Skocz do zawartości

Nowe Urządzenie Xiaomi - Ankieta


Acid

Flagship Xiaomi  

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co Xiaomi pokaże 15 stycznia?

    • MI5
      17
    • MI4S
      5
    • MI Note
      29
    • MI Pad 2
      9
    • Wentylator biurkowy
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem są dwa wyjścia co do MI5:

- albo będzie pokazany jak co roku na sierpniowych konferencjach i będzie to specyfikacja Note PRO + ekran do 5,2 cali 2K.

- albo linia Note zastępuje MI5, MI6 itp..

 

Ja stawiam na dual czyli to co jest w Samsungu. Flagowiec Note (phablet) i Galaxy S jako telefon czyli MI5 się pojawi.

W sierpniu powiadasz... No cóż, może uda się doczekać. Oby tylko wszedł dość szybko do sprzedaży. Jakby mniał mniejsze ramki (a powinien) i specyfikację z Note Pro (oprócz dula sim pewnie) i cenę pomiędzy NOTE a NOTE Pro, będzie bardzo ciekawą propozycją. BTW, spójrzcie na hejt jaki został w niego od razu rzucony na gizchina w komentarzach :) Apple of China praktycznie się dokonuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna konferencja, szybka i dunamiczna, bez lania wody i zbednego gadania o funkcjach.

 

No i mialem racje ze beda dwa sprzety :)

 

A dwa Noty to fajny zabieg. Wkoncu okaze sie czy ludzie majac wybor miedzy FullHD a 4K wybiora FullHD, bo na forach wszyscy narzekaja na 4K i oswiadczaja ze wola FullHD, teraz sprzedaz to zweryfikuje. 

 

Sluchawki, mimo ze duzo drozsze niz Pistony rowniez zapowiadaja sie super. To jest niespodzianka, bo ich nikt nie przypuszczal. Tak samo jak tego mini tv.

Teraz nic tylko czekac na nowosci az beda dostepne

 

P.S.

Xiaomi pokazalo dzis cos jeszcze :)

Oprocz słuchawek w kolorze zlotym:

mi-headphones-render.png?itok=LGYwHT95

 

Beda tez w przyszlosc czarne! Sa na jednym zdjeciu pokazane przy Mi Note:

 

10930850_827430573959204_630447510166817

Edytowane przez Accessories 4 You
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu te kozackie słuchawki nie mają logo MI? :D

 

btw. widziałem ten hejt na gizchina, trochę im się w główkach poprzewracało.

 

Mi Note Pro - najmocniejsze możliwe bebechy na tą chwilę a oni płaczą że "Xiaomi skończyło z niskimi cenami", boże co za ludzie.

 

2000zł, a taki Note 4 uznawany (do wczoraj) za najlepszy telefon świata - w tej chwili stoi 3000zł (na stronie Samsunga, cena na premierę taka sama chyba była - 3 kafle)

 

iPhone 6 Plus, do którego Xiaomi non stop na konferencji porównywało oba modele - ceny z Apple Store przy premierze:

32gb-3900zł

128gb-4300zł

 

Więc cena może i wysoka, ale adekwatna za flagowy phablet, który w tej chwili ma podzespoły z kosmosu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Najwyższy model i to przewyższający na chwilę obecną konkurencję z Samsungiem Note i iPhone i do tego tańszy już na starcie. Ok, kto chce Note a nie wymaga takich parametrów to ma model 16GB za 1500 zł. Jakoś Note 4 nie kupi się w tej cenie a nie zrobili "słabszego" wariantu.

 

Ten dual sim ciekawy. Do tej pory myślałem, że tego nie dadzą do najwyższej serii Xiaomi. To się nie liczyłem z tym używając zawsze flagowców. Ale gdybym miał tego Note to fajnie bo akurat mam dwie sim w obrocie i muszę ten drugi trzymać w MI3. Tylko no to już do kieszeni spodni chyba nie wejdzie :( Chyba, że przez te 7mm będzie wygodniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby do Note dołożyli fajny stylus - coś co użytkownicy S Note sobie bardzo chwalą byłaby sensacja trochę. Agrumenty i dyskusja tych komentatorów o cenach jest oderwana od rzeczywistości. Nie mogę znaleźć informacji nt. pojemności baterii w Note Pro, czy będzie większa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie. Trzeba powiedzieć, że dobrą ''petarde'' pokazało Xiaomi. To się chwali.

Tylko czemu nie ma czegoś, co spokojnie się w jednej ręce mieści. Ja wiem, że takie trendy, że trzeba podążać za tym co inni TOP producenci pokazują....

