Skocz do zawartości

Mi Box - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


tosshi2

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Ostry777 napisał:

A czy będę musiał coś instalowac jakiś soft? tak jak na telefonach bo będzie syf miui, czy już nie? I pytanie czy jest tam google store?

W wersji z android tv nie ma nic wspólnego z miui ( jest także wersja tego box z miui tylko po chinsku) sklep Play jest normalnie tam przy pierwszym uruchomieniu wybierasz polski język i korzystasz :-)

Edytowane przez akszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! ;)

Mam zamiar za kilka dni zakupić nowy telewizor przeznaczony głównie do oglądania filmów/seriali prosto z internetu. Czytając na przeróżnych forach polskich i zagranicznych dowiedziałem się, że Smart TV nie jest aż tak dobrze dopracowane, żeby bez problemów odtwarzać filmy z przeglądarek (cda, filiser, kinostar), a głównie o to mi chodzi.

Wybór padł na Mi Box, chciałbym tylko Was, użytkowników Boxików, czy przeglądarka Chrome (wyczytałem, że jest to raczej jedyna przeglądarka na Mi Box, ponadto nie ma jej w sklepie Google na to urządzenie i wymaga ona instalacji "z zewnątrz", poprawcie mnie, jeśli się mylę :) ) radzi sobie z filmami z wyżej wymienionych stron? Chodzi o obsługę flash, html5 itp...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mudvayne napisał:

Witajcie! ;)

Mam zamiar za kilka dni zakupić nowy telewizor przeznaczony głównie do oglądania filmów/seriali prosto z internetu. Czytając na przeróżnych forach polskich i zagranicznych dowiedziałem się, że Smart TV nie jest aż tak dobrze dopracowane, żeby bez problemów odtwarzać filmy z przeglądarek (cda, filiser, kinostar), a głównie o to mi chodzi.

Wybór padł na Mi Box, chciałbym tylko Was, użytkowników Boxików, czy przeglądarka Chrome (wyczytałem, że jest to raczej jedyna przeglądarka na Mi Box, ponadto nie ma jej w sklepie Google na to urządzenie i wymaga ona instalacji "z zewnątrz", poprawcie mnie, jeśli się mylę :) ) radzi sobie z filmami z wyżej wymienionych stron? Chodzi o obsługę flash, html5 itp...

Pozdrawiam

Mam telewizor LG z smart TV I bez problemu odtwarza HTML5 czyli filiser i CDA(z tych korzystam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzięki Próbował ktoś z Was działania którejś z przeglądarek w praktyce? Mowa o odtwarzaniu filmów oczywiście...

Ale po co ci odtwarzanie filmów przez przeglądarkę. Zainstaluj sobie kodi i wytyczke mr know fanfilm oraz spectro i będziesz miał dostęp do wszystkich filmów świata.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kubackjeee napisał:


Ale po co ci odtwarzanie filmów przez przeglądarkę. Zainstaluj sobie kodi i wytyczke mr know fanfilm oraz spectro i będziesz miał dostęp do wszystkich filmów świata.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Ja polecam Multimedia master to kompajn w którym są już te wtyczki i jeszcze wiele innych a jeśli macie jakieś problemy z kodi lub chcecie wiedzieć jak działa jakaś wtyczka to polecam Playlista kodi plugin itp 

Edytowane przez akszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

JAk rozwiązać problem ze zbyt małą ilościa pamięci ?

Np: chce zainstalować jakąs grę z Play Store i mi pisze że za mało pamięci jest.

Podpiąłem 64GB SanDisck daje format jako Internal i coś się nie chce poprawnie sformatować...jest jakiś konkretny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym kupić mi boxa, jednak mam parę pytań. Urządzenie ma mi służyć przede wszystkim jako przeglądarka internetowa na telewizorze oraz do odtwarzania filmów z twardego dysku. Mam kilka pytań.

