Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, majdan12 napisał:

No to mam teraz zagadkę,czy zostać na Android 4.4.4 (5.12.17) czy liczyć na cud i instalować co tydzień MIUI Polska Android 6.0/6.0.1 

Czy pierwsza wersja MIUI Polska na Android 6 była dużo gorsza pod względem baterii porównując ją do MIUI Polska Android 4  (5.12.17) ?

Jeśli by była mała różnica w czasie pracy baterii między Android 4 a 6,to zostaje kwestia co wniósł nowego i lepszego Android 6 w MIUI Polska ?

Bo nie chce mieć teraz sporo droższego telefonu od Redmi Note 2 który ma trochę większy ekran a czas pracy baterii jest o połowę gorszy,bo nawet mi ten lepszy ekran i aparat nie poprawi opinii o Mi Note 

Bateria na 4.4 wytrzymywała, przy takim samym użytkowaniu telefonu, nawet do 4 dni. Teraz, jeśli ładuję baterię wieczorem, rano mam ~82%, więc jest słabo. 

W kwestii możliwości, Android 6.0 nie przyniósł nic nowego. Przynajmniej nic takiego, co widoczne jest w codziennym użytkowaniu. No, może przyspieszenie działania, bo system jest widocznie sprawniejszy i zużywa mniej RAM.

Aparat jest lepszy, bez dwóch zdań, niż w Redmi Note 2. W końcu Mi Note to flagowiec, a Redmi Note 2 to linia budżetowa. W kwestii baterii jednak bardzo wiele na niekorzyść. Jeśli jesteś na Androidzie 4.4, to na nim zostań. Przynajmniej do chwili, kiedy ROMy na Androidzie 6.0 będą miały poprawione zarządzanie energią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

Otrzymałem o 14:00 telefon,zainstalowałem MIUI Polska 5.12.17

A ja wracam do 6.1.29, czuli pierwszego ROMu z Androidem 6.0. Zobaczymy.

BTW. Jeśli komuś odpisujesz, używaj przycisku "Cytuj" pod jego postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi

Dziś już trochę testowałem telefon i powiem że bateria nie jest gorsza niż w Redmi Note 2 a już są takie przewidywania że chyba będę mieć jeszcze lepsze wyniki niż na poprzednim modelu Xiaomi :)

System MIUIPolska virgo 5.12.17

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majdan12 napisał:

@mrosi

Dziś już trochę testowałem telefon i powiem że bateria nie jest gorsza niż w Redmi Note 2 a już są takie przewidywania że chyba będę mieć jeszcze lepsze wyniki niż na poprzednim modelu Xiaomi :)

System MIUIPolska virgo 5.12.17

No u mnie - zobaczymy. 6.1.29 był kolejnym ROMem z wybrakowanymi dźwiękami. Teraz mam flastboot 6.4.21 i MIUI Polska 6.3.10. Póki co dźwięki są ok, zobaczymy jak z baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mrosi napisał:

No u mnie - zobaczymy. 6.1.29 był kolejnym ROMem z wybrakowanymi dźwiękami. Teraz mam flastboot 6.4.21 i MIUI Polska 6.3.10. Póki co dźwięki są ok, zobaczymy jak z baterią.

Jeszcze nie udało mi się rozładować baterii w Mi Note,mam aktualnie 36% ostro męczę baterie i widzę że będzie wyraźnie lepszy czas pracy baterii porównując do Redmi Note 2 a to dopiero było moje pierwsze naładowanie baterii do 100% :)

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie siedzę na stable 7.0.6.0 i tam jest o wiele lepiej z baterią niż na jakiejkolwiek wersji z androidem 6.0.

Nie są to rożncie zauważalne tak od razu ale tak średnio wychodzi na to ,ze na Androidzie 6.0 miałem już całkowicie rozładowany tel a na innych wersjach 4.4 zostaje mi z 20 pare %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Polska recenzje Mi Note nagraną przez kolegę z forum i tam w ustawieniach kamery była opcja ''Stabilizacja Obrazu'' w MIUI Polska 5.12.17 nie widzę takiej opcji,czy jest tak że już jest włączona stabilizacja obrazu ? bo w sumie kto by nagrywał bez stabilizacja :) więc i po co taka opcja zmiany trybu stabilizacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rockmonster napisał:

 

 

Też nad tym się zastanawiałem i jest prawdopodobnie włączona, na pewno przy nagrywaniu filmów.

