Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi 2 - Preorder


Endriu

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro pochwaliłeś się na forum i koledzy prosili o przetestowanie to nie rozumiem dlaczego nie chcesz tego zrobić. Nic nie kosztuje a pomógłbyś innym. Ale tak w ogóle to nie masz konieczności (jak to piszesz) w ogóle tu być. Módl się dalej- społeczność też cię doceni mam nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep google to jest jedna aplikacja. Zobacz ile jest aplikacji google a one caly czas dzialaja w tle. Na oryginalnym romie od xiaomi masz zawsze wiecej ramu myslisz dlaczego.

Na Redmi 1S rom od xiaomi oficialny dziala duzo lepiej. Dlatego wazne jest zeby przestestowac rom miui polska.

Ja mam np 8 systemowych aplikacji google, nie licze google play, google maps itd. Tylko synchronizacja google, google framework itd. Jak mialby policzyc wszystkie aplikacje google ktore mam to byloby ich z 12-15.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 i 4: Tych punktów nie rozumiem, ponieważ nigdy nie zwracałem na to uwagi.

 

5. Za mało testowałem, aby to określić.

 

6. Tego nie ocenię, nie otwieram Pistonów z uwagi tego, że być może pójdzie na Allegro jeszcze z oryginalną folią na ekranie i kupię np. MI3.

 

 

 

9. 710 PLN włącznie z DHL.

 

4. Sprawdź wieczorem/w nocy (gdy będzie mega ciemno) jak ekran świeci na najniższym podświetleniu, w Hongmi potrafi oczy wypalić ;/ (to mnie wkurza najbardziej, nawet godzinę sprawdzić z ciemną tapetą to szok dla oczu)

 

 

No nie gadaj że nigdy telefonu w nocy nie odpaliłeś żeby sprawdzić godzinę? :D

 

Napieprzający, rażący po oczach ekran w Hongmi 1 (nawet z ustawioną czarną tapetą) to pierwsza rzecz którą w nim znienawidziłem :D

Już w Redmi Note było o niebo lepiej, ale do flagowego Mi-2 daleko im było obu w tym aspekcie z wiadomych względów.

 

6. Nie każę Ci użyć pistonów tylko jakichkolwiek słuchawek, na pewno masz jakieś lepiej grające od takich za 5zł no nie?

Jakieś sony, philipsy czy cokolwiek dokanałowe.

 

Ogólnie jak masz zamiar sprzedać go na Allegro to lepiej jak by od razu był wgrany ROM MIUI Polska, po co przyszły klient ma się męczyć? Taka moja sugestia, nie chcesz nie musisz.

 

715zł? Ała, od kilku dni można go kupić za 547zł bez pistonów(i dostawą max 10 dni, cierpliwość warta swojej ceny, szczególnie jak wartość telefonu to 115$ od producenta), będziesz musiał niezłą cenę dowalić by hajs odzyskać i żeby na Mi-3 dozbierać ;D

 

@yaro i tosshi2, w takim razie liczymy na Was, jak by co możecie spróbować odpowiedzieć na moje pytania, jeżeli są trudne to mógłbym je trochę zmienić by były jasne, a porównania do 1 i 1s mile widziane  ;)

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

715zł? Ała, od kilku dni można go kupić za 547zł bez pistonów(i dostawą max 10 dni, cierpliwość warta swojej ceny, szczególnie jak wartość telefonu to 115$ od producenta), będziesz musiał niezłą cenę dowalić by hajs odzyskać i żeby na Mi-3 dozbierać ;D

 

 

 

 

 

Podaj mi linka gdzie można kupić za 547zł. z przesyłką w 10 dni do PL bo szukam takiej opcji i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No nie gadaj że nigdy telefonu w nocy nie odpaliłeś żeby sprawdzić godzinę? :D

 

Napieprzający, rażący po oczach ekran w Hongmi 1 (nawet z ustawioną czarną tapetą) to pierwsza rzecz którą w nim znienawidziłem :D

Już w Redmi Note było o niebo lepiej, ale do flagowego Mi-2 daleko im było obu w tym aspekcie z wiadomych względów.

