Skocz do zawartości

Mi Box - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


tosshi2

Rekomendowane odpowiedzi

Netflix i Showmax bez problemu. Netflix nawet w 4K podobno ponieważ jest jednym z oficjalnych urządzeń AndroidTV i  ma wszystkie kodeki, licencje i secure level....

HBO Go nie ma dedykowanej apki, można zainstalować zwykłą androidową bez problemu, ale wtedy bez myszki raczej się nie obejdzie - po prostu nie jest przystosowana pod TV. Jest apka pod Android TV ale tylko na USA, u nas nie działa niestety. HBO ma apki na różne SMARTy ale na androida TV jakoś nie kwapi się wydać dedykowanej. Pewnie tylko oni wiedzą dlaczego. Amazon blokuje swoją apkę na Android TV - jedynie NVIDIA SHIELD TV ma tą aplikacje. Apka z androida nie działa, ta portowana z SHIELDA uruchamia się ale już filmu nie otworzysz. Niedawno był autorski laucher jakiegoś koleżki ale już nie działa, albo ja nie potrafię tego uruchomić. Czy zacznie działać na AndroidzieTV? Pewnie kiedyś tak, ale czy za tydzień, miesiąc, rok, albo jak androida 7 na Mi BOX dadzą tego nie wie nikt. Z polskich serwisów działa IPLA, Onet VOD, TVP STREAM, Videostar. TVNowski player tylko wersja z androida i działa źle. TVP VOD uruchamia się ale treści z VOD nie pooglądasz. Tzn Player i TVP VOD mają wtyczki pod kodi, więc jak ktoś chce, może zainstalować kodi i tam odpowiednie wtyczki.

Edytowane przez ghost12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W moim przypadku zakup bez sensu. Chciałem dla żony - ma boxa z Androidem, wszystkie serwisy VoD działają, ale jakość tylko SD (480p). W tej sytuacji chyba muszę kupić jej odtwarzacz blu-ray Samsunga ze Smart TV za te same pieniądze i po problemie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że np ja nawet na zwykłym HBO GO nie jestem w stanie się zalogować (poprzez konto w cyfrowym polsacie), otwiera się niby przeglądarka i coś nie chce przebrnąć logowania...
ipla działa za to elegancko ale są reklamy (chyba że wykupie pakiet) których nie ma w aplikacji ipli na tunerze cyfrowego polsatu... ;d

skoro przycięć nikt nie ma to faktycznie pozostają fabryczne...

 

edit
faktycznie, pomogło ;) Film na ShowMaxie + pobieranie i instalacja w tle programów i gier bez żadnego zająknięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2017 o 22:57, CebulowyJanusz napisał:

widok z kompa

Sorry za może banalne pytanie, ale co mam zrobić żeby widzieć podpiętego pendriva??
Pendrive podpięty, mibox go widzi i został sformatowany i nie moge go odszukać.

Tak to u mnie wygląda:

screen.thumb.png.9d14ab6927c22366e67efdf597e46aae.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wasze wrażenia już po jakimś czasie użytkowania mi boxa? Opłacał się zakup? Jak to jest z zakupem z chin? Jest to bezpieczne i rzeczywiście opłacalne? Czy dużo się nie zaoszczędzi?

4 godziny temu, milenium17 napisał:

Official International Version Original Xiaomi Mi TV Box - EU PLUG
Kupon: GBMIBOXE za 54,89 USD tylko 100 szt
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_426056.html?wid=4&lkid=10782219

 

Po wpisaniu tego kodu cena wynosiła ponad 80 dolców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się sprawa z kupowaniem z chinskich sklepow? Vat i cło zawsze jest naliczane przy takim zakupie? Chciałbym nabyć mi boxa, jednakże nie wiem czy zamawiac z chin czy poszukac czegos w Polskich sklepach (chodzi mi o roznice w cenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kraha napisał:

Jakie są wasze wrażenia już po jakimś czasie użytkowania mi boxa? Opłacał się zakup? Jak to jest z zakupem z chin? Jest to bezpieczne i rzeczywiście opłacalne? Czy dużo się nie zaoszczędzi?

