Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

Przez długi czas siedziałam na cm 11, potem zaraz po wyjściu przez kilka miesięcy była ta cm 12.1, w czerwcu przeszedłem na miui v6 i bylem bardzo zadowolony z działania telefonu. Nic się nie sypało, a telefon działał dobrze. Wersje z lipca moim zdaniem są jeszcze lepsze, szczególnie ta przedostatnia z 09 lub z 16 nie pamiętam już. W połączeniu z kernelem xcelerate telefon dostał drugie życie. O cm dawno zapomniałem i raczej juz nie wrócę. Naprawdę warto dać szansę v6.

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szuja: Czyli jazda z najnowszą wersją dla 1S + kernel z xda (ten co ma, że niby tylko na Armani, wersja ze stycznia?) już przez Recovery? Czy trzeba osobno wgrać TWRP dla 1S i wtedy dopiero kernel? Możesz mnie trochę poinstruować? Będę bardzo wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez mirecovery tylko aktualizacja przejdzie. Do kernela potrzebne jest twrp. Najnowszy kernel jest z lipca build3 i zdaje się że jeszcze wyszedł jakiś hotfix.

https://github.com/zeroblade1984/armani_kernel/wiki/Downloads

No i dobrze by było zrobić wipe.

Tapnięte z Redmi 1S

Edytowane przez Szuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi podpowiedzieć. Przeszedłem wczoraj wieczorem na ostatnią wersję v6. Wgrałem twrp menaager (ciągle prosi o root. lecz w panelu sterowania->uprawnienie nie mam żadnej aplikacji) Jakoś ominąłem pierwszą prośbę o root i byłwm już twrp. tam zainstalowałem najnowszą wersję i chciałem zainstalować ten nowy kernel. Wybieram install a następnie add zip. wybierm pilk z kernelem klikam flash now i znowu prosi o root. Klikam ok ale to chyba nic nie daje. Wyskakuje Are you sure watn to reboot to recowwery and complete specified actions. tu rówież daję ok i znowu prosi o root. Jest napisane żeby wejść w upeawnienia ale tam nic nie mogę dodać i zmienic.

 

probowałem wgrać twrp przez mi recovery i niby sie instaluje ale wyskakuje ze niepowodzenie. chyba poblem polega na tym, że twrp nie jest prawidłowo zainstalowane. Może ktoś pomóc? jak wgrać twrp

Edytowane przez zgred83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pobierz MIUI na miuipolska.pl.

2. Normalnie się instaluje.

3. To już kwestia użytkownika, jak wrzucisz messengera i fb w tle, a dodatkowo playera i endo to prawdopodobnie się wykrzaczy i to nie tylko na MIUI. Jak nie będziesz mieć RAMożernych apek w tle to wszystko powinno być ok.

1. A, teraz widzę, że v6 ma numerację zaczynającą się od 5., to mnie zmyliło. Czyli np. "MIUIPolska_armani_5.5.8_v6-4.4.zip" to jest to o co mi chodzi?

2. Czyli zwykły zip na tel i jakimś twrp, tak? No to git, bo przy poprzednich to pamiętam, że jakoś trzeba było kombinować..

3. No niekoniecznie. Na "zwykłym" ROMie, jak naotwieram różnych rzeczy, to w najgorszym wypadku telefon zacznie mulić. Na MIUI efekt był taki, że nie muliło, ale ubijało aplikacje bez mojej zgody :/

 

 

Jeżeli przechodzisz z cm na miui v6 to polecam miflash.

wytapane z RedmiRR1S

 

A zwykłe TWRP przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To jest to, ale stare. Najnowsze masz przez Pobierz MIUI na stronie.

2. Da radę, ale i tak najlepiej MiFlash najpierw i przez Updater.

3. Bo tak powinien działać Android, powinien zwalniać nieużywaną pamięć. Telefon to nie jasnowidz i nie wie, co może a czego nie. Dlatego zakłada się kłódki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To jest to, ale stare. Najnowsze masz przez Pobierz MIUI na stronie.

