Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Pawelg89 napisał:

Czy działa xposed lub wsm tools na mi note z androidem 6 ??

Wsm tools projekt został zawieszony przez autora już przy v5 wersji miui, a z xposed podobno nie warto kombinować, nie mając doświadczenia, musisz poszukać na forum bo ostatnio czytałem na ten temat bo chciałem troche pobawić się w mody na mi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć, pytanie odnośnie softu. obecnie siedzę na najnowszym wydaniu MIUI Polska (6.0) jednakże mysle, ze bateria na Mi Note powinna troche lepiej trzymac. mysle nad przejsciem na stable, ale z tego co widzialem, miui eu stable jest tylko 4.4, jest chinskie 6.0 ale wiadomo, chinskie... w zwiazku z tym pytanie, jaki obecnie jest najlepszy rom pod wzgledem baterii dla mi note? moze jakas wczesniejsza wersja z MIUI Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2016 o 21:07, mrosi napisał:

Nie wiem czy mi to umknęło, czy nie było... Bootloader jest blokowany tylko w Mi Note Pro, czy tak? W Mi Note można (nie licząc aktualizacji z 4.4 do 6.0) instalować dowolne ROMy i ROMy flash, bo tam bootloader nie jest blokowany?

Tak. Bootloader blokowany jest tylko w Mi Note Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, TKN napisał:

Nie zauważyłem Twojego pytania.

Poza tym uważam, że należy troszkę rozruszać ten wątek, bo kilku posiadaczy Mi Note i Mi Note Pro tutaj jest. :-)

Teraz to muszę trochę pożonglować ROMami, bo coś mi bateria za szybko się wypróżnia. Poprzednio miałem też Andka 6.0, ale z ROMem wcześniejszym niż 6.3.10, nie pamiętam którym dokładnie, i było spoko. Teraz jest kiszka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mrosi napisał:

Teraz to muszę trochę pożonglować ROMami, bo coś mi bateria za szybko się wypróżnia. Poprzednio miałem też Andka 6.0, ale z ROMem wcześniejszym niż 6.3.10, nie pamiętam którym dokładnie, i było spoko. Teraz jest kiszka...

Mam Mi Note Pro od zaledwie kilku dni i ROMami na razie nie żonglowałem. Siedzę na 6.4.14, ale nie mam porównania z innymi, więc nie wiem czy drenaż baterii jest większy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrosi napisał:

Teraz to muszę trochę pożonglować ROMami, bo coś mi bateria za szybko się wypróżnia. Poprzednio miałem też Andka 6.0, ale z ROMem wcześniejszym niż 6.3.10, nie pamiętam którym dokładnie, i było spoko. Teraz jest kiszka...

Ja wlasnie wrzucilem 6.3.10, za jakis czas sie odezwe jak z bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad tygodnia jestem szczęśliwym użytkownikiem czarnego Mi Note, telefon świetny, jakość genialna.

Obecnie siedzę na 6.4.14 i bateria jest ok, android 6.0 robi robotę na zgaszonym ekranie.

Najwiekszy plus za szybkie ładowanie, od 0-100% w 2h to wynik o godzine lepszy niż na Meizu M1 Note z taką samą baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tsukuyomi napisał:

Ja od ponad tygodnia jestem szczęśliwym użytkownikiem czarnego Mi Note, telefon świetny, jakość genialna.

Obecnie siedzę na 6.4.14 i bateria jest ok, android 6.0 robi robotę na zgaszonym ekranie.

Najwiekszy plus za szybkie ładowanie, od 0-100% w 2h to wynik o godzine lepszy niż na Meizu M1 Note z taką samą baterią.

Co do pierwszego akapitu, zgadzam się w całej rozciągłości. Nieporównywalnie lepiej wygląda czarna wersja od białej. :)

Teraz wrzuciłem ROM 6.4.7. Zobaczymy jak będzie z bayterią, bo poprzednie to była kiepścizna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, needlehole napisał:

ja na 6.3.10 obecnie mam 2h 15min SOT i jeszcze 43% baterii. lepiej niż na 6.4.14

Długo masz Mi Note ?

Czy mógł byś napisać jaka była jasność ekranu,czy miałeś połączenie z internetem,jeśli miałeś połączenie to jakie (WI-FI,2G,3G,4G LTE) i jakich aplikacji używałeś podczas korzystania z telefonu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 3 tyg dopiero, cały czas na 6.0 siedzę.

mój standardowy tryb: jasnosc z automatu, 2 karti SIM na 3G ustawione, wlaczone WIFI, wlaczony bluetooth i sparowany z zegarkiem na Android Wear, synchro na 2 poczty mailowe i standardowo: fejs, messenger, instagram. dziennie około 30-60min rozmów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@needlehole

Dzięki za odpowiedź :)

Przeglądając recenzje Mi Note natrafiłem na informacje że przy każdym wyłączeniu aplikacji ''Aparat'' resetuję się ustawienie rozdzielczości nagrywania.

Te recenzje były chyba jeszcze na Android 4 Xiaomi.eu i tam była ta wyżej opisana wada,czy na MIUI Polska spotkałeś się z tą wada ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, needlehole napisał:

tak. przed chwila sprawdzalem i faktycznie tak jest, wraca do HD

Przez ponad rok nie mogą naprawić takiej prostej usterki ? w moim budżetowym Note 2 nie było takiego problemu 

Ale sądzę że już w innej aplikacji do aparatu nie będzie tej usterki :) 

Ja przez ostanie dni używania Redmi Note 2 testowałem aplikacje Camera FV-5 i ciekawsza to aplikacja niż ta standardowa,czy mógł byś zainstalować tą aplikacje nawet w wersji Lite (Darmowa Wersja) ? bo jestem ciekaw czy z 1080P będzie przeskakiwać na 720P 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do 6.4.14. Bateria widocznie słabiej niż w 6.4.21. Dodatkowo, pobieram sobie mój ulubiony motyw "High life", po jego zastosowaniu jest OK. W ustawieniach aplikacjia Motywy ma zaznaczony dostęp do sieci, a mimo to, po restarcie przywraca domyślny motyw.

Znaczy się czekamy na kolejny ROM... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, majdan12 napisał:

@mrosi

Jaką polecasz alternatywną aplikacje do obsługi aparatu/kamery ? pytam o to bo standardowa aplikacja ma usterkę i po restarcie aplikacji,ustawienie rozdzielczości nagrywania samoistnie przestawia się na HD 

Czy ty też masz taki błąd w MIUI Polska 6.4.14 ? 

Po ustawieniu na 4K zawsze po zamknięciu aplikacji wraca do HD. Jak ustawisz Full HD to tak zostanie. Tak było w Mi4 i tak jest w Mi Note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak było od dawna i jest to specjalnie. Wyobraź sobie że ktoś zapomni o tym, że ustawił 4k i na wycieczce nagrywa. Bardzo szybko skończy się pamięć na 16 GB modelu. Nikt nie nagrywa w 4k non stop. Właśnie dobrze, że opcja wraca do HD.

Wysłano z MiNote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, majdan12 napisał:

@maxraf21

To nie jest źle,ja mam monitor/TV 1080P i mi 4K nie jest potrzebne więc ta usterka nie wpływa na jakość użytku z Mi Note :)

Zawsze mnie dziwią argumenty że jak nie mam monitora/tv 4K to nie potrzebne mi nagrywanie w 4K. Przecież zawsze 4K skalowane do HD będzie lepsze niż zwykłe HD, w większości telefonów/aparatów różnica jest bardzo dobrze widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...