Kupiłem na aliexpresie za 69$. Dołożyli mi 80zł -VAT+cło+opłata od Poczty Polskiej za obsługę przesyłki. No cóż takie ryzyko. I tak w chwili obecnej było by o 100 zł takiej niż x-kom. Za polską dystrybują przemawia za to gwarancja. Czym jest zawiedziony - AndroidTV - jest zbyt ubogi w aplikacje jakie bym chciał mieć. Jak dla mnie brakuje Tidala, TVP Vod, Player.pl, Amazon Prime Video i HBO Go. Do pełni szczęścia mogło by być CP go, NC+ go, Vectra online, Playnow, coś do CBA i natywna obsługa VPNów, wtedy Android TV uznałbym za idealny. Co do samego Mi BOX pilot mógłby posiadać airmouse i więcej już nic nie potrzebuje. Co do kłopotów z MiBOX pilot co pewien czas samoczynnie się odłącza - jest to irytujące, nie wiem czy to przypadłość mojego MiBoxa czy "ten typ tak ma". Ogólnie za 340 zł ciężko było by oczekiwać czegoś lepszego i jestem z niego zadowolony ale na NVIDIA SHIELD TV gen. 2 zamienię się bez wahania jak by był ktoś chętny ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według Ciebie mniej plusów niż minusów? Ja chcę go zrobić głównie playerem tv poprzez kodi, używać yt, twitcha itp, ale głównie poprzez kodi oglądać tv :) większość polskich vod jest mi zbędna w tym przypadku o ile kodi i wtyczki dzialaja poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wasze wrażenia już po jakimś czasie użytkowania mi boxa? Opłacał się zakup? Jak to jest z zakupem z chin? Jest to bezpieczne i rzeczywiście opłacalne? Czy dużo się nie zaoszczędzi?
 
Po wpisaniu tego kodu cena wynosiła ponad 80 dolców...

Ja zakupiłem dzisiaj z tej promocji


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


Ja zakupiłem dzisiaj z tej promocji

Official International Version Original Xiaomi Mi TV Box - EU PLUG
Kupon: GBMIBOXE za 54,89 USD tylko 100 szt
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_426056.html?wid=4&lkid=10782219


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka




Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kraha napisał:

Czyli według Ciebie mniej plusów niż minusów? Ja chcę go zrobić głównie playerem tv poprzez kodi, używać yt, twitcha itp, ale głównie poprzez kodi oglądać tv :) większość polskich vod jest mi zbędna w tym przypadku o ile kodi i wtyczki dzialaja poprawnie

Nie no skąd. Jestem z niego zadowolony. W moim poście podaje głównie to co mi nie pasuje, ale to nie znaczy że nie jestem z niego baaardzo zadowolony. YT i twitch mają dedykowane apki. YT nawet 4K jak coś. Kodi mam na RPi 3 - używam do sieci lokalnej i serwisów których nie ma na MiBOX właśnie. 

Na MiBOX możesz zainstalować albo kodi albo SPMC (to takie dedykowane kodi pod androida, podobno działa lepiej). Jednak jeśli nie interesuje się w ogóle android TV zawsze możesz zainstalować LibreElec czy to na pendrive czy natywnie na boxie. Podobno na Amlogic 905X libreelec działa doskonale. Ja mimo że lubię nie uważam go za idealne rozwiązanie. Np Netflixa czy Showmaxa nie uruchomię na kodi. Ale apki android tv + kodi to już 99% ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraha napisał:

Jakie są wasze wrażenia już po jakimś czasie użytkowania mi boxa? Opłacał się zakup? Jak to jest z zakupem z chin? Jest to bezpieczne i rzeczywiście opłacalne? Czy dużo się nie zaoszczędzi?

 

Po wpisaniu tego kodu cena wynosiła ponad 80 dolców...

Ja mam go od kilku dni. Kupiłem w geekbuying za 69.66$. (jak ci się nie spieszy to na stronach o chińskich promocjach były ostatnio poniżej 60$). W zależności od sklepu cenę możesz zbić także poprzez givingassistant. Mój był wysłany pocztą holenderską, szedł około miesiąca. Obeszło się bez VAT. Co do użytkowania, to jeszcze się nim bawię. Zainstalowałem kodi żeby obejrzeć czasami jakiś film, i iple dla córki bo ogląda bajki. Telewizji raczej nie oglądam. Za taką cenę jestem zadowolony. Pozostaje mi problem z pendrive, jak napisałem wyżej, ale pewnie coś robię nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2017 o 13:47, grosjean napisał:

Sorry za może banalne pytanie, ale co mam zrobić żeby widzieć podpiętego pendriva??
Pendrive podpięty, mibox go widzi i został sformatowany i nie moge go odszukać.

