Skocz do zawartości

MIUI 9.6.20


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
https://bigota.d.miui.com/V10.3.4.0.OCAMIXM/sagit_global_images_V10.3.4.0.OCAMIXM_20190527.0000.00_8.0_global_cc4f15601b.tgz Sflashuj ten rom (Oreo!) i zobacz jak będzie. Nie polecam instalować global/china dev bo od 1 lipca nie będzie więcej dla nich aktualizacji (no i jak masz problem na xiaomi.eu z sim na global beta też możesz mieć problem).
Ewentualnie tu masz Global Beta https://bigota.d.miui.com/9.6.20/sagit_global_images_9.6.20_20190620.0000.00_9.0_global_754e9984b1.tgz (Pie)
 
Oba romy do Mi Flash
Narazie nie flashowalem na stable, bo bardzo lubię modyfikacje xiaomi.eu.

Sieć w pewnym momencie się pojawiła na chwilę i wszedłem w "operatorzy sieci" i odznaczyłem wyszukiwanie automatyczne sieci. Ręcznie wyszukało mi różne sieci, ale nie wiem czemu wszystkie poza T-mobile (w której mam kartę) mają obok napis "zakazane". Spotkał się ktoś z takim problemem? Może dlatego telefon mi gubi zasięg bo ma zakazane łączenie z sieciami innych operatorów? Nie wiem co robić. Roaming krajowy w ustawieniach jest włączony. 75e4ba75bbcc39b448911ae1a504a10c.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whyred. Do tej pory wszystko wydawało się działać poprawnie, ale dziś zauważyłem, że brakuje jednej ważnej funkcji która była zawsze. Jak wejdziemy w SMSy i konkretną osobą to u góry po prawej była ikona słuchawki by zadzwonić do tek osoby - teraz tego nie ma. Może ktoś potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Voltron napisał:

No i jest to trochę denerwujące, tak samo jak okrojony Changelog bo wprowadzają dużo rzeczy, a napiszą tylko o kilku

Changelog na miuipolska piszę ja. Osobiście wprowadzam tylko zmiany które widzę/wiem, że będą. Changelog na xiaomi.eu to tłumaczony changelog China, także jeśli coś nie jest obecne w tych dwóch changelogach a jest w ROMie to musieli to jakoś wprowadzić po drodze.

8 minut temu, Pabian napisał:

Jak wejdziemy w SMSy i konkretną osobą to u góry po prawej była ikona słuchawki by zadzwonić do tek osoby - teraz tego nie ma.

Tak. Nie ma i nie będzie, nowa wersja SMS-ów z China, która jest pozbawiona zbędnych rzeczy i została wprowadzona wraz z wersją 9.6.12 beta, niestety nie pozwala już ekipie xiaomi.eu na wprowadzenie patcha dot. połączenia z poziomu apki. Oficjalnie MIUI usunęło to już dawno temu, xiaomi.eu to robiło więc własnoręcznie, ale teraz jest to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Orjon napisał:

Changelog na miuipolska piszę ja. Osobiście wprowadzam tylko zmiany które widzę/wiem, że będą. Changelog na xiaomi.eu to tłumaczony changelog China, także jeśli coś nie jest obecne w tych dwóch changelogach a jest w ROMie to musieli to jakoś wprowadzić po drodze.

Nie chodzi tu o Twoją pracę bo ona jest zrobiona bardzo dobrze. Chodzi tu o chinczyków, że nie podadzą tego co dodali tylko niektóre. Łatwiej byłoby wychwycic ewnetualne błędy i wogole wiadomo by było czego sie dokładnie spodziewać. Np kopali cos w auto jasności i nie napisali. Jest skopana obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orjon napisał:

Nie mam dalej problemu z znikaniem status bara wcześniej niż reszty ekranu. Być może dlatego, ponieważ mam już 9.6.25. Prawdopodobnie to naprawili.

Ale miałeś problemy z belką we wcześniejszych wersjach? U mnie się pojawiły od 9.6.13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wyzga napisał:

Dla wszystkich, którym nie działa Google Pay - spróbujcie metody, którą wymyśliłem i zadziałała u mnie i innych na XDA: https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79750308&postcount=268

Nie rozumiesz, bo nie poczytałeś nawet historii tego, co dzieje się z Google Pay. Nie wszyscy chcą kombinować z Magiskiem. Kilkanaście ROMów temu płatności Google działały bez dodatkowych zabiegów.

I żeby była jasność, nie Ty wymyśliłeś metodę z Magiskiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2019 o 21:59, maniman303 napisał:

Pełny ekran jeżeli myślimy o tym samym nie działa tak jak w custom romach, że chowa navbar, który gestem się wyciąga, tylko w miui stara się wymusić na ....

Aktywowałem to Taskerem. Ale można byle jak wystarczy root. Teraz pasek navbar się chowa całkiem i trzeba gest wykonać aby wyskoczyl.  Dzięki jednak za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wozmar napisał:



Ręcznie wyszukało mi różne sieci, ale nie wiem czemu wszystkie poza T-mobile (w której mam kartę) mają obok napis "zakazane". Spotkał się ktoś z takim problemem?
 

T Mobile nie ma roamingu krajowego. Dlatego pisze przy innych sieciach "zakazane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pabian napisał:

Whyred. Do tej pory wszystko wydawało się działać poprawnie, ale dziś zauważyłem, że brakuje jednej ważnej funkcji która była zawsze. Jak wejdziemy w SMSy i konkretną osobą to u góry po prawej była ikona słuchawki by zadzwonić do tek osoby - teraz tego nie ma. Może ktoś potwierdzić?

A nie działa u CIebie opcja tapnięcia na górze w nazwę rozmówcy, wtedy przeniesie cię do kontaktu i możesz się połączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T Mobile nie ma roamingu krajowego. Dlatego pisze przy innych sieciach "zakazane".
Po czasie zasięg się pojawił (raz na jakiś czas się gubił), telefon i SMS działały, niestety internet mobilny wogóle nie działał mimo dobrego zasięgu. Zgrywam dane z telefonu i chyba czas spróbować powrotu na global stable. Szkoda bo bardzo lubiłem miui polska i ceniłem sobie roota (nie wiem czy na global stable da się roota zrobić).

Mam nadzieję, że to problem np. sterowników modemu telefonu, a nie problem uszkodzenia hardware.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na Mi5 nie odświeża się automatycznie pogoda. Zrobiłem to manualnie o 1 w nocy i taka temperatura została do 13. 

Nie mogę również dodać własnej miejscowości bo ustawia mi na sztywno Lublin oddalony o ~50km.

Czyściłem data&cache to niby mogłem dodać własną miejscowość, która po paru sekundach znowu się zmieniła na Lublin

Zauważyłem również, że podczas wpisywania nazwy miejscowości ( kiedy napiszę początek, a w sugestiach pokazuje się już pełna nazwa i ją nacisnę to znika całkiem wyraz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś kto ma magiska sprawdzić czy startuje mu aplikacja Santander Consumer Bank? U mnie startuje i od razu wraca do pulpitu...

Wysłane z mojego MIX 3 przy użyciu Tapatalka


Staruje

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...