Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z polączeniem wifi. Telefon normalnie wyszukuje dana sieć lecz po wpisaniu hasla nie podświetla się przycisk polącz. Hasło zawiera 6 znaków a polączenie staję się aktywne po wpisaniu 8. Połączenia poprzez kod qr nie daje efektu. Xiaomi mi note pro 7.3.1.0 stable

Pozdrawiam

 

W końcu załapał samoczynnie

Edytowane przez Przemcio91k
Problem rozwiazany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest banalna, chodzi o to żeby hasło nie było zbyt banalne ( proste) do odgadnięcia przez potencjanego hakera. Teraz jest 8 znaków a przypuszczam że za rok lub 2 będzie to 10 lub więcej. Mysisz się z tym pogodzić. Wiele miejsc  w necie wymaga już teraz 10 znakowych haseł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2016 o 14:01, latet napisał:

Podoba mi się, a nawet bardzo, w MiNote możliwość kręcenia filmików 4K, ale wiąże się z tym parę problemów:

  • Telefon strasznie się przy tym grzeje - w żadnej innej sytuacji nie udało mi się go tak rozgrzać. Po paru minutach kręcenia 4K CPU przekraczał 80°C, ramka dosłownie parzyła mnie w palce
     
  • Coś dziwnego się dzieje z obrazem, to ma jakąś fachową nazwę, ale jej nie pamiętam, związane jest to chyba z działaniem stabilizacji - obraz tak dziwnie "faluje", jakby był odbiciem w wodzie, dziwnie się deformuje. Widać to w różnym stopniu na różnych typach scen. Zrobiłem dość statyczny film "z ręki", na którym widać to bardzo: http://tinyurl.com/gs9um7j  Jeśli to kwestia efektów ubocznych stabilizacji, to nie rozumiem, dlaczego na filmie full HD nakręconym w identyczny sposób ( http://tinyurl.com/ztmt2dz ), zjawiska tego prawie nie widać? Tego nie kumam.
     
  • Nie udało mi się znaleźć programu pod Windows, który by mi płynnie te filmiki odtwarzał. Byłem pewny, że Splash ( http://tinyurl.com/j5rk43l ) da radę, bo wykorzystuje akcelerację GPU (i w przypadku filmów full HD 50p procesor w moim kompie jest obciążony jedynie w 5-7%), ale jak się okazało, w przypadku 4K akceleracja GPU się w ogóle nie włącza. Nie mam pojęcia dlaczego, bo chyba powinna i to tym bardziej. Macie tu jakieś lepsze doświadczenia?

Przekonałem się, że warto kręcić 4K, nawet jeśli potem się je ogląda z YouTube przy ustawieniu jakości full-HD - i tak wyglądają o wiele lepiej (ostrzej) niż filmy nakręcone pierwotnie jako full-HD. Chyba nienajlepiej to świadczy o jakości nagrywanie w full-HD, wygląda na to, że jest nieco oszukana (rejestruje się mniej pixeli i zachodzi skalowanie w górę). Albo jakieś inne zjawiska. Bo w idealnym przypadku film zrejetrowany w full-HD i odtwarzany na monitorze o rozdzielczośći full-HD powinien wyglądać tak samo dobrze/ostro jak film zarejestrowany jako 4K i odtwarzany na tym samym monitorze full-HD (skalowanie w dół). Mam rację?

Za to bez problemu, płynnie i piękne odtwarza mi 4K mój stary MiPad, choć przy tak małym a gęstym ekranie trochę ciężko dostrzec i w pełni docenić różnicę miedzy dobrym full-HD a 4K.

Ja miałem okazje nagrać kilka filmików w 4K,telefon robił się cieplejszy przy nagrywaniu ale nie miał takiej temperatury,nie parzył w ręce 

Na moim komputerze stacjonarnym AMD i laptopie Intel,próbowałem odtwarzać filmiki w 4K i jedynie na laptopie prawie płynnie było

Komputer to wiekowa konstrukcja a laptop jest trochę nowszy technologicznie ale jest to konstrukcja budżetowa i brak pełnej płynności w 4K w VLC 

Miałem zainstalowany MIUI Polska virgo 5.12.17 

4K to ciekawa rzecz ale przy takiej pamięci wewnętrznej to można bardzo nagrać materiału a co jak zainstalujemy aplikacje i jakąś grę,miejsca wtedy mamy na kilka minut nagrania 

