Skocz do zawartości

Update do 10.3.1 PFBEUXM - The system has been destroyed... [Rozwiązanie]


K4r0lSz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
W związku z problemami, jakie się pojawiły po aktualizacji dla Mi9 SE do wersji 10.3.1 PFBEUXM (wersja EEA), czyli nieudanej aktualizacji OTA, kończącej się "ucegleniem" telefonu w postaci komunikatu "The system has been destroyed Press power button to shutdown", na Mi Community, pojawiło się rozwiązanie "partyzanckie' problemu, bez konieczności otwierania telefonu.

Cytat

TRY AT YOUR OWN RISK!!! - worked for me but i take no responsability

- boot into fastboot mode. press volume down and power until you see the mi bunny.
- install and run minimal adb & fastboot on a pc
- plug phone to pc
- run "fastboot devices" you should see a line with device id & fastboot
- run "fastboot continue"

wait for it

tadam you will be back into the old miui 10.2.9.

czyli po naszemu:

WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ - u mnie działa, ale nie biorę za to żadnej odpowiedzialności

1) Uruchom telefon w trybie FastBoot (naciskając razem przyciski Głośność - oraz Zasilania, do momentu gdy pojawi się króliczek Mi)
2) Na komputerze PC zainstaluj i uruchom minimal adb&fastboot
3) Podłącz telefon do komputera PC (za pomocą kabla USB)
4) Wydaj z linii poleceń komendę "fastboot devices", powinno pojawić się id urządzenia i fastboot
5) Wydaj z linii poleceń komendę "fastboot continue"
Czekaj... czekaj...
I uruchamia się stara wersja MIUI (w moim przypadku 10.2.9).

Rozwiązanie jest niestety tymczasowe, i wymagane do przeprowadzenia, przy każdym ponownym uruchomieniu telefonu.
Stąd też najlepiej nie uruchamiać go ponownie, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.
Pozwala także po uruchomieniu systemu na wystąpienie z prośbą o możliwość Odblokowania BootLoadera (w opcjach programistycznych), co w przyszłości pozwala na wgranie innej wersji ROMu za pomocą narzędzia Mi Flash Tool.

Na chwilę obecną Developerzy "przyglądają" się sprawie, i jest nadzieja, że już wkrótce wydana zostanie nowa wersja ROMu Stable EEA, która usunie błąd.

Edytowane przez K4r0lSz
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wczoraj kupiłem MI 9 SE, zrobiłem aktualizację do 10.2.9.0. Dzisiaj wyskoczyła aktualizacja do 10.3.4.0, więc stwierdziłem że zaktualizuję. No i skonczyło się na "The system has been destroyed". Dramat ! Nawet nie zdążyłem karty SIM włożyć a telefon już uwalony. Mogę co prawda zrobić "fastboot continue" ale no k** nowy telefon, najtańszy też nie jest. Wiecie panowie co można zrobić? Napisałem na support ale robot jakiś pewnie wyśle gotową odpowiedź. Czy podpada to pod gwarancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, dzidexx said:

Gdzie kupiłeś? Bootloader był/jest zablokowany?

x-kom (Gdańsk)

Nic nie grzebałem w telefonie, jako że miał być dla żony, więc zależało mi na tym żeby nie było nic modyfikowane. Jedynie co to poinstalowałem aplikacje i zrobiłem update systemu.
Przejdę się dzisiaj do x-komu i zobaczę, czy kwalifikuje się to pod naprawę gwarancyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odebraniu nowego telefonu najpierw wyskoczyla aktualizacja do 10.2.9.0, później do 10.3.4.0 i tym razem poszło bez problemu. Czym wcześniejsze problemy były spowodowane nie mam pojęcia, ale zastanawiam się czy przy następnej aktualizacji nie robić factory reset i wtedy aktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arcadio Morsles napisał:

Ja mam pytanie przed aktualizacja. Czy można zrobić cała kopię zapasową z ustawieniami, programami, zapisanym kalendarzem i notatkami przed tą najnowsza aktualizacją? Takie "przywracanie systemu" jak w Windows

Oczywiście. Ja używam zawsze kopii zapasowej Google i chmury Xiaomi. Po instalacji nowego romu przywraca mi równocześnie z 2x kopii. Mam przywrócone 95% ustawień, aplikacji itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, vir00z1 said:

Czy po wykonaniu "fastboot continue" można oddać telefon na gwarancję? Kupiony w Mi Store w Gdyni, nie odblokowany, nic nie było grzebane.

