Skocz do zawartości

nie działa dotyk - jak odzyskać dane


jankoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W redmi 4x po zalaniu nie działa dotyk. Rozebrałem, wysuszyłem, ale "wyparowała" jedna ścieżka w złączu tasiemki (tej od dotyku). W związku z tym mam dwa pytania:

1. Czy taką taśmę da się naprawić? Jeśli tak to gdzie? Robią coś takiego w punktach naprawy telefonów? Taśma wchodzi pod wyświetlacz i zakładam, że nie da jej się z drugiej strony wypiąć.

A może kupić używany ekran?

2. Jak odzyskać dane? Po podłączeniu pod kompa uruchamia się tryb ładowania i tyle :( Bez dotyku nie mogę zmienić. TWRP nie zainstalowane. Czytałem o kablu OTG, ale nie posiadam takiego. Jeśli by to zadziałało to kupię. A może jest inny sposób?

 

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie określiłeś a ja dokładnie wiem o czym pisałeś. Przecież nie jesteś pierwszy z tym, to nic nowego że Redmi 3 lub 4x traci dotyk przez zalanie przez gniazdo audio jack.
Tak samo jak dziś ludzie zalewają A2 lite od dołu gdzie tym razem gniazdo dotyku jest przy usb.

Wysłane z MI 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2019 o 14:29, Acid napisał:

Tylko wymiana ekranu na nowy.
 

Tak samo powiedziano mi dzisiaj w co najmniej 5 serwisach, do których dzwoniłem i wysyłałem zdjęcie. A że jestem uparty, spróbowałem powalczyć samemu - udało się wszystko działa :) Może po prostu miałem farta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciąłem trochę wtyczkę i spiłowałem boczne ograniczniki. Dzięki temu wtyczka weszła głębiej w gniazdo i uzyskałem styk "krótkiego" pinu.

Oczywiście nie zawsze da się tak naprawić. Zależy od tego ile pinu zostanie.

Inna kwestia to czy to będzie stabilne... czas pokaże

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...