Skocz do zawartości
  • 0

Mi4 Fdd Version - Czy Naprawde Warto ?


kondi50

Pytanie

Już od długiego czasu cały czas obserwuje MI4 i odkąd dowiedziałem się, ze ma wyjść wersja z FDD postanowiłem na nią poczekać.

 

No i wreszcie się pojawiła, ale ku mojemu niepozytywnemu zaskoczeniu, telefon jest dostępny na ibuygou.com tylko w kolorze białym i z pamięcią 16GB.

 

Wiecie może dlaczego tak jest ?

Skąd taka polityka firmy Xiaomi ?

Dlaczego nie oferują odrazu pełnej oferty telefonów ?

 

Jest to dla mnie dziwne i niezrozumiałe, ponieważ jak oglądałem Chińską prezentacje tego modelu, byłem zachwycony jego parametrami, jakością wykonania i przede wszystkim ceną.

 

A teraz zamieniło się to w rozgoryczenie, ponieważ cena już nie jest w ogóle konkurencyjna a tak naprawdę to nie ma jeszcze wersji 64GB w kolorze czarnym. Jak się pojawi, to podejrzewam, że cena będzie na poziomie 550$ co przy dzisiejszym kursie dolara daje kwotę około 2000 zł, nie mówiąc już o kosztach wysyłki oraz ewentualnej możliwości zapałacenia VAT jeśli przesyłka nie przejdzie przez urząd celny.

 

No i gdzie w tym momencie szukać pozytywnych aspektów posiadania tego telefonu ?

 

Przy założeniu, ze prowadzę działalność gospodarczą i np przy zakupie Nexusa 5 z FV za kwotę 1300 zł, telefon ten w ogólnym rozrachunku kosztował mnie będzie około 900 zł.

 

Nie sądzicie, że Xiaomi trochę przegina z cenami, jeśli chodzi o rynek europejski ?

Ma ktoś może jakieś konkretniejsze informacje na temat wersji 64GB w kolorze czarnym ?

Kiedy ona się pojawi ? 

Ile będzie kosztowała ?

I czy sądzicie, że w dalej jest to telefon konkurencyjny, przecież w przypadku awarii, uszkodzenia pojawiają się dużo większe problemy niż przy oferowanych modelach na polskim rynku ?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Też uważam że o te parę dolarów przesadzili z ceną. Pamiętam że Mi3 bardzo dobrze konkurowalo ceną z podobnymi wydajnościowo telefonami. Teraz polityka widocznie się zmieniła aczkolwiek porównanie do Nexusa 5 jest nie na miejscu bo tel jest starszy i mniej wydajny.

Zauważ też że jest to nowość więc cena wysoka. Pamiętasz ile kosztowało S5, Z3, One M8 w dniu premiery a nawet te 3 miesiące po? Po takim porównaniu Mi4 nadal wychodzi taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. ibuygou =/= xiaomi. Ibuygou to jest prywatna firma, czyli sprzedaje za ile im sie podoba

2. Xioami sprzedaje w rmb a nie w dolarach. lub w innych walutach ale tylko w tych w jakich panstwach oficlanie jest dystrybuowany

3. Xiaomi wypuszcza warianty po kolei, tak aby zawsze wyprzedac wszystko. u nich nie leza telefony w magazynach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Xiaomi nie planuje wersji lte czarnej 64gb

No i to już przekreśliło moją decyzje o kupnie tego telefonu, chociaż czekałem na niego przez kilka miesięcy. W takim razie po co oni chwalą się tym, że telefon będzie krecił filmy w 4k ? Przecież, w pojemności 16gb przy założeniu, ze połowa to system i podstawowe aplikacje, to będę mógł sobie nagrać 5min filmu.

 

Kondi oni nie zrobili wersji europejskiej. W Chinach są różni operatorzy, są ci z td i ci z fdd. Zrobili obie wersje chińskie, to że działa w eu to przypadek.

Dzięki, w takim razie wyprowadziłeś mnie z błędu. Myślałem, ze to specjalnie na rynek europejski.

