Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o operatora a raczej o pasma nadawania u operatora. Sprawdzałem kiedyś nadajniki i moje Noty korzystają z pasm które ma Orange i T-Mobile. Natomiast wiedz, że Note nie ma 900 MHz i stąd jeśli operatora korzysta z tej częstotliwości to może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuwam. Mieszkam we Wrocławiu a tam mam full 4G co chcę. Nie podróżuję, chyba że za granicę i wtedy gdzieś w lesie przy granicy może i nie łapie ale to jakiś margines dla mnie.

W plusie też? Moj note w plusie w warszawie nie lapie 4g. Inne sieci owszem

W plusie tez. Do tego plus poza miastami ma LTE na 800 MHz. Jeśli LTE w Warszawie Ci nie działa, a plus ma w niej kilkaset stacji LTE, a u innych operatorów działa to najprawdopodobniej muszą Ci zrobić reset konta abonenckiego. Robią to przez infolinię i przez forum plusa.

Wyslane z G7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglaszalem przez infolinie. Niby konsulant przyjal zgłoszenie ale na każdym kroku dawał mi do zrozumienia że to wina chińskiego telefonu. To było dwa dni temu i od tamtej pory nic się nie zmieniło.

Byłem też w salonie ale tam też olali mnie konkretnie. Jedynie co to wymienili kartę sim na nowa. Nic nie dało. Spróbuję jeszcze raz jutro zadzwonić i poprosić o reset konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do LTE to za wiki

Operatorzy komórkowi świadczący usługi LTE w Polsce dla klienta indywidualnego

Cyfrowy Polsat – LTE 1800 MHz[4][5]

Plus – LTE 1800 MHz[6][7] (w planach 800 MHz - uczestnik aukcji[8])

Play – LTE 1800 MHz i testowo LTE 2100[9] (w planach 800 MHz - uczestnik aukcji)

Orange – LTE 1800 MHz (w planach 800 MHz - uczestnik aukcji) (częstotliwość dzierżawiona od T-Mobile)

T-Mobile – LTE 1800 MHz (w planach 800 MHz - uczestnik aukcji

 

dodam od siebie, że we Wrocławiu LTE mam ustawione na sztywno (w sensie preferuj 4g w ustawieniach), działa wyśmienicie. Jestem użytkownikiem PLAY a tam jak wiadomo jest roaming krajowy więc tam gdzie nie łapie LTE PLAY przełącza na co może co ma najbliżej najlepiej więc Orange + T-Mobile (mają razem sieć Networks! ) oraz Plus więc generalnie bajlando. Na wiochach czy w Sudetach itp po prostu pojawia się znak R że jestem w roamingu i korzysta z nadajników pozostałych operatorów. Troszkę to niewygodnie jedynie w przypadku przebywania bardzo blisko granicy może przełączyć na O2 czeskie itp ale śmiało można wyłączyć w tel. roaming danych (jeśli się planuje przebywać w takiej lokalizacji). Chyba wszystko wyjaśniłem.

edit:

tutaj można poczytać o 3G, są również linki do map pokrycia wielkiej czwórki więc też można przeglądnąć i ocenić.

a tutaj jest mapa nadajników BTS.

 

RdIJN3l.jpg

wyniki aukcji częstotliwości LTE 2600 Mhz oraz 800 Mhz : http://www.telepolis.pl/wiadomosci/oficjalne-wyniki-aukcji-lte,2,3,34615.html

zgodnie z http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_note-6944.php Mi Note posiada

G bands LTE band 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

 

w Polsce z linków wyżej operatorzy korzystają z częstotliwości 1800, 2100(PLAY) . Zanim rozpoczną budowę sieci 800 i 2600 pewnie troszkę minie. Reasumując na dzień dzisiejszy w temacie LTE poruszamy się wyłącznie na 1800. Z racji braku w Mi Note 800 Mhz raczej osoby zamieszkujące na terenach kompletnej dziczy nie powinny się pchać w Mi Note. Natomiast tereny miejskie, podmiejskie lub nawet tzw. wiochy (ale w pobliżu nadaników) moga śmiało stać się zadowolonymi posiadaczami.