 

6. Nie każę Ci użyć pistonów tylko jakichkolwiek słuchawek, na pewno masz jakieś lepiej grające od takich za 5zł no nie?

Jakieś sony, philipsy czy cokolwiek dokanałowe.

 

Ogólnie jak masz zamiar sprzedać go na Allegro to lepiej jak by od razu był wgrany ROM MIUI Polska, po co przyszły klient ma się męczyć? Taka moja sugestia, nie chcesz nie musisz.

 

715zł? Ała, od kilku dni można go kupić za 547zł bez pistonów(i dostawą max 10 dni, cierpliwość warta swojej ceny, szczególnie jak wartość telefonu to 115$ od producenta), będziesz musiał niezłą cenę dowalić by hajs odzyskać i żeby na Mi-3 dozbierać ;D

 

@yaro i tosshi2, w takim razie liczymy na Was, jak by co możecie spróbować odpowiedzieć na moje pytania, jeżeli są trudne to mógłbym je trochę zmienić by były jasne, a porównania do 1 i 1s mile widziane  ;)

 

 

Nie wiem, u mnie z podświetleniem jest wszystko ok.

Co do słuchawek, to sprawdzę na tych: http://brainwavz.pl/modele/hm3/jeśli w ogóle będą grały i się wypowiem ;)

Jeśli będę go sprzedawał, to napiszę odnośnie oryginalnego ROMu oraz tego, że na prośbę mogę wgrać MIUI PL ;)

O ekranie musisz poczytać na miui.com

Ja tam czytałem, ale już nie pamiętam gdzie niestety.

Było napisane o czerni, głębi kolorów, kontraście podrasowanym względem RedMi poprzednich generacji.

 

Podaj mi linka gdzie można kupić za 547zł. z przesyłką w 10 dni do PL bo szukam takiej opcji i nic

 

Również czekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem, u mnie z podświetleniem jest wszystko ok.

 

O ekranie musisz poczytać na miui.com

Ja tam czytałem, ale już nie pamiętam gdzie niestety.

 

 

Aha, dość wyczerpująco. Czyli nie przekonam się jak sam nie zamówię.

W takim razie poczekam, nie pali się.

 

Podaj mi linka gdzie można kupić za 547zł. z przesyłką w 10 dni do PL bo szukam takiej opcji i nic

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-2-Red-Rice-2-Hongmi-4G-LTE-Mobile-Phone-Qualcomm-MSM8916-Quad-Core/311331_32265207117.html

 

Niby singapore post ale leci holenderską, zawsze. Dostawa 7-10 dni.

 

Mam tylko 2 główne źródła skąd mogę polecić z czystym sumieniem zamawianie - Goldway Aliexpress i ibuygou, z tym że ibuygou z chorymi marżami nie raz przesadzał a na Aliexpress częściej o Sale.

 

Tak samo np. z Mi-4 16gb - taniej kupić od Goldway a wersję 64gb z ibuygou. 

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi około 565 PLN.

Oczywiście ta cena jest dobra, ale ja zamówiłem telefon jeszcze jako Pre-order i cena była wyższa, a do tego IBG i jego cena za przesyłkę DHL.

Ja do przesyłek z Ali podchodzę sceptycznie, gdyż DHL z IBG miałem już sprawdzonego i nie obawiałem się Vatu.

Praktycznie cały status obecnego RedMi pokrył się z tym pierwszej generacji.

Jeśli po tej cenie obecnie na Goldwayu uda się go sprowadzić do nas bez opłat, to mamy fajny telefonik i to w bardzo dobrej cenie.

Ja mam tylko dwa "za" IBG:

Gwarancja, gdyż wiemy jak to wszystko się odbywa.

Słuchawki, które (nie rozpakowane) mogę sprzedać i cena samego telefonu automatycznie spadnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze , że wybierając darmową wysyłkę czyli pocztę, narażamy się na 100% vat...A wtedy już nie wyjdzie ~~550zł...

Czyli wedlug ciebie zamawianie dhl-em jest pewniejsze bo vatu nie zaplacisz? Masz duze doswiadczenie w zamawianiu.

Nie wprowadzaj ludzi w blad.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi około 565 PLN.

