Skocz do zawartości

Mi Box - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


tosshi2

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Chce kupić Mi boxa, tylko nie wiem którego :) wykorzystywany ma być do kodi, showmaxa i YT. Odrzucam ta najnowsza wersję 4k, bo nie mam tv 4k. Cenowo najbardziej pasuje mi wersja 3c. Ale tu rodzi się obawa czy to nie jest c jak China?;) Czy jeśli tak jest, jest możliwość zmiany softu na przystępniejszy dla europejczyka? Czy może szukać innej wersji?

1 minutę temu, MichalSP napisał:

 

Edytowane przez MichalSP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam

Czy to są te same urządzenia? Nie jestem w stanie tego ocenić po opisie.

Kupiłbym na gearbest ale nie ma prioryty line, a banggood jest prioryty ale nie wiem czy to to samo urządzenie.

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-Box-Amlogic-S905X-2GB-RAM-8GB-ROM-TV-Box-International-Version-p-1182281.html?rmmds=cart_middle_products

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_426056.html?wid=4

Edytowane przez fakt22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, fakt22 napisał:

 Witam

Czy to są te same urządzenia? Nie jestem w stanie tego ocenić po opisie.

Kupiłbym na gearbest ale nie ma prioryty line, a banggood jest prioryty ale nie wiem czy to to samo urządzenie.

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-Box-Amlogic-S905X-2GB-RAM-8GB-ROM-TV-Box-International-Version-p-1182281.html?rmmds=cart_middle_products

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_426056.html?wid=4

Tak. Osobiście 8 miesięcy temu kupiłem na BG w pomarańczowym pudełku. Przyszło b. szybko z PDM, bez dod. opłat. Do tej pory żadnych problemów sprzętowych :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

macie jakiś sposób na umieszczenie zainstalowanych aplikacji z .apk na ekranie głównym?

Na ekranie pojawiają się tylko te, które instaluję ze sklepu, pozostałe jak przeglądarka itp. nie mają skrótów na ekranie głównym. I żeby je włączyć trzeba grzebać i szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2017 o 16:39, doprze napisał:

macie jakiś sposób na umieszczenie zainstalowanych aplikacji z .apk na ekranie głównym?

Na ekranie pojawiają się tylko te, które instaluję ze sklepu, pozostałe jak przeglądarka itp. nie mają skrótów na ekranie głównym. I żeby je włączyć trzeba grzebać i szukać.

Można zainstalować TV App Repo ze Sklepu a ta aplikacja pozwala na tworzenie skrótów do appek zainstalowanych ręcznie.

https://play.google.com/store/apps/details?id=news.androidtv.tvapprepo.playstore&hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzicie z przełączaniem źródła HDMI z boxa na live TV? Normalnie pilotem od TV czy jakieś sposoby na zrobienie tego pilotem od boxa?
Jest opcja HDMI CEC?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, xmacx3 napisał:

Jak sobie radzicie z przełączaniem źródła HDMI z boxa na live TV? Normalnie pilotem od TV czy jakieś sposoby na zrobienie tego pilotem od boxa?
Jest opcja HDMI CEC?

CEC działa. Żeby przełączyć HDMI lub nawet włączyć TV przytrzymaj dłużej guzik Home na pilocie MiBox'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie odpaliłem mi boxa i mam problem z plikami video zapisanych na USB. Ani VLC ani mx player nie widza plików. Jeżeli  znajdę plik bezpośrednio przez menadżer  plików to mogę film uruchomić ale napisy już się nie pojawiają? Ktoś pomoże z problemem?
Ja odpalam przez Kodi i jest ok

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, przymierzam się do kupna Mi Boxa pod koniec tego roku, na początku przyszłego, Ale nie wiem jaką wersję (chyba tą 4K bo jest najnowsza, Ale nie wiem bo się nie znam zbytnio na tym) czy może poczekać aż wyjdzie jakiś nowy np z 16 gb pamięci (czy ktoś może wie coś). Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez Amadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2017 o 16:39, doprze napisał:

macie jakiś sposób na umieszczenie zainstalowanych aplikacji z .apk na ekranie głównym?

Na ekranie pojawiają się tylko te, które instaluję ze sklepu, pozostałe jak przeglądarka itp. nie mają skrótów na ekranie głównym. I żeby je włączyć trzeba grzebać i szukać.

