Skocz do zawartości

Mi Box - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


tosshi2

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, t.bone napisał:

Ta informacja mnie zaciekawiła, bo robię przymiarkę do kupna Mi Box.
Przyznam szczerze, że szukałem i nigdzie nie mogę znaleźć odp czy mój Panasonic tx42et5e HDCP posiada?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Ile lat ma Twój tv?

Nie wiem czy dobrze kojarzę, czy to na pewno ten model, ale chyba jest podobnie wiekowo co mój P42st60, więc obawiam się, że będzie to samo.

 

Edytowane przez mini21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma Twój tv?
Nie wiem czy dobrze kojarzę, czy to na pewno ten model, ale chyba jest podobnie wiekowo co mój P42st60, więc obawiam się, że będzie to samo.
 
Czyli co będzie? Mój TV jest to model z 2012 roku.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem

Dziś dotarł do mnie moj mi box (MDZ-16-AB), zaktualizowałem go,  ale nie mogę go wyłączyć, jeśli nacisne guzik zasilania na pilocie, przejdzie w stan uśpienia a jak przytrzymam to mogę go jedynie uruchomić ponownie. Ktoś może wie, jak go wyłączyć? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, czy w gry można grać na klawiaturze (np komputerowej), bo pobrałem minionki i działają z pilotem, wiem ze asphalt 8 airbone dziala z gamepadem, ale ja chciałbym grać na klawiaturze i moje pytanie brzmi czy można, albo czy można podłączyć własnego gamepada pod usb i czy będzie działać? Pozdrawiam

Edytowane przez Amadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chcę uczynić swój telewizor "smart" jednak waham się między Chromecast a Mi Box. Widząc różnicę w postaci 40 złotych, ciągnie mnie do Xiaomi (zwłaszcza że Mi Box może służyć za Chromecasta). Telewizor to zwykły Thomson 720p. Do czego będzie służyć?

Youtube, Spotify, Netflix i telewizja online z Kodi - tylko tyle. Powiedzcie - będzie to wszystko chodzić płynnie? Aktualizować androida czy zostawić na wersji jaką fabryka dała?

I jeszcze coś: W którym sklepie polecacie zakup, gdzie znajdę International, jaką wysyłkę wybrać, z namiastką gwarancji (200 zł to nie majątek :P ) i jakich modeli szukać i unikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Abdul Hyrtyh napisał:

Cześć. Chcę uczynić swój telewizor "smart" jednak waham się między Chromecast a Mi Box.

Tylko co Ty porównujesz? Mi Box to mini komputer z systemem Android/MIUI. Z procesorem, pamięcią RAM i dyskiem. Robi dokładnie to, co każdy smartfon czy tablet. Chromecast to tylko przystawka, która umożliwia jedynie przekazywanie obrazu i dźwięku z smartfona/tabletu na odbiornik telewizyjny. Dla mnie osobiście, kupowanie Chromecast to kompletne marnotrawstwo pieniędzy. Uważam, że w kwestii wyboru pomiędzy tymi dwoma urządzeniami, nie ma w ogóle tematu.

Jeśli nie masz co robić z pieniędzmi, z chęcią udostępnię numer konta. Zrobisz przelew, a ja go odpowiedni spożytkuję... ;) Taki żarcik... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bardzo dobrze znam zasady działania i specyfikację tych dwóch urządzeń :). Zastanawiałem się nie "co lepsze" tylko "co m będzie potrzebne - może Chromecast wystarczy", ale koniec końców i tak padło na Mi Box'a.

Tak à propos - Mi Box ma "czystego" Android TV, nie posiada MIUI. (Musiałem się jakoś odgryźć ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Abdul Hyrtyh napisał:

Tak, bardzo dobrze znam zasady działania i specyfikację tych dwóch urządzeń :). Zastanawiałem się nie "co lepsze" tylko "co m będzie potrzebne - może Chromecast wystarczy", ale koniec końców i tak padło na Mi Box'a.

