Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

Dupa..

Poczytajcie:

http://www.gizmochina.com/2015/05/13/xiaomi-mi-note-pro-overheating-problems-arise/

 

Teoretycznie gizchina więc wszelkie wiadomości dzielę tam na dwa ale źródłem są chińskie fora. 
Choć nie mogę uwierzyć w palone płyty główne. Xiaomi projektowało ten telefon dwa lata i teraz od tak się przegrzewa i nigdy wcześniej się nie przegrzewał podczas testów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sam nie wiem co robic, czekam na note pro juz tyle miechów że sam nie wiem czy kupić tego podstawowego czy walić tego pro...łeb mały,

Poza tym coś pisali o tych patentach xiaomi,,wstrzymam sie jeszcze pare dni przed zamówieniem :)

Edytowane przez Fidjashpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystraszyles mnie ta informacja i zamowilem Mi note 64GB na ibugou EU Direct. :-P

W gry faktycznie nie gram a zalezalo mi na dobrym wyswietlaczu i duzym no i dual sim.

Pozdrawiam

NO MiNote jakoś dobrego wyświetlacza nie ma :/ Nigdzie nie znalazłem informacji, ale jak dla mnie to IGZO jest. Cholernie oszczedny ekran, ale nie najlepsze odwzorowanie kolrow i lekka utrata kontrastu pod kątem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się chyba nie stanie jak nawet poczekasz miesiąc... i tak telefon docelowo rakieta na następne dwa lata.

Właśnie o to chodzi że potrzebuje telefonu na ,,już,, bo na moim aktualnym to juz wszystko sie crashuje, zeby wlaczyc aplikacje trzeba z 5 razy klikac :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO MiNote jakoś dobrego wyświetlacza nie ma :/ Nigdzie nie znalazłem informacji, ale jak dla mnie to IGZO jest. Cholernie oszczedny ekran, ale nie najlepsze odwzorowanie kolrow i lekka utrata kontrastu pod kątem. 

 

To mogę zdecydowanie potwierdzić. Dwa identyczne telefony (Mi Note 64GB, białe) kupione w tym samym czasie prosto od Xiaomi - jeden ma ekran z niebieską a drugi z czerwoną mgiełką. Gdy się wyłącza/gasi ekran to na białych elementach (typu duży zegar na lock screenie) widać piękne przebłyski czerwonego, jak gdyby nie gasły w tym samym czasie LEDy. Swego czasu podobny problem nękał zdaje się Samsunga S3...

Teoretycznie do przeżycia, ale jak ktoś jest tak upierdliwy jak ja to niesmak zostaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 aczkolwiek nie jest to z magazynu EU....

Dokładnie, i może iść pare tygodni, i serwisu w pl tez nie ma xD  Poza tym w xfs jest tylko 150zl droższy (chyba) a już jest niby z podatkiem :D

 

nadal nie mogę ukończyć zamówienia za pobraniem, ale ekipa xfs twierdzi że moge :D Nie wiem co o tym myśleć ;/

Edytowane przez Fidjashpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogę zdecydowanie potwierdzić. Dwa identyczne telefony (Mi Note 64GB, białe) kupione w tym samym czasie prosto od Xiaomi - jeden ma ekran z niebieską a drugi z czerwoną mgiełką. Gdy się wyłącza/gasi ekran to na białych elementach (typu duży zegar na lock screenie) widać piękne przebłyski czerwonego, jak gdyby nie gasły w tym samym czasie LEDy. Swego czasu podobny problem nękał zdaje się Samsunga S3...

Teoretycznie do przeżycia, ale jak ktoś jest tak upierdliwy jak ja to niesmak zostaje. 

I ja ten niesmak mam. Ale staram sie to zrozumiec, bo gdyby to byl zywkl IPS LCD to by bateria trzymałą bardzo krótko.... A IGZO, jak w M1 note zuzywa bardzo malo prądu. Przynajmniej tak mi sie wydaje, ze to IGZO. Biały nie jest krystalicznie biały a kolory mało żywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja ten niesmak mam. Ale staram sie to zrozumiec, bo gdyby to byl zywkl IPS LCD to by bateria trzymałą bardzo krótko.... A IGZO, jak w M1 note zuzywa bardzo malo prądu. Przynajmniej tak mi sie wydaje, ze to IGZO. Biały nie jest krystalicznie biały a kolory mało żywe.

Bym się pewnie nie czepiał za bardzo, gdyby nie fakt posiadania dwóch sztuk, których różnice w odwzorowaniu barw (szczególnie bieli) są widoczne na pierwszy rzut oka. Swojego Mi Note używałem przez tydzień w Azji zanim wróciłem do domu i dałem Żonie jej prezent po czym zacząłem go konfigurować i wtedy mnie uderzyło, że lista opcji w Settings jest zupełnie innej barwy. Najpierw myślałem, że to coś ze skórką, potem, że z wersją (mój już był zaktualizowany, Żony nie). Ale po wyrównaniu wersji i ustawień różnica była dalej. Dałem Żonie wybór, wybrała ten, który wydawał jej się cieplejszy (o dziwo, dla mnie to był ten z niebieskim tintem). Pokonfigurowaliśmy swoje programy, i tydzień radochy aż tu gdzieś akurat jechaliśmy i postanowiłem przetestować, czy dobrze wszystko z jej telefonem działa w nawigacji. Położenie i kierunek wariowały bezustannie gdy na moim telefonie ta sama nawigacja w tym samym czasie działała super stabilnie.

Po godzinach kombinacji i browsowania stwierdziłem, że to szaleje kompas/żyroskop, bo pokazuje albo nic albo zupełnie szalone kierunki świata. Kalibracja kompasu pomagała na kilka minut bądź do rebootu. I wtedy wynalazłem alternatywę - żadne ósemki czy kręcenie kółeczka tylko obrócenie po 3 i więcej razy telefonu we wszystkich osiach (najlepiej w te i nazad). Od tego czasu przynajmniej nawigacja działa poprawnie ale kolory dalej różne.

Gdyby źródła jądra były wolne można by i ekran skalibrować. W laptopie i monitorach całkiem to poprawiło jakość wyświetlania obrazu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedna zecz, jak byla premiera "mi note" to byl szal w necie. Wszystkie sluchawki zostale wysprzedane w 3 minuty bodajze 3 milony szt. Teraz jak jest premera "mi note pro" to tylko najwiecej pisze o przegrzaniu. Na ibuygou telefon jest caly czas

in stock.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedna zecz, jak byla premiera "mi note" to byl szal w necie. Wszystkie sluchawki zostale wysprzedane w 3 minuty bodajze 3 milony szt. Teraz jak jest premera "mi note pro" to tylko najwiecej pisze o przegrzaniu. Na ibuygou telefon jest caly czas

in stock.

Pozdrawiam  

Kolega z ibuygou testował dziś Mi Note PRO na Antutu stress test. Nie ma przegrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...