Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, garibaldi napisał:

Zdjęcia wyszły słabe, ale można się dopatrzyć.

Więc tak. 3MK odpisało, że pokrywa cały ekran, wraz z zaokrągleniami. Na zdjęciu widać wyraźnie, że dochodzi tylko do zaokrągleń, ich samych nie pokrywając. Generalnie d*pa nie rozwiązanie. Próbowałem tego i folia jak dla mnie haczy o palce i przeszkadza w użytkowaniu.

Pokuszę się jednak, jak tylko mój Mi Note dotrze, żeby zakupić tę folię. 3KM zwróci mi kasę i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Polecasz na 2,5 folie nie dochodzaca tak do rantu ekranu? W to zaklejanie okraglosci w takim ekranie nie wierzylem ze wzgledu na naklejenie takiej folii, przeciez bez maszynki domowym sposobem nie da rady tak. Trzeba by mie jakas oklejarke czy cos w tym stylu i to dostosowana do danego modelu. Ala jak sie robi nadruki.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Taka folia, która miałaby pokrywać zaokrąglenie, musiałaby być profilowana w procesie produkcyjnym lub nakładana na gorąco. To kompletna bzdura. Podobnie jak to, co napisała mi w mailu babka z 3MK. Mam wrażenie, że nawet nie wie o jakim telefonie rozmawiamy i o czym rozmawiamy - jakiego problemu dotyczy sprawa.

Generalnie, w przypadku Mi Note i Mi Note Pro, żadna folia ani szkło nie zda egzaminu. Każde z nich haczy o palce i powoduje dyskomfort w trakcie korzystania z ekranu. Próbowałem różnych folii różnych producentów i od biedy najlepiej było na jakiejś zwykłej, no name, zakupionej na alledrogo za 5 PLN. Niestety nazwy nie pomnę...

Ogólnie Mi Note (Pro) i folia wykluczają się nawzajem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście na Mi Note jest szkło ochronne, myślę tu o fabrycznej powłoce ekranu. To Gorilla Glass III. generacji. Umówmy się więc, że jeśli ktoś nie rzuca telefonem, czy nie jeździ nim po asfalcie, to nic się ekranowi nie stanie.

Osobiście bardziej niż o ekran, martwiłbym się o trwałość czarnej farby na "amelinium". Czy przypadkiem, z czasem nie zacznie się łuszczyć. Mam nadzieję, ze nie, bo czarna wersja jest... przepiękna... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nemed napisał:

Wejdź jeszcze raz w ustawienia diody i poustawiaj na nowo. U mnie pomogło.

Wysłane z Mi Note

U mnie niestety nie, nawet zmieniłem kolory, podgląd działa jak zmieniam kolor, ale już przy powiadomieniach nic nie miga... Pewnie wipe pomoże ale komu by się chciało.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak czytam komentarze na temat tej folii!!!!!. Folia na krawędzi jest profilowana, nic mi nie haczy. Ale tylko kupując tę folię można mieć pewność jak jest i nic więcej nie wymyślę. Zdjęcie było słabe bo robiłem ze słabego aparatu.Temat traktuje jako zakończony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  czy ktoś ma podobny problem i da się inaczej go obejsc niż sprzedaż telefonu? 

Od tygodniu uzyskuje Mi Note Pro,  pierwsze dwa dni było ok,  ale jak zacząłem dzwonić i intensywniej go używać to non stop boli mnie głowa i mm zawroty. 

Sprawdziłem Sar i jest masakra zaczynam mieć podejrzenia że to jest właśnie winne :(

Czy tylko ja tak mam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2016 o 08:38, garibaldi napisał:

Folia nie odeszła i nie haczy - przylega bardzo ładnie. . Fakt miałem poprzednio folie która miała przerwę od krawędzi 2,3 mm i wyglądało to strasznie. Sam jestem ciekamy relacji @mrosi który ponoć zamówił tę samą folię. Zobaczymy.

Nic nie muszę kupować, skoro 3MK potwierdziło moją wersję. Niestety mam wrażenie, że nie bardzo wiesz o czym rozmawiamy... Przeczytaj więc może kilka moich ostatnich postów, dotyczących tego problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rodzyn889 napisał:

Witam,  czy ktoś ma podobny problem i da się inaczej go obejśc niż sprzedaż telefonu? 

Od tygodniu uzyskuje Mi Note Pro,  pierwsze dwa dni było ok,  ale jak zacząłem dzwonić i intensywniej go używać to non stop boli mnie głowa i mm zawroty. 

Sprawdziłem Sar i jest masakra zaczynam mieć podejrzenia że to jest właśnie winne :(

Czy tylko ja tak mam? 

Spróbuj gadać tylko przez słuchaweczki, trzymając telefon jak najdalej od głowy. Jeśli przyczyną jest wrażliwość mózgu na radiację z anten, to powinno pomóc.

Inna możliwość - to nie od gadania, ale związane z oczami. Może robi Ci się/pogłębia jakaś wada wzroku, a w ekran nowego telefonu po prostu gapisz się częściej/bliżej niż w stary, stąd objawy akurat teraz.

Kolejna - jak wyżej, tylko nie chodzi o o czy, ale o pozycję głowy i ustawienie kręgosłupa szyjnego.