Tak à propos - Mi Box ma "czystego" Android TV, nie posiada MIUI. (Musiałem się jakoś odgryźć ;) ).

To jeśli już ten model, to z oficjalnego źródła, z polskim softem, z sklepem Play, etc.

http://allegro.pl/xiaomi-mi-tv-box-eu-oficjalny-sklep-xiaomi-i7044439970.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mrosi napisał:

To jeśli już ten model, to z oficjalnego źródła, z polskim softem, z sklepem Play, etc.

http://allegro.pl/xiaomi-mi-tv-box-eu-oficjalny-sklep-xiaomi-i7044439970.html

Zaszaleli z tą ceną, jednak po kalkulacji (nie dodałem VAT-u który mogą doliczyć) zdecyduję się na zakup w kraju.

Powiedzcie jeszcze: Zostawić Androida 6.0 czy aktualizować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli już ten model, to z oficjalnego źródła, z polskim softem, z sklepem Play, etc.
http://allegro.pl/xiaomi-mi-tv-box-eu-oficjalny-sklep-xiaomi-i7044439970.html
 

He he ale mu podałeś link, droższego chyba nie ma no chyba że to twoja aukcja i chcesz zarobić , wystarczy dobrze poszukać i idzie taniej kupić.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - to spodziewałem się czegoś więcej...

Te zmiany są takie jakby... kosmetyczne.

Czy 8 GB Rom i 2 GB Ram wystarczy - pewnie tak, choć to zależy od użytkownika...

Co nie zmienia faktu, że jak na "dzisiejsze czasy" 8 GB Rom to bardzo ubogo i aż dziwie się, że Xiaomi poszło w tą stronę.

Ja (na szczęście, bo już przez chwile żałowałem że kupiłem Mi Box 4k) nie widzę w tych nowych modelach nic ciekawego (dla siebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, korno napisał:

Czy w nowy Mi TV Box nie będzie za słaby z 2GB ramu i 8GB pamięci wewnętrznej jak na dzisiejsze czasy?

On jest przeznaczony tylko na rynek chiński. Ma zwykłego androida i MIUI. Podobna sytuacja jak z Mi Box 3s. Aby rozważać zakup trzeba poczekać na wersją international (o ile taką wypuszczą). Ale nawet jak wyjdzie wersja międzynarodowa o takiej konfiguracji to będzie trochę kicha. Osobiście liczyłem że nowy Box będzie mieć specyfikację taką jak H96pro plus (S912 3/32, 1gbs ethernet), a tutaj zmiany są takie że większość osób z Mi Box 3 nawet nie będzie zastanawiać się nad zmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, korno napisał:

Tak, ale czy na te czasy gdzie android i aplikacje są coraz bardziej wymagające to czy mi box da radę?

 

Wymagający to jest Android w telefonach.

Ten w telewizorach czy właśnie tv box'ach aż tak bardzo się nie rozwija.

Ilość aplikacji jest dość ograniczona (co akurat nie uważam za wadę, bo w ten sposób oddzielono setki gniotów od "porządnych" aplikacji) i tworzone są tak, aby rzeczywiście działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2018 o 20:00, PitKit napisał:

Czy do Mi Boxa mogę podłączyć mysz przewodową / radiową pod USB? Czy musi być to jakaś "specjalna" mysz? Jeśli można - to jak to zrobić? - samo podłączenie do portu USB nic nie daje.

U mnie po podłączeniu na USB klawiatury bezprzewodowej wszystko działa jak trzeba, nic nie musiałem instalować, po prostu wykryło i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanko odnośnie samoczynnego wyłączania się Mi Boxa gdy przełączy się tv w stan spoczynku. Chce korzystać z Spotify bez udziału tv. Box podłączony jest do amplitunera poprzez analogowego  jacka .  Jednak gdy przełączę tv w stan-by to box po chwili się wyłącza.  Z moi  LG CEC / sprawdzone z tunerem z E2 na pokładzie, wzbudzenie działa ale już wyłączanie nie /  nie działa poprawnie ale zastanawiam się czy to nie wina właśnie CEC. 