2. Da radę, ale i tak najlepiej MiFlash najpierw i przez Updater.

3. Bo tak powinien działać Android, powinien zwalniać nieużywaną pamięć. Telefon to nie jasnowidz i nie wie, co może a czego nie. Dlatego zakłada się kłódki.

1. No to właśnie takie znalazłem:

http://miuipolska.pl/-> Pobierz MIUI/wersja stabilne miui v6 -> aktualne wersje stabilne MIUIPolska v6 -> drugi na liście jest MIUIPolska_armani_5.5.8_v6-4.4.zip

Jest jeszcze druga opcja, "aktualne wersje stabilne Xiaomi.eu" ale tam w ogóle na liście nie widzę ani redmi ani armani.

2. To spróbuję normalnie, jak będą problemy to tak jak pisaliście..

3. Jeżeli jest jakiś program działający w tle (z ikoną w taskbarze, który coś robi) to system nie powinien go ubijać. Kłódki to wymysł MIUI, bez tego jakoś sobie "normalne" systemy radziły. W tych wersjach MIUI, z których ja korzystałem, kłódka nic nie dawała - i tak i tak ubijało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No to właśnie takie znalazłem:

http://miuipolska.pl/-> Pobierz MIUI/wersja stabilne miui v6 -> aktualne wersje stabilne MIUIPolska v6 -> drugi na liście jest MIUIPolska_armani_5.5.8_v6-4.4.zip

Jest jeszcze druga opcja, "aktualne wersje stabilne Xiaomi.eu" ale tam w ogóle na liście nie widzę ani redmi ani armani.

2. To spróbuję normalnie, jak będą problemy to tak jak pisaliście..

3. Jeżeli jest jakiś program działający w tle (z ikoną w taskbarze, który coś robi) to system nie powinien go ubijać. Kłódki to wymysł MIUI, bez tego jakoś sobie "normalne" systemy radziły. W tych wersjach MIUI, z których ja korzystałem, kłódka nic nie dawała - i tak i tak ubijało.

Jeżeli program nie jest w autostarcie ani z kłódką, to będzie ubijać. Tak, inne sobie bez tego radzą, bo nie mają wcale kontroli, wszystko działa w tle, a później muli. W MIUI masz kontrolę i ubija jak nie potrzeba.

Co do pobierania to klikasz tylko na Pobierz MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić coś co wymaga roota wewnątrz tej aplikacji wtedy powinno zaskoczyć.

Nic to nie dalo. Bedac juz w twrp menadzerze chve zainstalowac kernel to wyskakije prosba o root zeby wlaczyc w uprawnieniach. Niestety tam sie nic nie pojawia. Spróbowałam tez es explorerze wkaczyc distep do root i efekt ten sam. Przed przejsciem na v6 wiem ze es explorer dzialal i nadawalem mu uprawnienienia.

Edytowane przez zgred83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wgrałem MIUI, porównując to jak szybko bateria szla w CM i tutaj to w miui jest na duży + . W CM musiałem ładować co wieczór, w miui mam 74% a jest godzina 15... co do płynności, okaże się... z tego co pamiętam MIUI świeżo po instalacji zawsze chodziło w miarę OK a z czasem zaczynała się porażka... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wgraj soft jeszcze raz moze cos Ci sie pochrzanilo, ogolnie nie ma problenu praktycznie z niczym juz na miui z xc takze ewidentnie cos programowo Ci sie namieszalo

Tak zrobilem. Do tego wipe user data (Tak jak kolega w innym watku) i root zaskoczyl. Nowy kernel tez wgrany. Dzieki Edytowane przez zgred83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft póki co działa fajnie ;-) do pełni szczęścia brakuje mi jednej opcji tak jak jest w SMS, że mogę wybrać z której karty wysyłam SMS do danej osoby(i więcej nie pyta z której karty, oczywiście da się to zmienić), mogliby zrobić tak samo przy dzwonieniu! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem najnowsze MIUI. Przyznaję, że prezentuje się bardzo fajnie. Potestuję dni kilka, zobaczę czy ubija bez ostrzeżenia czy da się normalnie z tel korzystać ;)

 

EDIT:

Aha, jeszcze jedno. Mam zmienić kernel na Xcelerate'a? :>

Edytowane przez mto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...