Czwarta możliwość – czysty przypadek, dwa zdarzenia występujące w podobnym czasie, ale bez związku przyczynowo-skutkowego. Potem dochodzi autosugestia (nocebo) i pseudo-spirala się nakręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę po Polsce i nie miałem problemu z łącznością na mi note. Jestem w plusie i są miejsca gdzie zasięg jest kiepawy ale to tak miałem na wcześniejszych fonach dokładnie w tych samych miejscach. Nie miałem problemu z przełączanie się między 3g a 2g. Jak się przesiądziesz z s3 to będziesz miał niesamowity upgrade. S3 przy mi note lub mi5 to zabawka i tandeta ;) wiem bo żonka taki miała

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed mi note miałem S4 i P8 i ten telefon bije na głowę te dwa. U mnie w mieście telefon działa cały czas na 4G w T-Mobile, w pracy na magazynie swobodnie mogę rozmawiać i używać internetu a przy tamtych musiałem wychodzić na zewnątrz bo przerywało rozmowę itd. więc moim zdanie wogóle nie zauważysz braku pasma 800Mhz a napewno zasięg będzie lepszy niż w S3. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem Mi note od technosa i pytanie która wersje systemu polecacie zainstalowac aby było jak najpłynniej i stabilnie ? Oraz dobry czas pracy na baterii.

Edit: Oraz czy na opakowaniu mozna zobaczyc date produkcji ? Jesli tak to w jakim miejscu ?

Edytowane przez Wojtkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, p.kamilo napisał:

Premiery Mi Note 2/Mi Pro ani Mi5s nie było nam dane jeszcze zobaczyć, a czy orientuje się ktoś kiedy na IBuyGou powróci sprzedaż Mi Note? Od kilkunastu dni jest "out of stock", a na zapytania o dostępność jak i na price matche nie odpowiadają :-(

Telefon miał dość dawno swoją premierę i nie zdziwił bym się jak by wszystkie sztuki były sprzedane,to jak to że od maja tego roku się nie widzi czarnej wersji kolorystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

Telefon miał dość dawno swoją premierę i nie zdziwił bym się jak by wszystkie sztuki były sprzedane,to jak to że od maja tego roku się nie widzi czarnej wersji kolorystycznej.

Bzdura. 9 września kupowałem Mi Note czarnej wersji kolorystycznej. Dotarł do mnie w piątek. Dopiero teraz jest "Out of stock".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2016 o 20:38, MD13 napisał:

Czyli aktu 6.8.25  nie warto instalować. Lepiej poczekać do piątku ;)

Tak cały czas się zastanawiam, jakim cudem masz tak wydajną baterię. Jakim ROMem fastboot robiłeś flash przed instalacją właściwego ROMu MIUI Polska/EU? Może to ma znaczenie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cały czas się zastanawiam, jakim cudem masz tak wydajną baterię. Jakim ROMem fastboot robiłeś flash przed instalacją właściwego ROMu MIUI Polska/EU? Może to ma znaczenie...?

No ja jestem też w szoku. Powiem że tą ostatnią aktu bije u mnie rekordy co ciekawe u żony na mi4 jest też dobrze. 2ca0b01c396555bac94cf2da3f2762f3.jpg427874702a3045bc7074319254f56dd3.jpg6b32cf49549519d36b6832b7207d7356.jpg157d19b2cad1ebd27699fc295d53cc79.jpg

Nie robiłem żadnego miflasha. Jak dostałem fona to najpierw wgrałem mu 5.12.4 potem zgodnie z instrukcją 5.12.17 potem 6.3.3 potem już jakieś miu8 z końca sierpnia. U żony tak jak ja tyle że po 6.3.3 ostatnią aktu.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MD13 napisał:

No ja jestem też w szoku. Powiem że tą ostatnią aktu bije u mnie rekordy co ciekawe u żony na mi4 jest też dobrze.

Nie robiłem żadnego miflasha. Jak dostałem fona to najpierw wgrałem mu 5.12.4 potem zgodnie z instrukcją 5.12.17 potem 6.3.3 potem już jakieś miu8 z końca sierpnia. U żony tak jak ja tyle że po 6.3.3 ostatnią aktu.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Ech... Tylko to pozostaje... :)

Na szczęście udało mi się wrócić do Androida 4.4.4, według poradnika @SebastianWijatyk:

Powinno teraz być OK. Zobaczymy. W razie czego, zawsze mogę "wrócić" do MIUI 8. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... Tylko to pozostaje...

Na szczęście udało mi się wrócić do Androida 4.4.4, według poradnika @SebastianWijatyk:

Powinno teraz być OK. Zobaczymy. W razie czego, zawsze mogę "wrócić" do MIUI 8.

Jak coś to spróbuj zrobić dokładnie tak jak ja może coś w tym jest ;)

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MD13 napisał:

Jak coś to spróbuj zrobić dokładnie tak jak ja może coś w tym jest ;)

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Mam teraz MIUI 7 5.12.17 i nie zamierzam zmieniać na v8. Zupełnie inna bajka. Po dwóch godzinach zabawy z ROMami, korzystaniem z Recovery, zeszło 4%. Baja... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Mam teraz MIUI 7 5.12.17 i nie zamierzam zmieniać na v8. Zupełnie inna bajka. Po dwóch godzinach zabawy z ROMami, korzystaniem z Recovery, zeszło 4%. Baja... :)

No to gitara. Ja chyba pozostanę trochę na 6.9.15. A swoją drogą to z tym drenażem baterii są chocki klocki. Niektórzy pisali ,że nawet na 5.12.17 mieli duży drenaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2016 o 10:13, MD13 napisał:

No to gitara. Ja chyba pozostanę trochę na 6.9.15. A swoją drogą to z tym drenażem baterii są chocki klocki. Niektórzy pisali ,że nawet na 5.12.17 mieli duży drenaż.

Fajnie było zobaczyć ponownie chińskie krzaczki opisujące dwie partycje w Mi Note, po zrobieniu flasha starym ROMem. ;)

Generalnie 7-ka bardziej mi pasuje. Co ciekawe, teraz brakuje poprzednich dolegliwości - braku dźwięku pianina w dialerze i efektów trzasków przy przełączaniu dźwięków. Pełnia szczęścia normalnie... :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...