Tak to u mnie wygląda:

" / storage / emulated / 0" - wszystkie słowa a nawet sama kursywa "/" jest klikalna - wejdź na SDcard (u Cb może się inaczej nazywać ale zorientujesz się po zawartości, który folder to pendrive)  tak jak u mnie na screenie. Na przyszłość polecam wejść w aplikację na miboxie - ustawienia - i tam ustaw sobie domyślny folder do jakiego trafisz po odpaleniu przeglądarki na kompie - screen

 

ustawienia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morze ktoś by skorzysta i zlicytuje tanio mi box 4k na razie jest za 1 zł ogólnie na allegro jest od 360 zł wiec taniej wychodzi wziąć stary fon z mhl gdyż jeszcze telefony Xiaomi nie wspierają standardu mhl wiec można dokupić do starego fona adapter mhl z pilotem i podłączyć do tv i mamy tańszą wersje tego typu android boksów

Edytowane przez akszyn
dodano adresy stron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akszyn napisał:

morze ktoś by skorzysta i zlicytuje tanio mi box 4k na razie jest za 1 zł ogólnie na allegro jest od 360 zł wiec taniej wychodzi wziąć stary fon z mhl gdyż jeszcze telefony Xiaomi nie wspierają standardu mhl wiec można dokupić do starego fona adapter mhl z pilotem i podłączyć do tv i mamy tańszą wersje tego typu android boksów

Pomyślmy. Mam dość wypasiony telefon z mhl - xperia Z3C. Pomińmy kwestie ceny i sprawdźmy czy Xperia zastąpi MiBoxa.

Czy Xperia ma android tv? Nie, ma zwykłego androida.

Czy Xperią można zarządzać pilotem? Raczej nie.

Czy Xperia wyświetli mi obraz w natywnej rozdzielczości telewizora? Na pewno nie.

Czy Xperia ma wbudowany serwer chromecast 4K? Raczej nie ma żadnego.

W jakiej rozdzielczości przy pomocy Xperii wyświetlę obraz z apek na TV? Na pewno nie Netflixa czy YT w 4K - nawet w 1080p nie wyświetlę, tylko w rozdzielczości natywnej telefonu.

Różnic można wymieniać jeszcze wiele ponieważ Box jest pod TV, a smartfon akurat do tego nie służy.

Jeden plus na korzyść telefonu byłby taki że otworzy wszyskie akpi na zwykłego androida bez problemu.

 

To już lepszym rozwiązaniem jest podłączyć pod TV chromecasta i z tej starej komórki po prostu streamować materiał na casta.

Edytowane przez ghost12
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ghost12 napisał:

Pomyślmy. Mam dość wypasiony telefon z mhl - xperia Z3C. Pomińmy kwestie ceny i sprawdźmy czy Xperia zastąpi MiBoxa.

Czy Xperia ma android tv? Nie, ma zwykłego androida.

Czy Xperią można zarządzać pilotem? Raczej nie.

Czy Xperia wyświetli mi obraz w natywnej rozdzielczości telewizora? Na pewno nie.

Czy Xperia ma wbudowany serwer chromecast 4K? Raczej nie ma żadnego.

W jakiej rozdzielczości przy pomocy Xperii wyświetlę obraz z apek na TV? Na pewno nie Netflixa czy YT w 4K - nawet w 1080p nie wyświetlę, tylko w rozdzielczości natywnej telefonu.

Różnic można wymieniać jeszcze wiele ponieważ Box jest pod TV, a smartfon akurat do tego nie służy.

Jeden plus na korzyść telefonu byłby taki że otworzy wszyskie akpi na zwykłego androida bez problemu.

 

To już lepszym rozwiązaniem jest podłączyć pod TV chromecasta i z tej starej komórki po prostu streamować materiał na casta.

Co do tego że telefony nie maja Android tv to się zgodzę.

Telefony z mhl można sterować pilotem (po to dałem link do takiego adaptera mhl z pilotem) a o to przykładowe wideo potwierdzające to oraz sam osobiście sprawdziłem z moja Xperia Z Lte i Lg Smart TV który posiada owy pilot .

Co do natywnej rozdzielczości to się nie wypowiem bo się na tym nie znam. 

Co do chromecast to można z telefonu zrobić ale czy w 4k to nie wiem bo nie posiadam takiego telefonu. 

