Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

No, wreszcie mam w ręku Mi Note (virgo) w wersji bamboo. Ale powiem tak – jeśli chodzi o bamboo, to jestem rozczarowany, bo telefon jest tak zbudowany, że ręka praktycznie nie ma kontaktu z drewnem. Trzymając telefon w ręku czuję tylko tę okropną, kanciastą, śliską, metalową ramkę. Strasznie mi ona nie pasuje. Łatwo telefon wypada / wyślizguje się z dłoni, ciągnięty w dół siłą grawitacji. Jego dość znaczna "cienkość" tylko tu pogarsza sprawę. A więc - jak dla mnie - to konieczny będzie jakiś miękki, najlepiej możliwie gruby, przeźroczysty  silikon. Trudno - bambus i tak tylko głownie widać oczami, a nie czuć ręką, więc silikon tu wiele nie zaszkodzi. Możecie polecić jakiś konkretny? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrosi napisał:

NILLKIN. Tylko i wyłącznie;. W kolorze grafitowym. Znajdziesz z łatwością na Aliexpress. Cena ~7 USD.

Nigdy nie kupowałem na Ali. Jakie mogą być koszty przesyłki?

Ze względu na bambus, to jednak raczej nie grafit, tylko przeźroczysty. Żeby jednak było widać to drewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, latet napisał:

Nigdy nie kupowałem na Ali. Jakie mogą być koszty przesyłki?

Ze względu na bambus, to jednak raczej nie grafit, tylko przeźroczysty. Żeby jednak było widać to drewno :)

Bambus będzie widoczny, bo to etui jest przyciemnione i wciąż przezroczyste.

Jeśli kupujesz z Aliexpress, nie płacisz za przesyłkę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kulig007 napisał:

Powinieneś mieć każde zdjęcie z ubi-focus oznaczone w górnym rogu - Magic Focus. Żeby któryś z 1-2-3 planów wyostrzyć musisz przytrzymać dłużej palcem w danym punkcie.

Nie są w żaden sposób oznaczone, choć w nazwie pliku mają człon "ubifocus". Gdzie to oznaczenie powinno być widoczne? Zapewne w systemowej Galerii? No to nie jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w systemowej galerii widać, w prawym górnym rogu "Magic Focus".

Na Marshmallow w ogóle ta funkcja została? Coś mi się kojarzy, że Acid coś, gdzieś, kiedyś pisał o urwaniu jakiejś opcji w aparacie (ale może to tyczyło się MIUI 8).

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mrosi napisał:

Bambus będzie widoczny, bo to etui jest przyciemnione i wciąż przezroczyste.

 

Czy chodzi o ten? http://tinyurl.com/hspzx74

Ale on ma chyba wypukłe "nakładki" na przyciski, zamiast "dziur" na przyciski, które bym 100x wolał.

 

Przed chwilą, kulig007 napisał:

Tak w systemowej galerii widać, w prawym górnym rogu "Magic Focus".

Na Marshmallow w ogóle ta funkcja została? Coś mi się kojarzy, że Acid coś pisał o urwaniu jakiejś opcji w aparacie (ale może to tyczyło się MIUI 8).

Niedawno w tym wątku pytałem, czy funkcje aparatu są w Mi Note takie same pod 6.0 jak były pod KK i Acid napisał, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim Mi Note miałem Case od NILLKIN w życiu tak źle pieniędzy na Case nie wydałem,telefon się strasznie ślizgał po blacie,lewa i prawa krawędź Case była za śliska,na tyle że w każdej chwili myślałem że telefon wypadnie mi z dłoni,strasznie przepłacone te Case

Odnośnie silikonu to też rozbój w biały dzień bo płacić tyle pieniędzy za Case silikonowy ? który jest tak samo dobry jak najtańszy chiński silikon

Chyba ten silikon od NILLKIN też żółknie więc co to za okazja ten NILLKIN 

W tym najtańszym silikonie który miałem był duży plus czyli przyciski były zasłonięte przez silikon i nie trzeba było celować w przyciski,w NILLKIN chyba też jest tak zaprojektowany Case 

Alternatywą dla takich Case są S-Line X-Line które kosztują około 1$ a jest perfekcyjne dopasowanie do telefonu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to właśnie Note świetnie leży w dłoni, lepiej niż Mi4 np. A bambusa z tyłu często się dotyka jak trzymasz telefon oburącz albo trzymając w jednej dłoni trzymając za krawędzie i podpierając palcem wskazującym lub kiedy telefon trzymasz w jednej ręce i leży on na palcach podtrzymywany najmniejszym palcem

Mi Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Pytanie dla posiadaczy Mi Note jak jest z noszeniem w kieszeni :-) ? Zastanawiam sie nad porzuceniem redmi note 2 a redmi 2 idzie do mamy a mi zostaje tylko mi4 i myślę nad mi note, miax mi się mega podoba i wogóle fajny, ale kupiony mojej dziewczynie i ona ma gdzie go nosic dla mnie za duży, w kieszeni mega niewygodnie....