 

 

Gdyby to jeszcze był aparat to stabilizacja obrazu potrafi hałasować,w Mi Note nie słyszałem nic przy nagrywaniu filmów

Więc zapewne stabilizacja jest włączona,zainstaluje Camera FV-5 w wersji płatnej i tam sprawdzę czy będzie opcja stabilizacji obrazu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, mrosi napisał:

Zaczynam się zastanawiać nad zmianą telefonu. Na 6.3.10 trochę lepiej, bo po 22 godzinach mam 65%, ale to przy SoT na poziomie 25 minut, gdzie telefon większość czasu leży i pachnie...

Mając zainstalowany MIUI Polska 5.12.17 też miałeś takie słabe czasy pracy baterii ? bo ja jestem bardzo zadowolony z czasu pracy baterii jest lepsza niż w Redmi Note 2,na Note 2 miałem MIUI Polska 5.10.29 

Jeszcze zostaje pytanie czy MIUI Polska 5.12.17 oferuje najlepsza funkcjonalność i czas pracy baterii,bo może się okazać że jakaś starsza wersja MIUI Polska by umożliwiła jeszcze lepszy czas pracy baterii :) 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

Mając zainstalowany MIUI Polska 5.12.17 też miałeś takie słabe czasy pracy baterii ? bo ja jestem bardzo zadowolony z czasu pracy baterii jest lepsza niż w Redmi Note 2

Jeszcze zostaje pytanie czy MIUI Polska 5.12.17 oferuje najlepsza funkcjonalność i czas pracy baterii,bo może się okazać że jakaś starsza wersja MIUI Polska by umożliwiła jeszcze lepszy czas pracy baterii :) 

Nie jestem w stanie powiedzieć, bo musiałbym pamiętać takie rzeczy, a głowa - nie śmietnik. Próbuj. Zainstaluj, potestuj. :)

Na pewno na białym modelu, na Androidzie 4.4, telefon wytrzymywał 3 - 4 dni przy identycznym z teraźniejszym sposobie użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, TKN napisał:

Jak się sprawuje? Bo siedzę na 6.4.14 i się zastanawiam czy instalować dzisiejszy soft.

Jak narazie śmiga aż miło, od godzin południowych miałem poniżej 40% i teraz dopiero ładuje, dość intensywnie przeglądając strony i oglądając filmy korzystając z WiFi, ekran ustawiony dość jasno. Nie było też żadnych problemów z apkami. Do tej pory tyle udało mi się zaobserwować 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BIZON napisał:

Jak narazie śmiga aż miło, od godzin południowych miałem poniżej 40% i teraz dopiero ładuje, dość intensywnie przeglądając strony i oglądając filmy korzystając z WiFi, ekran ustawiony dość jasno. Nie było też żadnych problemów z apkami. Do tej pory tyle udało mi się zaobserwować 

Dzięki, więc jadę z tematem. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z Mi Note Pro.

 

Telefon z IbyuGou, wgralem Xiaomi.eu - z miui polska najnowszy jaki byl i wszystko smiga az milo lecz

 

Gdy nagrywam wideo tylna kamera na nagraniu sa bardzo mocne szumy audio ktore irytuja - jest cisza kompletna a telefon szumy nagrywa przez co dzwiek jest fatalnej jakosci.

Podczas nagrywania przednim aparatem to nie wystepuje - jest cicho tak jak byc powinno.

 

Mikrofon raczej dziala dobrze, bo jakosc rozmow jest bardzo dobra i nikt nie narzeka ze mnie zle slychac czy cos.

 

Czy wam tez podczas potrzasania wydaje sie jakby cos lekko latalo w telefonie?  Wydaje mi sie ze to optyka aparatu lekko stuka, ale czy to moj tak na czy tak byc powinno :)

 

Mam wersje 2015501

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Siedzę już latami na Redmi Note 1 LTE i ponieważ to wyjątkowo udany model (0, słownie ZERO problemów przez cały ten okres użytkowania), to mam opory by się przesiąść na coś nowszego.

Myślałem o Mi4c, ale jakoś się nie zdecydowałem (chyba głownie dlatego, że jest mniejszy). Myślałem o Redmi Note 3 Pro, ale jakoś też nie ma w nim dla mnie nic, co by uzasadniało rozwód z obecnym tel., a i o wielu problemach czytałem.

