Skocz do zawartości

Note Lte Vs Note Vs Zenfone 2


Nostromo_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  

 

Zastawiam się nad zakupem Note LTE, jednak biorę również pod uwagę Note <chodzi o wersję z procesorem od MediaTek, sory za pomyłkę  >. 

Sam do końca nwm który z nich wybrać 

 

Plusy za LTE 

-lepsze wsparcie 

-większe szanse na zaktualizowanie do L 

-obsługa LTE <na którym mi nie zależy>

 

Plusy za 4G

-wydajniejszy procesor 

-dual sim 

-?dłużej trzyma bateria ? -tutaj akurat są zdanie podzielone ;)

 

W sumie trochę zależy mi na aktualizacji do 5, a z drugiej strony fajnie byłoby mieć duala :/ 

 

Co do samego zakupu, najbardziej opłacało by się z aliexpress jednak większość osób na forum poleca ibgu i tutaj mam pytanie czy naprawdę trzeba wysyłać to kurierem ? bo wtedy koszty wzrastają. Wiem że nic nie musze i mogę zamówić i opcją free ale czy ona jest bezpieczna ? 

 

Gdzie kupię najtaniej ? Bo jeśli miałbym zamawiać z ibgu to lepiej chyba od jedego z użytkownikówz tego fotum który zajmuje się "dystrybucją" ;)

 

I w sumie zainteresował mnie również Zenfone 2

http://www.androidauthority.com/asus-zenfone-2-hands-first-impressions-579187/ 

 Twierdzą tutaj ze bd można go kupić już za 200$, w słabszej wersji z 2GB ramu i 4x1,8

Jak myślicie warto poczekać i właśnie Zamiast Xiaomi zakupić Asusa ?

 

Edytowane przez Nostromo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam przekonania do procesorów intela.  Linus pracował wiele lat w Qualcomm, pewnie dlatego ich procesory kochają linuxa z nakładką android (jakoś nie mogę tego nazwać systemem). Dlatego Note LTE do mnie przemawia.

Edytowane przez acy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe ile osób na raż ładuje i korzysta z telefonu. Ja ładuje co 2 noc a używam telefonu intensywnie (ok 3h ekranu dziennie). Jakiś czas temu korzystałem z telefonu raz podczas ładowania i faktycznie się grzeje ale żeby system jakoś gorzej chodziło to nie zauważyłem, być może podczas grania jest to odczuwalne. Polecam wersje lte ze względu na snapdragona, a czemu spadek jest lepszy to już sobie sam poczytaj w necie:)

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wiem że Snapdragon i ogólnie Qualcomm jest bardziej ceniony i zapewnia lepsze wsparcie jednak w bitwie tych dwóch procków mediatek wygrywa. Przynajmniej do takich wniosków doszedłem czytając opinje. I tu się też rodzi pytanie czy ta przewaga jest strasznie dużą?

Gdziepolecacie zamówić żeby było jak najtaniej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem na Geekbuying. Zamawiałem tam już parę androidowych rzeczy i polecam sklep. Co do przesyłki zawsze wybieram tą darmową i właśnie dostałem potwierdzenie wysyłki.

 

15mcily.png

 

Najszybciej doszła mi w 7 dni, najdłużej półtora miesiąca(trafiłem na chińskie święta). VATu nie zapłaciłem nigdy ani z Geekbuying, ani z Aliexpress, ale nie zajmuję się tym zarobkowo(czytaj kupuję czasem coś tylko dla siebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z aktualizacją do L? Słyszałem że na wersję ze Snapem prawdopodobnie bd jak jest z MT? 

 

Co do strony którą podał robertnik 

http://www.geekbuying.com/item/XIAOMI-Hongmi-Note-4G-Snapdragon-MSM8928-Quad-Core-1-6GHz-5-5-Inch-Smartphone-2GB-RAM-HD-IPS-13-0MP-GPS-OTG---White-332910.html

Czytając opinie na temat tego sklepu jest on całkiem ok. Moje pytanie  brzmi czy wy polecacie ta stronę? 

 

I właśnie miałem pytać o wersję MIUI tutaj jest: MIUI V5(based on Android 4.4), nie jest już dostępna v6? czy jest ona nadal w wersji BETA ?

Edytowane przez Nostromo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miui v6 napewno dostanie. Ale mtk6592 był już z tego co się nie mylę najsłabszym płockiej mediateka który dostał aktualizacje do KK. Według mnie szansa ze mediatek wypuści aktualizacje do L równe 0

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

A nie wiem czy wiecie ale PRZEDE WSZYSTKIM to najpierw producent procków musi wypuścić Kernela czy jak to tam się nazywa do swoich prockow. A mediatek bardzo niechętnie to robi. L-ki napewno mtk6592nie dostanie

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.geekbuying.com/item/XIAOMI-Hongmi-Note-4G-Snapdragon-MSM8928-Quad-Core-1-6GHz-5-5-Inch-Smartphone-2GB-RAM-HD-IPS-13-0MP-GPS-OTG---White-332910.html

Czytając opinie na temat tego sklepu jest on całkiem ok. Moje pytanie  brzmi czy wy polecacie ta stronę? 

 

Na tym forum polecają sprawdzonych sprzedawców na Aliexpress i iBuyGou. Ja pisząc gdzie kupiłem dodałem tylko kolejną alternatywę.

Kupowałem u nich tablet i 4 albo 5 dongli z Androidem(nie pamiętam, niektóre były dla znajomych) i nigdy nie było problemów. Raz zabrakło im towaru. Sami się odezwali. Wówczas musiałem kupić inny droższy, wiec z dopłatą. Wystawili fikcyjny towar w wysokości dopłaty, żeby przeszło przez paypal normalnie.

Więc w razie problemu nie zostawiają Cię samemu sobie. Mają własny blog, udzielają się na forach(XDA, fraktab i pewnie innych na które nie trafiłem). Są wiarygodni. 

Niemniej to Chiny i chiński marketing ;) Mają błędy w opisach, ale odpowiadają na pytanie i poprawiają je.

Czy mogą być problemy, a pewnie jak wszędzie.

W tym tygodniu kupowałem na allegro karty pamięci 64GB w okazyjnej cenie, ale sprawdziłem czy nie ma za dużo negatywów.

http://allegro.pl/karta-pamieci-64gb-micro-sd-adapter-class10-sdhc-i4906183121.html

Karty przyszły. Po sprawdzeniu to fake. Pokazuje 64GB, nawet da się tyle kopiować na nią, ale większość jest nie do odczytania.

Po sprawdzeniu programem nie ma PID VID a faktyczna pojemność to 16GB.

Sprzedawca się nie odzywa. W aukcji wzięło udział 231 osób. Masowe złodziejstwo pod patronatem Allegro.

 

Jak widzisz zakup na rodzimych serwisach zupełnie niczego nie gwarantuje, oszustów znajdziesz na całym globie.

Sam czuję się bezpieczniej kupując w Chinach na Ali, czy Geekbuying, ale jest wybór i można kierować się własną motywacją, nosem i doświadczeniami.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...