Skoro masz Redmi Note 2, to przecież MiNote jest tej samej wielkości, to wiesz, jak Ci leży w kieszeni :)

47 minut temu, majdan12 napisał:

W tym najtańszym silikonie który miałem był duży plus czyli przyciski były zasłonięte przez silikon

A widzisz, dla mnie to akurat jest największy minus. Lubię jak przyciski są "schowane" w otworach w silikonie, im głębiej, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo mile zaskoczony jakością/dokładnością barometru w MiNote. Pokazuje wartości niemal identyczne jak stacja meteo położona w mojej okolicy (o 1 hPa mniej, ale może to wynika z tego, że nie mieszkam na poziomie gruntu). Do tego bardzo stabilnie. Szkoda, że nie ma wilgotnościomierza ;)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Redmi2 napisał:

Pytanie dla posiadaczy Mi Note jak jest z noszeniem w kieszeni :-) ? Zastanawiam sie nad porzuceniem redmi note 2 a redmi 2 idzie do mamy a mi zostaje tylko mi4 i myślę nad mi note, miax mi się mega podoba i wogóle fajny, ale kupiony mojej dziewczynie i ona ma gdzie go nosic dla mnie za duży, w kieszeni mega niewygodnie....

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Bardzo dobrze telefon siedzi w kieszeni on to nawet jest mniejszy od niektórych 5,5'' Jestem osobą bardzo szczupłą :)

Mi Note,Note 2 to prawie identyczne konstrukcje,oba modele posiadałem

PS. Mi Note już nie mam bo sprzedałem go po 20 dniach,bo potrzebowałem bardzo szybko gotówki,oczywiści na sprzedaży telefonu zarobiłem,więc nie ma obaw że oddałem go do lombardu :) ja sprzedając używane telefony,dostaję więcej pieniędzy niż ja zapłaciłem za nowy egzemplarz,chyba nie ma nic w tym złego ? jeśli klient się nie kłóci odnośnie ceny to czemu drożej nie sprzedać,nikt na swoją niekorzyść przecież nie będzie pracował

I tak telefon do października by mi tylko służył do dzwonienia,zero funkcji smarphone bym nie używał,może się zainteresuje Mi Max albo Mi5

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MINote świetnie leży. Pamiętam, że przejście z MI4 było bardzo przyjemne. Wyraźnie cienszy telefon. Nie wypycha kieszeni. Jednak jest duży, to fakt. Potem ciężko mi było używać Mi4c, taki mały jakiś. Tylko ja mam Note bez ochrony bo mi pasuje jak jest tak cienki. Każdy silikon pogrubia.

Z MI Note

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Acid napisał:

MINote świetnie leży. Pamiętam, że przejście z MI4 było bardzo przyjemne. Wyraźnie cienszy telefon. Nie wypycha kieszeni. Jednak jest duży, to fakt. Potem ciężko mi było używać Mi4c, taki mały jakiś. Tylko ja mam Note bez ochrony bo mi pasuje jak jest tak cienki. Każdy silikon pogrubia.

Z MI Note

Tylny aparat złapał jakieś ryski ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem mocno niezdecydowanych, ale jednak korzystając z okazji przesiadłem się z redmi note 2 na mi note. Dzięki temu że jest cieńszy lepiej leży w kieszeni. Najbardziej cieszę się z baterii, jest bardziej energooszczędny więc +50% czasu pracy, ekran czytelny w słońcu no i ta jakość muzyki :)

Widać że poprzedni właściciel nosił bez etui i trochę rys się zebrało na tyle ale aparat nie ma ani jednej.

Wysłane z MI NOTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Ubifocus to tragedii nie ma – zdjęcia (po 4 na dane ujęcie, każde z inaczej ustawioną ostrością) są dostępne w ukrytym folderze .ubifocus i może je sobie normalnie zgrać i wybrać właściwe. Bo jak rozumiem, Ubifocus nie robił nic innego, niż możliwość wybrania jednego z serii inaczej "ostrzonych" zdjęć? Nie robił magii typu łączenie kilku zdjęć tak, aby wszystkie plany były ostre?