A dziś zauważyłem – wow – jak bardzo spadły ceny Mi Note, np: https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/141-xiaomi-minote-bamboo-2779898755153.html

- poziom 250€ to już, jak się wydaje bardzo rozsądna cena za taki telefon (dodam, że wersja 16GB w pełni mi wystarczy, nie potrzebuję dużo miejsca na nośniku stałym).

Wprawdzie teraz czekam z wypiekami na premierę MiMAX, ale pewnie będzie za drogi.

Tyle tytułem wstępu i kontekstu mojej sytuacji i punktu widzenia.

Pytanie właściwe brzmi, czy w maju 2016 warto się jeszcze skusić na Mi Note (nie PRO)? Jakie macie główne problemy z tym modelem? Zapewne część z nich wynika z niedawnej zmiany bazy na 6.0.

Jak się spisuje GPS?

Czy obecnie sprzedawane Mi Note mają zablokowany BL?

Pomóżcie w trudnej decyzji :-)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, latet napisał:

Pomóżcie w trudnej decyzji :-)

Po kolei zatem...

Mi Note wciąż jest rewelacyjnym telefonem. Bez dwóch zdań. Pamiętaj, że to flagowiec, więc porównywanie go do serii Redmi mija się z celem. Jakość i mimo wszystko wydajność jest bezdyskusyjna. Mi Note, moim skromnym zdaniem, wciąż może walczyć z obecnymi flagowcami.

Co do XFS, to na ich ceny nie patrz, bo jak sam się przekonałem, co z tego że mają je niskie, skoro telefonu nie kupisz. Ja czekałem blisko trzy miesiące na swojego Mi Note, po czym zrezygnowałem z zamówienia i kupiłem telefon w ibuygou. A tam już ta cena nie jest tak rewelacyjna. Niestety XFS ma ostatni potężne problemy z realizacją zamówień i obsługi serwisowej, więc o ile dotychczas byłem z ich usług zadowolony, to teraz ostatnią rzeczą jaką zrobię, jest polecenie zakupu w ich sklepie. Tylko IB (ewentualnie możesz zajrzeć na forumową Giełdę. Jest tam trzytygodniowy, czarny Mi Note na sprzedaż ;).

Istotne jest to, że po zakupie, jeśli zrobisz to w IB, nie zmieniaj ROMu na taki, z Androidem 6.0. Na Androidzie 4.4 znacznie wydajniej działa bateria phabletu.

Korzystając z Map Google, ani na Androidzie 4.4, ani na 6.0, nie miałem problemów z GPS. Jedynie w pomieszczeniu, co normalne, trochę dłużej łapał fix.

Co do bootloadera, to blokowany jest on tylko w Mi Note Pro. W Mi Note możesz żonglować ROMami w zasadzie do woli (pozostając przy tej samej wersji Androida).

No i najważniejsze. W kwestii właściwości muzycznych, śmiem twierdzić, że nie ma takiego drugiego smartfona na rynku. Tyle w temacie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi: Wielkie dzięki za konkretną odpowiedź.

Co do XFS – kupowałem tam parę razy, ale dawno (gdy jeszcze mieli ceny w PLN oraz opcję płatności przy odbiorze), wtedy byłem zadowolony (ale z gwarancji korzystać tam nie musiałem), dzięki za ostrzeżenie. Raczej i tak bym kupował na IBG, bo trochę taniej wychodzi i gwarancja jest pewna (akurat to miałem okazję na własnej skórze przetestować), no i płatność przez PayPal jest dla mnie dużym atutem.

Cena w IBG też nie jest taka zła –  $277 (wersja 16GB, bamboo). Dla mnie 16GB to aż za dużo, więc na pewno bym nie kupował droższej wersji.

Co do właściwości muzycznych, niestety, nie doceniłbym ich, jako że w ogóle nigdy nie słucham muzyki z telefonu, ani tym bardziej filmów z telefonu nie oglądam.

Szkoda, że najnowsze ROM-y na Andku 6 jeszcze kuleją (a konkretnie - co najbardziej jeszcze wymaga poprawienia?).

Natomiast głównym skokiem jakościowym na jaki bym liczył (mam nadzieję, że słusznie) po ewentualnej przesiadce z RMN1 na MiNote to lepsze zdjęcia, lepsze video oraz lepszy ekran. Szybkość RMN1 jest dla mnie wystarczająca, żadnych lagów nie doświadczam, no może czasem przy przewijaniu listy SMS-ów  – zdjęcia kontaktów pojawiają się z pewnym opóźnieniem i znikają, gdy się przewinie dalej i wróci (tzn. znów są "ładowane" z pewnym lagiem).

