Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

No nie żartuj, na jakiej poczcie? Przecież można normalnie opcją "Doładuj konto" (albo "Doładuj konto błyskawicznie") na Paypalu. Powiązanie konta Paypal z rachunkiem bankowym jest wcześniej weryfikowane, nie ma mowy o pomyłce typu "zgubię jedną cyfrę" .

 

Od kiedy założenie konta na PayPal kosztuje 6 PLN? Od kiedy w ogóle pobierane są opłaty? Zakładałem konto i nie naliczano żadnych kosztów. Chyba, że mylisz opłatę, która pobierana jest z konta bankowego (potem jest ona zwracana) podanego do ustawień. Ta kwota jest zmienna - losowa.

dokładnie to miałem na myśli, sory za brak precyzji w wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kwota to o ile pamiętam 1$, po podaniu kodu weryfikacyjnego jest zwracana na konto PayPal.

Teraz sobie przypomniałem. Ta kwota jest losowo generowana przez PayPal. Kiedy zostanie pobrana z konta, trzeba w PayPal wpisać jej wysokość żeby ostatecznie potwierdzić konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja ostatnio aktywowałem dwa razy. Za każdym razem był to dolar i wpisać trzeba było kod z tytułu, nie wysokość kwoty...

Ja akurat wczoraj aktywowałem (tzn. powiązywałem) kolejne konto i trzeba było wpisać kwotę, a nie kod tytułu. Ale co za różnica? Widocznie obie metody stosują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym? Budowa identyczna. Wyświetlacz cóż lekko widzę różnicę ale trzeba mieć obok dwa telefonu. W praktyce chyba tylko ja mam MI Note i Pro do porównania. Złota ramka wygląda ciekawie. Ba.. W paczce z częściami powinna mi przyjść bambusowa klapka więc teraz to bardzie wypas telefon.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym? Budowa identyczna. Wyświetlacz cóż lekko widzę różnicę ale trzeba mieć obok dwa telefonu. W praktyce chyba tylko ja mam MI Note i Pro do porównania. Złota ramka wygląda ciekawie. Ba.. W paczce z częściami powinna mi przyjść bambusowa klapka więc teraz to bardzie wypas telefon.

Wysłane z MI Note

W moim odczuciu złota ramka na oko wygląda trochę tandetnie w porównaniu do srebrnej. Klapkę bambusową skąd zamówiłeś? Ja z honorbuy (12.99$ + 6$ przesyłka) - ale czy oryginalna będzie to nie wiem. Denerwujące jest to, że nie wszystkie aplikacje korzystające z żyroskopu działają prawidłowo. Chociażby najprostrza apka od youtuba - wiem, ze to pierdółka ale jak się płaci taki pieniądz za telefon to jenak mogę wymagać aby wszsytko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Note Pro zamawiałem z ibg - zapłaciłem ubezpieczenie od vatu w razie czego ale podatku nie było. Odebrany przez DHL 19 maja o 3:42, u mnie był 21 maja jakoś koło południa. Ładny papier + info, że to zwrot odtwarzacza muzycznego z naprawy czy jakoś tak. ;)

Edytowane przez lvg52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid a jak z podatkiem? Zamawiałeś przez paypala? Ile szedł?

3 dni. Piątek, sobota i poniedziałek rano u mnie. W zasadzie to dwa dni. Bo już w sobotę był we Wrocławiu.

Nic nie płaciłem...

Ok co do klapki bambusowej to sobie darowałem. Nie ma szkiełka w oczku aparatu i diodzie LED.

A oryginał w Mi Note PRO ma piękne złote obramowanie. Ponadto oryginalna klapka ma (jak w każdym telefonie od Mi3 wzwyż) naklejkę grafitową do odprowadzenia ciepła znad baterii. W Mi Note PRO jest wyjątkowo duża (prawie cała powierzchnia klapki) i coś mi mówi, że lepiej zostawić w spokoju odprowadzanie ciepła z tego telefonu ;p

Lol Mi Note PRO ma jeden system! Czyli przechodzi do recovery tak jak Redmi.

Może dlatego, że partycja systemowa to aż 1,6GB. 

 

Co by nie było rom nie daje się zainstalować. Wywala w recovery. Wychodzi na to, że musi być prawidłowo podpisany. Szkoda tylko, że żaden z naszych kluczy nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obsługuje WCDMA 900. Aero działa w Mi Note na 2600 LTE.

 

BTW: już odkryłem całą prawdę o problemie z Androidem 5 dla Mi Note PRO.

Pogrzebałem i wychodzi na to, że MIUI do tego romu (i Mi4i) użyło NIEpublicznego klucza. 

Aktualnie dla 4.4 romy są podpisane przez publiczne klucze od google (certyfikat testkey.x509.pem i klucz testkey.pk8).

Jednak w Mi Note PRO dodali po raz pierwszy swój klucz, którego certyfikat jest w romie: releasekey.x509.pem.

Niby ok ale aby poprawnie podpisać rom trzeba dysponować prywatnym kluczem pk8 którego ma tylko MIUI.

 

Przetestuję jeszcze czy da się ten certyfikat podmienić na nasz testkey i podpisać naszym kluczem.

Jednak jak czytam na google dev weryfikacja kluczy odbywa się dwuetapowo: przez pasowanie z kluczem w system/etc/security/otacerts.zip I w ramdisku w Recovery.

 

Obecnie dotknięcie romu dla Mi Note PRO psuje ten podpis i dlatego nie możemy nic zainstalować w Recovery. 

Oczywiście napisałem już wcześniej do MIUI o share klucza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wasza i nasza szansa:

   Hi Acid,

We are going to improve the security of MIUI by using private key on signing which will bring huge benefit for normal users. So I am sorry about that we can not share this private key outside of MIUI team. 

For some geek users, we will soon come up with a mechanism to allow them to unlock the device and flash 3rd partied ROM.

Niniejszym gratulujemy Xiaomi kolejnego "genialnego" ruchu.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...