Natomiast po pierwszej przejażdżce po mieście z Mi Note (Virgo, ROM: 6.5.26, czyli najnowszy) jestem załamany tym, jak kiepsko działa GPS. Najpierw w ogóle nie widział żadnych statelit (czekałem 10 min,nic, ale pomógł restart telefonu), potem łapał fixa dobre kilka minut, a potem go gubił co jakiś czas. Obok leżał Redmi Note Pro, fix trzymał w nim jak imadło we wszystkich miejscach, gdzie Mi Note zasięg gubił (np. gdy zaparkowałem obok budynku).

Wcześniej jakoś nie pamiętam, abym czytał na forum o problemach z GPS w tym telefonie, może to jakaś nowa sprawa, kwestia ostatniego ROM-u, albo ROM-ów na 6.0.1?

Chciałem wgrać gps.config od Acida, ale ponieważ go nie ma w najnowszej paczce dodatków, to znaczy, że już jest w ROM-ie, prawda?

Wiem co będzie, wiem, bo już to przerabiałem za czasów Mi2s - zaraz mi tu wszyscy zdziwienie napiszecie, że Wam na virgo GPS działa idealnie. No i co ja mam kurde wtedy zrobić? Na gwarancję go nie wyślę, bo ewidentnie sprawa software'owa to jest. Gdyby w ogóle nie działał, to co innego, ale on działa, tylko niestabilnie :-/

Może jest coś co mógłbym zrobić, aby ten GPS poprawić? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Ubifocus to tragedii nie ma – zdjęcia (po 4 na dane ujęcie, każde z inaczej ustawioną ostrością) są dostępne w ukrytym folderze .ubifocus i może je sobie normalnie zgrać i wybrać właściwe. Bo jak rozumiem, Ubifocus nie robił nic innego, niż możliwość wybrania jednego z serii inaczej "ostrzonych" zdjęć? Nie robił magii typu łączenie kilku zdjęć tak, aby wszystkie plany były ostre?

Dokładnie. Ty musisz ominąć galerię i wybierasz zdjęcie, każde z osobna z tego folderu. A w galerii masz tyle wygodniej, że robisz to samo, klikając dany plan. Więc koniec końców, ubifocus Ci działa (i jest jak Acid pisał, nie działa tylko w galerii)

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kulig007 napisał:

Dokładnie. Ty musisz ominąć galerię i wybierasz zdjęcie, każde z osobna z tego folderu. A w galerii masz tyle wygodniej, że robisz to samo, klikając dany plan. Więc koniec końców, ubifocus Ci działa (i jest jak Acid pisał, nie działa tylko w galerii)

No tak jest. Spoko.

Tylko 1 uwaga - kwestie prywatności (oraz miejsca na nośniku). Te pliki w ukrytym folderze .ubifocus pozostają tam po skasowaniu zdjęcia. Tak, nawet jeśli do kasowania użyjemy systemowej Galerii (co właśnie sprawdziłem, bo wcześniej myślalem, że zostają dlatego, że kasuję QuicPic-iem).

Tak w ogóle, to nie macie pojęcia w ilu miejscach w zakamarkach telefonu powstają kopie (albo cache'owane miniaturki) zdjęć, które robimy, ściagamy, przesyłamy... Także w folderach kompletnie niedostępnych po podłączeniu telefonu do kompa. No, ale to już temat na inny wątek.

Jeszcze pytanie do posiadaczy bambusowych plecków - czy to jest normalne, że one nie są tak idealnie dopasowane, jak normalne? Patrząc na tel. od góry jest wszystko ok, ale patrząc od dołu, widać (szczególnie przy narożnikach), ze klapka jakby leciuteńko odstaje, jakby powinna być lepiej dociśnięta, ale nie jest i się nie daje już mocnej "wcisnąć". Telefon prosto z Ibuygou, więc myślę, że wszystkie elementy są oryginalne.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2016 o 21:51, latet napisał:

Czy chodzi o ten? http://tinyurl.com/hspzx74

Ale on ma chyba wypukłe "nakładki" na przyciski, zamiast "dziur" na przyciski, które bym 100x wolał.

