Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi 2 - Preorder


Endriu

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi Ci o bluetooth wbudowany w komputer pokładowy w samochodzie czy o bluetooth wbudowany w radio?

 

Mam tak zrobione, że ekranik BT jest na kokpicie (doczepiony), przycisk doklejony z lewej strony kierownicy, a z radiem jest to jakoś sprzęgnięte, bo ścisza się w momencie połączenia. BT Zgłasza się jako "Honda Car Kit"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne. Przy duzym obciazeniu telefon zaczyna lagowac. Wiedzialem ze 1gb to za malo.

 

Ciebie to dziwi ?

Bo mnie wcale.

Jak kupuję Fiata Cinquecento to nie narzekam, że na autostradzie dużo pali, wolno jedzie, jest w środku głośno i wszyscy mnie wyprzedzają :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie to dziwi ?

Bo mnie wcale.

Jak kupuję Fiata Cinquecento to nie narzekam, że na autostradzie dużo pali, wolno jedzie, jest w środku głośno i wszyscy mnie wyprzedzają :)

Proponuje ci wejsc na forum miui.com i przeczytac watek o ramie w Redmi 2 gdzie xiaomi tlumaczylo ze 1gb ramu wystarczy i ze telefon nie bedzie lagowal a potem sie wypowiadaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ci wejsc na forum miui.com i przeczytac watek o ramie w Redmi 2 gdzie xiaomi tlumaczylo ze 1gb ramu wystarczy i ze telefon nie bedzie lagowal a potem sie wypowiadaj.

To posłuzę się dalej swoją nudną analogią i powiem że Fiat Cinquecento też w danych technicznych ma napisane że jedzie na autostradzie 130km/h :) ...podobno.

Albo zrozumiesz albo dalej będziesz mnie pouczał co mogę pisać a co nie i robił w moim kierunku personalne "wycieczki".

Pozdrawiam serdecznie :)

Edytowane przez yaro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posłuzę się dalej swoją nudną analogią i powiem że Fiat Cinquecento też w danych technicznych ma napisane że jedzie na atustradzie 130km/h :) ...podobno.

Albo zrozumiesz albo dalej będziesz mnie pouczał co mogę pisać a co nie i robił w moim kierunku personalne "wycieczki".

Pozdrawiam serdecznie :)

 

Brawo widać, czym jeździsz ale to jest forum o telefonach xiaomi. Jak masz napisać coś z sensem to pisz z sensem a nie zaśmiecasz forum. Jeżeli producent tłumaczy się, że nie zastosował 2 gb ramu bo 1 gb wystarczy bo znaleźli rozwiązanie to nie powinien lagować. Jeżeli laguje to znaczy, że dali ciała, bo wszyscy skrytykowali ich za to, że nie ma 2 gb ramu bo w poprzedniej wersji czyli Redmi 1S był problem z ramem. Jeżeli masz coś odpisać to napisz na temat i z sensem.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne. Przy duzym obciazeniu telefon zaczyna lagowac. Wiedzialem ze 1gb to za malo.

 

Te lagi w drugiej połowie filmu są spowodowane pamięcią ?

Pytam, ponieważ nie miałem styczności z telefonem powyżej 1GB pamięci i na dodatek na filmie jest pokazanych wiele usług związanych z siecią, co może mnie mylić z uwagi na różne łącza i opóźnienia na nich.

Jaką apką nagrywałeś?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spectrl.rec;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to najprawdopodobniej lagi spowodowane mala iloscia ramu. Jak jest malo pamieci to przy obciazeniu zaczyna lagowac, widac to wyraznie na przezucaniu kart w przegladarce.

Podobnie jest na Redmi 1S, a na Redmi Note Lte ktory ma 2 gb ramu problem nie wystepuje.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jestem nowym posiadaczem telefonu z miui (Redmi2), czy może ktoś mi wyjaśnić:

1. dlaczego po wgraniu softa nie mam ikon od Opaski ani MiKey'a już doinstalowałem z osobnych paczek 

2. mam tylko dostęp do lokalnych dzwonków, listy z sieci dostępne były tylko przy pierwszym wyszukiwaniu

3. czy xiaomi planuje coś w kwersji szyfrowania danych? niestety firmowa poczta na exchange nie puszcza inaczej ;/

Z góry dzięki!

Edytowane przez darooll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać to w drugiej połowie filmu i to okropnie wygląda, w praktyce również i ja zauważyłem jakieś podobne problemy.

Niestety, ale nawet podczas braku uruchomionych aplikacji w tle pamięci jest mało.

1GB dla MIUI i wymagającego użytkownika jest zbyt małą wielkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak. Wszędzie tak mamy. Ścieżka www jest z cn dlatego idzie po chińskim locale dla witryny accuweather. URL jest na pewno zapisany w smali więc kiedyś mogę to zmienić ale to mały priorytet.

Wysłane z MI4

 

Mam nadzieję, że kiedyś znajdziesz czas na takie właśnie drobiazgi, które stanowią (jak dla mnie) wisienkę na torcie.

 

Wszystko jasne. Przy duzym obciazeniu telefon zaczyna lagowac. Wiedzialem ze 1gb to za malo.

 

Trzeba wziąć lekką poprawkę na program nagrywający i zalogowanego skype.

 

Te lagi w drugiej połowie filmu są spowodowane pamięcią ?

 

Lagiem na pewno nie było moment, kiedy folder był długo wyświetlany przed przewinięciem na drugi ekran jak i samo przewinięcie ekranów. To były lagi ale mojego umysłu.

 

W każdym razie Przy większej ilości ramu napewno lepiej by to wyglądało. Patrząc na to obiektywnie jak tylko mogę. Stwierdzam, że telefon i tak ładnie sobie radzi z postawionymi zadaniami. Dobrze zarządza pamięcią i nie miałem takiej sytuacji, że zrobił mi "psikusa":

Tyle mi zadałeś i nic już więcej nie zrobię co by się kończyło porzuceniem każdego zadania, które chciało się wykonać, bądź ewentualnym restartem telefonu.

Wystarczy chwilę poczekać i jest ok.

Edytowane przez St-Bziku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a w drugim wątku o redmi 2 narzekają na ubijania Apek. To jak to w końcu jest?

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

W którym wątku? Może mają uruchomione ubijanie apek po zablokowaniu w ustawnieniach panelu sterowania. Mi na mi4 też ubija, jeśli mam włączone ubijanie apek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kto ma ten tel. napisze jak się zachowują dwie karty, czy to jest standby czy active? Bo różne opisy są w necie.

 

Włożyłem drugą kartę. Zadzwoniłem z 1 i w trakcie tej rozmowy zadzwoniłem na 2 niestety numer był niedostępny.

Może coś gdzieś trzeba przestawić, ale nie miałem czasu poszukać.

 

Kurde a w drugim wątku o redmi 2 narzekają na ubijania Apek. To jak to w końcu jest?

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

 

Moja wypowiedź nie uwzględniała działania takich aplikacji jak gmail podczas nie używania telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gstw i reszta ludzi mający podobny problem.

Panel sterowania > klikasz w zębatke w rogu ekranu > "po zablokowaniu" "czysc śmieci po zablokowaniu ekranu" i ustaw na nigdy

@avish

dzięki, sprawdziłem przed momentem i okazuje się, iż cały czas miałem ustawione na "nigdy" - więc zbytnio mi to nie pomoże.

Testuję apkę "RAM Manager Pro" i po włączeniu opcji "Gry Wymagające" telefon zaczął żwawiej działać, i nie ubija tak strasznie aplikacji w tle, na których mi zależy aby działały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...