I ja nie nagrywałem 4K w aplikacji ''Aparat'' miałem osobną aplikacje do 4K,nazwa tej aplikacji Cinema FV-5,miałem wersje płatną tej aplikacji zainstalowaną,w sumie to nawet nie sprawdzałem jak nagrywa się 1080p w tej aplikacji Cinema FV-5 bo może by się w niej więcej uzyskało niż w aplikacji MIUI ''Aparat''

W tym tygodniu jak dobrze pójdzie to pod koniec tygodnia wpadnę do osoby która kupiła ode mnie Mi Note (snapdragon 801) i ponagrywam jeszcze dłuższe filmiki niż te które nagrałem jak Mi Note był moim telefonem i użyje aplikacji ''Aparat'' 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majdan12 napisał:

I ja nie nagrywałem 4K w aplikacji ''Aparat'' miałem osobną aplikacje do 4K,nazwa tej aplikacji Cinema FV-5

Dzięki, widzę, że warto się przyjrzeć tej apce, bo w systemowej kamerze ma się mały wpływ na parametry filmów, a automatyka, choć niezła, czasem świruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, latet napisał:

Dzięki, widzę, że warto się przyjrzeć tej apce, bo w systemowej kamerze ma się mały wpływ na parametry filmów, a automatyka, choć niezła, czasem świruje.

Też używałem osobnej aplikacji do 4K aby nie przestawiać co chwile rozdzielczości z HD na 4K albo z 1080p na 4K i z powrotem na 1080p

Ciekawą aplikacja do zdjęć jest Camera FV-5 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, majdan12 napisał:

Też używałem osobnej aplikacji do 4K aby nie przestawiać co chwile rozdzielczości z HD na 4K albo z 1080p na 4K i z powrotem na 1080p

Szkoda, że w systemowej apce ta i inne potrzebne opcje są schowane w menu, zamiast być dostępne prosto z ekranu filmowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś zna odpowiedź na moje pytanie? Koleżance bardzo podoba się MI Note i chciała by go kupić ale warunkiem jest że da radę ustawić jednego sima do intenetu wyłącznie na sieć LTE. Ma kartę z RB. Gdzieś ktoś napisał że można ustawić LTE jako preferowaną sieć i jak jest poza zasięgiem to przełącza na 3g. W innym miejscu znalazłem wypowiedź że w  Note 2 jest możliwość ustawienia LTE na sztywno no ale to inna słuchawka. Więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DukeN napisał:

Ktoś zna odpowiedź na moje pytanie? Koleżance bardzo podoba się MI Note i chciała by go kupić ale warunkiem jest że da radę ustawić jednego sima do intenetu wyłącznie na sieć LTE. Ma kartę z RB. Gdzieś ktoś napisał że można ustawić LTE jako preferowaną sieć i jak jest poza zasięgiem to przełącza na 3g. W innym miejscu znalazłem wypowiedź że w  Note 2 jest możliwość ustawienia LTE na sztywno no ale to inna słuchawka. Więc jak to jest?

Nie rozumiem. Co chcesz osiągnąć? Żeby w przypadku braku zasięgu LTE telefon w ogóle tracił połączenie z siecią, zamiast się przełączyć na 3G? Bo tak to wynika z Twojego opisu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, latet napisał:

Nie rozumiem. Co chcesz osiągnąć? Żeby w przypadku braku zasięgu LTE telefon w ogóle tracił połączenie z siecią, zamiast się przełączyć na 3G? Bo tak to wynika z Twojego opisu.

Tak , dokładnie, na jednej karcie sim na której przypiszę internet chce mieć tylko LTE. Na drugiej chcę mieć połączenia tel . Przykładowo, na mojej słuchawce (staruszek redmi )ale mogę przypisać jednej karcie sim połączenia telefoniczne a na drugiej zablokować internet w 3G (H/H+) jak straci zasięg to nie przełączy na 2 g czy edge. To skoro w takim zabytku jest to możliwe to mam nadzieję że w topowym smartfonie też. Tylko koleżance zależy na LTE. Jesli straci zasięg LTE to nie ma połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, DukeN napisał:

Tak , dokładnie, na jednej karcie sim na której przypiszę internet chce mieć tylko LTE. Tylko koleżance zależy na LTE. Jesli straci zasięg LTE to nie ma połączenia.