Tak, dokładnie ten, ale...:

Szukaj bezwzględnie koloru grafitowego (szarego), bo ten jako jedyny nie żółknie. Tak jak pisał Acid, te silikony mają chropowate krawędzie (widać je na zdjęciach, na stronie z Twojego linku), więc uchwyt jest pewny. Kolega @majdan12 najpewniej miał podróbę, bo oryginalne Nillkiny są wygodne i perfekcyjnie dopasowane do telefonu. Te wypustki na przyciski, wbrew pozorom nie utrudniają korzystania z przycisków. Nawet ciężko później obsługuje się telefon, jeśli zdjąć etui. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrosi napisał:

@majdan12Te wypustki na przyciski, wbrew pozorom nie utrudniają korzystania z przycisków. Nawet ciężko później obsługuje się telefon, jeśli zdjąć etui. :)

Tu nie chodzi o utrudnianie ich naciskania. Wręcz przeciwnie - o zbyt łatwe przypadkowe naciśnięcia, tzn równie łatwa jak w "gołym" telefonie. Dziury w silikonie przed tym zjawiskiem w ogromnym stopniu chronią i to chodzi. Niestety, od lat we wszystkich telefonach miałem silikony z dziurami na przyciski, więc się przyzwyczaiłem, że nie trzeba uważać gdzie/jak się chwyci telefon. Teraz te pierwsze dni z "gołym" Mi Note to dla mnie (pod tym względem) masakra - bez przerwy niechcący naciskam przyciski.

No ale, jak sądzę, wziąć skalpel i wyciąć te dziury to chyba nie będzie aż taki duży problem...

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie szkła ochronne są tak nie dopasowane do mi note? Wiem że musi pozostać jakieś 2 mm że względu na zaoblenia, ale zakupiłem szkło ochronne które ledwo przykrywa ekran po bokach telefonu ( nie zasłania już czarnego obramowania) i  jakieś 3 mm z góry i z dołu. Tak ma być? Jakie szkło polecane? Czy jest oferowane szkło bardziej dopasowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: jak zrobić, aby zapamiętany został tryb MTP? Bo obecnie za każdym razem jak podłączam Mi Note do kompa, to jest tryb ładowania baterii i trzeba ręcznie wybierać MTP. Wkurzające.

Niestety nie da się. Google tak dziwnie zrobiło. Szukałem fixa ale wymaga to zmiany kodu w smali...

Z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, a nawet bardzo, w MiNote możliwość kręcenia filmików 4K, ale wiąże się z tym parę problemów:

  • Telefon strasznie się przy tym grzeje - w żadnej innej sytuacji nie udało mi się go tak rozgrzać. Po paru minutach kręcenia 4K CPU przekraczał 80°C, ramka dosłownie parzyła mnie w palce
     
  • Coś dziwnego się dzieje z obrazem, to ma jakąś fachową nazwę, ale jej nie pamiętam, związane jest to chyba z działaniem stabilizacji - obraz tak dziwnie "faluje", jakby był odbiciem w wodzie, dziwnie się deformuje. Widać to w różnym stopniu na różnych typach scen. Zrobiłem dość statyczny film "z ręki", na którym widać to bardzo: http://tinyurl.com/gs9um7j  Jeśli to kwestia efektów ubocznych stabilizacji, to nie rozumiem, dlaczego na filmie full HD nakręconym w identyczny sposób ( http://tinyurl.com/ztmt2dz ), zjawiska tego prawie nie widać? Tego nie kumam.
     
  • Nie udało mi się znaleźć programu pod Windows, który by mi płynnie te filmiki odtwarzał. Byłem pewny, że Splash ( http://tinyurl.com/j5rk43l ) da radę, bo wykorzystuje akcelerację GPU (i w przypadku filmów full HD 50p procesor w moim kompie jest obciążony jedynie w 5-7%), ale jak się okazało, w przypadku 4K akceleracja GPU się w ogóle nie włącza. Nie mam pojęcia dlaczego, bo chyba powinna i to tym bardziej. Macie tu jakieś lepsze doświadczenia?

Przekonałem się, że warto kręcić 4K, nawet jeśli potem się je ogląda z YouTube przy ustawieniu jakości full-HD - i tak wyglądają o wiele lepiej (ostrzej) niż filmy nakręcone pierwotnie jako full-HD. Chyba nienajlepiej to świadczy o jakości nagrywanie w full-HD, wygląda na to, że jest nieco oszukana (rejestruje się mniej pixeli i zachodzi skalowanie w górę). Albo jakieś inne zjawiska. Bo w idealnym przypadku film zrejetrowany w full-HD i odtwarzany na monitorze o rozdzielczośći full-HD powinien wyglądać tak samo dobrze/ostro jak film zarejestrowany jako 4K i odtwarzany na tym samym monitorze full-HD (skalowanie w dół). Mam rację?

Za to bez problemu, płynnie i piękne odtwarza mi 4K mój stary MiPad, choć przy tak małym a gęstym ekranie trochę ciężko dostrzec i w pełni docenić różnicę miedzy dobrym full-HD a 4K.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...