Skocz do zawartości

Podróbki Xiaomi Piston V2 Na Allegro


Buriza

Rekomendowane odpowiedzi

To jak nie masz czasu to nie narzekaj. Co do komentarza to ja nie widzę komentarza typu "Xiaomi Piston które sprzedaje są podrobione, nie kupujcie, słuchawki bardzo słabej jakości" bo po co wystawiać oszustowi porządnego negatywa, lepiej wejść na forum i ponarzekać zamiast ostrzec innych.

 

Ponownie pokazujesz, że nie umiesz czytać. Nie kupiłem Pistonów tylko inne słuchawki. A to czy napiszę, że dany model to fejk  w komentarzu to nie ma znaczenia. Wystrarczy dać info, że podróba. Poza tym jesteś tak mądry i już to widzę jak sam byś latał do sądu za przedmioty warte 50zł, gdy masz 300zł dniówki, której sąd ci nie zwróci bo nie pracujesz na UoP. Świetny interes. Kolejna sprawa to nie przyszedłem tutaj ponarzekać tylko wygooglowałem nazwę użytkownika z Allegro i postanowiłem innych ostrzec przed wałkiem.

Edytowane przez koprobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No opłaca, opłaca.

Spójżcie tylko tutaj:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4947686536&ref=last-visited

79 sprzedanych sztuk.

Chciałem mieć szybko i kupiłem. O tym co zastałem w pudełku chyba nie muszę pisać...

Więcej tutaj.

 

Oczywiście poleci negatyw i zwrot sprzętu(jeżeli ten shit tak może nazwać).

Edytowane przez BartekPob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://allegro.pl/xiaomi-piston-v2-sluchawki-dokanalowe-fv-promocja-i5208899116.html

 

Wystarczy doczytać na aukcji:

 

TOWAR: Zamiennik wysokiej jakości

 

W momencie zakładania tego topicu, w aukcji nie było informacji, że to "zamiennik wysokiej jakości" tylko, że sprzedaje oryginały. Jak widać oszust po otrzymaniu kilki negatywnych komentarzy dodał wpis o zamienniku. Wcześniej zdążył sprzedać ponad 200 sztuk Pistonów nieświadomym klientom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie zakładania tego topicu, w aukcji nie było informacji, że to "zamiennik wysokiej jakości" tylko, że sprzedaje oryginały. Jak widać oszust po otrzymaniu kilki negatywnych komentarzy dodał wpis o zamienniku. Wcześniej zdążył sprzedać ponad 200 sztuk Pistonów nieświadomym klientom.

 

To i tak nie zmienia postaci rzeczy. Posługuje się nazwą oryginału, sprzedając fałszywki. Takie wpisy - "zamiennik" - można sobie w żyć wsadzić. To tak jak dopisywanie w umowie sprzedaży auta dodanie wpisu, że nie odpowiada się za usterki auta, a także inne tego typu historie. Tym bardziej, że jeśli ktoś dokładnie przejrzy aukcję, to nieco wyżej jest jak byk: "ORYG. XIAOMI PISTON V2 SŁUCHAWKI DOKANAŁOWE FV"

Zgłosiłem sprawę do Allegro. Takich śmieci, naciągających w zdecydowanej większości nieświadomych ludzi, trzeba tępić.

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak nie zmienia postaci rzeczy. Posługuje się nazwą oryginału, sprzedając fałszywki. Takie wpisy - "zamiennik" - można sobie w żyć wsadzić. To tak jak dopisywanie w umowie sprzedaży auta dodanie wpisu, że nie odpowiada się za usterki auta, a także inne tego typu historie. Tym bardziej, że jeśli ktoś dokładnie przejrzy aukcję, to nieco wyżej jest jak byk: "ORYG. XIAOMI PISTON V2 SŁUCHAWKI DOKANAŁOWE FV"

Zgłosiłem sprawę do Allegro. Takich śmieci, naciągających w zdecydowanej większości nieświadomych ludzi, trzeba tępić.

 

Ale to też prosta logika...

Słuchawki z iBuyGot.com kosztują 17$ czyli około 67zł

Do tego dolicz podatek - 23% - wychodzi orientacyjnie 80zł.

A gdzie marża??

Napisałem do allegro:

 

Witam. W związku z tym, że nie wiedziałem gdzie zgłosić użytkownika (w moich oczach oszusta) zdecydowałem napisać tutaj. Jeżeli źle wybrałem, przepraszam.. ale do rzeczy..

Pewny użytkownik wystawia podrobione słuchawki Xiaomi Piston V2.

Skąd to wiem.. kilka dowodów:

1 - cena. Z serwisu zagranicznego kosztuje sprowadzenie minimalnie około 70zł. Doliczmy do tego podatek - wyjdzie dajmy 80zł. A gdzie marża...

2 - W opisie wprowadza wyraźnie błąd:

ORYG. XIAOMI PISTON V2 SŁUCHAWKI DOKANAŁOWE FV

Natomiast niżej znajdziemy:

• Fabrycznie NOWE ORYG. XIAOMI PISTON V2 SŁUCHAWKI DOKANAŁOWE FV

Dalej już dodaje informacje:

TOWAR: Zamiennik wysokiej jakości

Użytkownik bardzo poważnie wprowadza w błąd.Nie wiadomo ile osób oszukał na podrobiony towar przez wprowadzenie w błąd.

Bardzo Proszę o przyjrzenie się sprawie. jest to moim zdaniem bardzo poważne naruszanie regulaminu oraz celowe wprowadzanie w błąd.

Link do aukcji:

http://allegro.pl/xiaomi-piston-v2-sluchawki-dokanalowe-fv-promocja-i5208899116.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro jak zwykle śpi. Od chwili kiedy zgłosiłem sprawę trzy kolejne, nieświadome wałka osoby kupiły słuchawki...

O ile rozumiem, że ludzie kupują sprzęt Xiaomi przepłacając o kilkaset złotych i dają tym samym zarobić firmom i osobom szukającym jeleni, to obojętnie co by nie pisać, w większości przypadków oferują oryginalny sprzęt. Ale tu, to jest centralny wałek.

Dałem się na początku swojej "kariery" z Xiaomi wkręcić i kupiłem trefne v2. Na szczęście człowiek umie szukać w sieci, zna angielski, więc szybko zorientowałem się o co kaman. Postraszenie sprzedającego sprawą w Allegro i zgłoszeniem sprawy na Policji (oszustwo) podziałało. Delikwent zwrócił mi 100% kasy.

Ciekaw jestem jak tu to wyjdzie... Pewnie jak znam życie, osoby które kupiły te podróbki, będą narzekać nie na sprzedającego nieoryginalne produkty, a na Xiaomi, które "robi" gówniane słuchawki. Ech.... Szkoda słów...

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak tu to wyjdzie... Pewnie jak znam życie, osoby które kupiły te podróbki, będą narzekać nie na sprzedającego nieoryginalne produkty, a na Xiaomi, które "robi" gówniane słuchawki. Ech.... Szkoda słów...

 

Po części same Chiny winne. Chyba nie ma drugiego takiego miejsca na Ziemi, które tak mocno inwestowałoby w podróby i taniznę.

 

Marvinka jakby tam wyjechała, to by po powrocie kazałaby się zbadać, czy to na pewno ona, czy sprytna podróbka. ;)

Edytowane przez Marvinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...