900 Mhz to sieć 3G (UMTS).

 

Edytowane przez Tompson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej mam od niedawna Xiaomi Mi Note Pro i chcąc przeprowadzić antutu wynik wyszedł nieco ponad 40 tys. Jak to możliwe, że komuś udało się osiągnąć 63 tys? Aplikacja Hearthstone laguje strasznie :(

 

Wgrany mam MIUI 7 5.11.12

Edytowane przez Shokata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Shokata napisał:

Hej mam od niedawna Xiaomi Mi Note Pro i chcąc przeprowadzić antutu wynik wyszedł nieco ponad 40 tys. Jak to możliwe, że komuś udało się osiągnąć 63 tys? Aplikacja Hearthstone laguje strasznie :(

 

Wgrany mam MIUI 7 5.11.12

To nie jest możliwe żeby Heartstone lagował... :)

Jeśli masz wgrany ROM MIUI Polska, to pewnie wgrałeś go na jakąś "chińską" wersję systemu. Po wgraniu polskiego softu zrób przywracanie do wartości fabrycznych. Wyczyścisz dzięki temu śmieci i wszystko wróci do normy.

Swoją drogą 63k punktów w AnTuTu to chyba przesada. Coś około 50k to tak, sam miałem prawie 47k, ale 63...? Możesz podać stronę z wynikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na xda znalazłem info jak odblokować 900Mhz w lte w wolnej chwili będę kombinował. Nie rozumiem waszego pędu do viper4android. W tch fonach mamy zastosowany jeden z najlepszych kodeków audio tj ess-a chip który siedzi w najlepszych playerach przenośnych. Aktywowany jest w momencie włączenia trybu hi-fi i to słychać. Różnica w jakości dźwięku jest kolosalna. Nie mówię tutaj o tanich pchełkach tylko o konkretnych słuchawkach, ja osobiście korzystam z lime ears le3sw i jak na telefon to jakość dźwięku powala na łopatki :D. Anyway ja na antutu mam 58tyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miaziol napisał:

Na xda znalazłem info jak odblokować 900Mhz w lte w wolnej chwili będę kombinował. Nie rozumiem waszego pędu do viper4android. W tch fonach mamy zastosowany jeden z najlepszych kodeków audio tj ess-a chip który siedzi w najlepszych playerach przenośnych. Aktywowany jest w momencie włączenia trybu hi-fi i to słychać. Różnica w jakości dźwięku jest kolosalna. Nie mówię tutaj o tanich pchełkach tylko o konkretnych słuchawkach, ja osobiście korzystam z lime ears le3sw i jak na telefon to jakość dźwięku powala na łopatki :D. Anyway ja na antutu mam 58tyś :)

Popieram. Ten chip robi robotę. Nigdy nie byłem zwolennikiem vipera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

26 minut temu, Acid napisał:

Ja aktualnie mam dwa na raz. Tzn cały dźwięk z Hi-Fi a z Vipera tylko dodane basy bo mi ich brakuje domyślnie.