Może nie na głównym, ale jest też https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.tv.sideloadlauncher

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy planują kupno Mi Boxa polecam sprawdzić czy wyjście HDMI wspiera zabezpieczenie HDCP. Jeśli nie, to aplikacja netflixa przeznaczona na Android TV nie będzie działać. Rozwiązaniem jest zainstalowanie aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne jednak w tym przypadku musimy posługiwać się myszką. Dodatkowo, nie wiedzieć czemu, niektóre tytuły nie działają. Gdybym o tym na początku przeczytał, teraz nie kupiłbym tego sprzętu, więc taka rada dla was.
Mam pytanie do użytkowników, czy macie jakiś odtwarzacz video który przesyłałby filmy odtwarzane na telefonie na telewizor wraz z napisami? Archos Video ładnie przesyła video jednak bez napisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo w Mi Box'sie zainstalowana jest aplikacja Live Channel, widzę ją w aplikacjach systemowych, widzę w aplikacjach uruchomionych a nie mam jej na ekranie głównym.

Próbowałem odinstalować aktualizację i ponownie ją zaktualizować ale nic to nie dało, jakiś pomysł ?

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2017 o 13:34, GregoriusPlus napisał:

Próbowałem odinstalować aktualizację i ponownie ją zaktualizować ale nic to nie dało, jakiś pomysł ?

To jest aplikacja która "łączy" kanały tv z różnych innych aplikacji, ale niestety tylko z wybranych, tylko jakieś amerykańskie stacje live niestety. W Polsce raczej nie przydatna.  Nie uaktywni się puki nie znajdzie kompatybilnej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat Go działa ale niezbędna jest mysz. PlayNow się instaluje ale przy próbie uruchomienia aplikacja się wywala.

Myszka jakakolwiek, radiowa, usb, bt. Można też zainstalować aplikacją która symuluje mysz na pilocie, nie działa to idealnie ale w większości przypadków wystarcza.

Edytowane przez ghost12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2017 o 09:30, mrkz napisał:

Dla wszystkich, którzy planują kupno Mi Boxa polecam sprawdzić czy wyjście HDMI wspiera zabezpieczenie HDCP. Jeśli nie, to aplikacja netflixa przeznaczona na Android TV nie będzie działać. Rozwiązaniem jest zainstalowanie aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne jednak w tym przypadku musimy posługiwać się myszką. Dodatkowo, nie wiedzieć czemu, niektóre tytuły nie działają. Gdybym o tym na początku przeczytał, teraz nie kupiłbym tego sprzętu, więc taka rada dla was.
Mam pytanie do użytkowników, czy macie jakiś odtwarzacz video który przesyłałby filmy odtwarzane na telefonie na telewizor wraz z napisami? Archos Video ładnie przesyła video jednak bez napisów.

Wyjście? Czy wejście w telewizorze?

Według specyfikacji mibox na wyjście wspierające hdcp 2.2, czyli to bardziej kwestia odbiornika.

Poza tym podobno wstawienie splitera zgodnego z hdcp 2.2 rozwiązuje problem.

Edytowane przez akslow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wejście w TV, bo to on jest raczej winny, a nie sam Mi Box.

Co do alternatywy - ile taki splitter kosztuje - bo jest tego trochę a i rozrzut cenowy jest bardzo duży (od 20 do paruset złotych)?

To dodatkowe koszta i dodatkowy klamot, nie wiadomo też, czy ten który kupimy akurat będzie działał.

"Chińskie" odtwarzacze tego problemu nie mają (z tego co się dowiadywałem) a kosztują czasem 1/2 czy nawet 1/3 ceny Mi Box'a.

Gdyby nie fakt, że mam Netflix'a w tv i działa, to bym naprawdę mocno się wkurzył.

Liczę, że może Kodi 18 coś zmieni (bo widziałem już wtyczkę Netflix) ale na razie jest w fazie beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2017 o 18:46, mini21 napisał:

Liczę, że może Kodi 18 coś zmieni (bo widziałem już wtyczkę Netflix) ale na razie jest w fazie beta.

Te inne nie mają wsparcia netflix tak czy tak, a o to wlasnie chodzi. Pozostaje spliter i wcześniejsze potwierdzenie, że jest zgodny z HDCP 2.2. Najwyżej kupić tam gdzie możliwy jest zwrot.

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te inne nie mają wsparcia netflix tak czy tak, a o to wlasnie chodzi. Pozostaje spliter i wcześniejsze potwierdzenie, że jest zgodny z HDCP 2.2. Najwyżej kupić tam gdzie możliwy jest zwrot.
Ta informacja mnie zaciekawiła, bo robię przymiarkę do kupna Mi Box.
Przyznam szczerze, że szukałem i nigdzie nie mogę znaleźć odp czy mój Panasonic tx42et5e HDCP posiada?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...