Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi 2 - Preorder


Endriu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przy okazji 139$ za redmi 2

http://www.aliexpress.com/item/Original-XIAOMI-Red-Rice-Hongmi-MTK6589t-Quad-Core-Mobile-Phone-1GB-RAM-4GB-ROM-4-7/594076305.html

Zamawiałem u nich niedawno Zenfona 5, paczka szybko doszła i bez vatu.

Przecież to aukcja dot. 1s nie wprowadzaj ludzi w błąd

Tapatap by Oneplus One

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może , ktoś ko już ma telefon redmi2 napisze o nim recenzję, czy płynnie chodzi itd..... 

 

Płynnie ?

Ogólnie tak, ale patrząc na gameplaye z MI3/4 daleko mu do nich ;)

Lepiej kupić coś z jedną kartą LTE.

Takie telefony to zwykłe budżetówki, z tym że porządne budżetówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, moim zdaniem nie ma sensu robić porównania wydajności gier między Redmi 2 a Mi4, bo wiadomo który telefon będzie bił na głowę. Robi się porównanie działania systemu i aplikacji codziennego użytku. Ponadto masz Redmi 1 i Redmi 2 to mógłbyś tutaj porównać wydajność.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem redmi 2 - za tydzień, dwa mogę się wypowiedzieć. Na razie mogę tylko powiedzieć, że redmi 2, tak jak 1S, nie współpracuje z moim samochodowym bluetoothem :( - ale coś, nie można mieć wszystkiego, zostaje słuchawka. Chyba, że ktoś ma jakiś pomysł na nawiązanie współpracy redmi2<-->bt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem redmi 2 - za tydzień, dwa mogę się wypowiedzieć. Na razie mogę tylko powiedzieć, że redmi 2, tak jak 1S, nie współpracuje z moim samochodowym bluetoothem :( - ale coś, nie można mieć wszystkiego, zostaje słuchawka. Chyba, że ktoś ma jakiś pomysł na nawiązanie współpracy redmi2<-->bt?

 

Chodzi Ci o bluetooth wbudowany w komputer pokładowy w samochodzie czy o bluetooth wbudowany w radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie  mogę krótko zrecenzować tak:

Porównuję z LG Optimus 2x oraz LG G2.

Dual SIM nie sprawdzałem.

 

- telefon jest głośny. Szczerze mówiąc to nie trafił mi się głośniejszy smartfon. Nic nie rzęźi nawet jak się zrobi na maksa. Oczywiście jeśli ktoś liczy na bas to niech sobie Altusy Tonsila kupi.

 

- GPS działa rewelacyjnie. Włączam w domu (mieszkam w bloku I piętro z IV) i wychodząc na balkon na 3 sekundy (!) - łapię zasięg umożliwiający lokalizację. W moim LG G2 na balkonie muszę stać kilka minut żeby (czasami!) załapał a wjeżdzając samochodem przez las zdarza się że gubię zasięg GPS na Yanosiku.

 

- Zasięg sieci. Mój LG G2 czasami w domu gubi zasięg 3G/4G i przełącza się na 2G. Do tego stopnia że jeśli mam tryb auto to w nocy dostaje świra i co jakiś czas przełącza się co dodatkowo rozładowuje mi baterię. W Redmi 2 nie zauważylem żeby w tych samych pomieszczeniach chociaż raz przełączył mi się na inną sieć niż 4G.

 

- Ekran - nie zauważyłem żeby wypalał mi oczy wieczorem chociaż automatyczne przyciemnianie działa gorzej niż w LG G2. Ekran jest równomiernie podświetlony. Dotknięcie (ucisk) obudowy po prawej lub lewej stronie obok ekranu powoduje efekt tęczy. Na innych telefonach aż tak silnego efektu nie ma. Wniosek. Obudowa jest od góry dość miękka. Nie ma to ŻADNEGO wpływu na użytkowanie. Tak tylko marudzę, bo jestem polakiem i do czegoś się trzeba przyjebać.

 

- Bateria. Pierwsze ładowanie do 100%. Potem 48 godzin zabawy BEZ karty SIM z włączonym WiFi. Wgrywanie 3 razy softu, konfiguracja wielu ustawień. Konfiguracja konta google i Xiaomi, pobieranie motywów, przeglądanie stron, pobieranie podstawowych programów. Łącznie w takim stanie korzystałem z niego około 7-9h ciągłej pracy. Po 48h miałem 84% baterii. Następnie włozyłem kartę SIM. 4G włączone. Harmonogram ustawiony tak aby między godzinami 23-6 przełączyl się na 2G, wyłączył WiFi i synchronizację. W tym stanie telefon był użytkowany kolejne 48h wraz z przeglądaniem stron przez 4G (łącznie około 5h), kolejne dopieszczanie ustawień z włączonym WiFi (około 4-5h). Kilka rozmów telefonicznych (~30minut). Po tych drugich 48h telefon miał 35% baterii w wtedy został ponownie naładowany. Czyli wytrzymał 4 pełne dni (połowa bez karty SIM).

