Skocz do zawartości

Całkowity Blackout Telefonu


Januszek_Okruszek

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Jeżeli temat się już pojawił to przepraszam. Na szybko przejrzałem ostatnie wątki i nie trafiłem na nic co odpowiadałoby mojej sytuacji.

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek zaktualizowałem MIUI do najnowszej wersji dostępnej na MIUI Polska (47.0.0). Nic już więcej nie działałem z telefonem.

 

Rano telefon obudził mnie do roboty jak zwykle, jednak od razu padła bateria. Pomyślałem, że musiałem zapomnieć go podłączyć, albo przypadkiem rozłączyłem w nocy, gdy sprawdzałem godzinę i że naładuję go w robocie.

Kiedy później podłączyłem go do ładowarki na chwilę zapaliła się dioda ładowania, ale po jakimś czasie zgasła. Przy późniejszych próbach podłączenia tylko migała, tak jakby ładowanie zależało od położenia wtyki w gnieździe.
W tym momencie pojawiły się u mnie 3 teorie: bateria, soft, gniazdo.

 

Po przejrzeniu paru wątków, żeby wyeliminować soft i gniazdo postanowiłem użyć MiFlash i wrócić do podstawowej wersji systemu. Nie udało się z baterią, ale skoro fastboot powinien działać na kablu to spróbowałem tej metody i... wyłączyłem tym sposobem kompa (zwarcie?). Od tego momentu już nic nie kombinowałem.

.

Z mojej perspektywy wszystko wskazuje na jakieś zwarcie, jednak ciężko jest powiedzieć, czy to jakaś niedokładność wykonania płytek, czy fizyczne uszkodzenie gniazda (swoją drogą nie rozumiem czemu jest prostokątne, przez to nie trzyma sztywno wtyki).

Czy ktokolwiek spotkał się z taką sytuacją? Czy mogę cokolwiek zrobić, czy teraz została tylko gwarancja (dodatkowy problem w tej kwestii jest taki, że kupiłem tel w Polsce i musiałbym od gościa wyciągnąć szczegóły zakupu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd sytuacja się sypnęła to próbowałem już różnych kombinacji ładowania i żadna nie działa. Klika kabli, kilka ładowarek (trochę się tego nazbierało przez lata).

 

EDIT: Próbowałem jeszcze jednego podejścia do tego i w tej chwili jest tak jakbym miał jakieś problemy ze stykami/ciągłością obwodów. Jeśli włożę ładowarkę i nią poruszam, to momentami miga dioda ładowania (z baterią w środku się nie udało).

Edytowane przez Januszek_Okruszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dziwne własnie ogolnie w ladowarkach do xiaomi ze ich dzialaja a jak podpiąłem bodajże z samsunga od siostry to jakby telefon ścięło gdy wszedłem w "historia użycia baterii". Dopiero Wyłączenia telefonu odmuliło telefon :D Chinczyki tak kombinują by zamawiano tylko u nich :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 
Mam problem ze swoim telefonem, jak kolega, który założył temat. 
Zaktualizowałem soft do najnowszej wersji, parę dni chodził. Dzisiaj w pracy pro prostu się wyłączył, też myślałem, że padła bateria. Po powrocie do domu podpiąłem telefon i nic. Dioda pali się tylko na chwilę, na czerwono, gdy poruszam lekko wtykiem usb, a po chwili się wyłącza. Telefon grzeje mi się, jakby chodził na maksymalnych obrotach, ale nie mogę go uruchomić. Nawet fastboota.

Jakieś sugestie? Bo widzę tutaj jeden zbieżny elemant, aktualizacja softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do teorii spiskowych, to w domu mam ładowarkę Esperanca i Philips, obie wyposażone w dwa gniazda. W pracy od Ericssona, w aucie jeszcze inny wynalazek. Wszystkie 2A, na wszystkich działają, wszystkie posiadane w domu telefony. Kable 2 metrowe, w ładnym oplocie.

Co do telefonu, to czy jest wykrywany przez komputer? Tzn. przytrzymujesz + i podłączasz kabel USB. Komputer powinien wykryć urządzenie, nawet jak nic na ekranie się nie wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie i ponowne włożenie baterii sprawdzone i nie poskutkowało. Po podłączeniu telefonu do komputera brak reakcji jakiejkolwiek. Gdbyby był wykrywany, problemu by nie było po prostu zainstalowałbym na nowo system. Niestety telefon kompletnie nie reaguje. Znalazłem na forum miui (oficjalnym) poradnik dla zbrickowanych redmi, ale nie mam sterowników od qualcomma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz.
Chciałem spróbować metody z tego poradnika http://en.miui.com/thread-54139-1-1.htmlaby postawić mój telefon. Mam pewien problem w tym miejscu. Otóż nie mam w Menedżerze Urządzeń portu Qualcomm HS-USB Diagnostics 9006. Podejrzewam, że nie zainstalowały mi się sterowniki od Qualcomma. Podobno wraz z instalacją MiFlasha są one instalowane (MiFlash zainstalowany) a jednak ich nie mam. Dlatego czy mógłby mi ktoś podrzucić link z możliwością pobrania tychże sterowników? Na necie jest dużo wyników z tym zapytaniem, ale raczej są one szemranej natury. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...