Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj przeszedłem z v5 na v6 5.5.22 i (jak na razie) główny mankament- nie można włączyć trybu 3G (lycamobile- działająca na architekturze Plus). Po wybraniu opcji "Preferowane sieci 3G WCDMA" lub "Tylko sieci 3G WCDMA" i powrocie do wyboru typu sieci automatycznie zaznacza sie "Tylko sieci 2G GSM".

Karta oczywiście w slot1, jestem w zasięgu 3G, na v5 3G chodziło bez problemu.

Jakieś rady?

 

--edit 

solved: zadziałało wg procedury

1. wyłączyć obie karty sim

2. włączyć kartę w slot1

3. ustawić tryb 3G na karcie w slot1

4. włączyć kartę w slot2

Edytowane przez Jakub San
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zrobiłe testa z Google Maps.

Właściwie 3 testy żeby mieć jakieś odniesienie do średniej.

Wyniki wyszły dziwne co najmniej:

1 test około 25 minut - ubyło 12 %

2 test około 20 minut - ubyło 11 %

3 test równo 30 minut  - ubyło tylko 7 %.

Włączony gps i transmisja danych (aero), wifi wyłączone.

Co i tak nie tłumaczy dlaczego u ciebie spadło 49%.

 

No cóż sam nie wiem dlaczego, ale takie coś zaobserwowałem. Jadąc do mechanika włączyłem mapsy zajął dojazd nie więcej jak 20 min i ledwie zdążyłem wykonać telefon bo już był 1% baterii. Może błąd wskaźnika, może niesformatowana bateria trudno wyczuć.  Jedne jest pewne telefon po tym czasie był wrzący. Na lolipopie w porównaniu z tamtą sytuacją jest zimny :)

 

A poza tym ktoś może "zrecenzować" jak tam nowa wersja V6? poprawiło się zarządzanie ramem etc? Ja pamiętam że przed lolipopem zainstalowałem V6 nieoficjalne chyba port z jakiegoś innego modelu (nigdzie teraz tego nie mogę znaleźć) i chodził bardzo dobrze. Co prawda używałem tylko 3-4 dni ale było wszystko jak najbardziej w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż sam nie wiem dlaczego, ale takie coś zaobserwowałem. Jadąc do mechanika włączyłem mapsy zajął dojazd nie więcej jak 20 min i ledwie zdążyłem wykonać telefon bo już był 1% baterii. Może błąd wskaźnika, może niesformatowana bateria trudno wyczuć. Jedne jest pewne telefon po tym czasie był wrzący. Na lolipopie w porównaniu z tamtą sytuacją jest zimny :)

A poza tym ktoś może "zrecenzować" jak tam nowa wersja V6? poprawiło się zarządzanie ramem etc? Ja pamiętam że przed lolipopem zainstalowałem V6 nieoficjalne chyba port z jakiegoś innego modelu (nigdzie teraz tego nie mogę znaleźć) i chodził bardzo dobrze. Co prawda używałem tylko 3-4 dni ale było wszystko jak najbardziej w porządku.

Testuje od 2 dni i jest naprawdę dobrze ;) teraz da się normalnie używać telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajce spokój, miui to porażka, po tygodniu wracam do CM i nigdy więcej nie zainstaluję tego romu... nawet klawiatura tnie! wpisze słowo a telefon nic, dopiero po chwili na klawiaturze pojawiają się wszystkie wciśnięte klawisze... dla mnie porażka na maxa...

Odpalony FB, messenger i k9-mail, tnie niemiłosiernie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajce spokój, miui to porażka, po tygodniu wracam do CM i nigdy więcej nie zainstaluję tego romu... nawet klawiatura tnie! wpisze słowo a telefon nic, dopiero po chwili na klawiaturze pojawiają się wszystkie wciśnięte klawisze... dla mnie porażka na maxa...

Odpalony FB, messenger i k9-mail, tnie niemiłosiernie...