Ostatnia rzecz. Ten model, na który patrzę na IBG ( https://ibuygou.com/p-xiaomi-mi-note-snapdragon-801-quad-core-25ghz-bamboo-edition-3gb-ram-16gb-rom-fdd-lte-6654.html  )

ma takie pasma:

  • 4G FDD-LTE: bands 3 (1800MHz) / bands 7 (2600MHz)
  • 3G: WCDMA(UMTS/HSPA+/DC-HSDPA)bands 1, 2, 5
  • TD-SCDMA  bands 34,39
  • 2G GSM:bands 2, bands 3, bands 5, bands 8
 
Chyba nie brak tu niczego kluczowo ważnego w Polsce, zgadza się? 
O ile dobrze widzę w tabelach an wiki, w Polsce najważniejsze są: 
  • dla LTE – pasma 3 (1800 MHz) i 7(2600 MHz) (i oba MiNote posiada, więc luzik)
  • dla 3G – pasma 1 (2100 MHz) i 8 (900 MHz) (MiNote nie ma 8, ale używałem długo Mi2S bez pasma 8 i żadnych niedogodności wynikających z braku 3G 900MHz w praktyce nie czułem, więc tym się nie przejmuję – o ile wiem, operatorzy nie likwidują wyższych [MHz] pasm na korzyść niższych).
Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od twojego miejsca zamieszkania :)

U mnie brak 900mhz to strzal w stope - kawalek za miasto i kolega w telefonie bez 900mhz ma tylko GPRS - ja ma MiNote Pro mam Full 3G H+, w wielu miejscach gdzie ja mam 3g on nie ma wcale zasiegu. Taka sytuacja jest w wojewodztwie Lubuskim. Moze w innych rejonach tak tego nie czuc, jednak u mnie 900Mhz jest bardzo znaczące. W moim wypadku brak tego pasma dyskwalifikuje ten telefon od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat. Tak jak latet mam redmi note lte i uważam z fonem zero problemu. Dokładnie też myśle o zmianie i mam dylemat między mi note a mi note pro. Myślałem o zakupie w spemall. Na xiaomiforsale pytałem o dostępność mi note to mi odpisali że nie wiadomo kiedy. Sami nie wiedzą kiedy będzie dostępny. No i się lekko waham miedzy mi note a mi note pro. A na spemallu jeszcze nie kupowałem. Nie wiecie jaki rom dają??

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MD13 napisał:

Podepne się pod temat. Tak jak latet mam redmi note lte i uważam z fonem zero problemu. Dokładnie też myśle o zmianie i mam dylemat między mi note a mi note pro. Myślałem o zakupie w spemall. Na xiaomiforsale pytałem o dostępność mi note to mi odpisali że nie wiadomo kiedy. Sami nie wiedzą kiedy będzie dostępny. No i się lekko waham miedzy mi note a mi note pro. A na spemallu jeszcze nie kupowałem. Nie wiecie jaki rom dają??

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Kolego powiem Ci że jestem posiadaczem Mi Note Pro i telefon jest super tyle,że bateria krótko trzyma. Wcześniej miałem Redminote i tam praca na baterii była dużo lepsza. Na początku myślałem, że mi to nie będzie przeszkadzać,ale teraz trochę mnie irytuje podpinanie tel do ładowania 2-3 razy dziennie. Teraz jak bym był na kupnie to celował bym w Mi Note.

Edytowane przez BIZON
Za szybkie dodanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet kwestia czyszczenia miniatur galerii to ułomność modułu czyszczenia w miui, gdzie nawet jak dodam do wyjątków miniatury, to i tak je usuwa po Czyszczeniu, miałem to na Mi4 i mam to na Mi Note, ja robię już tak, że jak wchodzę w czyszczenie w Panelu sterowania to nie klikam wyczyść, tylko pojedynczo usuwam śmieci których chce się pozbyć, no i automatyczne czyszczenie wyłączone.. i kłódka na galerię i miniatury nie znikają, może jest inny sposób na to ale tego jeszcze nie odkryłem :D

Co do zasięgu, to mieszkam w małej mieścinie w lubuskim i bywam poza miastem też i nie miałem jeszcze problemów większych z zasięgiem.

I ze względu na baterię brałbym wersję zwykła, nie pro, ale to moje zdanie tylko. Przy moim codziennym użytkowaniu na 5.12.17 mam 4-5h SoT zależnie od jasności na 3g i 6-6,5h SoT na WiFi.

