Skocz do zawartości

Mi Box - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


tosshi2

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, sieradz628 napisał:

Ponieważ nie dawno oddałem NVIDIA shield tv do sklepu

Zarówno Nvidia i MiBox mają oryginalnego android tv. Będzie dokładnie tak samo.
Tylko zastanawiam się czy wiesz że możesz instalować apki z pliku .apk jak w każdym androidzie? To że chrome nie ma w sklepie dla TV to nie znaczy że nie możesz zainstalować z apk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak zdaje sobie z tego sprawę. Nie byłem pewny czy to NVIDIA tak ograniczyła sklep czy to standard na androida TV. Różnica będzie w cenie NVIDIA to 1k a tutaj to koszt 300-400zl. Streaming gier odpada bo HDMI starcza.  A nie interesują mnie tytuły w ich abonamencie 10/mięs. Bo część już mam a reszty niechce mieć.

Poza tym padzik od od Xbox One s jest znacznie, znacznie lepszy.

Patrzę i szukam jeszcze urządzenia z "klasycznym" Androidem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2017 o 13:47, Marzzz napisał:

Witam. Jestem zainteresowany zakupem omawianego boxa, i mam pytanie w kwestii przesyłania plików. Czy jest możliwość bezproblemowego przesyłania plików z komputera na dysk USB podpięty pod mi box ?

Po prostu przejrzyj ten wątek, są podane informacje na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 16.07.2017 o 22:24, tosziba napisał:

Witam
,Od paru dni mam miboxa, który czasem ma to do siebie że odwraca kolory, zmiana rozdzielczości w ustawieniach pomaga, przełączenie portu HDMI równiez. Niestety jest to rozwiązanie tymczasowe i trochę upierdliwe, kabel już zmieniłem na inny, lepszy, więc kwestia kabla odpada. Telewizor to jakiś sony LCD, swoje lata już ma, czy jest możliwe, że standard HDMI w tym telewizorze nie pasuje z miboxem? Niestety nie mam jak sprawdzić miboxa na innym telewizorze... Ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić lub mial cos podobnego czy zostaje mi tylko gwarancja?  Podrzucam zdjęcia tych odwróconych kolorów  
Pozdrawiam

Rozwiązałes problem? U mnie podczas castowania z laptopa filmu są przekłamana kolorów. Kabel HDMI sprawdzony i dalej to samo. Wcześniej miałem chromecasta i wszystko było ok. Poniżej zdjęcie. ad2e05ed6968923a7cd1338524df2200.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trzeba sie przyzwyczaic do kilku mankamentów np, sklep play jest prawie pusty, brak nawet jakiejkolwiek przegladarki, wszystkie apki sa w wersji specjalnie pod androidTV . Kupilem tego boxa tylko dla kodi a te działa super! (reszta dla mnie jest bez sensu bo wiekszosc filmow jest platna)

Pobralem pare apek w plikach .apk ze strony https://apkpure.com/app i zainstalować przez USB ( potrzebny jest Es file explorer ktory jest w sklepie na boxie) , wszystkie dzialaja , te z oficjalnego sklepu niekoniecznie jedyna warta to "Chrome dev" 

Poza tym sam box  lata mega stabilnie, pilot rewelka, komendy glosowe przydatne tylko w dedykowanych apkach, Kodi smiga, wszystko da sie pobrac a problemy z jakims np HBO GO zalatwiasz przez chromecast - super przydatne ! 

Edytowane przez borysj5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, doprze napisał:

borysj5 - a korzystasz z jakiejś TV w kodi? typu wizja.tv?

Nie buforuje Ci co parę minut programu TV albo filmów z Exodusa w 1080p?

 

z TV korzystam sporadycznie i tylko z darmowki przez przez wtyczki z ramica , film dosc dlugo mieli zanim wystartuje ale potem juz idzie, mialem taki problem na 2 poprzednich boxach (mialem slaby zasięg i w momencie kiedy router zmienial sygnal z LTE na H+ cieło , rowiazałem to repeaterem 4G ) 

No i juz odpuscilem sobie exodusa na rzecz covenant

Edytowane przez borysj5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, doprze napisał:

faktycznie, też już korzystam z covenant.

Mój mi box stoi obok rutera, do którego mam doprowadzony internet 18 Mbitów. Raczej nie powinno ciąć, skoro na netflixie nie tnie...

