Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Acid napisał:

To będzie bardzo subiektywne bo w praktyce ten fix nic konkretnego nie przyspiesza. W zasadzie powinno być bez fixa. Na Mi5 roznicy nie widać bo i tak telefon łapie lokalizację w pół sekundy.

Z Mi5 Pro

U mnie (RMN LTE) oczywiście też niczego nie "poprawił", bo trudno "poprawić" coś, co działa po prostu perfekcyjnie. Ale żal mi bardzo koleżanki, która kupiła MiNote i jest załamana działaniem GPS-a. Nie tracę nadziei, że któraś z aktualizacji, albo właśnie ten fix, pomoże jej. Dlatego właśnie tutaj o to zapytałem innych posiadaczy MiNote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6.8.4 i gps działa bardzo dobrze. Tak sobie myślę ,czy jakaś partia Mi note nie ma skopanego gps. Bo to jest normalnie dziwne. U mnie czy na andku 4.4 czy na Miui 8 gps ( andku 6) działa dobrze. Innym działa beznadziejnie. Nie jestem przekonany czy to wina softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MD13 napisał:

Ja mam 6.8.4 i gps działa bardzo dobrze. Tak sobie myślę ,czy jakaś partia Mi note nie ma skopanego gps. Bo to jest normalnie dziwne. U mnie czy na andku 4.4 czy na Miui 8 gps ( andku 6) działa dobrze. Innym działa beznadziejnie. Nie jestem przekonany czy to wina softu.

Wszystko możliwe, ale jak przekonać serwis, że to sprzęt, skoro raz po prostu działa, a raz nie? Wszystko możliwe, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2016 o 09:19, latet napisał:

Dzisiejsza (6.8.11) aktualizacja zawiera nowy fix GPS. Bardzo proszę kogoś, kto miał/ma problemy z GPS na MiNote o test i napisanie, czy jest lepiej. Dzięki!

A więc zainstalowałem 6.8.11 i gps u mnie działa tak jak wcześniej. Szybko łapie fixa ( sekunda może dwie)  i śmiga aż miło. Nie widzę różnicy między wcześniejszymi softami ( te z andkiem 6 i andkiem 4.4). Coraz bardziej wygląda to na hardware niż soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MD13 napisał:

A więc zainstalowałem 6.8.11 i gps u mnie działa tak jak wcześniej. Szybko łapie fixa ( sekunda może dwie)  i śmiga aż miło. Nie widzę różnicy między wcześniejszymi softami ( te z andkiem 6 i andkiem 4.4). Coraz bardziej wygląda to na hardware niż soft.

Eh... no cóż. Daj znać, jakbyś kiedyś chciał sprzedać swój egzemplarz Mi Note. Zapłacę, jakby był nówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, latet napisał:

Eh... no cóż. Daj znać, jakbyś kiedyś chciał sprzedać swój egzemplarz Mi Note. Zapłacę, jakby był nówką.

Będę pamiętał. Lecz będziesz musiał trochę poczekać to po 2 miechach już się do niego bardzo przyzwyczaiłem :-D pewnie za rok dopiero będę myślał o jakiejś zmianie pewnie na Mi nota 2 no ale czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Redmi2 napisał:

Hehe tak, ale mozesz flashowac kilka razy dziennie i unlok działa.

30 dni tyczy się roznych urzadzen na tym samym koncie. 30 dni nie obowiazuje dla 1 urzadzenia.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

To OK. Cieszę się, że to potwierdzone. ;)

Jak dotrze do mnie, to i tak póki co zostanę na MIUI 7, bo na Androidzie 4.4 najwydajniej działała bateria. Chyba, że mi się znudzi, to przejdę na MIUI 8.

BTW, Redmi2, ile razy Ty zmieniasz te ikonki... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To OK. Cieszę się, że to potwierdzone.

Jak dotrze do mnie, to i tak póki co zostanę na MIUI 7, bo na Androidzie 4.4 najwydajniej działała bateria. Chyba, że mi się znudzi, to przejdę na MIUI 8.

BTW, Redmi2, ile razy Ty zmieniasz te ikonki...

A ty pytasz o mi nota czy mi nota pro? Bo mi note nie ma przecież blokady tylko wersja pro.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi. Opłaca się w jakikolwiek sposób chronić ekran i plecy Mi Note? Idą do mnie plecki bambusowe i po wymianie zamierzam zdjąć silikona. Jak to w końcu jest z tym wyświetlaczem? Istnieje jakieś cudo, które będzie idealnie przylegało do 2,5D? Czy lepiej nic nie zakładać i zdać się na GG3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Blacha napisał:

Powiedzcie mi. Opłaca się w jakikolwiek sposób chronić ekran i plecy Mi Note? Idą do mnie plecki bambusowe i po wymianie zamierzam zdjąć silikona. Jak to w końcu jest z tym wyświetlaczem? Istnieje jakieś cudo, które będzie idealnie przylegało do 2,5D? Czy lepiej nic nie zakładać i zdać się na GG3?