Wytłumacz mi, dlaczego. Fascynują mnie pokręcone sposoby myślenia innych ludzi. Dlaczego ktoś woli stracić połączenie z netem, niż się przełączyć na (teoretycznie) nieco wolniejsze (zwłaszcza, że w praktyce nie zawsze 3G jest wolniejsze).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, latet napisał:

Wytłumacz mi, dlaczego. Fascynują mnie pokręcone sposoby myślenia innych ludzi. Dlaczego ktoś woli stracić połączenie z netem, niż się przełączyć na (teoretycznie) nieco wolniejsze (zwłaszcza, że w praktyce nie zawsze 3G jest wolniejsze).

Czyli nie znasz odpowiedzi na moje pytanie, mimo wszystko dzięki za stracony czas. Myślałem że życie jest jednak proste i można tak banalną sprawę rozwiązać 2 no może 3 postami a tu widzę że mimo woli przyczyniam się do rozwoju badań antropologicznych. Jeśli jednak tak bardzo frapuje cię ten aspekt wiedzy to spróbuje zaspokoić twoją ciekawość. Ja znam 4 powody dla których tak a nie inaczej:

1. niektóre telefony mają taka opcję więc dlaczego MI Note ma nie mieć lub mieć ( w dalszym ciągu nie znam prawidłowej odpowiedzi)

2. jest przynajmniej w 95% swojego czasu w zasięgu LTE więc dlaczego nie

3. koszt - korzystając z lte jest to 5 zł /m bez limitu a używając 3g na pewno więcej ( nie chce mie się liczyć ile bo jest to w tym momencie zbędne)

4. koleżanka prowadzi v-loga więc lte jest dla niej bezapelacyjnie wygodniejsze.

A przede wszystkim to kobieta więc ma swoje kilka "za" o których nawet nie chcę wiedzieć.

Więc tak jak widzisz są to bardzo "pokrętne" powody.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DukeN napisał:

Czyli nie znasz odpowiedzi na moje pytanie, mimo wszystko dzięki za stracony czas. Myślałem że życie jest jednak proste i można tak banalną sprawę rozwiązać 2 no może 3 postami a tu widzę że mimo woli przyczyniam się do rozwoju badań antropologicznych. Jeśli jednak tak bardzo frapuje cię ten aspekt wiedzy to spróbuje zaspokoić twoją ciekawość. Ja znam 4 powody dla których tak a nie inaczej:

1. niektóre telefony mają taka opcję więc dlaczego MI Note ma nie mieć lub mieć ( w dalszym ciągu nie znam prawidłowej odpowiedzi)

2. jest przynajmniej w 95% swojego czasu w zasięgu LTE więc dlaczego nie

3. koszt - korzystając z lte jest to 5 zł /m bez limitu a używając 3g na pewno więcej ( nie chce mie się liczyć ile bo jest to w tym momencie zbędne)

4. koleżanka prowadzi v-loga więc lte jest dla niej bezapelacyjnie wygodniejsze.

A przede wszystkim to kobieta więc ma swoje kilka "za" o których nawet nie chcę wiedzieć.

Więc tak jak widzisz są to bardzo "pokrętne" powody.

1. Tak, MIUI nie ma takiej opcji i nie sądzę, aby ją wprowadzono kiedykolwiek.

2. Bo jeśli jest zasiąg LTE, to telefon i tak będzie "siedział" w LTE, nie trzeba go do tego "zmuszać".

3. A to bardzo ciekawe. Serio są takie taryfy/abonamenty, które naliczają inaczej za transfer danych w zależności od trybu? Pachnie totalną bzdurą, ale wszystkie możliwe.

4. Wygodniej jest mieć szybsze połączenie niż wolniejsze, to oczywiste, ale do tego wcale nie potrzeba siłowego blokowania LTE na sztywno. Jeszcze raz - patrz punkt 2. Abstrakuję tu od kwestii, że czasem 3G jest szybsze, bo to nie jest "normalne", choć się zdarza.

No i jeszcze jedno - jeśli telefon byłby na sztywno w LTE, to nie dałoby się na ten numer dodzwonić ani nie dochodziłyby SMS-y. Jeśli taki jest cel, to OK, ma to sens. Internet działa - cała reszta nie.  W sumie to nawet nie wiem, czy i jak można taki "stan rzeczy" osiągnąć w inny sposób.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, atomek1000 napisał:

Hej forumowicze :)

Chinczyk z honkkong dreami (z ali) pyta sie mnie czy rozpakowywac pudelko czy wgrywac international rom. 