 

Gwarancja, gdyż wiemy jak to wszystko się odbywa.

Słuchawki, które (nie rozpakowane) mogę sprzedać i cena samego telefonu automatycznie spadnie ;)

 

565zł chyba dla Ciebie, skoro już tak lubisz przepłacać ;) 550 Max no nawet niech już będzie zapas, 555zł wliczając przewalutowania.

 

Gwarancja - mamy rok gwarancji od Goldway, kumpel musiał skorzystać, bo mu ekran siadł w jego Hongmi, naprawili i odesłali, w jedną stronę (do nich) płacił 30zł, w drugą miał za free, czekał na powrót 10 dni.

 

Ale co to za argument że dostałeś słuchawki w zestawie z telefonem, to że sprzedasz je osobno wcale nie zmieni faktu że za telefon wart 115$ (cena xiaomi) musiałeś teraz zabulić 710zł z wysyłką i przymusowo ze słuchawkami, 710zł a nie mniej masz zapisane jako wykonaną transakcję w przelewach, prawda? ;)

 

 

Sądze , że wybierając darmową wysyłkę czyli pocztę, narażamy się na 100% vat...A wtedy już nie wyjdzie ~~550zł...

 

 

To źle sądzisz i wprowadzasz ludzi w błąd, chyba nigdy nic nie zamawiałeś i nawet nie raczyłeś poczytać różnych tematów na forach dotyczących zakupów z chin.

 

Jest większe ryzyko wylosowania, ale to nie znaczy że zapłacisz, tyle. Jak masz pecha to i dhl Ci wylosują do vatowania.

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie paczki z chin maja oznaczenia CN22 i nie wazne czym wysylacie to jest wpisane w deklaracji. Celnik kieruje sie krajem nadania a nie jaka poczta czy kurier. Nie wprowadzajcie ludzi w blad bo np ten watek czyta duzo osob ktore jeszcze nic z Chin nie zamawialy. Ja zamowilem poczta holenderska 2 telefony i dwa razy placilem a poczta singapurska nigdy nie placilem wiec wasze teorie wiecie gdzie mozecie sobie wsadzic.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

565zł chyba dla Ciebie, skoro już tak lubisz przepłacać ;) 550 Max no nawet niech już będzie zapas, 555zł wliczając przewalutowania.

 

Gwarancja - mamy rok gwarancji od Goldway, kumpel musiał skorzystać, bo mu ekran siadł w jego Hongmi, naprawili i odesłali, w jedną stronę (do nich) płacił 30zł, w drugą miał za free, czekał na powrót 10 dni.

 

Ale co to za argument że dostałeś słuchawki w zestawie z telefonem, to że sprzedasz je osobno wcale nie zmieni faktu że za telefon wart 115$ (cena xiaomi) musiałeś teraz zabulić 710zł z wysyłką i przymusowo ze słuchawkami, 710zł a nie mniej masz zapisane jako wykonaną transakcję w przelewach, prawda? ;)

 

 
 

 

To źle sądzisz i wprowadzasz ludzi w błąd, chyba nigdy nic nie zamawiałeś i nawet nie raczyłeś poczytać różnych tematów na forach dotyczących zakupów z chin.

 

Jest większe ryzyko wylosowania, ale to nie znaczy że zapłacisz, tyle. Jak masz pecha to i dhl Ci wylosują do vatowania.

 

Ludzie, widzicie to :D ?

Zapłaciłem tyle i tyle, a Xiaomi sprzedaje ten telefon po tyle i tyle.

Kup go w takim razie za taką kwotę i pokaż, że jesteś kozak.

Tego skomentować się w ogóle nie da:

 

"Ale co to za argument że dostałeś słuchawki w zestawie z telefonem, to że sprzedasz je osobno wcale nie zmieni faktu że za telefon wart 115$ (cena xiaomi) musiałeś teraz zabulić 710zł z wysyłką i przymusowo ze słuchawkami, 710zł a nie mniej masz zapisane jako wykonaną transakcję w przelewach, prawda? ;)"

 

i postawiłbym u Ciebie na wiek Gimnazjalny.

