Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi 2 - Preorder


Endriu

Rekomendowane odpowiedzi

Znam wiele osób z S4 i wszystkie jako wadę podają szybkie zużycie baterii (większość z nich zresztą mówi, że to jedyna wada tego tel.). Nie twierdzę, że to przez rozdzielczość ekranu, ale może i ona nieco się przyczynia...

 

Tak, większa ilość pikseli powoduje większe zrzucie. Ponadto w Samsunagach masz amoled który jest prądożerny. Natomiast w tym Meizu zastosowano wyświetlacz w technologii IGZO, który ma zużycie prądu kilkakrotnie mniejsze niż w IPS-ie a jakość wyświetlacza jest nieporównywalna. Ja w telefonie 4,6-4,7 cala mogę mięć HD Ready (i tak nie widać pixeli), ale chodzi o jakość wyświetlacza, a IGZO to najwyższa półka.Tylko to jest telefon ze średniej półki, a jeżeli takie Meizu za takie pieniądze jest w stanie stworzyć taki telefon to Xiaomi też może.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dziwne, z tego co wiem to IGZO to jest LCD tylko jakoś tam inaczej produkowany.

 

Wracając do samego Redmi 2 to jego dużym plusem jest LTE Dual, czyli wkładam sobie kartę do internetu na drugi slot i jest super. Bo teraz jak włożę na 1 slot to jak piszę smsa i obrócę telefon to będzie mi wysyłać z pierwszej karty sim. Drugi plus to Miui 6,ale ponoć wszystkie Redmi mają mieć. Jednak największym minusem jest 1gb ramu i tutaj mogą wypowiedzieć się użytkownicy Redmi 1S jakie mieli problemy z tym. Jest to dziwne posunięcie ze strony xiaomi, bo ram nie jest wcale taki drogi, druga sprawa znają problem z Redmi 1S a ich obietnice, że będzie dobrze bo coś tam coś tam to tylko obietnice. W Redmi 1S obiecali szybko rozwiązać problemy minęło pół roku i ich nie rozwiązali, tylko wprowadzili tweaki które je zminimalizowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie niczego jeszcze nie ogarnąłem.

Na pewno jest bardzo leciutki, to mi się rzuciło w oczy.

Plecki telefonu są według mnie matowe, co jest ogromnym plusem.

MIUI 6 wygląda super w porównaniu ze starym już RedMi 1.

Telefon dotarł na tej stabilnej wersji http://en.miui.com/thread-76416-1-1.htmli po połączeniu się z siecią bezprzewodową wykryło i zainstalowało aktualizację do 6.2.8.0 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko poinstalujesz sprawdź jak z ramem (czy jak np włączysz przeglądarkę z 5 oknami i wyjdziesz do pulpitu i włączysz ze 3 inne aplikacje a potem wrócisz do przeglądarki czy re okna dalej będę otwarte) no i grzanie się.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endriu,

 

1. Daj znać jak wygląda sprawa baterii w porównaniu do Hongmi (bo wiem że go miałeś przecież) bo w Hongmi 1 bateria czasami potrafi znikać w oczach bez powodu.

 

2. Jak masz możliwość wrzuć 2 karty sim i włącz Wi-Fi itd. Powiedz np. czy zauważalnie znikają procenty baterii jak normalnie korzystasz? Oczywiście mówię jak już poinstalujesz wszystko co potrzebujesz.

 

3. Ekran - jak się prezentuje podświetlanie na minimum i max.?

 

4. Sprawdź wieczorem/w nocy (gdy będzie mega ciemno) jak ekran świeci na najniższym podświetleniu, w Hongmi potrafi oczy wypalić ;/ (to mnie wkurza najbardziej, nawet godzinę sprawdzić z ciemną tapetą to szok dla oczu)

 

5. Jak głośnik, gra głośno?

 

6. To samo, ale na słuchawkach?

 

7. Jak wychodzą zdjęcia? Porób kilka samplowych, np. na zewnątrz domu i sfotografuj coś kolorowego, nie wiem, jednorożca nawet.

 

8. Jak wrażenia? Warto czy sobie odpuścić?

 

9. Przede wszystkim - ile zapłaciłeś?

 

Sorry za miliard pytań ale wolę się dowiedzieć czy wady pierwszego Hongmi są kontunuowane, 1gb RAM to trochę za mało, nawet jak siaomi obiecują lepsze zarządzanie nim.

 

Z góry dzięki.

Dajcie mu ikonkę/medal "pierwszy Redmi 2" jak na oficjalnym forum hehe

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

To ja się dołączam z prośbą o potestowanie GPS-a, tzn. jego stabilności. Np. pojeżdżenie po mieście z Yanosikiem (nie chodzi o jego nawigację) z włączonym w jego opcjach komunikatem informowania o utracie zasięgu GPS. W moim Mi2S słyszę taki komunikat średnio co parę minut, to się przekłada na "zamrażanie" pozycji na mapie na okres od paru sekund do... wielu minut. W praktyce jest to nie lada problem i byłoby miło wiedzieć, że nowy redmi jest od niego wolny...