 

Zauważ też że jest to nowość więc cena wysoka. Pamiętasz ile kosztowało S5, Z3, One M8 w dniu premiery a nawet te 3 miesiące po? Po takim porównaniu Mi4 nadal wychodzi taniej.

No tak do końca to nie jest nowość, bo ten telefon pojawił się dobre kilka miesięcy temu, zrobili wersje z fdd i chcą zarobić jak by to była prepiera nowego modelu. No i zgadza się, że wychodzi taniej, ale już wcalne nie tak znacznie przy obecnym kursie dolara i z założeniem, ze nie dostanę FV tak jak przy zakupie krajowym. Nie mówiąc już o ewentualnej awarii telefonu, wysyłce do chin, czasie oczekiwania itp.

 

1. ibuygou =/= xiaomi. Ibuygou to jest prywatna firma, czyli sprzedaje za ile im sie podoba

2. Xioami sprzedaje w rmb a nie w dolarach. lub w innych walutach ale tylko w tych w jakich panstwach oficlanie jest dystrybuowany

3. Xiaomi wypuszcza warianty po kolei, tak aby zawsze wyprzedac wszystko. u nich nie leza telefony w magazynach. 

1. Tak wiem, że to prywatna firma, ale przecież xiaomi nie prowadzi bezpośredniej dystrybucji, wiec podejrzewam, ze cena zaproponowana przez ibuygou jest ceną umowną pomiędzy obiema fimami.

2. Tak wiem, że xiaomi sprzedaję w rmb, ale nawet mając tą walute nie możemy kupić tego telefonu po cenie sygerowanej przez xiaomi, a przynajmniej ja nie znalalem strony, która by oferowała taką opcje w takiej cenie.

3. Tak, zauważyłem to, ale dlaczego na każdym wariancie chcą zarobić jak na nowym modelu ?

 

 

A tak swoją drogą zastanawiam się dlaczego xiaomi nie ma swojego oficjalnego sklepu, przecież tak naprawde każdy zdaje sobie sprawę, że chiny to potęga podróbek. I dużo osób przecież nie podejmuje decyzji o zakupie tego modelu właśnie bojąc się tego, że telefon będzie podrobiony i stracą pieniądze.

 

Na początku byłem zachwycony, telefonem, marką i wieloma innymi rzeczami, ale z tego co widzę to myślą standardowo po chińsku, a wiedzę o chińczykach mam dużą, bo mam z nimi kontakt na codzień(import z chin=cieżki chleb).

 

Wydaje mi się, że nie tylko ja mam takie zdanie, że ten telefon nie jest już taką super odskocznią od markowych smartfonów, bo w momencie premiery tak właśnie było kiedy ogłosili jego cene i moża było go mieć za 1200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Tak wiem, że to prywatna firma, ale przecież xiaomi nie prowadzi bezpośredniej dystrybucji, wiec podejrzewam, ze cena zaproponowana przez ibuygou jest ceną umowną pomiędzy obiema fimami.

2. Tak wiem, że xiaomi sprzedaję w rmb, ale nawet mając tą walute nie możemy kupić tego telefonu po cenie sygerowanej przez xiaomi, a przynajmniej ja nie znalalem strony, która by oferowała taką opcje w takiej cenie.

3. Tak, zauważyłem to, ale dlaczego na każdym wariancie chcą zarobić jak na nowym modelu ?

 

1. Na 100000% nie ma miedzy nimi zadnej umowy. Ibg kupuje od xiaomi lub od hurtownikow po cenie detalicznej lub zblizonej i sprzedaje dalej za ile im sie podoba

3. NIe patrz na cene na ibg, cena na nowe kolory na mi.com jest taka sama jak na ten kolor ktory byl jako pierwszy. To ze ibg czy inny sklep podbija cene nowosci to jest tylko i wylacznie ich polityka. Wynika ona po czesci z praw wynku. Xiaomi wypuszczajac nowy model/ nowy kolor/ nowa wersje w ulamku sekund pozbywa sie calego stanu po cenach sugerowanych. Czesc towaru trafia do szczesliwych chinczykow a czesc do handlu wtornego a tam rzadza prawa popytu i podazy. Towar jest wart tyle ile jest w stanie zaplacic za niego kupujacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kondi oni nie zrobili wersji europejskiej. W Chinach są różni operatorzy, są ci z td i ci z fdd. Zrobili obie wersje chińskie, to że działa w eu to przypadek.