 

Po drugim ładowaniu i normalnym użytkowaniu telefon wytrzymał do teraz 60h  i ma 42% baterii. W tym czasie 1x SIM na 4G (w nocy harmonogram - patrz tekst wyżej!). Przeglądanie stron i FB: łącznie około 4h przez 4G. Przeglądanie stron przez WiFi - kolejnych około 4h. Kilka rozmów telefonicznych (około 20-30minut) + kilka sms-ów. 45 minut biegu z Endomondo. Radio na głośniku włączone przez 2h (na pół mocy). LG G2 przy podobnym użytkowaniu (ale tylko 2G-on) muszę ładować codziennie (!) bo mi zostaje 20-30% na koniec dnia.

 

- Aparat. Powiem tak. Ten chińczyk za 150$ robi lepsze zdjęcia niż mój LG G2 (przynajmniej w domu). Nie sprawdziłem przy dobrym świetle słonecznym bo pogoda jaka jest - każdy widzi za oknem. I tyle porównań aparatu.

 

- Gry. Nie gram na telefonie od czasów węża w Nokii 5110. Do gier służy mi PS3 lub PC.

 

Chcecie jakieś przykładowe fotki i/lub zrzuty ekranu z wykresem zużycia akumulatora?

Jakiś wynik z Antutu Benchmark ?

Edytowane przez yaro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat na prawdę daje radę, kamera niestety jest do niczego.

To po prostu bardziej animacja komputerowa, niż realistyczne sceny (zbyt mało detali, wszystko zlane).

Gry ? Nie, ten telefon do gier nie służy, no chyba że platformowych czy strategii (dynamicznych czy wyścigów nie polecam, za mała moc obliczeniowa).

Bateria ? W moich oczach i tak znika momentalnie.

Fakt, w stanie czuwania mam obecnie 2 dni i 20h (obecny stan akumulatora wynosi 50%), ale przy grach czy dłuższym posiedzeniu przy Messengerze długo się nią nie nacieszymy :)

U mnie obecnie cały czas pracuje WiFi, jak i Data z Aero 2 (w tle FB i Messenger).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już coś wiemy, napiszcie info jak wygląda praca na dual sim LTE w obu slotach, czy rozmowy oczekują na połączenie mają zajętość, czy skrzynka lub abonent niedostępny przy zajętości jednej z kart, jak wygląda  RAM lepiej niż w 1S? może ktoś zrobi porównanie redmi 1S vs redmi 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już coś wiemy, napiszcie info jak wygląda praca na dual sim LTE w obu slotach, czy rozmowy oczekują na połączenie mają zajętość, czy skrzynka lub abonent niedostępny przy zajętości jednej z kart, jak wygląda RAM lepiej niż w 1S? może ktoś zrobi porównanie redmi 1S vs redmi 2.

Ram to był i jest największy problem miui v5 w tym telefonie (1s) i xiaomi doskonale zdaje sobie sprawę z tego wiec napewno z ramem jest o wiele lepiej (jak wiemy na cm 11 problem z ramem nie istnieje). No ale to tylko moje przypuszczenia wiec czekam na pełną recenzje

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to jest igoor, na 1S problem z pamięcią występuje w MIUI, zaś na CM 11 jest lepiej ? (strzelam, że jest jakiś ROM CM 11 i testowałeś Ty lub ktoś inny).

Tak używałem cm i jest tam o niebo lepiej, oczywiście cm tez ma narazie swoje za uszami (bug z czujnikiem zbliżeniowym podczas rozmow). Wina ramu jest to zdecydowanie wina miui v5 i dlatego wszyscy teraz chcą usłyszeć recenzje ramu w redmi 2 by wiedzieć czy v6 poprawia problem ramu (w redmi 2 jest go również 1gb)

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Soft pl ktoś sprawdzał? Coś do poprawy?

Wysłane z MI4

MIUIPolska 5.1.23

Nie mogłem wysłać zdjęć po bluetooth.

 

W widget zegara z pogodą:

  • w wersji pogoda i lokalizacja nie wyświetla się opis pogody i temperatura
  • w wersji pogoda i warunki zamiast powyższego wyświetla się lokalizacja

W pogodzie jak się wybierze szczegóły to odsyła na stronę accu po chińsku.

 

Na początku miałem problem z lokalizacją w pogodzie po wifi/3G.

Nokia here po wifi/3G pokazuje lokalizację w berlinie(może ma tak domyślnie) po włączeniu GPS jest ok.

Google maps jest ok.

 

Więcej nie zauważyłem, w razie czego mogę sprawdzić coś konkretnego.

 

Przesiadłem się z xperii m i jestem zadowolony.

Edytowane przez St-Bziku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyła do accu bo stamtąd pobiera pogodę. A co do nokia here to muszą mieć tak domyślnie, na redmi 1s tak samo, na mi4 tak samo, na Sgs2 tak samo, na galaxy tab 3 8" to samo.

Tak. Wszędzie tak mamy. Ścieżka www jest z cn dlatego idzie po chińskim locale dla witryny accuweather. URL jest na pewno zapisany w smali więc kiedyś mogę to zmienić ale to mały priorytet.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...