Można. Fastboot continue "pchnie" jedynie bootowanie do przodu.

U mnie przy system destroyed jedynie fastboot continue pozwalalo zaladowac system. Po restarcie znowu trzeba było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dnia 22.06.2019 o 21:16, K4r0lSz napisał:

Witam,
W związku z problemami, jakie się pojawiły po aktualizacji dla Mi9 SE do wersji 10.3.1 PFBEUXM (wersja EEA), czyli nieudanej aktualizacji OTA, kończącej się "ucegleniem" telefonu w postaci komunikatu "The system has been destroyed Press power button to shutdown", na Mi Community, pojawiło się rozwiązanie "partyzanckie' problemu, bez konieczności otwierania telefonu.

czyli po naszemu:

WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ - u mnie działa, ale nie biorę za to żadnej odpowiedzialności

1) Uruchom telefon w trybie FastBoot (naciskając razem przyciski Głośność - oraz Zasilania, do momentu gdy pojawi się króliczek Mi)
2) Na komputerze PC zainstaluj i uruchom minimal adb&fastboot
3) Podłącz telefon do komputera PC (za pomocą kabla USB)
4) Wydaj z linii poleceń komendę "fastboot devices", powinno pojawić się id urządzenia i fastboot
5) Wydaj z linii poleceń komendę "fastboot continue"
Czekaj... czekaj...
I uruchamia się stara wersja MIUI (w moim przypadku 10.2.9).

Rozwiązanie jest niestety tymczasowe, i wymagane do przeprowadzenia, przy każdym ponownym uruchomieniu telefonu.
Stąd też najlepiej nie uruchamiać go ponownie, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.
Pozwala także po uruchomieniu systemu na wystąpienie z prośbą o możliwość Odblokowania BootLoadera (w opcjach programistycznych), co w przyszłości pozwala na wgranie innej wersji ROMu za pomocą narzędzia Mi Flash Tool.

Na chwilę obecną Developerzy "przyglądają" się sprawie, i jest nadzieja, że już wkrótce wydana zostanie nowa wersja ROMu Stable EEA, która usunie błąd.

Witam,

Po wydaniu komendy "fastboot continue" pojawia się:

resuming boot...
FAILED (command write failed (No error)

Czy ma Pan jakiś pomysł co dalej...?

Wcześniej udawało mi się 2 razy uruchomić telefon w ten sposób, tym razem wyskakuje błąd. Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki telefon?
Ponieważ w Mi9 SE już wyszła aktualizacja ROM, więc po aktualizacji nie powinno się to pojawiać.
"Write error" sugeruje błąd zapisu, więc możliwe jest uszkodzenie pamięci.
Najlepiej spróbować przy odblokowanym BootLoader wgrać za pomocą Xiaomi Flash Tool oficjalny najnowszy ROM.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam oryginalny telefon z mi store z Arkadii w Warszawie. Update z tego watku 10.3.1 oraz nastepny 10.3.4.0 "brickowal" mi telefon, ktory moglem ponownie urochomic wspomniana metoda z fastbootem. Nastepnie wyszedl update 10.3.9.0, ktory zainstalowal sie bezproblemowo i wszystko naprawil. Dzis wyskoczylo mi do pobrania miui 11.0.4.0. Czy ktos, kto mial perypetie z 10.3.1 na tej dystrybucji co ja, juz  testowal miui 11? Bo przyznam, ze troche sie boje ryzykowac :D 

Edytowane przez Feno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...