Rozdzielczość obrazu z apek będzie na tv taki jak w fonie ustawisz np jak ustawisz 1080p to na tv powinien być taki sam. 

Wiadomo ze telefon ma wiele zastosowań a i gdy ma się w nim mhl to można go podłączyć do tv jak każdego innego boxa przy pomocy kabla mhl (ale wtedy zostaje nam sterowanie telefonem przy pomocy pilota dołączonego do smart tv lub jeśli ma się zwykły monitor HD to zostaje dotykowo sterować telefonem) lub adaptera mhl z pilotem (i wtedy nie jest potrzebny nam żaden smart tv z mhl i pilotem bo wystarczy zwykły tv bez mhl i smart tv bo adapter ma pilot który służy do sterowania fonem).

Po co kupować dodatkowy sprzęt (chromecast) skoro ze starego telefonu z androidem z mhl można zrobić to przy pomocy wielu apek tego typu .

Edytowane przez akszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś walczył z kodekiem do HEVC x265? Nie wiedzieć czemu ani MX Player ani KODI nie ogarniają tego kodeka... jedynie po SW gdzie ilość fps z 24 spada do chyba 8 jak nie mniej... Playery teoretycznie ogarniają, procesor tym bardziej a jednak... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1080p działa poprawnie zarówno w MX Player jak i MX Player PRO. W 4K zresztą też.

Właśnie sprawdziłem - mkv 3840x2160 23.97602 - płynnie.

1916x1076 23.97602 też płynnie

Dekoderr HW+, kodek alternatywny Z HW+ na kodeku ARMv7 NEON (taki jest dedykowany pod MiBox), pobrany albo ze sklepu google play - ale nie za bardzo wiem jak go później skonfigurować, albo ręcznie (jak w moim przypadku) stąd:  https://drive.google.com/drive/folders/0B1cOHQ70J9vlUEpDX1ZlazdjMms. Opis instalacji tu: https://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

UWAGA kodeka nie rozpakowujemy. Ma być zip.

Edytowane przez ghost12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna kodek AC3/DTS jest znowu wbudowany w MX Playera więc nie trzeba go z XDA pobierać. MKV itp spoko ale ja mówię o HEVC x265 a nie x264. Włączyłem dekoder HW+ i faktycznie działa ale to powinno latać na HW bo Amlogic S905X-H to teoretycznie obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Ari93 napisał:

Od niedawna kodek AC3/DTS jest znowu wbudowany w MX Playera więc nie trzeba go z XDA pobierać. MKV itp spoko ale ja mówię o HEVC x265 a nie x264. Włączyłem dekoder HW+ i faktycznie działa ale to powinno latać na HW bo Amlogic S905X-H to teoretycznie obsługuje.

MKV to kontener. Video źródłowe może być przeróżne w środku h264, H265, VP9, VP8, divix itp.. itd...

Dekoder HW jest jakiś niedorobiony. Większość działa na SW lub HW+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam TV samsung ue40s6100w ze smartTV niestety od czerwca nie działa na nim YouTube a to podstawowa aplikacja z której korzystam.
Muszę kupić jakieś urządzanie które po podłączeniu będzie działało u mnie na TV i obsługiwało YouTubie wydaje się ze MiBox będzie idealny.
Pytanie czy na MiBox zadziała apliacja HBO GO i Cyfrowy Polsat GO ??
W moim przekonaniu świetną opcja MiBox jest pilot z wyszukiwaniem głosowym i tu mam podstawowe pytanie do użytkowników.
Czy jeśli mój TV będzie wyłączony przez pilota, a za pomocą pilota MiBox i jakieś komendy głosowej będę wstanie uruchomić miBox bez użycia pilota od TV?
Chodzi o to, że powiem do pilota MiBox np włącz radio to włączy mi się jakieś radio internetowe i dźwięk pójdzie przez głośniki od TV (mam nadzieje, że MiBox obsługuje radia internetowe np aplikacja RMFon ??)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP GO i HBO GO działają, mam u siebie zainstalowane i chodzi, ale jak kolega napisał wyżej przydała by się myszka. HBO GO mam od użytkownika CP i loguje się jego danym normalnie. Wyszukiwanie głosowe utworów jest ograniczone do niektórych aplikacji - tzn. będąc na pulpicie powiem "spring waltz" wyskoczą mi wyniki tylko z YT i Google Muzyka (dlaczego tylko z tych dwóch? Być może to kwestia wyłączenia tego syfu co się na ekranie głównym pokazuje), ale to wyskakują materiały jakie znalazł, a nie że zaczyna od razu będzie działać, komenda "uruchom netflix" też np. działa. . Apek do radia jest dużo, przetestowałem dwie ogólnoświatowe i jedną dedykowaną na Polskę i na wszystkich polskie stacje działają fajnie. Co się da uruchomić i jak głosem popróbuj na komórce - włącz asystenta głosowego (do dokładnie to samo co na tv) i zobacz czy głosem uruchomisz konkretną stację czy stream spod jakiejś aplikacji.