Edytowane przez vel_diablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad połowę tańszym google chromecast 2 2017 ale pewnie nie jest tak funkcjonalny jak mi box 3.Mam tylko jeszcze 3 pytania. 1.Czy wyszukiwanie głosowe działa także w wyszukiwarce YouTube, Netflix? 2.Czy podczas włączenia filmu z telefonu na YouTube itp. mogę wyjść z aplikacji na telefonie a materiał będzie dalej odtwarzanych na TV? 3. gdzie teraz najtaniej kupić boxa aby nie płacić VATu oczywiście w wersji global? Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, virusek90 napisał:

Masz rację, nie wykrywa. Instalowałeś tą aktualizację? Warto ją zainstalować czy lepiej poczekać na oficjalny update? I skąd jest "przeciek" tej aktualizacji?

Zainstalowałem i jak na razie jestem zadowolony. Na poprzedniej wersji, box czasami po wzbudzeniu nie łączył się z WiFi, jak na razie problem nie występuje. Dowiedziałem się z innego forum a link do serwera Google, był tam.

Edytowane przez mariopel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2018 o 23:33, tomasov napisał:

1.Czy wyszukiwanie głosowe działa także w wyszukiwarce YouTube, Netflix?

Nie jestem w 100% pewny, czy działa w Netflix ale na pewno działa w YouTube :) Jak wrócę z pracy zobaczę czy można szukać głosem na Netflix.

Dnia 12.02.2018 o 23:33, tomasov napisał:

2.Czy podczas włączenia filmu z telefonu na YouTube itp. mogę wyjść z aplikacji na telefonie a materiał będzie dalej odtwarzanych na TV?

Ja wychodziłem a materiał leciał sobie dalej (ale również sprawdzę dla Ciebie po pracy)

Dnia 12.02.2018 o 23:33, tomasov napisał:

3. gdzie teraz najtaniej kupić boxa aby nie płacić VATu oczywiście w wersji global?

Kup w jakimś polskim sklepie i nie będzie problemu (ja tak zrobiłem). Przeliczyłem sobie, że jak przyjdzie mi zapłacić VAT to cena ściągania z Chin nie jest już tak opłacalna (i masz tylko rok gwarancji).

1 minutę temu, mariopel napisał:

Zainstalowałem i jak na razie jestem zadowolony.

Instaluje się standardowo, wchodzimy do recovery i wybieramy plik z pendrive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2018 o 23:33, tomasov napisał:

Myślałem nad połowę tańszym google chromecast 2 2017 ale pewnie nie jest tak funkcjonalny jak mi box 3.Mam tylko jeszcze 3 pytania. 1.Czy wyszukiwanie głosowe działa także w wyszukiwarce YouTube, Netflix? 2.Czy podczas włączenia filmu z telefonu na YouTube itp. mogę wyjść z aplikacji na telefonie a materiał będzie dalej odtwarzanych na TV? 3. gdzie teraz najtaniej kupić boxa aby nie płacić VATu oczywiście w wersji global? Dziękuję i pozdrawiam

1. Wyszukiwanie głosowe działa na każdej aplikacji stworzonej na Android TV.

2.Tak samo to wygląda, jak na smart TV.

3. Co do zakupu w Chinach to musisz w opisach szukać wersji box'a Mdz-16-ab. Ja razczej poleciłbym Banggood lub Gearbest.

Cytat

Instaluje się standardowo, wchodzimy do recovery i wybieramy plik z pendrive?

Tak dokładnie.

Edytowane przez mariopel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mariopel napisał:

Tak dokładnie.

Zaktualizowałem wczoraj wieczorem. Wszystko śmiga ok, wydaje się że niektóre problemy z Wi-Fi ustąpiły (np. przerywanie i ładowanie się co chwila materiałów na Netflix). Zobaczę przez weekend co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...