Ale nie każdy jest biznesmenem, nie każdy lubi nosić plecak, żeby schować telefon. Liczyłem właśnie na coś o wymiarach do 5,2 cala. Co byłoby dla mnie genialnym prezentem od Xiaomi. No cóż.

Ale fakt, faktem Note PRO, trochę rozpali rynek ;-)

Jedynie co mnie ciekawi, to czarna wersja słuchawek. Jak cena się ustabilizuje, pewnie wylądują w koszyku zamówień.

Mi2s powered by sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie trapi - czemu nie pomyśleli przy premierze Mi-4 o takim samym dual simie?

 

Przecież nawet bym się nie zastanawiał i nie męczył z Hongmi a zaraz możliwe że z Redmi 2...

Zgaduję, że raczej przez wymiary urządzenia. 

W MI2 płyta główna była pod baterią tak długa jak telefon.

W MI3 i MI4 z uwagi na unibody płyta główna jest obok baterii i zajmuje powiedzmy 35 procent wysokości urządzenia.

Reszta bateria. Toteż w MI3 i tym samym MI4 nie ma miejsca na dwie karty SIM. Slot w MI3 wchodzi od góry i sięga prawie połowy płyty. To samo z Mi4 gdzie jest z boku wejście. 

W Note natomiast mogło się znaleźć na tyle dużo miejsca, że zrobili dłuższą tackę i dwa SIM zachowując dalej unibody.

 

Mogę kiedyś wrzucić zdjęcie płyty do MI3 na forum. Tam nie ma miejsca na więcej SIM. Wszystko jest gęsto upakowane a elementów czy chipów nie zmniejszysz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce nic poza postawieniem XBMC (Kodi) czy bawieniem się w WiFi Display z MI4.

Dobra sprawa jak chcesz pokazać swoje zdjęcia z telefonu grupie osób przed dużym telewizorem.

A tak poza tym to MiBox ma w większości content chiński: vod, seriale, muzykę online, video online i chińskie gry. 

Angielski jest aczkolwiek wciąż nie ma wyboru jezyka w systemie. Trzeba kombinować z wymuszeniem języka.

MiBoxy to raczej dla pasjonatów i jak chcesz grzebać. W moim MiBoxie 3rd gen muszę zrobić roota i zainstalować xposed hd czy coś takiego by była pełna akceleracja filmów w Kodi. Sam MiBox ładnie odtwarza filmy z dysku sieciowego po Wi-Fi 5G ale co z tego jak napisów nie wyświetla polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy wersje dzialajaca w pl tak? Mozna smialo zamawiac zaraz jak sie pojawi na ibuygou? Nie doczekalem sie black mi4 64 wiec mam nadzieje ze tutaj bedzie "od reki" czarna... Swoja droga jakie sa jeszcze roznice miedzy mi4 a note?

Note jest większy.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dochodzę do wniosku ze średnio podobają mi się te nowe noty. I nie doczytałem nigdzie czy maja wejścia na SD, pewnie nie bo to flagowce. Ten słabszy ma procek 801, jak by miał 810 i ta lepsza kartę graficzną przy rozdzielczości full HD było by idealnie. A tego pro spieszyli z d*py wzięta rozdzialka qhd co raczej wogule go nie przyspieszy w stosunku słabszego modelu. Dla mnie chyba najlepiej by było jakby wydali kolejnego budżetowca redmi note2 z ekranem 720p ale z lepszą czernią większym prockiem i karta graficzna. Choć myślę że xiaomi juz sobie daruje noty budżetowe bo całe siły wepchaja w noty flagowe a budżetowce zostawia małe, choć mam nadzieje ze się mylę.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie tez nie przemawia pro, wolalbym 810, fullhd i 4ram wtedy by robilo przeciag... A tak beda zblozone wg testow bo podobno ekran soje zabiera.... Zobacze jak sie pojawi cena i czarny kolor i zamawiam mi4 albo zwykle note chociaz nie ukrywam ze mam ciezki orzech do zgryzienia, na chwile obecna +1 dla mi4 za podczerwien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam bez przesady z tym QHD, to tylko o ok 3/4 więcej pixeli :P matryca ma wykorzystywać Sharp NEGA (w skrócie być energooszczędną) + nowoczesny procek z nowymi rdzeniami A53 i A57 dodatkowo w niższym procesie produkcyjnym 20nm a nie 28nm...

Wg. mnie czas pracy Note i MI4 będzie porównywalny a Note Pro pomimo wyższej rozdzielczości powinien osiągnąć jeszcze lepsze wyniki dzięki nowemu snapkowi. A co do wydajności... owszem, przy 1080p pewnie był by szybszy ale zauważył byś to pewnie tylko w benchmarkach o ile oczywiście system będzie dobrze zoptymalizowany (a nie tak jak w G3 na początku ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...