1. Czy mi box odtworzy filmy z zewnętrznego dysku twardego? Aktualnie mam TOSHIBA CANVIO BLACK 1TB sformatowany pod system plików w windowsie (ntfs, fat)

2. Czy to prawda, że jak mi box będzie w stanie uśpienia to podłączony dysk będzie pracować?

3. Jak wygląda przeglądarka internetowa? Czy mogę zainstalować sobie normalnego chrome'a albo firefoxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gemaro napisał:

Witam, chciałbym kupić mi boxa, jednak mam parę pytań. Urządzenie ma mi służyć przede wszystkim jako przeglądarka internetowa na telewizorze oraz do odtwarzania filmów z twardego dysku. Mam kilka pytań.

1. Czy mi box odtworzy filmy z zewnętrznego dysku twardego? Aktualnie mam TOSHIBA CANVIO BLACK 1TB sformatowany pod system plików w windowsie (ntfs, fat)

2. Czy to prawda, że jak mi box będzie w stanie uśpienia to podłączony dysk będzie pracować?

3. Jak wygląda przeglądarka internetowa? Czy mogę zainstalować sobie normalnego chrome'a albo firefoxa?

1. Tak

2. Nie, dysk jesli posiada funkcje parkowania głowic to sie normalnie zatrzyma.

3. Tak, mozna dowolną przeglądarkę jaka jest na Android, do sterowania Chrome/Firefox bedzie potrzebna myszka/klawiatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wersja MDZ-16-AB global albo International z android TV

Szukaj w opisie żeby było Android TV 6.0. Ciężko znaleźć poniżej 70$ ale inne wersje to albo chiński język albo inne kombinacje.
Ta wersja ma pełny Android TV z obsługa w języku Polskim z wyszukiwaniem głosowym z pilota po Polsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, Zeork napisał:

Stoje przed wyborem mi boxa.
Zastanawiam się nad mi box 3c, mi box 3s a mi box 4k.
Może polecić ktoś najlepszy dla nas? Plusy i minusy?

Jeśli chcesz kupić z Gearbest (ja miałem bez Vat) to z kodem GBMIBOXI jest za 69,99 USD. Ale chwilowo OUT of STOCK albo czekasz albo gdzie indziej. Wersja International  4K z Android 6.0 TV wersja wtyczki EU.

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_426056.html?wid=4&lkid=10625933

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić Banana pi czy Orange pi czy na czymś innym lepiej zainstalować android tv wraz z Chromecast bo szukam alternatywy dla mi box na którym można pograć jak na Nvidia shield I pooglądać filmiki z YouTube czy HBO go z telefonu na dużym ekranie 

Edytowane przez akszyn
czy Raspberry pi 3?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaś inna alternatywa dla mi box która by płynnie działała z filmami z przeglądarki i aby dało się na tym pograć w gdy dostępne na android tv w sklep Play (stick / dongle android tv nie wchodzi w grę) 

Edytowane przez akszyn
https://youtu.be/gzuroQHqCtE?t=2m34s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Wy szukacie za alternatywy do MiBoxa ? przecież MiBox to jeden z najtańszych sprzętów na rynku oferujący w tej cenie najwięcej, w tej cenie to nie ma alternatywy żadnej jest bezkonkurencyjny jesli chodzi o możliwości/jakość do ceny. Kosztuje zaledwie 69$ tylko co samo Chromecast! a daje o niebo więcej możliwości.

9 godzin temu, iborkim napisał:

Raspberry pi i orange pi nie jest żadną  alternatywą dla miboxa, chyba że wystarczy ci samo kodi.

Dokładnie tak.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze inaczej, jaki sprzęt polecacie typu Raspberry pi 3 z Android tv aby miał własny system a i mógł robić za Chromecast oraz nożna było w coś na nim pograć także nie przekraczający cenowo ceny mi box international? ( Pomijam większość android box co  mają system podobnie wyglądający do mi box z miui )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedziale 170 (Raspberry pi 3) a 430(Xiaomi mi box) bo takie ceny są za te sprzęty w Polsce znajdę coś lepszego od rpi 3 a coś podobnie dobrego i tańszego od xmb 4k

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez akszyn
Nie kompletny nawias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...