Skocz do zawartości

Rom Smiui.


Szuwax

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

na oficjalnym forum natknąłem się na rom nazwany SMIUI.

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=70109&highlight=smiui

 

Wgrałem go jakiś czas temu z czystej ciekawości i nie licząć kilku usprawnień pod maską nie różni się niczym interesującym od "naszego" softu. Chociaż ma apke od OnePlus One do obsługi aparatu, która naszą bije na głowę.

 

Tak czy inaczej wróciłem do naszej wersji.

 

Jednak zauważyłem, że rom jest w pełni spolszczony i co istotnie nie ma głupich błędów językowych. Zastanawiam się gdzie znaleźli polonizacje do niego jeśli oficjany rom jest(był?) średnio spolszczony.

 

@ACID czyżbyś pomagał im przy romie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupich błędów językowych? A co nasz ma? Jest? Był średnio spolszczony? Mylisz romy i pojęcia. SMIUI ma taki sam Polski jak MIUIPolska czy xiaomi.eu. Wszystko to to samo.

Wysłane z MI4

Pewnie masz racje. Już mi się te romy mieszają... Może zainteresuje ale AOSP i CM11 dla mi3 działa też z mi4. właśnie skończyłem sprawdzać. NIe wiem tylko jak z stabilnością ale sprawdzając fora wychodzi na to, że tragedii nie ma. Chociaż nadal sa niczym w porównaniu z MIUI. Ale czarny kolor to jest coś czego MIUI brakuje :). Hmmm ponoć jak gdzieśdobrze wyczytałem mi4 nie obsługuje 5G w WiFi a w tych romach śmiga...

Edytowane przez Szuwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 masz pewniejsze i stabilniejsze połączenie, bo nie jest zakócane przez inne sieci, które chodzą na 2.4, tak jak i telefony bezprzewodowe, BT czy kuchenki mikrofalowe., na 5 jest mało sieci. Oczywiście aby z tego skorzystać twój router musi mieć możliwość nadawania na 5Ghz.

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kiedyś miałem w starym mieszkaniu dużo sieci 2,4 i miałem problemy. PS3 wolno pobierał to musiałem kablem ciągnąć internet.

Teraz mam tylko sieć 5ghz postawiona bo wszystko co używam ma możliwość łączenia się z tym standardem. No ok.. PS4 niestety nie ma... Ale router jest obok więc kabel wystarczy.

Generalnie wyciąga się maksymalne transfery ze swojego łącza. Nic nie zakłóca transmisji, nawet mikrofalówka. A nawet w przyszłości jeśli będzie więcej sieci 5 GHz w pobliżu to też nie będzie problemu.

Wysłane z MI4

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zainstalować to smiui, bo ja nie mam cwm recovery tylko mirecovery.

Czy jak sie wgra to cwm, będzie możliwy powrót do zwykłego miui? Ale tak, żeby to cwm pozostało, czyli bez wgrywania mirecovery?

Czy przy powrocie tylko miflash?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sMIUI potrzeba CWM recovery. Jak wygrasz sMIUI, to potem nie wrócisz do zwykłego MIUI przez CWM , bo technicznie nie jest dostosowane pod to recovery. Z tego co kojarzę, to dopiero jeśli wygrasz zwykle MIUI przez updater , nadpisze się oryginalne MI - recovery. Ale niech ktoś jeszcze potwierdzi.

Mi2s powered by sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sMIUI potrzeba CWM recovery. Jak wygrasz sMIUI, to potem nie wrócisz do zwykłego MIUI przez CWM , bo technicznie nie jest dostosowane pod to recovery. Z tego co kojarzę, to dopiero jeśli wygrasz zwykle MIUI przez updater , nadpisze się oryginalne MI - recovery. Ale niech ktoś jeszcze potwierdzi.

Mi2s powered by sMIUI

Tak więc CWM wgrasz jako update.zip mi działała wersja r8(lub r9, obie są na xda) oficjalne miui da się ponoć wgrać przez cwm (wtedy wgrywa sie tez mirecovery)ja jednak musiałem wrzucać je przez miflash(bardzo proste)gdyż z pośpiechu uniemożliwiłem sobie możliwość wchodzenia do CWM.  Wszystko jest bardzo proste... Przez cwm wgrywasz też inne romy...

Edytowane przez Szuwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednim telefonie z andkiem miałem właśnie CWM i tam sobie wgrywałem co chciałem i żaden rom "zip" mi tego recovery nie nadpisywał.
Można było sobie nawet stocka zbackupować i wgrywać z tego recovery - ono wtedy też się nie nadpisywało.

Myślałem, ze tutaj będzie podobnie.
dzięki.

udpate:

Chociaż, tak se myślę...a jakbym wgrał samo CWM recovery to MIUI mi z tego wystartuje ?

Wtedy można by było zrobić backup oryginalnego MIUI.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.. Twój poprzedni telefon z andkiem to było co innego...

Porównanie CM czy custom rom do MIUI to bezsens. MIUI to fabryczny system Xiaomi z własnym systemem aktualizacji jak Sense czy TW a nie custom rom dla każdego.

 

Przecież od samego początku rom MIUI ma w swojej paczce zip katalog /recovery plus jeszcze jeden plik etc co nadpisuje za każdym razem to recovery. Custom romy z XDA tego naturalnie nie mają bo nie ma takiej potrzeby skoro każdy ma wtedy CWM/TWRP.

MIUI ma recovery bo opiera się na instalacji bez przechodzenia do recovery czego nie mają custom romy - tak btw...

Dlatego też jak masz CWM a chcesz MiRecovery to wgrywasz rom przez Updater bo wtedy recovery z katalogu /recovery nadpisze CWM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...