Co zrobić ? Lepiej gdy on wgra czy on cos poblokuje bootloadery i lepiej gdy chiński przyjdzie?

Telefon to mi note PRO.

Z góry dzięki za pomoc

Ja bym mu odpisał "DON'T YOU F...ING DARE TOUCH IT!" :)  Cholera wie, co on Ci tam by wgrał. Za to jak dostaniesz z oryginalnym ROM-em china, to łatwiej odblokujesz (mniej kombinowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, latet napisał:

1. Tak, MIUI nie ma takiej opcji i nie sądzę, aby ją wprowadzono kiedykolwiek.

2. Bo jeśli jest zasiąg LTE, to telefon i tak będzie "siedział" w LTE, nie trzeba go do tego "zmuszać".

3. A to bardzo ciekawe. Serio są takie taryfy/abonamenty, które naliczają inaczej za transfer danych w zależności od trybu? Pachnie totalną bzdurą, ale wszystkie możliwe.

4. Wygodniej jest mieć szybsze połączenie niż wolniejsze, to oczywiste, ale do tego wcale nie potrzeba siłowego blokowania LTE na sztywno. Jeszcze raz - patrz punkt 2. Abstrakuję tu od kwestii, że czasem 3G jest szybsze, bo to nie jest "normalne", choć się zdarza.

No i jeszcze jedno - jeśli telefon byłby na sztywno w LTE, to nie dałoby się na ten numer dodzwonić ani nie dochodziłyby SMS-y. Jeśli taki jest cel, to OK, ma to sens. Internet działa - cała reszta nie.  W sumie to nawet nie wiem, czy i jak można taki "stan rzeczy" osiągnąć w inny sposób.

A Ty dalej swoje i w kółko Macieju.

1. nie masz racji to nie w MIUI nie ma takiej opcji bo choćby w Redmi Note 2 można ustawić preferowaną sieć na LTE Only. ( opieram się na wypowiedzi jednego z formowiczów).Więc to jest kwestia modelu telefonu Xiaomi a nie miui. Być może w najnowszym sofcie nie ma już tej opcji ale była. Nie śledzę rozwoju wszystkich romów na wszystkich modelach xiaomi.

2. Nie masz racji o czym świadczy wiele postów że ktoś nie ma lte wcale, musi restartować fona bo lte znika, ustawiąć magiczne apny itd, itp masa tego, Nie mam lte w swoim fonie ale dopóki nie miałem ustawionej preferowanej sieci na 3g only to zdarzało się że nie łapał zasięgu 3g tylko tkwił uparcie na edge, nie przełączał się z automatu.

3. trochę empatii, to że o czymś nie wiesz to nie znaczy że nie istnieje. Sam mam taką kartę tylko że w modemie jako backup wifi ( często w mojej okolicy nawala ) i takie koszty ponoszę 5 zł/miesiąc z tym że ja mam limit 150 GB a koleżanka ma bez limitu. Jak Ci to pachnie to już nie mój problem ale nie neguj czegoś o czym nie masz wiedzy.

4. pominę bo mi się nie chce komentować.

Co się tyczy SMS to do mnie na kartę w modemie mimo ustawionego sztywno lte smsy dochodzą bez problemu.

 Poza tym nie chce mie się już prowadzić polemiki. Pytanie było 1no i to wydawałoby się że banalnie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie.

Znajomy chce kupić Mi Note albo Mi Max.

Posiada ktoś oba telefony? Ja mogę coś powiedzieć na temat mi max, ale nie miałem nawet w ręku mi note i nie chce wprowadzić go w błąd.

Jakieś porównanie?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Dołączam się do pytania. Z naciskiem na jakość dźwięku. @redmi2 a jak porownalbyś jakość dźwięku mi4 do mi maxa? Po pół roku na 5 calowcach korci mnie jakaś cegła znowu. Mi note można kupić za 210$, mi maxa 2/16 ciut więcej, ewentualnie 3/32 za 250$. Najchętniej wzialbym mi note,ale obawiam się że bateria będzie podobna jak w mi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Note już za 149$

Jakość dzwięku i fot na tym samym poziomie na mój słuch i wzrok :-) może jakiś meloman się kiedyś wypowie w tym temacie.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

A to nie jest tak że mi note ma osobny DAC? Jeśli gra tak samo to bez sensu zmiana. A czekaj. Ty piszesz o mi max😃

Może ktoś się wypowie kto ma/mial mi4 i mi note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...