Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

Wam też nie działa automatyczna jasność na Miui 8? Czy ciemno czy jasno nic się nie zmienia... Mam tak od początku przejścia na Miui 8, obecnie mam najnowszą wersję.

Wysłane z Mi Note

Na 6.6.16 automatyczna działała jak chciała, na 6.6.23 działa, ale potrzebuje chwili na zmianę.

Dołączam się do pytania. Z naciskiem na jakość dźwięku. @redmi2 a jak porownalbyś jakość dźwięku mi4 do mi maxa? Po pół roku na 5 calowcach korci mnie jakaś cegła znowu. Mi note można kupić za 210$, mi maxa 2/16 ciut więcej, ewentualnie 3/32 za 250$. Najchętniej wzialbym mi note,ale obawiam się że bateria będzie podobna jak w mi4

U mnie Mi4 trzymał lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To mój pierwszy post więc witam serdecznie.

Dziś dotarł do mnie Mi Note, jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o romy i chciałbym zapytać czy rom miui 7 global 6.5.27 beta jest to oficjalny rom miui czy jakiś syf który trzeba zmienić. Nie wiem także czy mam zablokowany bootloader, jak można to sprawdzić?

I jeszcze jedno pytanie, jeśli faktycznie jest to oficjalny global rom czy mam go normalnie aktualizować z poziomu telefonu, czy jakoś inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, przemek80 napisał:

To mój pierwszy post więc witam serdecznie.

Dziś dotarł do mnie Mi Note, jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o romy i chciałbym zapytać czy rom miui 7 global 6.5.27 beta jest to oficjalny rom miui czy jakiś syf który trzeba zmienić. Nie wiem także czy mam zablokowany bootloader, jak można to sprawdzić?

I jeszcze jedno pytanie, jeśli faktycznie jest to oficjalny global rom czy mam go normalnie aktualizować z poziomu telefonu, czy jakoś inaczej.

 

Nie ma bootloadera w Mi note. Jest w Mi note PRO. Wgraj TWRP jak nie masz i zainstaluj miui 8 jak chcesz. Ten co masz to jest ostatnia 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2016 o 11:09, mrosi napisał:

Ponowię pytanie. Po aktualizacji do Androida 6 wyraźnie spadła wydajność baterii w Mi Note. Jak to wygląda w MIUI 8?

Ja przeskoczyłem z andka 4.4 od razu na Miui 8 . I tak szczerze to dużej różnicy według mnie na baterii nie ma. Aktualnie mam 2 dni i 18 godzin z tego połączenia głosowe 5 godzin i 6 minut , ekran 2 godziny i 13 minut i zostało mi 22%.Zainstalowałem 6.7.7. niby wcześniejsza ma lepsze wyniki jak czytam na formu, ale nie cofam bo ta nie jest taka zła. GPS chodzi dobrze tak jak na andku 4.4.

 

Aktualizacja:

Po trzech dniach fonik się rozładował. Po ponownym ładowaniu bateria jak by szybciej spadała. Wygląda ,że jest błąd w automatycznej jasności. Cały czas jak by dawała na maxa.

Edytowane przez MD13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Planuję zakup Xiaomi Mi NotePro ze względu braku dostępności w polskich sklepach przed zakupem z chin mam do Was kilka pytań mianowicie jak np. sprawuje się telefon? czy są jakieś problemy w pl z zasięgiem i LTE? Czy telefon posiada już Androida 6.0 oraz jak wygląda jakość telefonu na żywo czy wszystko jest z naprawdę dobrych materiałów i dobrze spasowane czy jak tandetny telefon made in china? Jak już się zdecyduję na zakup to skąd lepiej zamówić:

1. https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi-note-pro-snapdragon-810-64-bit-octa-core-4gb-ram-64gb-rom-fdd-lte-6733.html

2. http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi-Note-Pro-MiNote-Pro-Snapdragan810-Phone-Bamboo-Mi-Note-Snapdragan801-FDD-LTE-5/32370072855.html?spm=2114.01010208.3.1.dqUiDm&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_5_10057_10056_10055_10049_10017_405_404_10059_10058_10040_10060,searchweb201603_7&btsid=c2765f0a-0b39-40b5-9369-fa4da52c2c25

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję zakup Xiaomi Mi NotePro ze względu braku dostępności w polskich sklepach przed zakupem z chin mam do Was kilka pytań mianowicie jak np. sprawuje się telefon? czy są jakieś problemy w pl z zasięgiem i LTE? Czy telefon posiada już Androida 6.0 oraz jak wygląda jakość telefonu na żywo czy wszystko jest z naprawdę dobrych materiałów i dobrze spasowane czy jak tandetny telefon made in china? Jak już się zdecyduję na zakup to skąd lepiej zamówić:

1. https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi-note-pro-snapdragon-810-64-bit-octa-core-4gb-ram-64gb-rom-fdd-lte-6733.html

2. http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi-Note-Pro-MiNote-Pro-Snapdragan810-Phone-Bamboo-Mi-Note-Snapdragan801-FDD-LTE-5/32370072855.html?spm=2114.01010208.3.1.dqUiDm&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_5_10057_10056_10055_10049_10017_405_404_10059_10058_10040_10060,searchweb201603_7&btsid=c2765f0a-0b39-40b5-9369-fa4da52c2c25

Z góry dzięki za pomoc

Jak nie ma w technosie jest. Jakość jest lepsza niż szajsunga. Przecież to flagowiec więc jaka ma być jakość??

