Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi 2 - Preorder


Endriu

Rekomendowane odpowiedzi

Cena spadnie bo sprzedaz jest slaba. Dla przykladu jakos miesiac temu Umi sprzedawal na ali swoj nowy telefon za 200 dolarow i jeden sprzedawca w przedsprzedazy sprzedal 100 sztuk, cena potem nie spadla. Redmi 2 jest juz w przedsprzedazy prawie tydzien, u wszystkich sprzedawcow naliczylem razem 9 sztuk. Bardzo slabo sie sprzedaje.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Wam, że nowa generacja RedMi ma o wiele przyjemniejsze wymiary (2 po lewej stronie) :D

Fajną opcją będzie wcięcie w obudowie, dzięki któremu będzie łatwo można otworzyć obudowę (ja w 1 męczyłem się przy pomocy karty SIM).

Jeszcze taka ciekawostka odnośnie kart SIM.

Otóż w 1 był problem z umiejscowieniem karty SIM w pierwszym lub drugim gnieździe, bo były jakieś problemy (już nie pamiętam konkretnie czego to się tyczyło).

W 2 domyślnie obydwa sloty posiadają wsparcie dla 2,3,4G, zaś gdy włożymy kartę 4G (dla przykładu Play i jego LTE) do slotu 1 lub drugiego, to ten drugi pusty slot domyślnie będzie obsługiwał 2G ;)

 

162933cu3rnkowzu9kba6a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Wam, że nowa generacja RedMi ma o wiele przyjemniejsze wymiary (2 po lewej stronie) :D

Fajną opcją będzie wcięcie w obudowie, dzięki któremu będzie łatwo można otworzyć obudowę (ja w 1 męczyłem się przy pomocy karty SIM).

Jeszcze taka ciekawostka odnośnie kart SIM.

Otóż w 1 był problem z umiejscowieniem karty SIM w pierwszym lub drugim gnieździe, bo były jakieś problemy (już nie pamiętam konkretnie czego to się tyczyło).

W 2 domyślnie obydwa sloty posiadają wsparcie dla 2,3,4G, zaś gdy włożymy kartę 4G (dla przykładu Play i jego LTE) do slotu 1 lub drugiego, to ten drugi pusty slot domyślnie będzie obsługiwał 2G ;)

 

W 1S to wciecie w obudowie tez juz jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Wam, że nowa generacja RedMi ma o wiele przyjemniejsze wymiary (2 po lewej stronie) :D

Fajną opcją będzie wcięcie w obudowie, dzięki któremu będzie łatwo można otworzyć obudowę (ja w 1 męczyłem się przy pomocy karty SIM).

Jeszcze taka ciekawostka odnośnie kart SIM.

Otóż w 1 był problem z umiejscowieniem karty SIM w pierwszym lub drugim gnieździe, bo były jakieś problemy (już nie pamiętam konkretnie czego to się tyczyło).

W 2 domyślnie obydwa sloty posiadają wsparcie dla 2,3,4G, zaś gdy włożymy kartę 4G (dla przykładu Play i jego LTE) do slotu 1 lub drugiego, to ten drugi pusty slot domyślnie będzie obsługiwał 2G ;)

 

162933cu3rnkowzu9kba6a.jpg

 

Noo, już w miarę wygląda ten Redmi 2 ;)

 

Jak Twój przyjdzie to zrób jak możesz jakąś reckę, plusy, minusy i porównania do Hongmi, a nuż przed Mi-4 zamówię Redmi 2 jak będzie ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam już RedMi, ale brat mieszkający obok mnie ma i najwyżej porównam co będziecie chcieli.

Sam natomiast od razu odniosę się od razu do 2, sprawdzę jak sobie radzi z siecią bezprzewodową oraz stabilnością oprogramowania.

Problemem jest jednak to, że w 1 bateria na dwóch slotach trzymała kiepsko, wręcz okropnie.

Na jednej wpiętej karcie trzymał kilka dni, na dwóch z Aero2 włącznie okropnie.

Jeśli tutaj to będzie wyglądało inaczej, to być może go zachowam.

Jeśli jednak będzie podobnie, to sprzedam go nawet bez ściągania folii producenta z wyświetlacza (powiedzmy tydzień testów i na aukcję).

Jest też taka sytuacja, że pewnie tutaj również będzie brak możliwości dodzwonienia się na SIM1 dla przykładu, wówczas gdy będzie się korzystało z LTE na SIM2.

Tutaj właśnie przewagę mają telefony z jednym slotem.

Nie dość że ma się LTE i rozmowy na jednej karcie, to jeszcze bateria np. w MI3 jest dużo większa.

Oczywiście można i w tym korzystać z jednej karty LTE wraz z rozmowami, ale w takim przypadku telefon o takich parametrach już tak nie cieszy w porównaniu do MI3/4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i też, a później jeszcze doszła kapcza i ten proces też sobie oczekiwał w tle, w momencie uruchomionych innych usług korzystających z sieci.

Ciekawe jak to będzie w tym modelu, no i podstawą u mnie będzie karta 36i6, zaś LTE będzie z tej nowej oferty Playa za 45 PLN.

Ciekaw również jestem jak będzie prezentowała się funkcja "Quick Charge 1", i to akurat będzie dało się porównać na wyłączonym telefonie z RedMi1 mojego brata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Redmi 2 ma podświetlane przyciski?