Ja mu piszę o automatycznym spadku ceny samego telefonu po sprzedaży słuchawek, ten mi o jakimś wpisie w transakcji. Ale kogo to obchodzi jakie tam są cyferki, Ty chyba tej wypowiedzi w ogóle nie przemyślałeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś ty Endriu był taki szybki do testowania telefonu i podzielenia się wynikami testów z innymi jak do chwalenia się darmowymi słuchawkami, które sprzedasz, bo cię boli fakt przepłacenia za telefon :D

Bo nie bardzo mnie obchodzi ile za niego zapłaciłeś tylko jak się sprawuje w codziennym działaniu na romie MIUI Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmowiles jeden telefon i vatu nie zaplaciles super. Teraz wejdz w watek o vacie i poczytaj sobie ile osob z ibgu placilo vat i dopiero potem sie wypowiadaj.

Nie wprowadzaj ludzi w blad bo kazdy moze zaplacic i to nie jest uzaleznione od tego czym wysla Ci paczke.

Edytowane przez tosshi2
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmowiles jeden telefon i vatu nie zaplaciles super. Teraz wejdz w watek o vacie i poczytaj sobie ile osob z ibgu placilo vat i

 

Prawda jest taka, że porządnych statystyk płacenie VAT-u nie mamy, bo nikt ich nie robi – choć dałoby się, forum to niezła grupa kontrolna. Ale są tylko wpisy, więc każdy czyta je jak chce i widzi co chce. Mogę dorzucić swoje trzy grosze: w 2014 r. zrobiłem 15 zamówień z ibuygou, wszystko przez DHL. Ila razy zapłaciłem VAT? ZERO RAZY. Ale wiem, że są tacy co zapłacili, wiem też, że zwykle są to osoby z południa kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmowiles jeden telefon i vatu nie zaplaciles super. Teraz wejdz w watek o vacie i poczytaj sobie ile osob z ibgu placilo vat i dopiero potem sie wypowiadaj.

Nie wprowadzaj ludzi w blad bo kazdy moze zaplacic i to nie jest uzaleznione od tego czym wysla Ci paczke.

 

tosshi2 ale się bulwersujesz...oddychaj..

 

Owszem mówię o ibg i dostawa za pomocą DHL - wtedy są znikome szanse na otrzymanie vatu. Jednakże z tego z czytam tu i na innych forach zamawianie (w szczególności na innych portalach niż ibg) poprzez pocztę znacznie podnosi ryzyko naliczania vatu.

Zmierzając do sedna sprawy, moim zdaniem (MOIM) szanse na zakup redmi 2 w cenie ~550zł jest znikoma (ze względu na duże ryzyko naliczenia vatu) ze względu na wysyłkę pocztą. Nie wprowadzam ludzi w błąd tylko podsumowuje moje obserwacje. Zamawiając na ibg za pomocą poczty nie osiągniesz takiej ceny, a tylko ibg przykłada się do skutecznego pakowania przesyłki, tak aby ominąć UC.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury, bzdury, bzdury... Najpierw może kup od Goldwaya z przesyłką pocztą i jak bedziesz miał porównanie to może przestaniesz się wymądrzać po jednej przesyłce. Twoje obserwacje nie są wiele warte i dlatego zwrócono ci uwagę żebyś nie wprowadzał ludzi na forum w błąd. No chyba, że już po jednej paczce z Ibuygou jesteś ekspertem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale nie jestem też po jednej paczce z Chin. Natomiast widzę co piszą ludzie i to są tylko moje obserwacje. Ktoś ostatnio napisał, że kupował kilkanaście urządzeń u goldwaya z free shiping i 90% miał ovatowane. (nie wiem czy mogę dawać linki do innego forum, żeby potwierdzić powyższe).

 

Ciężko z Wami o konstruktywną wymianę zdań...Czy Wy od razu musicie po kimś "jeździć"?  

Ja się wycofuje w każdym bądź razie.

