wyżej, tylko nie chodzi o o czy, ale o pozycję głowy i ustawienie kręgosłupa szyjnego.

Czwarta możliwość – czysty przypadek, dwa zdarzenia występujące w podobnym czasie, ale bez związku przyczynowo-skutkowego. Potem dochodzi autosugestia (nocebo) i pseudo-spirala się nakręca.

Niestety nie ma to związku z wadą wzroku , okularów nie noszę i wady nie mam .

Wróciłem do Note 4 i problemy minęły :)

Mam drugi Huaweii P9 Lite i też bez problemów .

Z telefonu korzystam bardzo dużo mail terminarz firma bank itd i niestety muszę co mieć przed sobą i słuchawki też odpadają .

Dopiero telefon Mi uświadomił mi problem Sar . I niestety przez to mam ograniczone możliwości wyboru kolejnego bo nie mogę sobie pozwolić Ani na Mi5 Ani na Mate8 które są mega telefonami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2016 o 13:17, Blacha napisał:

Po ostatniej aktualizacji na Mi Note znowu jest problem przy odblokowaniu telefonu. Znowu wyskakuje, że czujnik zbliżeniowy jest zasłonięty. Też tak macie czy to tylko u mnie?

Wejdź w ustawienia -> Informacje o telefonie. Kilka razy, raz po raz, kliknij w pozycję "Wersja jądra". Zostaniesz przeniesiony w menu serwisowe/testowe. Jedną z pozycji jest czujnik zbliżeniowy. Kliknij i sprawdź czy jest prawidłowo skalibrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy dobry temat... Może ktoś mi napisać w jaki sposób mogę odwrócić zrobione zdjęcie które jest do góry nogami? W poprzednim smarcie(Galaxy note 3) wchodziłem w galerię ,opcje odwróć w lewo/prawo. Tu tego nie widzę. Może ktoś mnie oświecić?

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yaro.bob napisał:

Witam, nie wiem czy dobry temat... Może ktoś mi napisać w jaki sposób mogę odwrócić zrobione zdjęcie które jest do góry nogami? W poprzednim smarcie(Galaxy note 3) wchodziłem w galerię ,opcje odwróć w lewo/prawo. Tu tego nie widzę. Może ktoś mnie oświecić?

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka
 

Snapseed polecam. Nie tylko do tego, oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snapseed polecam. Nie tylko do tego, oczywiście


Ale generalnie,to tylko za pomocą programu można taką rzecz uczynić?
Istnieje może jakiś "program galeria" w którym miałbym od razu podgląd zdjęć i przy okazji ta opcję obracania fotek?

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

rozważam zakup xiaomi mi note, na tej aukcji:

https://pl.aliexpress.com/store/product/Best-Service-Original-Xiaomi-MiNote-Mi-Note-Pro-Snapdragan810-Phone-Bamboo-Mi-Note-Snapdragan801-FDD-LTE/342812_32273088310.html

Mam parę pytań do osób, które w ostatnim czasie kupiły mi note:

1. czy generalnie jesteście zadowoleni z zakupu?

2. jak z jakością telefonu? (chyba kiedyś był/ jest problem z ekranami które były żółte, czy to występuje?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ps75 napisał:

Mam parę pytań do osób, które w ostatnim czasie kupiły mi note:

1. czy generalnie jesteście zadowoleni z zakupu?

2. jak z jakością telefonu? (chyba kiedyś był/ jest problem z ekranami które były żółte, czy to występuje?

1. W moim egzemplarzu były dramatyczne problemy z GPS i  z tego powodu go sprzedałem.

2. Faktycznie czasami ekran robił się bardzo mocno żółty, ale chwilowo. To był jakiś problem z softem chyba. Jakby jakieś czujniki światła świrowały, a telefon stosował automatyczne korekty temperatury bieli. Tak to przynajmniej wyglądała "na oko", nie zgłębiałem tematu, bo całkowicie mnie wtedy pochłonęła walka z GPS. Przegrana, niestety.