 

Nie bardzo też mogę wydedukować z opisu czy, a jeśli tak, to czym się różnią sloty SIM? Czy używając jednej karty, można ją włożyć do dowolnego z nich i mieć pełną funkcjonalność w Polsce (w starszych modelach tak nie było - tylko jeden slot miał możliwość obsługi 3G, więc mając 1 kartę trzeba było ją własnie w ten slot włożyć). Tu niby oba obsługują LTE, ale nie wiem, czy oba w tych samych standardach i zakresach? Opis nie jest jasny:

 

 

Operating system

Dual-SIM with 2 card-slots, standing by concurrently
Dual-SIM 4G LTE (TDD/ FDD), connection speed up to 150 Mbps
Dual sim dual standby, dual 4G

Network
4G network FDD-LTE : B1 (2100MHz) / B3( 1800MHz), TDD-LTE (B41: 2555-2575MHz)
3G network WCDMA (900/1900 / 2100MHz)
2G Network GSM (900 / 1800MHz)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obslugi kart sim to tak a4u napisal

No to super. Czyli oba sloty są funkcjonalnie identyczne i każdy z nich może wspierać zarówno LTE "FDD" jak i LTE "TDD", jak również 3G WCDMA. Tak to przynajmniej zrozumiałem – że nie trzeba uważać, jaką wersję się zamawia, bo są uniwersalne pod tym względem. Nie za piękne to przypadkiem, aby było prawdziwe?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wspiera B3, ale również B1 (co może się przydać w przyszłości i rozwoju 4G) ;)

latet, nie wiem konkretnie jakie Ty zestawienie kart SIM widzisz, bo piszesz najpierw o 3G, dalej o 4G.

Jeśli do 1 slotu włożysz kartę z LTE, to slot 2 domyślnie ustawi się w obsługę 2G.

Jeśli LTE włożysz w slot 2, to slot pierwszy domyślnie przyjmie obsługę 2G.

Po prostu jeśli wkładasz kartę do dzwonienia w jeden slot, to automatycznie ten drugi dostaje wsparcie dla 2,3 i 4G ;)
Jeśli chcesz dwie karty tylko do dzwonienia lub 3G, to pewnie obydwa sloty mogą pracować z obsługą 2 i 3G.

Nie wiem czy jest obsługa LTE na obydwu slotach jednocześnie, ale to przecież i tak chore rozwiązanie, bo po co ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po prostu chodziło o to, czy szary, polski, nidoświadczony użytkownik tego telefonu, który będzie miał tylko jedną kartę SIM, może ją wsadzić w dowolny z tych slotów, czy raczej (jak w przypadku Redmi 1/1S/Note) musi wiedzieć w który, aby mieć max. szybkość netu.

 

Natomiast to:

 

Telefon jest dual standy 4G LTE, możesz smigać na dwóch kartach z 4G LTE na raz.

Wydaje mi się niezbyt wiarygodne.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem o Aero2, działa to na 2600MHz, paśmie 38 i TDD. Jeśli to prawda, to tylko wersja dla China Mobile będzie działać poprawnie. Informacje wziąłem stąd:

Redmi 2 bought from China will work on Malaysia 4G Band ? - Redmi 2 - Xiaomi MIUI Official Forum

Edytowane przez piotrekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aero2 dziala na nadajnikach lte ale predkosc jest 512kb i szybszej nie bedzie. Ja tylko czytalem ze Aero2 chce wprowadzic platna opcje w ktorej bedzie jakis limit danych bez kodow captcha ale predkosc dalej ma byc na poziomie 512 wiec bez sensu.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na początku bez kapcz i jako alternatywa dla drogich pakietów 3G było super.

Obecnie jednak nie warto wydawać nawet tych 5 PLN, a bez nich karta nie ma sensu.

W tej ofercie Playa mamy za 45 PLN 100GB limitu, i później mogą nam do końca okresu rozliczeniowego zablokować do 2Mbit.

W Aero2 za 45 PLN mamy 15GB limitu pobierania przy prędkości 0,5Mbit i nawet po zablokowaniu oferta Playa jest super, przed blokadą (100GB nie tak łatwo stracić na smartfonie) to już w ogóle nie ma o czym pisać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na początku bez kapcz i jako alternatywa dla drogich pakietów 3G było super.

Obecnie jednak nie warto wydawać nawet tych 5 PLN, a bez nich karta nie ma sensu.

W tej ofercie Playa mamy za 45 PLN 100GB limitu, i później mogą nam do końca okresu rozliczeniowego zablokować do 2Mbit.

W Aero2 za 45 PLN mamy 15GB limitu pobierania przy prędkości 0,5Mbit i nawet po zablokowaniu oferta Playa jest super, przed blokadą (100GB nie tak łatwo stracić na smartfonie) to już w ogóle nie ma o czym pisać :D

Owszem, zacna oferta. Jednak w moim przypadku bylby problem – zasięg Play-a mam tak marny w mieszkaniu (i niestabilny w całej okolicy) – choć to w granicach Warszawy.

Podobno note z 2gb ram'u chodzi dużo lepiej.

Nawet nie podobno. Mialem Redmi, Redmi 1S, Note oraz Note LTE. Ten wyboldowany chodził bez porównania lepiej od dwóch pierwszych i wyraźnie lepiej od tego czwartego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić redmika 1 na 2? trchę martwi mnie ten 1gb ram'u. Podobno note z 2gb ram'u chodzi dużo lepiej.

 

http://en.miui.com/thread-74703-1-1.html;)

 

Owszem, zacna oferta. Jednak w moim przypadku bylby problem – zasięg Play-a mam tak marny w mieszkaniu (i niestabilny w całej okolicy) – choć to w granicach Warszawy.

 

No niestety, jak nie słaby zasięg w tak ogromnych lokalizacjach, to znów przeciążone nadajniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...