Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tak. Nie było innych wariantów.

Co do Androida to jednak polecam 6. Na baterii jeden dzień ale nie do 0. Normalnie idziesz spać podpinasz pod ładowanie. Nie widzę sensu by trzymać telefon 3 dni bez ładowania. Jak mam 50% wieczorem to też ładuję. Aktualnie robię na czarnym MINote z bambusem i chce sobie jeszcze dać płytę 64G i będzie git.

Wysłano z MiNote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, latet napisał:

A tak w ogóle, to czy wszelkie istniejące wersje MiNote (nie Pro) nie mają WCDMA 900 ?

Dokładnie tak. Mnie osobiście nie zdarzyło się jak dotąd odczuwać jakiekolwiek negatywne skutki braku tej częstotliwości. Fakt, mieszkam w mieście wojewódzkim, ale często podróżuję służbowo i jakoś się z tym nie zetknąłem.

@MD13

Kupowałem swoją pierwszą Xiaominkę na Spemall. Dają chiński ROM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, latet napisał:

Panowie, a jak chronicie ekrany w MiNote? W wątku o akcesoriach czytałem, że z powodu krzywizny sprawa nie jest taka prosta...

Nic nie pasuje, szkło wygląda brzydko, folia również. Najlepiej pozostawić ekran bez niczego, w końcu to GG3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, latet napisał:

Panowie, a jak chronicie ekrany w MiNote? W wątku o akcesoriach czytałem, że z powodu krzywizny sprawa nie jest taka prosta...

+1 do @TKN. Żadnych szkieł hartowanych, ani folii ochronnych. Właśnie ze względu na krzywiznę, nie da się ich dopasować tak, żeby nie haczyły palców przy obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, majdan12 napisał:

Ja miałem dużo telefonów z różnej półki cenowej i żaden telefon wyposażony w fabryczne szkło hartowane nie miał problemów z rysami .Nigdy nawet nie myślałem o tym aby zamontować drugie szkło hartowane :) 

OK, z tym, że ochrona ekranu to nie tylko zapobieganie rysom. To także zmniejszenie prawdopodobieństwa jego pęknięcia przy uderzeniu. A także – czasami – założona szybka może być skuteczniej "antytłuszczowa" niż oryginalny ekran. Nie wiem, jak pod tym względem wypada MiNote, mam nadzieję, że dobrze. Bo np. w moim Redmi Note 1 oryginalny ekran "palcował się" o wiele gorzej niż założone szkło Nillkin. Co więcej – szkiełko o niebo łatwiej dawało się czyścić, niż ekran. Jest jeszcze kwestia odbijania światła / lustra. Teoretycznie folia czy szkło mogą to robić w sposób przyjemniejszy dla oka niż ekran (podkreślam: teoretycznie – różne są ekrany i różne są te ochraniacze)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, harpii napisał:

Folia 3mk, faktycznie nie pokrywa 100%, jest margines 2 mm. Mi to w ogóle nie przeszkadza

Folia 3MK jest też niedokładnie spasowana (mówię o folii HD+). Zresztą ciężko dopasować jakąkolwiek folię do ekranu 2.5D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, latet napisał:

OK, z tym, że ochrona ekranu to nie tylko zapobieganie rysom. To także zmniejszenie prawdopodobieństwa jego pęknięcia przy uderzeniu. A także – czasami – założona szybka może być skuteczniej "antytłuszczowa" niż oryginalny ekran. Nie wiem, jak pod tym względem wypada MiNote, mam nadzieję, że dobrze. Bo np. w moim Redmi Note 1 oryginalny ekran "palcował się" o wiele gorzej niż założone szkło Nillkin. Co więcej – szkiełko o niebo łatwiej dawało się czyścić, niż ekran. Jest jeszcze kwestia odbijania światła / lustra. Teoretycznie folia czy szkło mogą to robić w sposób przyjemniejszy dla oka niż ekran (podkreślam: teoretycznie – różne są ekrany i różne są te ochraniacze)..