Za to jakość filmików - chyba najlepsza ze wszystkich Xiaomi i do dziś nie pobita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozważam zakup xiaomi mi note, na tej aukcji:

https://pl.aliexpress.com/store/product/Best-Service-Original-Xiaomi-MiNote-Mi-Note-Pro-Snapdragan810-Phone-Bamboo-Mi-Note-Snapdragan801-FDD-LTE/342812_32273088310.html

Mam parę pytań do osób, które w ostatnim czasie kupiły mi note:

1. czy generalnie jesteście zadowoleni z zakupu?

2. jak z jakością telefonu? (chyba kiedyś był/ jest problem z ekranami które były żółte, czy to występuje?

 

 

1. Generalnie jestem zadowolony. Wszystko działa. Na andku 6.0 na aktu 6.9.15 bateria trzyma podobnie do andka 4.4. gps działa na moim mi note bardzo dobrze.

2. Jakość telefonu to najwyższa półka jeśli chodzi o materiały. Nie miałem problemu z żółtym ekranem. Jakość rozmów, dźwięku, aparatu na bardzo wysokim poziomie.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziewczynie właśnie od tego sprzedawcy, wysyłka bez VAT szybko doszła, dobry kontakt ze sprzedawcą. Jakość telefonu super, GPS, ekran bez problemu, jakość rozmów i zasięg lepsza od Lumii 925. Ciekawa sprawa mój egzemplarz pochodził od chińskiego operatora i mam na pudełku przy 3G:B8

IMG_20160624_201310.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shemagh napisał:

Kupiłem dziewczynie właśnie od tego sprzedawcy, wysyłka bez VAT szybko doszła, dobry kontakt ze sprzedawcą. Jakość telefonu super, GPS, ekran bez problemu, jakość rozmów i zasięg lepsza od Lumii 925. Ciekawa sprawa mój egzemplarz pochodził od chińskiego operatora i mam na pudełku przy 3G:B8

IMG_20160624_201310.jpg

Trafił Ci się sub-model 2014617 (co widać na zdjęciu pudełka). Ten sub-model (i parę innych) ma pasmo B8 w 3G.

Tego pasma nie ma sub-model 2014616 (i tylko ten).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5 vs Mi Note? Ktory? Bo sam juz nie wiem :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk



Wykonanie według mnie lepsze w mi note. Specyfikacja bebechów jak wiesz lepszą ma Mi5. To zależy do czego potrzebujesz fona i kwestia ceny.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena taka bo to już końcówka. A czarny fakt wygląda rewelacja. Ja jak przymierzałem się do kupna Mi nota to najpierw chciałem wziąść czarnego i dokupić drewniane plecyki ( tak miał Acid - gdzieś na forum nawet foty dawał) ale już wtedy był problem z czarnym i ostatecznie wybrałem wersje bambo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle telefonów miałem a jedynie sprzedaż białego Mi Note mi się nie podobała,gdyby to była wersja kolorystyczna czarna to już była by porażka.

Telefon jak każdy inny by się wydawało a po 20 dniach używania w maju do dziś go wspominam że żałuje że musiałem go sprzedać a co gorsze zaoszczędziłem kilka złotych i nie kupiłem wersji czarnej.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2016 o 14:09, MD13 napisał:


Wykonanie według mnie lepsze w mi note. Specyfikacja bebechów jak wiesz lepszą ma Mi5. To zależy do czego potrzebujesz fona i kwestia ceny.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuję za wszystkie posty, ostatecznie stanęło na mi4 z polskiej dystrybucji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m4ci3k_sz napisał:


Zakup mi4 teraz nie był dobrym pomysłem

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Możliwe, ale telefon jest dla mojej żony, który miał przede wszystkim wyglądać. A dodatkowo przesiadka z nokii 206 i tak będzie dla niej nie lada wyzwaniem. Mi note okazał się za duży więc stanęło jak stanęło. I tak uważam, że największym szokiem "kulturowym" będzie konieczność ładowania telefonu co 1 - 2 dni. Przez pierwsze kilka tygodni zakładam mimowolne blackout'y w telefonie, ale co z robić.

Oczywiście telefon zaspokaja też moją próżność (bo chyba nie ambicje) jak już się mam nim bawić, ustawiać, wgrywać aplikacje etc. to wolę to robić na mi 4 niż na jakimś szajsungu, idolu czy huawei wie czym.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...