Sam już nie wiem co z tym robić.

18MB wydaje mi się, że to trochę mało, może spróbuj z lepszym netem, albo często rozwiązaniem jest zastosowane adaptera i podłączyć kablem net do usb. Z tego co wiem to znane mi dwie osoby bardzo chwalą takie rozwiązanie, a sam nie próbuję bo mało oglądam TV, a ten adapter ze 30-40 zł kosztuje jak się nie mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, doprze napisał:

Próbowałem z tym plikiem, ale korzystając np z ES Eksplorera nie mogę znaleźć tego folderu. Może jakąś ścieżkę dokładniejszą? Chociaż wydaje mi się, że przejrzałem katalog po katalogu.

Wrzuc go przez menagera wbudowanego w Kodi, jest tam opcja " pokazuj ukryte pliki"  zanim zaczniesz skora powinna byc standardowa Confluence i poziom ustawień expercki , wchodzisz kolejno w  storage>.kodi>userdata wskazujesz plik w jednym panelu i  kopijesz na drugi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2017 o 17:19, doprze napisał:

Wiesz co, w tym katalogu  Android/data/org.xbmc.kodi/files/ nie mam katalogu .kodi/userdata !?!

Co w tym przypadku zrobić?

Własnie sprawdziłem przez ES File Menagera   , katalog u mnie jest. 

Najpierw włączasz w ustawieniach widocznosc plikow ukrytych a sciezka jak wyzej:  sdcard/android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/

katalog ".kodi" jest ukryty ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów. Mam dwa drobne problemy z Mi Boxem i chciałem się zapytać czy u kogoś z was on również występuje. Niekiedy po dłuższej bezczynności nie mogę go włączyć. Biała dioda się zapala ale obraz się nie pojawia. Za drugim lub trzecim ponownym włączeniem zaskakuje. Drugi problem to niekiedy pojawia się na boku ekranu cienki niebieski pasek, który znika po ponownym uruchomieniu boxa. Zastanawiam się czy się tym przejmować i zwrócić go czy poprostu zaakceptować ten stan rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w wersji modelu MDZ-16-AB jest możliwość, że do zasilacza trzeba użyć adaptera, czy w tym modelu jest wejście zasilacza, które pasuje bez stosowania adapterów ? Pytam bo zakupiłem taki model, ale dodatkowo jest adapter i nie wiem o co chodzi, a nie chcę rozpakowywać urządzenia.

IMG_20170821_121001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te boxy sprzedawane są z 4 typami zasilaczy (lub przejściówkami). Amerykańską, australijską, europejską i brytyjską. Ja do swojego o ile dobrze pamiętam też dostałem adapter, mimo że zasilacz (na szczęście był europejski). Być może masz tak samo, ale jeśli nie rozpakujesz nie będziesz wiedział jaki masz zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost12 napisał:

Te boxy sprzedawane są z 4 typami zasilaczy (lub przejściówkami). Amerykańską, australijską, europejską i brytyjską. Ja do swojego o ile dobrze pamiętam też dostałem adapter, mimo że zasilacz (na szczęście był europejski). Być może masz tak samo, ale jeśli nie rozpakujesz nie będziesz wiedział jaki masz zasilacz.

No ja też mam dokładnie takie samo pudełko, model i wszystko miałem pod nasze gniazdka. W aucjach na różnych chińskich stronach przy tym modelu patrzyłem na zdjęcia i też nigdzie nie widziałem sytuacji, żeby adapter stosować. Może ta wersja ma zawsze nasze gniazdko, nie wiem...nie gniazdko, a wtyk ;)

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, CebulowyJanusz said:

Czy ma ktoś działającą wersję TVN Playera? Instalowałem spoza sklepu najnowszą wersję ale się wyłącza po starcie. CDA działa super, może jakaś starsza wersja tvn playera działa?

Ja używam KODI + http://sd-xbmc.org/. Po zainstalowaniu wtyczki wchodzisz w nią i Player dodajesz do ulubionych - voille'a. Zaleta: brak reklam.

Uruchamiasz CDA jakoś poza KODI? Jak? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam takie pytanie. Może ktoś mnie oświeci.

Podpinam pamięć USB do mojego box'a 4K.