W moim Mi Note ekran bardzo trudno jest zabrudzić,w Redmi Note 2 też ekran trudno się brudził ale np. w Lumia 535 to już okropnie się ekran brudził i błyskawicznie 

W xiaomi to mógł bym prawie wcale ekranu nie czyścić a ekran by reagował idealnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TKN napisał:

Moja żona ma na Mi4 5.12.4

Ja miałem na myśli MIUI Polska zbudowane na Android 4 na modelu Xiaomi Mi Note,z tym że widzę że masz model Pro,więc mi ta informacja raczej niepotrzebna ze względu na różnice między naszymi modelami Mi Note :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, majdan12 napisał:

Ja miałem na myśli MIUI Polska zbudowane na Android 4 na modelu Xiaomi Mi Note,z tym że widzę że masz model Pro,więc mi ta informacja raczej niepotrzebna ze względu na różnice między naszymi modelami Mi Note :)

Pytaj @mrosi, on miał chyba wszystkie możliwe Romy na Mi Note zainstalowane. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To jest mój pierwszy post na forum.

Zamierzam wymienić telefon - pierwotnie myślałem o Mi4C lub Mi5 (ale tam przeraża mnie procedura odblokowania), teraz rozważam także Mi Note Pro, który teraz jest w ekstra cenie (290 - 330$ w zależności od sklepu). 

Przeczytałem prawie wszystkie posty dot. Mi Note i Mi Note Pro, ale mam dwa pytania:

1) Zakup Mi Note Pro bez zablokowanego bootloadera:

Telefon chciałbym kupić na aliexpress u sprzedawcy "Hong Kong Dreami" bo tam jest najtańszy (290$). Sprzedawca proponuje wgranie jakiegoś Multi-language ROM z Google Play lub przesłanie oryginalnie zapakowanego telefonu bez zmiany ROMu. Jeśli dobrze rozumiem, to druga opcja (tzn. pozostawienie oryg. ROM) jest lepsza - ale czy gwarantuje to niezablokowany telefon do którego można bez ceregieli wgrać ROM MIUIPolska (metodą 1 opisywaną w poradniku) ? 

2) Bateria w Mi Note Pro.

Generalnie wolałbym Mi Note bo jest wystarczający, dłużej trzyma i można go kupić w czarnej wersji - ale brakuje mu 3G/900 MHz (i trochę mało pamięci). Czytałem porównanie na Anadtech Mi Note vs Mi Note Pro - wynika, że różnica w zużyciu baterii nie jest taka duża (około 10%).

Niemniej czy istnieje metoda na down-clocking Snapdragona 810 w Mi Note Pro, aby wydłużyć czas działania?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, majdan12 napisał:

Miałeś jakąś wersje MIUI Polska zbudowaną na Android 4 ? 

Może pytanie nie do mnie, ale nie sposób nie odpowiedzieć, mając jakąś tam wiedzę w tym temacie.

Miałem większość jeśli nie wszystkie) ROMy na Androidzie 4.4 na Mi Note. Nieopatrznie zainstalowałem fastboot ROM na Androidzie 6.0, kiedy nie powstał jeszcze ROM MIUI Polska oparty na tym Andku. Z tychże, większość również miałem zainstalowanych na Mi Note. Trzy najważniejsze różnice to:

1. Bateria - na korzyść ROMów opartych na Androidzie 4.4. W dodatku różnica na poziomie 50%. Przy Androidzie 6.0 Mi Note wytrzymywał mi ~1-1,5 dnia. Na Androidzie 4.4 - ~3-4 dni. Oczywiście przy identycznym użytkowaniu.

2. Odtwarzanie dźwięków powiadomień - Na Androidzie 4.4 wieczny problem z "przepięciami". Charakterystyczne trzaski były słyszalne przy np. wyłączaniu budzika czy odbieraniu połączeń. W Androidzie 6.0 naprawiono to praktycznie całkowicie. W końcu. :)

3. Wydajność, w sensie responsywności i szybkości działania systemu - na korzyść Androida 6.0. Nie są to różnice kolosalne, ale zauważalne.

I To chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Może pytanie nie do mnie, ale nie sposób nie odpowiedzieć, mając jakąś tam wiedzę w tym temacie.