W Chinach tylko w Hong-Kongu jest FDD :D

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks#Asia

Edytowane przez squirrelkuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lool. 50 miliardowa firma nie ma sklepu?

To gdzie sprzedają telefony w Chinach, Indiach czy w całej Azji wschodniej? Spod lady?

Wysłane z MI4

W takim razie proszę o linka, w cenie sugerowanej przez xiaomi chętnie go kupie.

Edytowane przez kondi50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie jestem pewien, ale chyba można kupować telefony bezpośrednio od xiaomi jeśli ma się konto bankowe czy tam adres zamieszkania w jednym z krajów gdzie sprzedają.

Potwierdzam. Można kupować bezpośrednio w xiaomi. Tu jest sklep. Ale faktem jest to, że aby kupić telefon bezpośrednio u nich trzeba mieć dużo szczęścia, bo rzucają mało towaru, a klientów masa. Ale słuchawki, power banki czy mipada dostaniesz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potwierdzam. Można kupować bezpośrednio w xiaomi. Tu jest sklep. Ale faktem jest to, że aby kupić telefon bezpośrednio u nich trzeba mieć dużo szczęścia, bo rzucają mało towaru, a klientów masa. Ale słuchawki, power banki czy mipada dostaniesz bez problemu.

Powodzenia zycze, bo xiaomi nie wysyla swoich produktow do Europy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I co Ci da same konto? Musisz miec adres w Chinach.

Dlatego napisałem, że dla mieszkańca, a nie osoby przebywającej tymczasowo. Możemy się teraz sprzeczać czy bezdomny obywatel Chin posiadający konto bankowe może kupować czy nie może, ale nie mam na to ani czasu, ani chęci. Temat wątku też nie dotyczy tej sprawy.

Przekaz jest jasny - tylko adres+konto otwiera ci możliwość zakupu.

Edytowane przez piotrekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bez sensu czekać i czekać i tak nie ma wielkiej różnicy między wersją lte a 3g. Mam właśnie model mi4 16 gigabajtów 3g za 1180 RG w Malezji. Zabawne, że wszyscy myślą, że Xiaomi robi "wersje europejskie"... Robią wersje pod rynek azjatycki.. Cała Malezja i Indonezja jedzie na "standardzie europejskim". Albo chcesz kupić telefon, mieć go tu i teraz i cieszyć się nim kiedy jest top albo będziesz czekał i czekał aż wyjdzie wtedy MI5. Wtedy nie kupisz ani jednego ani drugiego, a jak już minie kolejny rok i się zdecydujesz wyjdzie MI6. Podejmij jakąś decyzję, zła lub dobra ale ją podejmij.

Edytowane przez loraknet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Decyzja podjeta w dniu premiery mi4 :) czarny 64 :) chociaz jak patrze na "note" z dzisiejszych przeciekow to mi4 sie chowa wizualnie i jak odrzucalem opcje powyzej 5 cali tak sie chyba przelamie:) czekamy do 15...

Ewentualnie acid moze glupie pytanie zadam... Czy jest opcja kupic 16 i wrzucic pamiec 64 czy tam 128? Jak takie cos wyglada w telefonach czy samym androidzie? Tylko bez krzykow pytanie z ciekawosci :) Pominmy kwestie gwarancji, plomb kosztow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chip pamięci nasadzony jest na pole i lutowany. Bez hot air i ponownego lutowania się nie obejdzie.

Znaczy to tak dla ciekawostki bo pomysł jest co najwyżej zabawny ;-)

Poza tym takich pamięci nie znajduje się na ulicy, w sklepie czy na allegro a nawet na aliexpress.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...