Skocz do zawartości

Czarny Ekran - Brak Reakcji Na Cokolwiek


piootrek

Rekomendowane odpowiedzi

Moj mi3 przestal reagowac na cokolwiek. Jak trzymam power to ekran sie jakby podswietla i tak w kolko. Wszystko zaczelo sie pare dni temu od tego, ze ekran jakby sie rozmazywal i gasl. Po odblokowaniu nadal byl czarny, ale po jakims czasie zaskakiwal normalny ekran. Byly wibracje, wiec to chyba usterka sprzetowa. Mozliwe, ze spalilem, digitizer podczas uzywania jak sie ladowal?

 

///Udalo mi sie wlaczyc, ale te "rozmycia" caly czas nastepuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być to może wszystko - od zimnego lutu począwszy na zdechłym MB albo CPU skończywszy. Bez dokładnej diagnozy nikt Ci nic nie powie. Raczej nikt w PL nie prowadzi napraw MI, ale możesz spróbować puścić PW do Acida, On ma większą wiedzę w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, tylko że u mnie ekran na chwile się zapalał. Pojawił się on po podłączeniu telefonu do ładowania, zrobiłem MiFlash ale to też nie pomogło, uznałem że zostaje tylko wysłać go do naprawy, więc postanowiłem naładować telefon do 100%. Po naładowaniu doznałem szoku, telefon zaczął normalnie funkcjonować. Do dzisiaj nie wiem co mogło być przyczyną.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomoglo :)

Postanowilem, ze sam rozkrece i wymienie ekran. Czy Waszym zdaniem to jest oryginal:

http://www.aliexpress.com/item/1pcs-lot-free-shipping-New-original-LCD-display-screen-Assembly-replacement-glass-touch-Digitizer-screen-for/2051372224.html

Jest tam tez sporo bez napisu "Mi", ktore na 100pro nie sa a do tego nie mam pewnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Po prostu ja taniej nie mogę robić.

Co do samodzielnej wymiany to... uważaj. Bardzo uważaj. Zły ruch i uszkodzisz coś. Pamiętaj że niektóre elementy są przyklejone do ramki i musisz je podważyć delikatnie skalpelem. Dodatkowo uważaj szczególnie na moduł USB. Łatwo jest uszkodzić płytkę pcb lub samą taśmę. A to odpowiada też za podświetlenie przycisków.

Aha i jeszcze bardziej uważaj jak podwazasz wtyczki. Rób to delikatnie na sam róg wtyczki. Często wokół są mikroelementy na płycie pcb które mogą odpaść jeśli się je czymś mocno "szturchnie" - a tego nawet lutownica z mikrogrotem nie naprawi.

Życzę powodzenia ;-)

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...