Miałem większość jeśli nie wszystkie) ROMy na Androidzie 4.4 na Mi Note. Nieopatrznie zainstalowałem fastboot ROM na Androidzie 6.0, kiedy nie powstał jeszcze ROM MIUI Polska oparty na tym Andku. Z tychże, większość również miałem zainstalowanych na Mi Note. Trzy najważniejsze różnice to:

1. Bateria - na korzyść ROMów opartych na Androidzie 4.4. W dodatku różnica na poziomie 50%. Przy Androidzie 6.0 Mi Note wytrzymywał mi ~1-1,5 dnia. Na Androidzie 4.4 - ~3-4 dni. Oczywiście przy identycznym użytkowaniu.

2. Odtwarzanie dźwięków powiadomień - Na Androidzie 4.4 wieczny problem z "przepięciami". Charakterystyczne trzaski były słyszalne przy np. wyłączaniu budzika czy odbieraniu połączeń. W Androidzie 6.0 naprawiono to praktycznie całkowicie. W końcu. :)

3. Wydajność, w sensie responsywności i szybkości działania systemu - na korzyść Androida 6.0. Nie są to różnice kolosalne, ale zauważalne.

I To chyba tyle.

2. Odtwarzanie dźwięków mi działa w 100% poprawnie,co jak co ale dźwięk dla mnie to bardzo ważna sprawa nie tylko jeśli chodzi o kolumny stereo itp. telefon też ważny jest

3. Mi MIUI Polska zbudowane na Android 4 śmiga tak że mi odpowiada w zupełności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hopa

Odpowiem na pierwsze pytanie. Dreami sprzedaje wersję 2015021 i prawdopodobnie z odblokowanym bootloaderem. Polecam jednak Top-one na Ali - przesyłka DHLem i gwarantowany brak vatu. Wychodzi tylko trochę drożej,  ale Top-one ma Mi Note Pro z odblokowanym bootloaderem. 

Edytowane przez TKN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, TKN napisał:

@hopa

Odpowiem na pierwsze pytanie. Dreami sprzedaje wersję 2015021 i prawdopodobnie z odblokowanym bootloaderem. Polecam jednak Top-one na Ali - przesyłka DHLem i gwarantowany brak vatu. Wychodzi tylko trochę drożej,  ale Top-one ma Mi Note Pro z odblokowanym bootloaderem. 

Nie chce tutaj mieszać ale czy teraz DHL dla przesyłek kraj przeznaczenia Polska nie dolicza sobie jeszcze z 30 $ ?

Od siebie mogę polecić sklep Hong Kong Goldway,mają w 100% oryginalne produkty,z tym sklep można się kontaktować po Polsku pisząc na ich Polski profil Facebook lub pisząc na pewnym forum dyskusyjnym,które zaczyna się na literę T 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

Nie chce tutaj mieszać ale czy teraz DHL dla przesyłek kraj przeznaczenia Polska nie dolicza sobie jeszcze z 30 $ ?

W Top-one DHL kosztował niecałe 25$ i żadnych dodatkowych opłat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, latet napisał:

Witam,

Czy wersja Bamboo naprawdę ma te plecki z bambusowego drewna? Tak myślałem, ale oglądając to video mam wątpliwości. Od wewn. strony widać ewidentny plastik.

 

Plecki mają dwie warstwy, od wewnątrz plastik,  który pokryty jest na zewnętrznej stronie cienką warstwą naturalnego drewna.

Edytowane przez TKN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TKN

Ta dodatkowa opłata 30$ do przesyłki DHL to od jakiegoś czasu podobno jest 1/2 miesiące 

Jeśli zamawiałeś jakiś czas temu to może jeszcze jej nie było,ale jak by ktoś zdecydował się na ten sklep to nie problem napisać do nich,jak kupiłem w sklepie którego podałem nazwę i wybrałem darmową wysyłkę i telefon dotarł szybko i w 100% bezpiecznie 