Brakuje Ci basu? Powiedziałbym że to raczej kwestia słuchawek ja go testowałem na dwóch parach czyli moje ciem le3sw i takstary pro80 i na obydwu basu jest aż nadmiar, powiedziałbym że na limonkach łeb chce rozwalić czuję jak mi bas uszka masuje znaczy że jest go już za dużo :D. Dobrze że limonki mają pstryka do zmiany charakterystyki w zakresie niskich częstotliwości to troszkę można zdjąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak brakuje Ci na aurvanach to faktycznie nazwałbym Cię basheadem :). Poczytaj sobie o modach w tych słuchawach i o recablingu bo warto. Aurvany to takie tanie ale całkiem spoko słuchawki. Szału nie robią ale biedy też nie ma. Ja bym widział dla Ciebie cosik od sony, xb-700 albo xb-900 to są słuchawki z naprawdę kosmicznym basem. Dla mnie są przebasowione, nie moje granie ale są osoby które lubią takie brzmienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę podbijać basy, konkretnie dynamika i eq akustyczny , mimo tego że używam razerów do gier (audiofile hejtują na dzień dobry). Znajomi mówią że mnie delikatnie poje#### z tymi niskimi tonami, ale uwielbiam czuć te intensywne drgania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie uwierz, dobre słuchawki to sie zaczynają powyżej 2k zł moje limonki to 2,4k, a dobre nauszniki to np. momentum on ear coś z wyższych modeli phiatona. Nie wnikam w bardziej egzotyczne i drogie nauszniki. Nie wnikam też w dokanałowe harmony które kosztują około 4k tak więc auruvany to tanie słuchawki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się dzisiaj popsuł fonik :( trzymałem go w ręce i nagle usłyszałem ciche trzaśnięcie oglądam telefon a tam szkło  tyłu strzeliło. Siedziałem z kumplami przy stole wszyscy byliśmy w szoku. trzask też wszyscy słyszeli miałem go na płask w ręce :( szok niegdy nic mi sie takiego nie zdarzyło. Może różnica temperatur czy inny czort. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem wyedytować tak więc proszę moderatora o połączenie, wiem że to nie ten dział i w ogóle ale mam prośbę kosmiczną. Wyjeżdżam za tydzień na około miesiąc przeszukałem już gdzie się dało ale nie widzę żeby były gdzieś dostępne obudowy na tył do mi note. Może wiecie gdzie można takową nabyć bambo na ten przykład ale tak co by doleciała do mnie do piątku? Na aliexpress jest tego w trąbę ale za długo będzie szło :(. Może ktoś z was ma taką nie potrzebną i mu się marnuje w szufladzie a chciałby się pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.
Jestem świeży na forum, to mój pierwszy post, ale myślę że nie ostatni, ponieważ planuję przesiadkę na Xiaomi.
Zastanawia mnie tylko jedna kwestia. Rozważam zakup zarówno Mi Note Pro jak i Mi5. Mi5 z zaprezentowanych dotychczas zdjęć niezbyt podoba mi się designersko, ale ma mieć Snapdragona 820 i aparat 16 Mpix. Za Mi Note Pro przemawia do mnie to, że jest trochę większy i przede wszystkim ciekawiej wygląda. 
Do sedna. Mi Note Pro ma Snapdragona 810, który nie cieszy się dobrymi opiniami, przede wszystkim dlatego, że się bardzo grzeje.
Czy ktoś kto posiada Mi Note Pro mógłby się wypowiedzieć jak ten telefon się sprawuje, jaka jest jakość wykonania i przede wszystkim jak to jest z tym Snapdragonem? Jak wydajność i czy się bardzo grzeje?

Z góry dzięki za odpowiedź,
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2016o14:34, johnny1836 napisał:

Witam wszystkich.
Jestem świeży na forum, to mój pierwszy post, ale myślę że nie ostatni, ponieważ planuję przesiadkę na Xiaomi.
Zastanawia mnie tylko jedna kwestia. Rozważam zakup zarówno Mi Note Pro jak i Mi5. Mi5 z zaprezentowanych dotychczas zdjęć niezbyt podoba mi się designersko, ale ma mieć Snapdragona 820 i aparat 16 Mpix. Za Mi Note Pro przemawia do mnie to, że jest trochę większy i przede wszystkim ciekawiej wygląda. 
Do sedna. Mi Note Pro ma Snapdragona 810, który nie cieszy się dobrymi opiniami, przede wszystkim dlatego, że się bardzo grzeje.
Czy ktoś kto posiada Mi Note Pro mógłby się wypowiedzieć jak ten telefon się sprawuje, jaka jest jakość wykonania i przede wszystkim jak to jest z tym Snapdragonem? Jak wydajność i czy się bardzo grzeje?

Z góry dzięki za odpowiedź,
Pozdrawiam :)

Witam,

Posiadam Mi Note Pro od ponad 3 tygodni. Rozważałem jeszcze zakup Mi4C. Wielkość telefonu zdecydowała. Co do samego rozwiązania to urządzenie rewelacja, ekran miodzio bateria trzyma różnie (kwestia intensywności korzystania z urządzenia) średnio jakieś 40-50h. Telefon się grzeje ale nie jakoś tragicznie jest ciepły w dotyku ale tylko przy wymagających aplikacjach (gry itp). Mam tutaj porównanie do Zenfone 5 na intelu to się dopiero grzało.

Ogólna ocena telefonu to rewelacja :) Osobiście polecam.

PS. Czy wiadomo kiedy będzie aktualizacja do A 6.0??

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...