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endriu,

 

1. Daj znać jak wygląda sprawa baterii w porównaniu do Hongmi (bo wiem że go miałeś przecież) bo w Hongmi 1 bateria czasami potrafi znikać w oczach bez powodu.

 

2. Jak masz możliwość wrzuć 2 karty sim i włącz Wi-Fi itd. Powiedz np. czy zauważalnie znikają procenty baterii jak normalnie korzystasz? Oczywiście mówię jak już poinstalujesz wszystko co potrzebujesz.

 

3. Ekran - jak się prezentuje podświetlanie na minimum i max.?

 

4. Sprawdź wieczorem/w nocy (gdy będzie mega ciemno) jak ekran świeci na najniższym podświetleniu, w Hongmi potrafi oczy wypalić ;/ (to mnie wkurza najbardziej, nawet godzinę sprawdzić z ciemną tapetą to szok dla oczu)

 

5. Jak głośnik, gra głośno?

 

6. To samo, ale na słuchawkach?

 

7. Jak wychodzą zdjęcia? Porób kilka samplowych, np. na zewnątrz domu i sfotografuj coś kolorowego, nie wiem, jednorożca nawet.

 

8. Jak wrażenia? Warto czy sobie odpuścić?

 

9. Przede wszystkim - ile zapłaciłeś?

 

Sorry za miliard pytań ale wolę się dowiedzieć czy wady pierwszego Hongmi są kontunuowane, 1gb RAM to trochę za mało, nawet jak siaomi obiecują lepsze zarządzanie nim.

 

Z góry dzięki.

Dajcie mu ikonkę/medal "pierwszy Redmi 2" jak na oficjalnym forum hehe

 

Odpowiem częściowo ;)

 

1: Raczej szału nie ma. Jak tak sobie włączę kamerkę, aparat, Facebooka, to widać ubytki baterii po czasie - bez rewelacji.

 

2: Kartę Micro SIM będę miał jutro, także nie odpowiem teraz (siedzi tylko Aero 2 w drugim slocie i działa prawidłowo).

 

3 i 4: Tych punktów nie rozumiem, ponieważ nigdy nie zwracałem na to uwagi.

 

5. Za mało testowałem, aby to określić.

 

6. Tego nie ocenię, nie otwieram Pistonów z uwagi tego, że być może pójdzie na Allegro jeszcze z oryginalną folią na ekranie i kupię np. MI3.

 

7. Do zdjęć potrzeba jakiejś apki zaawansowanej, ale łapcie przypadkowe foty ze stockowej ;)

 

x2t8bb.jpg

 

2sb5vdv.jpg

 

avq1zs.jpg

 

8. Jestem na oficjalnym ROMie prostu z pudełka + jedna OTA.

Ogólnie MIUI 6 jest super w porównaniu do 5.

Wymiarowo jest fajnie, ale:

Głośnik w momencie grania znajduje się w kiepskim miejscu, można go łatwo zasłonić ręką.

Wydajnością na pewno nie dorównuje MI3, Asfalt Ósmy nie chodzi idealnie, choć dobrze.

 

9. 710 PLN włącznie z DHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchom przeglądarkę otwórz 5 różnych stron w 5 oknach wyjdz do pulpitu uruchom muzykę i uruchom ze 4 lub 5 innych programów w tym sklep play potem przełącz się do przeglądarki czy okna są dalej otwarte czy się zamknęły i ogólnie poprzelaczaj się między programami jak to chodzi

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Aparat widać ma super wydaje się że lepszy od 1s.

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Sklep Play jest?

 

Tak, zainstalowany z poziomu sklepu Xiaomi ;)

 

uruchom przeglądarkę otwórz 5 różnych stron w 5 oknach wyjdz do pulpitu uruchom muzykę i uruchom ze 4 lub 5 innych programów w tym sklep play potem przełącz się do przeglądarki czy okna są dalej otwarte czy się zamknęły i ogólnie poprzelaczaj się między programami jak to chodzi

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Aparat widać ma super wydaje się że lepszy od 1s.

 

Włączona stockowa przeglądarka i w niej: Allegro, WP, droidek, Onet i Interia.

Do tego:

Sklep Play, Facebook, FB Messenger, Speedtest, YouTube, GPS Test, i odtwarzacz z grającą w tle muzyką.

Po wejściu w przeglądarkę jest 5 otworzonych kart i przełączają się normalnie.

 

Edit: Fix GPS w domu w 5s ;)

Edytowane przez Endriu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zainstalowany z poziomu sklepu Xiaomi ;)

Włączona stockowa przeglądarka i w niej: Allegro, WP, droidek, Onet i Interia.

Do tego:

Sklep Play, Facebook, FB Messenger, Speedtest, YouTube, GPS Test, i odtwarzacz z grającą w tle muzyką.

Po wejściu w przeglądarkę jest 5 otworzonych kart i przełączają się normalnie.

Edit: Fix GPS w domu w 5s ;)

Dzięki myślę że problem z ramem został przez xiaomi rozwiązany bo 1s przy takiej ilości rzeczy już by się krztusil a przeglądarkę by dawno wywalił. Największą bolączką modelu 1s została rozwiązana, tak więc właściciele 1s mogą patrzeć z nadzieją i oczekiwać sprawnie Działającego v6.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...