Formatuje jako removable storage. I chcę żeby mi KODI pobierało z wtyczki Covenant filmy na USB a nie na pamięć wewnętrzną. 

Jak ustawić ściężkę? Jakbym nie ustawił to mam plik na pamięci wewnętrznej.

Druga opcja. 

Ustawiłem USB żeby był Internal Storage. Wtedy po Migrate Data strasznie mi muli KODI. Ktoś zna przyczynę/rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2017 o 11:34, maludroid napisał:

Ja używam KODI + http://sd-xbmc.org/. Po zainstalowaniu wtyczki wchodzisz w nią i Player dodajesz do ulubionych - voille'a. Zaleta: brak reklam.

Uruchamiasz CDA jakoś poza KODI? Jak? 

Zainstalowałem wersję ze zwykłego sklepu Play, działa super. KODI jest za mnie zbyt wolne.

Czemu castujecie HBO GO z tel. na tv? Przecież tabletowa wersja na miboxie działa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2017 o 20:52, kazim.k napisał:

Rozwiązałes problem? U mnie podczas castowania z laptopa filmu są przekłamana kolorów. Kabel HDMI sprawdzony i dalej to samo. Wcześniej miałem chromecasta i wszystko było ok. Poniżej zdjęcie.

Mam to samo. Problem dotyczy TV. U mnie to akurat Philips ale Sony to też dotyczy. Kwestia niezgodności poświadczeń HDMI. TV ma za stare sterowniki HDMI i następują mikroprzerwy w handshake. Powoduje to zmianę schematu kolorów. Jedyną opcją w sofcie MiBox która by to ratowała byłoby FORCE RGB. Ale tej opcji nie ma. Ponoć niektórym udało się to rozwiązać przez splittery sygnału HDMI. Mnie nie. Została mi opcja VGA, co jest słabe bo Netflix na tym nie działa. Jeśli nie poprawią kwestii wstecznej komatybilności z HDMI 1.3+ to zostaje przepuszczenie sygnału przez Playkę/Xbox/Kino Domowe lub zmiana TV...

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2017 o 15:40, MiuiFan_83 napisał:

Mam to samo. Problem dotyczy TV. U mnie to akurat Philips ale Sony to też dotyczy. Kwestia niezgodności poświadczeń HDMI. TV ma za stare sterowniki HDMI i następują mikroprzerwy w handshake. Powoduje to zmianę schematu kolorów. Jedyną opcją w sofcie MiBox która by to ratowała byłoby FORCE RGB. Ale tej opcji nie ma. Ponoć niektórym udało się to rozwiązać przez splittery sygnału HDMI. Mnie nie. Została mi opcja VGA, co jest słabe bo Netflix na tym nie działa. Jeśli nie poprawią kwestii wstecznej komatybilności z HDMI 1.3+ to zostaje przepuszczenie sygnału przez Playkę/Xbox/Kino Domowe lub zmiana TV...

Mam bardzo stary model Sony - Bravia KDL-40V4000 z Full HD i Mi Box działa na nim doskonale

 

Screenshot_20171023-101108.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2017 o 13:14, CebulowyJanusz napisał:

Mam bardzo stary model Sony - Bravia KDL-40V4000 z Full HD i Mi Box działa na nim doskonale

W tym wątku można zobaczyć znane problematyczne modele dla Philips i Sony:
http://www.supportforum.philips.com/en/archive/index.php/t-8514.html

Cześciowe rozwiązania, które jednak u mnie się nie sprawdziły są tu:

http://site.hdtvsupply.com/hdcp1.html

Może w trybie serwisowym coś na Sony można poradzić. Z Philipsem na razie się poddałem. 

I nie chodzi to w szczegółach o MiBox. Przykłady które podałem nie dotyczą stricte Mibox lecz innych urządzeń z HDMI wyższym od tychże TV. Ale efekt jest ten sam. Zmienia się schemat kolorów przy wysypaniu się handshake'a.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy MiBoxy z tych linków są ok?

1. Geekbuying

2. Gearbest

Jeśli obydwa odnoszą się do dobrej wersji, to któryś ze sklepów jest lepszą opcją? Chciałbym zamówić, ale nie miałem styczności z tymi sklepami. I czy należy się szykować na batalie z urzędem celnym? Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...