Skocz do zawartości

MIUI 9.6.20


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

tmp-12336uPOM0b52DHVA.png

  • Wsparcie dla szybkich akcji po przytrzymaniu ikony aplikacji w launcherze
  • Możliwość ustawienia limitu czasu pracy dla danej aplikacji (Ustawienia > Czas przed ekranem)
  • „OK Google” działające na stałe
  • Poprawki tłumaczenia
  • ROM Xiaomi.eu dla Redmi K20 wkrótce
  • Pełna lista zmian

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 19.2 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Nie można zainstalować ROMu na Mi 9?

Przeczytaj ten artykuł.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: Green Scene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mi9 na razie bez problemu poza niedziałającym GPay.

A jednak zmiana.

Mam 2 karty SIM i zawsze miałem przy ikonie zasięgu rodzaj sieci LTE/3g na obydwu kartach. Teraz tylko na tej na której jest włączona transmisja danych.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

cc65b0adcc8a313db00a8ff51c424154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowanie modułu w Magisku spowodowało bootloopa. A tak to na razie śmiga bardzo dobrze.
Mam pytanie, czy jest możliwość żeby ROM pobierał automatycznie APN'y sieci mobilnej? Na custom romach tak było, nie musiałem ręcznie wpisywać i internet hulał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że nie mogę flashnąć google API 2... niby nie ma żadnych błędów podczas samego flasha, ale taka aplikacja jak Manual Camera Compatibility Test już nie wykrywa tego API. Wygląda na to, że automatyczna jasność nie działa, tak jak zauważył to @Voltron. Powiadomienia z GMaila się pojawiają, więc jest git. GPS wydaje się być dobry podczas testowania w apce GPS Test (Redmi Note 5 Pro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2019 o 19:28, snCk napisał:

Niektóre powiadomienia są nie do przeczytania w ciemnym trybie/motywie

Ogólnie apka jako jedna z nielicznych w treści wiadomości wstawia własny kolor tekstu szczerze nie mam bladego pojęcia po co, da się to ogarnąć jeżeli masz trochę zdolności robiąc motyw dla miui - ale wada jest taka, że po jego zastosowaniu jak przejdziesz na "biały" tryb tekst będzie biały na białym xd (chociaż odcień szarego, wystarczająco wyróżniający się na białym i czarnym tle by rozwiązał wszystkie problemy, ale nie byłby za śliczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mars28 u mnie w domu z urządzeń Xiaomi tylko moja Mi9 i wcześniej Mi8 łączyły się bez problemu z WiFi. Do pewnego momentu Mi5s też chodziło jak należy, aż przestało się łączyć z siecią, lub łączyło się ale neta nie było.

Obecnie druga Mi9 na Globalu też łączy się z łaską z WiFi, chwilę chodzi i potem znowu nie ma neta mimo iż połączony. Redmi Note 4X miał ten sam problem i obecnie Redmi Note 7 raz śmiga, potem niezbyt.

Z siecią wszystko w porządku, nawet router mi dostawca raz w dobrej wierze wymienił - nic to nie dało. Wszyscy w domu na mnie psioczą, że Xiaomi niby takie fajne a d*pa, albo ze im na złość robię :D

Na Samsungu Galaxy S7 też Wi-Fi chodzi jak burza...

Trójkąt bermudzki.

 

w kwestii samego wydania: wszystko w porządku, chociaż bateria chyba delikatnie szybciej znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam czasami problem od niedawna z wifi, tylko myślałem że to coś u mnie, bo po wyłączeniu/włączeniu wifi w routerze zazwyczaj działa już normalnie. Jest tak jak u was, czasem w ogóle nie łączy z siecią, a czasami jestem połączony, ale brak dostępu do internetu.

Voice Match też co działał u mnie ciągle, teraz sprawdziłem i nie da się go włączyć. W domyślnych aplikacjach i aplikacji asystującej samo się przestawiło z Google na Brak, po zmianie i restarcie też to samo.

Ostatnia kwestia to funkcja Find Device, czy komuś to działa w ogóle tj. pokazuje urządzenie jako online? Próbowałem kombinować z tym, w googlach jest trochę potencjalnych fixów na to, ale na stronie cały czas mi pokazuje offline. Kiedyś miałem tak samo i wystarczyło przelogować się (konto Mi) na telefonie, ale teraz to nic nie działa.

Korzystam z whyred jak by to miało jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Mix 2 u mnie występują dwa problemy od kilku wersji.

Szybkie ładowanie nie jest takie szybkie, przy włączonej nawigacji i trasie około 2h telefon ładuje się dużo wolniej niż na android oreo (na oreo ładował się do 100% na Pie jeszcze mu się nie udało).

Drugi irytujący problem, to po każdym zresetowaniu telefonu przestaje działać czytnik linii a aplikacji mbank, muszę na nową dodawać odcisk palca i tak do kolejnego restartu telefonu.

Telefon cały czas pracuje w tej samej konfiguracji, aplikacje bez zmian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...