Edytowane przez lulek35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na teraz niestety wygląda to tak że free shipping to 80-90% szans na VAT a jak ktoś jest z terenu działania uc Poznań to jeszcze o brak znaki CE mogą się odwalić. I wierzcie mi wiem co piszę

Tapatap by Oneplus One

Prawda jest taka, że porządnych statystyk płacenie VAT-u nie mamy, bo nikt ich nie robi – choć dałoby się, forum to niezła grupa kontrolna. Ale są tylko wpisy, więc każdy czyta je jak chce i widzi co chce. Mogę dorzucić swoje trzy grosze: w 2014 r. zrobiłem 15 zamówień z ibuygou, wszystko przez DHL. Ila razy zapłaciłem VAT? ZERO RAZY. Ale wiem, że są tacy co zapłacili, wiem też, że zwykle są to osoby z południa kraju.

Na teraz niestety wygląda to tak że free shipping to 80-90% szans na VAT a jak ktoś jest z terenu działania uc Poznań to jeszcze o brak znaki CE mogą się dowalić. I wierzcie mi wiem co piszę

Tapatap by Oneplus One

Tapatap by Oneplus One

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na teraz niestety wygląda to tak że free shipping to 80-90% szans na VAT a jak ktoś jest z terenu działania uc Poznań to jeszcze o brak znaki CE mogą się odwalić. I wierzcie mi wiem co piszę

Tapatap by Oneplus One

Tapatap by Oneplus One

Jestes jedyna osoba ktora napisala prawde bo jest tak jak piszesz teraz jest gorzej niz rok temu. Tylko i poczta i kurierem tak jest.

Ja nie bede wdawal sie w dyskusje ale jak ktos zamowil jedna, dwie, trzy paczki i staje sie znawca to niech pisze ze jest tak i tak kiedys sie zdziwi. Tylko niech nikt nie wprowadza w blad ludzi ktorzy dopiero chca zaczac zamawiac paczki. Bo pisanie rzeczy ze dhlem nie zaplace vatu jest zalosne. Ja jak kilka lat temu zaczynalem zamawiac paczki z Chin to na forach krazyla teoria nie zamawiaj dhlem bo vat zaplacisz. Tyle w tym prawdy. Jest tylko jeden sposob ominiecia vatu kupno telefonu na firme.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale nie jestem też po jednej paczce z Chin. Natomiast widzę co piszą ludzie i to są tylko moje obserwacje. Ktoś ostatnio napisał, że kupował kilkanaście urządzeń u goldwaya z free shiping i 90% miał ovatowane. (nie wiem czy mogę dawać linki do innego forum, żeby potwierdzić powyższe).

 

Ciężko z Wami o konstruktywną wymianę zdań...Czy Wy od razu musicie po kimś "jeździć"?  

Ja się wycofuje w każdym bądź razie.

 

Odnośnie cła, w połowie roku 2014 zamówiłem 10 paczek z kamerami u innego chińczyka, w 1 paczce były 2 sztuki. Karton około 25x15x10cm i 2x większa objętość przy 2 sztukach. 3 paczki trafiły na cło w tym ta jedna podwójna. Poznań.

 

W ostatnich 3 miesiącach zamawiałem 2x ekran do moto G, raz do Lumii 720, kilka par klamek do motocykli, przednią owiewkę (50x40x10cm), 2x zenfony 5. Póki co ani razu nie poszło nic z tego do celników.

 

2 lata temu celnicy przejeli małą kopertę z gumowym pokrowcem za 2$, oczywiście nic nie płaciłem :cool:

 

 

tylko po co komuś telefon o takich samych parametrach jak redmi1s? warto pchać się dla lte? i odświeżonego design'u? procek niby 64bity ale zapomnieli dodać że od androida 5.0 jest pełne wsparcie dla tej architektury...

 
Dla kogoś co nie miał redmi 1. LTE jest przydatne jak masz zasięg i masz jakieś pakiety akurat pod LTE, jeśli masz jakieś zwykłe pakiety internetowe w abonamencie i żadnych ciekawych promocji na LTE i internet mobilny ci nie potrzebny lub wykorzystujesz go w małej ilości to odpowiedź chyba znasz.
 
Sam prawdopodobnie zamówię Redmi 2 z ciekawości, liczę się z tym, że będzie to niewypał jak 1s ale może akurat.
Edytowane przez khek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...