A wszystko lata jak taka. Możesz aktualizować do andka 6 jak chcesz. Pocztaj forum.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest ale za 1450 a tam za niecałe 1300zł więc ponad stówka w kieszeni:-D no właśnie zastanawiam się też nad galaxy s6. Wiesz flagowiec flagowcowi nie równy a nie lubię kupować czegoś na odległość zwłaszcza jak dla mnie nieznanej marce. Obecnie mam huawei p8 i przed zakupem miałem tą możliowść oglądnięcia w saturnie itp. a tu niestety tylko widzę na zdjęciach. No właśnie widzę aktualizację do 6.0 ale to dotyczy chyba zwykłego MiNote a nie Pro.

Edytowane przez Boniunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fakt pro ma 5. Jak masz p8 to ci powiem że kumpel w pracy też ma i jak porównywałem do mojego mi note Bambo to jakość w stronę xiaomi. Dźwięk definitywnie lepszy w mi note. Jeśli z tych linków to co wybierzesz będzie git. Oba sklepy są polecane. Tylko nie wiem czy do czytałeś pro żre baterię zwykły mi note dłużej pociągnie na baterii. Jeśli chodzi o S6 to już twój wybór. Ja już szajsunga nie kupię. Jak kupisz xiaomi zrozumiesz 😁

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pro. I chodzi mi bez problemu. Jak nie gram w gry to mi wytrzymuje bez problemu 1 dzień, internet, ebook, telefon i 40 % baterii na wieczór. A pod względem urody to kładzie na łopatki wszystkie szajsungi. Bateria ładuje się bardzo szybko. Aktualnie mam wersje miui 6.6.30 i widzę wyraźną poprawę zużycia  baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2016 o 19:58, Boniunio napisał:

A czy jest w planach android 6.0 dla wersji PRO oraz czy można gdzieś jeszcze dostać wersje Pro Black?

A co ci na tym andku 6 tak zależy. Gonisz za cyframi?? Będziesz miał najnowsze miui to i najnowsze bajery będziesz miał bez konieczności nowego andka. Jeśli chodzi o to czy będzie aktu to tu pasuje motto  Acida "będzie kiedy będzie"  :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tpawel napisał:

Zalecam się wstrzymać, 27ego premiera najprawdopodobniej note2, jeśli z cenami jedynki stanie sie to samo co z cenami mi4 po premierze mi5 to mi note będzie można wyrwać naprawdę tanio

No chyba nie tak do końca z tą premierą. Prawdopodobnie 27-go lipca odbędzie się premiera Redmi Note Pro i notebooka. Mi Note 2 planowany jest do zaprezentowania w sierpniu. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość.

Swoją drogą ja też czekam na ten telefon. Nie to, żeby kupić, bo trzeba  - w mojej opinii - być "nawiedzonym", żeby kupować urządzenie tuż po premierze. Po pierwsze, nie ma (prawdopodobnie poza chińskim) softu dla niego, a co najważniejsze, płaci się "podatek od nowości". Mojego Mi Note kupowałem ponad pół roku od premiery i sporo na tym zaoszczędziłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Redmi2 napisał:

Zgadzam się, ja kupiłem Mi maxa jak ni było xiaomi.eu na niego tylko china stable i jakoś normalnie dało się używać i działał tak samo dobrze a może i lepiej niż na wersji spolszczonej.

Także china soft nie oznacza tu jakiegoś minusu w moim mniemaniu, gdzie masz też, język angielski.

Niestety, chiński soft nie ma lokalizacji "Polska", co wiąże się m.in. z kombinowaniem z dopasowaniem stref czasowych, etc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Boniunio napisał:

Znając problemy snapdragona 810 z nagrzewaniem jak to wygląda w xiaomi oraz wiem że to tylko cyferki ale jakąś miarę wydajności pokazuję więc jaki wynik w antutu osiąga telefon note PRO? 

Nie mam problemów z nagrzewaniem, czy to przy normalnym, codziennym użytkowaniu czy też przy nawigacji. Natomiast nie gram, więc nie wim jak jest przy intensywnym graniu.

Antutu to ok. 60 tys, punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem Wam tak, nagrzewa się dość mocno wg. mnie (przy graniu). Mi to nie przeszkadza. Jak zrestartuje telefon i włączę tylko neta z Antutu to wyciągam 81 tys. pkt.  Z zablokowanymi aplikacjami w tle, powłączanymi rożnymi dodatkami 60 tys. Oba wyniki na MIUI 8 Soft 6.6.30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ech... Choć RN3P to świetny fon, głównie z uwagi na wydajną baterię, to jednak jakość dźwięku przezeń emitowanego, zarówno z głośnika, jak i z gniazda słuchawkowego, to jakaś porażka przez "sz"...

Chyba będę wracał do Mi Note i na nim czekał na Mi Note 2. Pytanie więc: jak bateria na ostatnich ROMach MIUI v8? W miarę możliwości prosiłbym o podanie danych z informacjami, jak użytkowany telefon.

Z góry dzięki... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem drugą kartę sim, po jej włożeniu po pewnym czasie znika karta 1 - wygląda jakby jej tam nie było. Pomaga restart telefonu albo chwilowy tryb samolotowy. Ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...