Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety od przejścia na nową wersję mam czasem problemy z danymi mobilnymi. Zauważyłem, że czasem jak wychodzę z miejsca gdzie mam wifi (np. praca/dom) to niby jest literka "H+", ale dane się nie wysyłają/odbierają. Przejście w tryb samolotowy nie pomaga. Zwykle pomaga restart, choć też nie zawsze :/ Sieć - play.

Miał ktoś z Was takie objawy? Nigdy wcześniej nie miałem czegoś takiego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mam problem.. zrestartowałem dzisiaj telefon i nie chce się odpalić.. full wipe nie pomaga i stoi na info " podziel sie wrażeniami na miuipolska.pl/forum

Mogę bez problemu wejść do TW ale na tym się wszystko kończy.. da się coś zrobić aby nie przywracać systemu do początku czy to tylko jedyna możliwa opcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę na nim od piątku. Jest OK, chociaż dość szybko zżera baterię. Na Xcelerate niby wytrzymuje nieco dłużej, ale też mam takie dziwne przypadki, że w nocy ze 100% zjeżdża do 80-paru przy wyłączonym 3G i szybkim ubijaniu aplikcacji. Nie wiem, z czego się to bierze: na wykresach zużycie idzie delikatnie, potem nagły spadek, dalej znów delikatnie. I nie wiadomo, co to... To absurdalne, żeby w ciągu 8 h uciekało 20% baterii na stan czuwania - bez danych, synchronizacji itp.

A, nie polecam XC w wersji 9a, bo nie blokuje ekranu podczas rozmowy i dzieją się różne dziwne rzeczy. Mi zwykle wyłącza mikrofon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz, bo jeśli pytasz o 7 w ogóle, to jest bardzo dobry. Zjazdy baterii są takie same, jak miałem przy 6, więc tu nic się nie zmieniło - wciąż coś jest niedopracowane. Poprawiła się natomiast użyteczność, tzw. UX. Czasem tylko zdarza się, że mam "ładowanie pulpitu", czego w 6 nie doświadczałem.

Jeden błąd w 7, o którym jest mowa przy każdej aktualizacji, może dla niektórych być istotną wadą: wykonanie kopii zapasowej MIUI usuwa wszystkie konta z telefonu oprócz Xiaomi i Google - trzeba je potem przywrócić z kopii. Absurdalne i wciąż nie naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie zachęciłeś mnie, choć mocno mnie korci by w końcu przejść z 5.8.6. na Miui 7. 

Mimo wszystko, dzięki za info! 

Ktoś jeszcze coś skrobnie o najnowszym Miui?

Ja właśnie wróciłem z powrotem na 5.8.6.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2015, 14:01:50, Sylwester Nowaczyk napisał:

Czy ktoś już testuje najnowsze Miui z listopada? Warto przejść z sierpniowego? Ostatnie komentarze nie zachęcały :(

Przesiadka z 5.9.17 na ostatnie Miui bez szału. Instalowane przez TWPR, czyszczeniem cache i dalvika oraz doinstalowane xcelerate.

Mniej wolnego RAMu, częściej ładowanie pulpitu, pozmieniane pewne ustawienia apek systemowych, nie zawsze na lepsze. (nie mogę opci programisty namierzyć:P ) . burdel z motywami, sciaga te które ma już zgrane na sd

W sumie lepiej się było nie przesiadać.

Edytowane przez J_D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nurtuje pytanie jedno. Mianowicie sam korzystałem z Xcellerate wcześniej gdy telefon na sofcie > V5 miał problem z dzialaniem, ale teraz działa moim zdaniem tak samo płynnie jak na xcellerate od czasu jak wgrałem miui na wersji V7, więc jest sens instalowania Xcellerate? Trzyma dłużej bateria jakieś inne zastosownaia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2015, 08:04:29, iMSQ napisał:

Ciężko aby coś było u mnie skoro mam telefon po mi flash =P

Tapniete od tak przez 1S

MiFlash działa na software, nie hardware, a z nim też coś może być inaczej.

Czyli co mogę zrobić aby usprawnić system?