I wersja bamboo oczywiście :D

Mi Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MD13 napisał:

Podepne się pod temat. Tak jak latet mam redmi note lte i uważam z fonem zero problemu. Dokładnie też myśle o zmianie i mam dylemat między mi note a mi note pro.

Tak jak ja to rozumiem (na chwilę obecną) to sens kupna wersji Pro jest wtedy gdy:

  • bardzo Ci zależy na paśmie 900 MHz w 3G ("B8")
  • a przy tym masz lub planujesz kupić jakiś powerbank :-)

Swojego RMN1 ładuję zwykle raz na dwie doby (raz na dobę tylko wtedy, gdy intensywnie używam nawigacji+Yanosika). Jak BIZON tu pisze, że swojego Mi Note Pro ładuje 2-3 razy dziennie, to dla mnie brzmi to jak jakaś niewyobrażalna masakra, horror absolutnie nie do przyjęcia! Tak wiec jeśli o mnie chodzi, to na pewno wersja "nie Pro". Zwłaszcza, że naprawdę nie straszny mi brak 800 MHz w 3G, bo dwa lata miałem Mi2s bez tego pasma i nigdy nie odczułem problemu (mieszkam w Warszawie, rzadko podróżuję). Poza tym Mi2S nei miał LTE, więc teraz tym bardziej nie mam się czego bać w tej sprawie.

@rockmonster

Tu nie chodzi o czyszczenie miniatur w ramach modułu czyszczenia. Chodzi o jakieś dziwne (niewydajne) zarządzanie tymi miniaturami – chyba zbyt szybko wylatują z RAM-u, wystarczy, że znikną z ekranu i już! Np. wchodzę do SMS-ów, przewijam ekran w dół, zatrzymuję, po niecałej sek. pojawiają się miniatury, ok, schodzę o ekran niżej - to samo, ok, ale teraz wracam ekran do góry i znów te same miniatury, na których pojawianie się 10 sek. wcześniej czekałem - są jakby ładowane i znó• trzeba czekać.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, latet napisał:

Tak jak ja to rozumiem (na chwilę obecną) to sens kupna wersji Pro jest wtedy gdy:

  • bardzo Ci zależy na paśmie 900 MHz w 3G ("B8")

  • a przy tym masz lub planujesz kupić jakiś powerbank :-)

Swojego RMN1 ładuję zwykle raz na dwie doby (raz na dobę tylko wtedy, gdy intensywnie używam nawigacji+Yanosika). Jak BIZON tu pisze, że swojego Mi Note Pro ładuje 2-3 razy dziennie, to dla mnie brzmi to jak jakaś niewyobrażalna masakra, horror absolutnie nie do przyjęcia! Tak wiec jeśli o mnie chodzi, to na pewno wersja "nie Pro". Zwłaszcza, że naprawdę nie straszny mi brak 800 MHz w 3G, bo dwa lata miałem Mi2s bez tego pasma i nigdy nie odczułem problemu (mieszkam w Warszawie, rzadko podróżuję). Poza tym Mi2S nei miał LTE, więc teraz tym bardziej nie mam się czego bać w tej sprawie.

Ja średnio redmi note ładuje co 3 - 4 dni. Więc pro jednak odpada. Będę celował w Ni nota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem odpowiedzieć,  że w pracy intesywnie korzystam z tel, cały czas przeglądanie stron, filmy na yt, komunikatory i wyświetlacz bardzo jasno. Więc telefon dość intensywnie używany. Na szczęście pracę mam biurową więc nie ma problemu z ładowaniem,  a na trasy mam w aucie ładowarkę samochodową więc jakoś przywykłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrzeża Zielonej Gory - dzika ochla, ochla, swidnica, letnica itp. W takich miejscach masz albo 2G albo 3G 900Mhz i tutaj wlasnie sie przydaje te WCDMA 900, w miasteczkach nie ma problemu tego jak jest te 2100, kolega mieszkajacy w Zaborze tez ma tylko WCDMA 900, i czasami na balkonie 2100 wiec jednak ma znaczenia.

 

Nawet wracac z sulechowa, kolega obok cala trasa GPRS lub brak zasiegu, natomiast ja mam H+ z nadajnika 900Mhz. Lecz.jak mowie, kazdy co innego wymaga - jednym bedzie to przeszkadzac innym nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...