Płynność cm-a to nigdy nie będzie, a jakiego używasz? 12/11?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nadal mam problem ze słuchawkami, na cm 12 nie działały wogóle na miui super brzmienie , jakość rewelacja ale w trakcie słuchania muzyki podczas biegania odtwarzanie przerywa  tak po paru minutach, dzwiek cichnie tak jakbym naciskał pauze.Potem oczywiście jest wszystko ok

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś jakiś changelog? albo lista bugów wciąż do rozwiązania? :) Ja nadal się łamie przed instalacją V6 pamiętając moje poprzednie doświadczenia ;> Szczególnie że lolipop chodzi ultra płynnie. tylko nie mogę się już odzwyczaić od ui miui :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki siedze jeszcze na miui to napisze co sie dzieje na tym sofcie, przez tydzien kilka razy zrestartowal sie bez powodu w tym dwa razy jak ktos do mnie dzwonil - jeden sygnalek i restart... W historii oczywiscie nie zapisuje sie kto dzwonil... Porazka na maxa z tym softem, jak to moze byc, ze soft wydany przez producenta telefonu dziala tak zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki siedze jeszcze na miui to napisze co sie dzieje na tym sofcie, przez tydzien kilka razy zrestartowal sie bez powodu w tym dwa razy jak ktos do mnie dzwonil - jeden sygnalek i restart... W historii oczywiscie nie zapisuje sie kto dzwonil... Porazka na maxa z tym softem, jak to moze byc, ze soft wydany przez producenta telefonu dziala tak zle?

Chinski działa w miarę dobrze. Możesz go sobie używać przecież.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja póki co zauważyłem małe niestabilności. Np wywalił mi się raz mbank. Co do szybkości działania jest rewelka, ale nie mam jeszcze wszystkich apsów poinstalowanych ani pełnej konfiguracji.

Zobaczymy co powiesz za tydzien:) mi na poczatku tez super chodzil... Ale im dluzej na nim siedzialem tym bylo wolniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle zastanawiam się czym może być spowodowane to, że niektórym MIUI działa całkiem OK a u mnie to była ogromna porażka... praktycznie non stop 60-80MB wolnego ramu( nie przeszkadzałoby mi to gdyby działał płynnie, w końcu ram po to jest żeby z niego sprzęt korzystał) wyczyściłem, 110MB wolnego uruchomiłem cokolwiek, 80MB i znów muli...

Co prawda pewnie więcej nie wgram miui (szkoda mi czasu na ustawianie wszystkiego od nowa) - jedynie z ciekawości się zastanawiam gdzie tkwi problem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle zastanawiam się czym może być spowodowane to, że niektórym MIUI działa całkiem OK a u mnie to była ogromna porażka... praktycznie non stop 60-80MB wolnego ramu( nie przeszkadzałoby mi to gdyby działał płynnie, w końcu ram po to jest żeby z niego sprzęt korzystał) wyczyściłem, 110MB wolnego uruchomiłem cokolwiek, 80MB i znów muli...

Co prawda pewnie więcej nie wgram miui (szkoda mi czasu na ustawianie wszystkiego od nowa) - jedynie z ciekawości się zastanawiam gdzie tkwi problem :>

Dziwne bo ja cały czas mam ok 250-300 wolne.Tak jak chwaliłem miui to zaczynam przeklinać , od kilku godzin zaczyna mnie już irytować lagami co jakiś czas...Taki zaje#isty system ;x ale lagi po czasie.

Wysłane z mojego HM 1S

Edytowane przez KamilDsD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja miałem lagi nawet nie po dniu użytkowania... Wchodzisz w Chroma i czekasz... wyskakuje w końcu upragniona klawiaturka piszesz a wszystko wchodzi z opóźnieniem kilku sekundowym. Niestety ale miui chyba się skończył na tym etapie dla mnie. Choć jeszcze się okaże jeśli znajdę jakieś błędy rażące w CM to po prostu wrócę do V5...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM jak dla mnie ma kilka błędów - aczkolwiek dla mnie to pikuś :-)

 

1. Baterię trzeba ładować codziennie

2. Mam 2 karty do dzwonienia i pomimo, że zaznaczę żeby zapamiętał z której ma dzwonić na dany kontakt to i tak ciągle o to pyta...

 

Hmmm, w sumie to chyba tyle z błędów jakie zauważyłem :P

 

I ma ooooooooooogromy plus - działa wyśmienicie! ;-) nic nie ubija, wszystko działa - głównie chodzi mi o messenger i k9-mail - co na MIUI było notorycznie usypianie? niby w pamięci było a bardzo często nie dostawałem powiadomień o wiadomościach z messengera i o nowej poczcie (a raczej baaaaardzo sporadycznie dostawałem)

Pozdro i życzę słusznych wyborów - CM12.1 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...