Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz zżerania baterii w trybie przyspieszonym (często mam tak, że w nocy, przy wyłączonym 3G itp. w telefonie następuje nagły wzrost zużycia i rano ze 100 proc. jest w najlepszym wypadku 80-85%) mam wyjątkowo upierdliwy FC dla pulpitu czyli MiHome. Otwieram coś, Operę czy fejsa, zamykam, a tu "ładowanie pulpitu". No w mordę, co to ma być? V7 jest bardzo wygodne, ale chyba nie na 1 GB RAM w 1S.

 

W dodatku nie mogę teraz namierzyć tego miejsca, gdzie można zablokować ubijanie danego procesu/aplikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem 5.45 i 5.50. Wszystko chodzi nieźle ale bateria strasznie szybko pada. Chciałbym sprawdzić czy to kwestia oprogramowania czy też bateria po kilkunastu miesiącach dobiega kresu żywota. Jak najprościej przejść na najnowsze miui zachowując dane,aplikacje etc?

Edit: na najnowszym romie też jest ustawiony z-ram?

Edytowane przez J_D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza + kernel XC

A może jakiś numerek, link? Już dawno nie drążyłem w 1S (mam obecnie Mi4i) ale chciałbym starego 1S "odświeżyć" i na razie straciłem orientację gdzie tego szukać. Znalazłem tutaj ale coś mi cyfry nie pasują. Chodzi oczywiście o armaniego?

Edytowane przez lajsta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jakoś poszło przez twpr, wipe all było , z kopii odzyskałem większość danych+programy, dorzuciłem tego chwalonego xc kernela. Na razie chodzi nieźle, tylko pojawiają się przycięcia w odtwarzaczu muzycznym :(

Edytowane przez J_D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze u Was chodzi na miui v7? U mnie na v6 śmigało za***iście, potem kilka aktualizacji i nagle telefon zmulił, zdarzają się resety, telefon się grzeje, a bateria w porównaniu do v6 nawet z xcelerate szybko spada. Tak jest czy może jakąś złą aktualizacje wgrałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do najnowszej wersji, udalo sie jkomus postawic Xposed na nogi ? oraz co dzieje sie z motywami? w poprzedniej wersji mialem ich troche a tu nagle jakby ich nie widzialo, nawet sam rom nie ma tych tapet roznych z poprzednich wersji...

dobra juz sobie z xposed poradzilem, wystarczy podmiana 2 plikow w systemie :-)

Edytowane przez OutSideR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zrobić tak :

1) upgrade do ostatniej stable miui 5 czyli 5.50 , chociaż z 5.45 też powinno pójść.

2) kopia aktualnego miui

3) instalacja twrp wg poradnika

https://youtu.be/woOncBM9D7I

4) instalacja przez twrp ostatniego miui 6/7 z czyszczeniem cache/dalvik

5) instalacja kernela Xcelerate przez twrp

 

i słuchawka dostaje drugie życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukaj aktualizacji tylko zassaj rom z strony miuipolska :

ten http://miuipolska.pl/wersje-archiwalne-miui-v5/ jeśli chcesz uaktualniać do ostatniej wersji 5.50,

plik zapisz na karcie sd, wejdź w bezpieczeństwo/aktualizacje, w opcjach zainstaluj aktualizacje i wskaż pobrany plik

 

 

a jeśli przechodzisz bezpośrenio na ostatnią wersję 6/7 i masz wgrane twrp to ściągnij rom, wrzuć do na kartę sd, uruchom telefon w recovery (np poprzez menu w aktualizacjach) i tam już leci banalnie zalecany backup, install, wskazujesz pliczek,wybierasz opcje czyszczenia cache i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...