Wprawdzie miałem Mi Note Bamboo bardzo krótko, ale zdecydowanie mi brakowało silikonu. Ten bambus jest dość śliski i taki jednak dość "plastikowy" w dotyku (ta warstwa drewna naklejona na plastik jest naprawdę bardzo cienka). Rozważyłbym dalsze używanie silikonu po wymianie plecków. Przy okazji trochę chroni też przecież ekran przed stycznością z płaskim podłożem, gdy leży "twarzą" w dół. Dodatkowo - plecki z bambusem z natury rzeczy, mogą być nieidealnie dopasowane, może być jakaś szczelina (u mnie była), więc tym bardziej silikon wskazany, aby brud czy wilgoć nie właziły do środka. Oczywiście przeźroczysty, aby wciąż cieszyć oko drewienkiem :)

A, no i jeszcze, a właściwie przede wszystkim - dzięki silikonowi możesz mieć przyciski boczne nieco "ukryte" w zagłębieniach (jeśli to silikon z otworami), więc mniej podatne na przypadkowe naciśnięcia. Dla mnie to akurat fundamentalnie ważna kwestia, ale co kto lubi :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Blacha napisał:

Powiedzcie mi. Opłaca się w jakikolwiek sposób chronić ekran i plecy Mi Note? Idą do mnie plecki bambusowe i po wymianie zamierzam zdjąć silikona. Jak to w końcu jest z tym wyświetlaczem? Istnieje jakieś cudo, które będzie idealnie przylegało do 2,5D? Czy lepiej nic nie zakładać i zdać się na GG3?

Z silikonem kwestia gustu. Ja na bambusie mam silikon. Zawsze to jakaś ochrona. Co do szkła to ideału nie ma. Są tylko półśrodki. Ja założyłem szkło niklina ale rewelacja to nie jest ( odstaje trochę po bokach) cudu nie znajdziesz. Odwieczny dylemat  ,albo założyć ochronne szkło i przymknąć na to oko albo nie zakładać i uważać na niego bardziej. Twój wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia szkieł czy folii, że są do kitu. To kwestia budowy ekranu w Mi Note. Dla mnie też najlepszą opcją była folia 3MK HD+, choć i w tym przypadku na krawędziach haczyła opuszki. Dlatego albo ktoś to będzie tolerował i będzie miał ochronę dodatkową, albo nie będzie tolerował i nie będzie nic naklejał na ekran. Proste... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Redmi2 napisał:

A folia?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

@Redmi2, przeczytaj pierwsze zdanie mojego wpisu... ;)

40 minut temu, Blacha napisał:

Z 3mk mi odpisali, że folia ARC pokrywa cały przedni panel.

Bzdura. To jest tak elastyczna, że pokryje zaokrąglone krawędzie (słynne 2,5D)? No chyba, że planują jej aplikację na ciepło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Blacha napisał:

Kolega wyżej napisal wyraznie, że pokrywa cały ekran. Myślę, że 3mk nie robiłoby z siebie idiotów i chyba wiedzą co piszą. Pozostaje tylko kupić i sprawdzić.

Czy czytanie ze zrozumieniem boli? Napisałem wyraźnie, że miałem folie 3MK (i nie tylko) i naklejałem je na Mi Note. I było tak, że nie pokrywają całego ekranu, a jedynie jego płaską część. Nie da się na zimno pokryć zaokrągleń. Jeśli twierdzisz inaczej, to znaczy, że kompletnie nie masz pojęcia o materiałoznawstwie, zatem w tej kwestii nie powinieneś się wypowiadać.

A kolega, ten który pisze o 100%, też niech sprawdzi czy folia pokrywa również zaokrąglenia. Gwarantuję, że nie. Niestety najprawdopodobniej od tego kolegi nie dowiemy się jak jest w rzeczywistości. Ja jestem pewien, że jest tak, jak piszę. Kolega wie o tym, ale tego nie potwierdzi, bo oznaczałoby to przyznanie się do błędu. A to już rzadko kto potrafi...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie otworzyłem paczkę z Mi Note Pro i ... wow :-D mega telefon już mi się podoba :-D i teraz bym chciał wgrać Miui Polska i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać ponieważ mam wgrany taki rom:

rhimfatf7zyq.png

i recovery to Mi-Recovery 2.0.1.

Wolę dopytać ponieważ poprzednio po przesiadce z Samsunga na Huaweia po pierwszym wgrywaniu systemu uwaliłem telefon 8-)

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez Boniunio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, czy próbowaliście ją założyć, czy tylko bazujecie na mailach.

Przyglądałem się tej folii ARC i zastanawia mnie jedno: ekran w Mi Note i Mi Note Pro ma zaokrąglenia na wszystkich krawędziach, włącznie z narożnikami. Co innego - dla przykładu - Samsung Galaxy S7 Edge, gdzie góra i dół jest prosta, a jedynie dłuższe boki są zaokrąglone. Tu nie ma problemu, folią można zakryć cały ekran. W Mi Note/Pro można tak zrobić z panelem tylnym, ale z frontem...? Dalej obstaję przy tym, że na wyświetlaczy folia będzie sięgać tylko do zaokrągleń.

Żeby nie było, napisałem maila do 3MK. Oczywiście nie na zasadzie "czy będzie pasować", tylko z pełnym wyjaśnieniem kwestii. Zobaczymy czy, a jeśli tak, to co na ten temat napiszą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...