Orjon

MIUI 9.6.20

Recommended Posts

9 minut temu, peciu napisał:

Szybkie ładowanie nie jest takie szybkie, przy włączonej nawigacji i trasie około 2h telefon ładuje się dużo wolniej niż na android oreo (na oreo ładował się do 100% na Pie jeszcze mu się nie udało).

Możliwe po prostu że teraz jest cieplej, bateria dostaje bardziej po d*pie i telefon spowalnia ładowanie. 

4 godziny temu, karolbu napisał:

MI 6 - nie działa czytnik linii papilarnych. Ogólnie nie działa cały przycisk Home. Najnowsza wersja TWRP nie pomogła.

Weź zainstaluj Magisk v19.3 a potem ukryj mi to pomaga od kilku aktualizacji 

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

Jesteś pewny? U mnie obie funkcje uruchamiają się jednocześnie.

Jedna z drugą muszą działać jednocześnie? 

Działa wam pełny ekran w aplikacjach? Mam chyba wszystkie dodane i chyba dobrze ustawione a navbar jest cały czas widoczny.

Druga sprawa, można go jakoś zmniejszyć? Strasznie duży jest i tak z połowę mniejszy byłby zacny. Do tej pory używałem gestów ale mnie trochę irytują(z powodu kondona jaki mam) i kombinuje z navbarem.

6 godzin temu, QBAQ napisał:

Obecnie druga Mi9 na Globalu też łączy się z łaską z WiFi, chwilę chodzi i potem znowu nie ma neta mimo iż połączony. Redmi Note 4X miał ten sam problem i obecnie Redmi Note 7 raz śmiga, potem niezbyt.

4 godziny temu, densa napisał:

a czasami jestem połączony, ale brak dostępu do internetu.

Miałem podobne problemy do momentu gdy skojarzyłem, że w routerze swego czasu ograniczyłem liczbę jednocześnie podłączonych urządzeń. Często podłączam różne telefony i gdy kolejny podłączam to wystarczy, że wyłączę WiFi w jakimkolwiek innym (aktualnie i niepotrzebnie już podłączonym) aby ten "bez Internetu" momentalnie, z automatu uzyskał połączenie.

Warto sprawdzić ustawienia routera.

7 godzin temu, peciu napisał:

Drugi irytujący problem, to po każdym zresetowaniu telefonu przestaje działać czytnik linii a aplikacji mbank, muszę na nową dodawać odcisk palca i tak do kolejnego restartu telefonu.

Mam Mix 2 żadnych problemów z logowaniem odciskiem do mBank.

Co do ładowania, również zero problemów.

Edited by jacekgothic
  • Thanks 1

U mnie na mi8 przy wygaszaniu ekranu, najpierw wygasza się pasek u góry i dopiero cała reszta

MI 8, Tapatalka

4 godziny temu, acocieto napisał:

Jedna z drugą muszą działać jednocześnie? 

Nie. Chodziło mi o to, że obie, w trybie automatycznym, zależne są od wschodu i zachodu słońca.

38 minut temu, mihail1 napisał:

najpierw wygasza się pasek u góry i dopiero cała reszta

Nic takiego nie zauważyłem. Robiłeś wipe dalvik/cache po aktualizacji?

47 minut temu, mihail1 napisał:

U mnie na mi8 przy wygaszaniu ekranu, najpierw wygasza się pasek u góry i dopiero cała reszta

MI 8, Tapatalka

Też tak mam na Mi9

10 minut temu, paveu napisał:

Nic takiego nie zauważyłem. Robiłeś wipe dalvik/cache po aktualizacji?

Próbowałeś włączyć ukrywanie Notcha? Bo zdaje mi się że to ma z tym coś wspólnego

[mention=1218]paveu[/mention] robiłem clean install

włączenie ukrywania notcha nic nie zmienia

MI 8, Tapatalka

6 godzin temu, frrancuz napisał:

Działa wam pełny ekran w aplikacjach? Mam chyba wszystkie dodane i chyba dobrze ustawione a navbar jest cały czas widoczny.

Druga sprawa, można go jakoś zmniejszyć? Strasznie duży jest i tak z połowę mniejszy byłby zacny. Do tej pory używałem gestów ale mnie trochę irytują(z powodu kondona jaki mam) i kombinuje z navbarem.

1. Pełny ekran jeżeli myślimy o tym samym nie działa tak jak w custom romach, że chowa navbar, który gestem się wyciąga, tylko w miui stara się wymusić na aplikacjach nie przystosowanych do wyświetlaczy 18:9 itd, żeby odpalały się na całym ekranie bez wielkiego brzydkiego czarnego pasa na dole.

2. Jedyna opcja to chyba rootować i szukać motywu substratum który coś takiego zrobi :/

• Thanks 1

2 godziny temu, bioly87 napisał:

Też tak mam na Mi9

ja tez na mi8se od 2 wydań.

