Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

Co się stało ze nie będzie nowych wersji? Chyba że autor kernela zrobił wszystko co miał zrobić ;-)

Autor się wkurzył bo ktoś wykorzystał jego kernela jako własną pracę, ale jak sprawdzałem teraz to już nie ma jego posta o tym to może zmienił zdanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz bo chcę instalować no i nie wiem: Obecnie używam Link2SD więc mam podzieloną kartę na partycje, czy muszę coś zmieniać przed wgraniem v6/v7?

 

No i jeszcze doczytałem, że przed przejściem z v5 na v6 lepiej wgrać najnowszą wersję v5?

Edytowane przez MacKnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z tym Link2SD ale jak masz wątpliwości to zrób kopie karty na PC i sformatuj ją w telefonie.

Co do drugiego pytania to sam instalowałem wersje v5 (stable chyba) z miuipolska.pl a później v6 wg instrukcji z tej strony przez MiRecovery i podczas instalacji wywalało mi błąd.

Dlatego najlepiej, najszybciej i najbezpieczniej od razu instalować najnowszy Rom za pomocą TWRP bez zabawy z v5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, powiedzcie mi jak to jest z tym MIUI v5/v6?

Ja mam w telefonie wersję 5.8.20, na stronie miuipolska jest do pobrania 5.9.1

To już jest wersja v6 tylko numeracja jakaś stara czy może gdzieś indziej jest v6? I co z v7?

 

Ta wersja 5.8.20 jest bardzo wypaśna tak BTW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerek dla mnie nie ma znaczenia, ale przez kilka miesięcy siedziałem na v5, a wszyscy tylko "oh! ah! jakie to v6 będzie wspaniałe!". Przesiadłem się na CM11/CM12. Niedawno wróciłem do MIUI myśląc, że to wciąż v5 tylko poprawione. No i chciałem spytać o to mistyczne v6. Coś mi nie pasowało jak czytałem te Wasze posty (raz mowa o v6 raz 5.x.x) i chciałem skumać o co chodzi. No i kumam. I już wiem, że nie mam co czekać na jakieś "nowe super v6" bo już jestem jego posiadaczem (a nawet nie v6 tylko v7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w gruncie rzeczy jestem zadowolony, (nie wymagam od telefonu za 120$ cudów ) tak czy siak myślę o kupnie mi4i tylko czekam aż cena spadnie (32gb) albo będzie jakaś zacna promocja. Tylko jedna rzecz mnie wkurza wybudzenie telefonu trwa jakieś 3 czasami 4 sekundy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten telefon to jest padaka i chyba zawsze tak będzie. Po kilku kawałkach na yt telefon się zawiesił i zresetowal. Do tego telefon nagrzany jak jakiś heroinowiec, właściciel po przesiadce z cma nic się nie zmieniło, jedynie bateria w miarę trzyma, nic więcej, bo najważniejsze problemy się olewa. Wersji 27 z xcelerate 6 i chyba jedyna rzeczą, która można zrobić z tym telefonem to zjechanie zegarów do 1ghz albo sprzedanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam wersje miui 5.8.6 i jest pewna sprawa, której nie mogę rozwiązać, a mianowicie. Gdy chcę coś ściągnąć przez transfer danych mam komunikat, ze tylko przez Wi-Fi albo oczekuje Wi-Fi. I grzebalem w ustawieniach czy tez panelu sterowania i jakoś nie mogę znaleźć opcji dotyczącej zmiany tego. Jakby ktoś mógł mnie naprowadzić co w opcjach należy zmienić abym mógł ściągać przez transfer danych. Pozdrawiam

Edytowane przez Demolka10
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z xcelerate działa dobrze. Ale jest jedno "ale" - po jakimś czasie znów używania czyli po paru dniach znów zaczyna zamula c i wtedy trza zrobić Z poziomu twrp wipe cache i dalvik i znów działa elegancko. Nie wiedziałem ze głupia kasza ma taki wpływ na zamulanie telefonu. Szkoda ze nie można tego zrobić z poziomu samego miui (bo te wszystkie czyszczenia jednak nic nie daja) tylko trza spod twrp a to trwa z 10 minut bo jakoś długo jak cholera formatuje te partycje

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid korzystałem z najnowszej aktualizacji bez xcelerate i muszę przyznać że rom pożera masakratycznie duże ilości baterii i rom.. Używałem gps z navi google i kilka razy odpalilem pokera na 2min.. Różnica 3:1 dla xcelerate

Tapnięte z mojego HM 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem najnowsze MIUI i dla mnie rewelacja (przesiadalem się z CM11). Nie dość że chodzi jak burza to jeszcze dobrze wygląda. Na razie nie odczulem potrzeby zmiany kernela, ale na wszelki wypadek zapytam: jak wgrac tego xcelerate?

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie miałem szukać jakichś informacji o tym miganiu wyświetlacza :P. Czyli widzę, że to nie jest mój odosobniony przypadek.

 

Ale zauważyłem też, że czasem przy uruchamianiu latarki z ekranu blokady (przyciskiem home), wyświetla się informacja o podłączeniu do ładowarki. Po zgaszeniu latarki pojawia się info o odłączeniu ładowarki.

Edytowane przez MacKnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was, ale u mnie na 5.9,1 jest taki dren baterii, ze na noc podłączony ten do lapka nie jest w stanie sie naładować. Dren pochodzi od klawiatury google i po jej odinstalowaniu jest jak ręką odjął.

 

Potwierdzam. Żre konkretnie. U mnie w godzinę/dwie ładowania przyrastało raptem kilka % z zainstalowaną klawiaturą google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...