Tapniete od tak przez 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji nie instalowałem xcelerate (jak to zawsze robiłem) i muszę przyznać że jak dla mnie system bez niego lepiej działa. Aplikacje zauważalnie szybciej się otwierają, po naciśnięciu menu ostatnie aplikacje prawie od razu się pokazują (wcześniej długo się ładowało) i ogólnie jest lepsze zarządzanie ramem. Tylko z baterią pewnie troszkę gorzej ale dokładnie nie wiem bo ostatnio miałem problemy techniczne z telefonem i brak czasu na dłuższe testy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) aktualny rom +  Xcellerate

2) usunąć google play, facebook i messenger

3) kopic telefon z większą ilością RAM bądź bez miui

I tak teraz telefon działa jak złoto, rok temu to było 120mb wolnego ramu muliło i bateria leciał łeb na szyję. 

1. Mam aktualny rom + XC

2. Nie mam od 3 lat FB wiec te aplikacje mnie nie dotyczą

3. Chyba chciałeś napisać kupić..

Zamiast gadać głupoty i pisać nie na temat zajmij się czymś pożytecznym a jak je dajesz to niech przynajmniej będą pomocne..

Tapniete od tak przez 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, rm_125 napisał:

Wiem, że nie napisałem Ci nic odkrywczego. Ale już było xx razy napisane, że 1 GB Ramu to mało i pisało tym Acid.

Masz też inne Romy nie koniecznie musisz mieć miui. 

Acid też pisał, że ten telefon to złom i nie będzie nigdy działał dobrze bo ma mało RAMU bla bla bla.... i co? zacytuję Twój wpis "teraz telefon działa jak złoto", moja mama ma jakiegoś złomka z 512MB ram i działa o niebo lepiej niż REDMI 1s na miui V6... - dlaczego też REDMI 1S działa SUPER na CM? kwestia dopracowania softu...

W MIUIv7 ciągle są błędy o których wiadomo od dawna a programiści mają to w du*** chociażby ta nieszczęsna kopia zapasowa - ja nie używam więc mi nie przeszkadza...

Notorycznie brak powiadomień - messenger często nie informuje o tym, że dostałem wiadomość, k9mail przestaje czasami sprawdzać pocztę, od jakiegoś czasu testuję wifi-calling z PLUS, i ciągle mi ubija aplikację - mimo tego, że ustawiłem ją jako auto-start i w aplikacjach niby pracuje...ale jest nie aktywna... takich rzeczy nie doświadczyłem w CM. Moim zdaniem programiści zajmują się pierdołami(jakimiś czcionkami i innymi wodotryskami) zamiast prawdziwymi problemami...

Edytowane przez killer1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście szokuje to co piszą ludzie na temat tego sofru. Ja Mam V7 od jakiś 3-4 tygodni i jedyne problemy jakie uświadczyłem to na wcześniejszych wersjach restarty fona raz na jakiś czas. Na najnowszej wersji tego nie ma. Sklinałem jedynie na baterię bo zżerało mi całość w niecały dzień - wieczorem trzeba było się wpinać do powerbanka - dodatkowo telefon ciągle był ciepły. Sytuacja odmieniła się po zastosowaniu Xcellerate (kernel instalowałem na V6 z tego powodu że bez niego telefon nie chciał działać po instalacji V7 nie było tego problemu). Teraz testuje jak sprawuje się V7+xcellerate i wydaje się być rewelka.

Co do porównań inny rom > Miui, to ja się zgadzam. np miałem lollipopa od Mokee i był to najlżejszy najszybszy i najmniej problematyczny rom jakiego używałem, ale po prostu jak już raz użyłem Miui to nie ma powrotu :) GUI powala wszelkie możliwe Lunchery ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2015, 10:18:44, killer1984 napisał:

Notorycznie brak powiadomień - messenger często nie informuje o tym, że dostałem wiadomość, k9mail przestaje czasami sprawdzać pocztę, od jakiegoś czasu testuję wifi-calling z PLUS, i ciągle mi ubija aplikację - mimo tego, że ustawiłem ją jako auto-start i w aplikacjach niby pracuje...ale jest nie aktywna... takich rzeczy nie doświadczyłem w CM. Moim zdaniem programiści zajmują się pierdołami(jakimiś czcionkami i innymi wodotryskami) zamiast prawdziwymi problemami...

Chyba udało mi się znaleźć przyczynę tego ubijania wifi calling (mam nadzieję, że pozostałych aplikacji również) :-) miałem włączoną opcję "inteligentne oszczędzanie baterii" - po zablokowaniu telefonu po ok. 5minutach aplikacje już były ubite... teraz po jakiejś godzinie ciągle działają ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...