@frrancuz istnieje taki motyw. Poszukaj gdzies w dziale modyfikacji technicznych badz mi8. Ja sobie zmniejszylem ile mi pasowało. Wgrywa sie przez twrp. 

• Thanks 1

9 godzin temu, Voltron napisał:

ja tez na mi8se od 2 wydań

Nie mogę tego zrekonstruować u siebie. Nie mam tego.

Nie wiem jak to się stało. Ale gdy blokuje telefon to najpierw wygasza się obok notcha a potem cała reszta

Wytapatalkowane z MI 8 SE

6 minut temu, Orjon napisał:

Jeżeli wcześniej nie włączałeś to spróbuj włączyć ukrycie notcha zablokuj odblokuj tel i wyłącz ukrycie,
bo wydaje mi się że to od tego najpierw wygasza się górna belka a potem reszta 

Jak z płatnościami Google Pay? Mogą się wypowiedzieć użytkownicy Mi 9 lub Mi MIX 3...?

Nie wiem czy to wina tej wersji MIUI, ale dzisiaj nagle przestała mi działać karta SIM, w drugim telefonie działa normalnie, wiec to nie wina karty. Macie jakieś pomysły jak to naprawić? Wcześniej nigdy nie miałem takiego problemu. Włożyłem nawet 2 karty SIM i niestety bez zmian :/c688b09e326d1a6406f4b9f465d543ea.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

49 minut temu, wozmar napisał:

Nie wiem czy to wina tej wersji MIUI, ale dzisiaj nagle przestała mi działać karta SIM, w drugim telefonie działa normalnie, wiec to nie wina karty. Macie jakieś pomysły jak to naprawić? Wcześniej nigdy nie miałem takiego problemu. Włożyłem nawet 2 karty SIM i niestety bez zmian :/

Inna karta SIM działa ? Czy tylko ta jedna ?

Edited by mrosi
Nie przewalamy obrazków z cytowanych postów...

Dnia 23.06.2019 o 09:59, snCk napisał:

Taką. Mogę dodać jeszcze tyle, że jestem betatesterem.

Potwierdzam. Z google beta Voice match działa. 

Żadna nie działa. Telefon mi6 nie może zarejestrować karty. W telefonie innej marki obie karty działają...

3 minuty temu, wozmar napisał:

Żadna nie działa. Telefon mi6 nie może zarejestrować karty. W telefonie innej marki obie karty działają...

https://bigota.d.miui.com/V10.3.4.0.OCAMIXM/sagit_global_images_V10.3.4.0.OCAMIXM_20190527.0000.00_8.0_global_cc4f15601b.tgz Sflashuj ten rom (Oreo!) i zobacz jak będzie. Nie polecam instalować global/china dev bo od 1 lipca nie będzie więcej dla nich aktualizacji (no i jak masz problem na xiaomi.eu z sim na global beta też możesz mieć problem).

Ewentualnie tu masz Global Beta https://bigota.d.miui.com/9.6.20/sagit_global_images_9.6.20_20190620.0000.00_9.0_global_754e9984b1.tgz (Pie)

Oba romy do Mi Flash

Edited by the4anoni

Nie wiem jak to się stało. Ale gdy blokuje telefon to najpierw wygasza się obok notcha a potem cała reszta

Mam to samo na MI9. Najpierw czarna robi się belka z zegarem i zasięgiem a potem cały ekran .

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

[mention=23468]michalm83[/mention] [mention=25858]Voltron[/mention] gdyby nie to że o tym piszecie to nawet bym nie zauważył, że tak faktycznie się wygasza.
Czy to jakiś problem, czy pedantyczne czepialstwo?
Skoro tak nie było a jest i zepsuli to nie powinno być. No i jest to trochę denerwujące, tak samo jak okrojony Changelog bo wprowadzają dużo rzeczy, a napiszą tylko o kilku.

3 godziny temu, mrosi napisał:

Jak z płatnościami Google Pay? Mogą się wypowiedzieć użytkownicy Mi 9 lub Mi MIX 3...?

MI9 nie działa..

Nie przepuszcza mi żadnej karty.

Nie pomaga wgranie tego pliczku z opisu.

Nie pomaga skasowania katalogu.

Chyba jednak wrócę do globala bo nie zdawałem sobie sprawy z tego jak jest mi to potrzebne. Z wygody.

No porażka jak dla mnie. I to chyba nie widać rozwiązania tego problemu.

• Like 1

Przed chwilą, Spili napisał:

Chyba jednak wrócę do globala bo nie zdawałem sobie sprawy z tego jak jest mi to potrzebne. Z wygody.

To witamy w klubie... ;)

Niestety u mnie identycznie. Pierwsza płatność przeszła, już kolejna wyrzuciła komunikat o zrootowanym urządzeniu. Ech...

Guest
This topic is now closed to further replies.