Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz bardziej mi się to nowe MIUI podoba. Apek nie ubija, nic a nic (choć nie obciążałem go jakoś bardzo). Widzę natomiast, że niektóre się nie budzą przy push-notifications (dopiero jak włączę i wyłączę to zaskakuje). Są w autostarcie - od razu uprzedzam ;)

Brakuje mi kilku rzeczy, do których Lollipop mnie przyzwyczaił, ale.. coś za coś.

Na razie kernel oryginalny. Bateria fajnie trzyma (lepiej niż CM12.1), ale z kolei ładuje się dość długo :/

 

Jeszcze jedno pytanie - jak wygląda kwestia aktualizacji? Coś mnie powiadomi, czy mam sam sobie sprawdzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko:

 

GPS łapie znośnie do 6 sek, gg / tlen loguje natychmiast, ładnie chodzi RAM - więcej wolnego niż w XCv3.

Procesor nadal wchodzi na ~1700 MHz. Po odpaleniu dla testu dodatkowych apek: gmail, muzyka, olx, google store, przeglądarka (3 strony) nic się nie cięło. RAM wszedł na 80% ale wszystko działało stabilnie i płynnie.

 

Mój stały konfig to default oraz w kłódkach: mifit + tapatalk + vcommunicator = RAM ~60% (bluetooth non stop, czasem data/wi-fi).

 

Jak na moje potrzeby kernel jest na medal. W stosunku do stock'a telefon złapał oddech i teraz działa przez duże D.

Edytowane przez Szuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a macie w kernelu gpu na 575 ? i cpu na 1700 ?

ja sie zastanawiam jak to jest ze kolesie z xda maja po 25K pktow w antutu hmm

Z taktowaniem jest mniej wiecej tak jak piszesz. Mnie też nie udało się nigdy uzyskać 25k. A to z dzisiaj MIUIv6 5.7.31 XCv4. post-3145-1438371204,1154_thumb.jpg

Tapnięte z Redmi 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ze mi wywołało kiedyś przy instalacji miui jak aktualizacje ściągnąłem przez telefon, zmienilem nazwę na update.zip i wgrywalem przez mirecovery. Dopiero ściągnięcie przez kompa zmiana nazwy przerzucenie do pamięci telefonu pozwalało prawidłowo zainstalować. Polecam zainstalować później TWRP z gogle store, będziesz mógł wtedy zainstalować niemal wszystko i z każdego miejsca.

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam twrp a instalacja z karty pamięci też nie pomogła. update.zip w mi recovery też nie działa. Chyba zostaje mi tylko fastboot ale to już nie dzisiaj bo nie ogarniam jeszcze tego.

 

Wrzuć do katalogu głównego wewnętrznej karty SD, inaczej nie zainstalujesz. Jak byś miał twrp to rom zainstalujesz z pamięci zewnętrznej ale xcelerate musi być na pamięci wewnętrznej bo inaczej patchowanie kernela się nie powiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam twrp a instalacja z karty pamięci też nie pomogła. update.zip w mi recovery też nie działa. Chyba zostaje mi tylko fastboot ale to już nie dzisiaj bo nie ogarniam jeszcze tego.

Mi recovery = tylko aktualizacja MIUI z pamięci wew. ze zmianą nazwy pliku na update.zip

TWRP = instalacja wszystkiego a pliki wrzucasz gdziekolwiek. Zmiany nazw niepotrzebne.

Tapnięte z Redmi 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz twrp to wcale nie musi, ja zawsze z sd wgrywam i jest git

 

Wgrywasz z zewnętrznej SD i kontrola przez synapse działa?

Bo mi jak byłem na CM to xcelerate niby się wgrywało ale nie działało jak było instalowane z zewnętrznej - zostawał oryginalny niespatchowany kernel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko wg instrukcji za pomocą aplikacji update można zainstalować MIUI bez zmiany nazwy w MI recovery. A ja nie mogłem nawet po zmianie nazwy. Na szczęście jest twrp

 

*fredek

Też wgrałem teraz xcelerate z zewnętrznej SD i działa ;)

Edytowane przez taki_jeden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...