Sprawdziłem na szybko i z tym DHL i tą wysoką dodatkową opłatą to chodziło o to że jak nie ma na liście DHL jakiegoś kodu pocztowego to znaczy że mieszkamy na odludziu i trzeba dopłacić dodatkową kwotę,ja swój kod 05-530 mam na liście DHL Remote Area czyli bym nie miał dodatkowych 30$ :)

 

http://raslist.dhl.com/DHL-Remote-Areas.pdf

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MD13 napisał:

A ma ktoś z was wersje czarną z założonymi pleckami bamboo?? Wiem ,że to nie ma pewnie takiego efektu jak przy białym no ale może ktoś ma takie cudo. Jeśli tak to mógłbym prosić o foto? Z góry dziękuje :-D

Czy ktoś sprawdził, jak plecki babmoo wpływają na odprowadzanie ciepła w stosunku do "zwykłych"? Jesli kupię Mi Note to na pewno chcę bamboo, ale się zastanawiam, czy nie będzie działać wolniej z powodu plecków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Czy ktoś sprawdził, jak plecki babmoo wpływają na odprowadzanie ciepła w stosunku do "zwykłych"? Jesli kupię Mi Note to na pewno chcę bamboo, ale się zastanawiam, czy nie będzie działać wolniej z powodu plecków?

Też nie wiem jak to jest w Mi note, ale u żony w Mi4 z bamboo nic nie chodzi wolniej. Wszystko jest oki a tam jest ten sam procek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, majdan12 napisał:

Żałuje że Mi Note nie ma schowanego obiektywu aparatu w obudowie,tak bym sobie kupił Bamboo i nie bawił się w jakieś nakładki plastikowe na telefon 

Cóż, też mnie ta kwestia nurtuje. No, ale trudno, będę raczej kładł telefon ekranem w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, majdan12 napisał:

Żałuje że Mi Note nie ma schowanego obiektywu aparatu w obudowie,tak bym sobie kupił Bamboo i nie bawił się w jakieś nakładki plastikowe na telefon 

Żartujesz, prawda? Jeśli faktycznie obiektyw wystaje poza powierzchnię panelu tylnego, to masz nieoryginalnego Mi Note, albo jakiś wybrakowany egzemplarz. Miałem dwa egzemplarze, w każdym obiektyw nie wystawał. Jeśli poszukasz w necie zdjęć Mi Note - pokazują dokładnie to samo, o czym piszę. Więc albo piszesz bzdury, albo ktoś (sklep) zrobił Cię w bambuko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mrosi napisał:

Żartujesz, prawda? Jeśli faktycznie obiektyw wystaje poza powierzchnię panelu tylnego, to masz nieoryginalnego Mi Note, albo jakiś wybrakowany egzemplarz. Miałem dwa egzemplarze, w każdym obiektyw nie wystawał. Jeśli poszukasz w necie zdjęć Mi Note - pokazują dokładnie to samo, o czym piszę. Więc albo piszesz bzdury, albo ktoś (sklep) zrobił Cię w bambuko.

Dokładnie tak jak mrosi piszę,  w mi note i mi note pro aparat jest na równi z pokrywą bateri. Ja mam obecnie w mi note pro wersję bambo i nic nie wystaje ani trochę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, TKN napisał:
@hopa

Odpowiem na pierwsze pytanie. Dreami sprzedaje wersję 2015021 i prawdopodobnie z odblokowanym bootloaderem. Polecam jednak Top-one na Ali - przesyłka DHLem i gwarantowany brak vatu. Wychodzi tylko trochę drożej,  ale Top-one ma Mi Note Pro z odblokowanym bootloaderem. 

 

Dzięki za odpowiedź. Niemniej w top-one wychodzi ok. 335$ z przesyłką DHL co jest 45$ więcej niż w Dreami ze std. wysyłką. Liczę że nie będzie VAT bo kupowelem niedawno Mi4C od nich i nie było dodatkowych opłat. Pytanie tylko czy gdy poproszę o wersję z oryginalnym ROM Xiaomi to nie będzie zablokowanego bootloadera.

Wysłane z mojego Lenovo S90-u przy użyciu Tapatalka

Edit: myfriend z Dreami potwierdził że oryginalny ROM nie będzie zablokowany.

Edytowane przez hopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...