APKi do radia: TuneIn radio, myTuner Radio, Polskie Radio Stacje TV.

A tak z innej beczki. Czy wszyscy na MiBox używacie apki w rodzaju "set orientation", czy radzicie sobie w inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ari93 napisał:

@musiek85 jeśli ręcznie zainstalujesz z pliku .apk to powinny działać z tym że myszka pewnie będzie wymagana do działania. Dodatkowo podpowiem że przez konto Polsatu coś się nie da się zalogować w HBO GO... ;/

Niekoniecznie trzeba mieć myszkę, wystarcy VR controler np. z ali za 7 zł, na ekranie pojawi się nam kursor, możemy akceptować / cofać, sterowanć głośnością, u mnie spisuje się bez zarzutu.

 

VR pad.jpg

Edytowane przez CebulowyJanusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2017 o 12:33, CebulowyJanusz napisał:

Niekoniecznie trzeba mieć myszkę, wystarcy VR controler np. z ali za 7 zł, na ekranie pojawi się nam kursor, możemy akceptować / cofać, sterowanć głośnością, u mnie spisuje się bez zarzutu.

Jakiś link do przykładowej oferty? Wolałbym kupić jakiś sprawdzony model który by działał z MiBox'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2017 o 23:24, ghost12 napisał:

Zaintrygowany pilotem z wideo akszyna, właśnie walcze z https://www.amazon.com/Playstation-Move-Navigation-Controller-3/dp/B002I0K6X6, ale to świeży temat i już raczej nie na dzisiaj. Jeśli mi się coś uda dam znać.

Czyżby nic się nie udało połączyć z fonem tego kontrolera od ps3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Nie z fonem, a boxem. Ogólnie z tego co wyczytałem aby podłączyć kontrolery z PS3 trzeba mieć roota, a ja MiBox'a rootować nie chcę. Nie wiem jak z tymi z PS4, tu chyba jest łatwiej. Gdzieś na jakimś forum dotyczącym NVIDIA SHIIELD TV lub androida tv 7 wyczytałem że na 7ce wystarczy kablem USB kontroler z PS3 podłączyć pod boxa aby go sparować. Ale to już ktoś z shieldem musiał by potwierdzić czy faktycznie tak jest.

Edytowane przez ghost12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2017 o 14:58, ghost12 napisał:

Jakiś link do przykładowej oferty? Wolałbym kupić jakiś sprawdzony model który by działał z MiBox'em

Robią je na jedno kopyto, aukcji, na której zamawiałem już nie ma, ale są inne, które oferują to samo - np. https://pl.aliexpress.com/item/Bluetooth-Remote-Control-Wireless-Selfie-Shutter-Game-Console-Gamepad-Control-Hot-Sale-And-High-Quality/32722793230.html
Kontroler jest mniej wygodny od myszki, mniej go polecam jeśli chcecie dużo operować kursorem, szczególnie w przeglądarce internetowej.
Ale
Jeśli chcecie korzystać z aplikacji spoza sklepu dla AndroidTV to kontroler jest świetny - niekiedy apki wymagają "Touch Screen" - jeden klik na kontrolerze i już możecie wejść dalej w aplikację i z niej skorzystać. Z kolei czasami musimy ruszyć kursorem i zaakceptować, aby rozwinąć menu w aplikacji. Polecam wszystkim za te śmieszne pieniądze :)

/z myszką jest ten problem, że zwykle potrzebujemy huba usb do miboxa, bo mamy zajęty jedyny port usb przez pamieć zewn. a potrzebujemy wpiąć odbiornik myszki. Oczywiście są myszki w pełni BT bez odbiornika usb, niemniej jednak  są zwykle kilka x droższe od zwykłych bezprzewodowych.
Plus dla kontrolera VR za przyciski do sterowania głośnością.

Edytowane przez CebulowyJanusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...