Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

o 4.30 rano odlaczony od ladowarki, stan 100%, w ciagu dnia na zmiane sms, aero i buszowanie po necie, ze 3 polaczenia i mamy po 20.26 a baterii jeszcze 45%, ponoc kernel ma wylaczony zram ale roznicy pomiedzy stock z zram na umiarkowanym praktycznie nie ma, raz mi sie zdazylo ze po wyjsciu z aparatu przeladowalo pulpit, jak na 1 wypust to jest bdb

Edytowane przez OutSideR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co masz to samo? ja widze cholerna roznice, bateria na stock wytrzymuje mi od 4.30 do 19 moze, na tym kernelu od wczoraj 4.30 rano do dzis 12.00, i wezmy pod uwage ze ten kernel nie ma zram wogole a dziala prawie ze identycznie jak ten stock z zram umiarkowanym, poza tym nie ma dropu baterii po restartach, oraz jej stan rozladowywania jest stabilny, znaczy gdy siegnie poziomu 10% to nie leci w dol na leb na szyje tylko liniowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo dla kumatych w temacie kernel obsluguje sie poprzez synapse, ja juz do stock nie wroce, tak samo jak uwazam ze mirecovery to kpina, xiaomi niech ogarnie bledy programowe i ficzery samego w sobie softu, reszta zajeli sie juz inni hyh

link jest na xda pod nazwa xcelerate kernel

Edytowane przez OutSideR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja troszkę bardziej przyziemne pytanie: Mam 5.5.29 i jest rewelacyjnie. No drobne niedogodności z FB i msg. Po prostu śpi i nie informuje że ktoś do mnie pisze. Czy nowszy rom od miuipolska coś wnosi lepszego? Ten 5.6.X

Edytowane przez paralityk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do miui prosto od xiaomi, angielski znam więc korzystanie z samego telefonu to nie problem ale pytanie co muszę zmienić w plikach systemu żeby aplikacje rozpoznawały telefon jako pl tzn żeby aplikacje były po polsku, np fb ;)

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja troszkę bardziej przyziemne pytanie: Mam 5.5.29 i jest rewelacyjnie. No drobne niedogodności z FB i msg. Po prostu śpi i nie informuje że ktoś do mnie pisze. Czy nowszy rom od miuipolska coś wnosi lepszego? Ten 5.6.X

Musisz aktywować wyskakujące okienka w systemie powiadomień a nie tylko w aplikacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do miui prosto od xiaomi, angielski znam więc korzystanie z samego telefonu to nie problem ale pytanie co muszę zmienić w plikach systemu żeby aplikacje rozpoznawały telefon jako pl tzn żeby aplikacje były po polsku, np fb ;)

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka

zapewne w build.prop wpisy pozmieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kernel xcelerate mogę polecić ;D od 100 do 51 = 3h na ekranie przy auto jasności i intensywnym użytkowaniu yt,fb,messenger,przeglądarka chrome i muzyka ;3

Jedynym minusem jest trochę bieda z ramem ;(

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy plik boot.img z miuipolska będzię dobry ?

 

Plik kernela (boot.img) potrzebujesz jak masz aktualnie wgrany nieoryginalny bo np. flashowałeś inny custom kernel - bo on jest patchowany a nie wgrywany pełny image. Jak masz oryginalny z miui to ten krok pomijasz.

Ważne je za to by plik xcelerate znajdował się w katalogu głównym wewnętrznej karty SD.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu twierdzi ze się da ale jak dwa miesiące temu wielu tak twierdzilo to zmieniłem cm11 na v6 i dosłownie po paru godzinach szybko do cm wróciłem. Facebook i parę kart chrome i telefon dostawał zadyszki. Nie wiem może ludzie tak mało używają telefonu ze im chodzi super.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przeklinałem wcześniejsze wersje V6, tak od zeszłotygodniowej aktualizacji (5.6.5) jestem zadowolony. Trzeba tylko pilnować baterii, bo zżera, np. dzisiaj przez noc ze 100% przy wyłączonym 3G zjechało do 77% - WTF? A jak krzyknie, że 9%, to włączaj tryb oszczędny i biegusiem szukaj kontaktu, bo inaczej w ciągu kilku minut padnie.

 

Z innej beczki: instalowaliście dzisiejszą aktualizację? Nie ma strachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przeklinałem wcześniejsze wersje V6, tak od zeszłotygodniowej aktualizacji (5.6.5) jestem zadowolony. Trzeba tylko pilnować baterii, bo zżera, np. dzisiaj przez noc ze 100% przy wyłączonym 3G zjechało do 77% - WTF? A jak krzyknie, że 9%, to włączaj tryb oszczędny i biegusiem szukaj kontaktu, bo inaczej w ciągu kilku minut padnie.

Z innej beczki: instalowaliście dzisiejszą aktualizację? Nie ma strachu?

Ja zainstalowałem i jest veery good ;3 polecam, też mnie irytuje bateria np kiedy nie używam tele też potrafi zleciec nieźle, polecam kernel xcelerate ale ciekawi mnie jak bateria będzie trzymać na tej aktualizacji.

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem przez TWRP, procedura jest banalnie prosta
1. Pobieramy pliczek MIUI-prod-bld1-npr.zip - link tutaj
2. Wrzucamy pliczek na kartę pamięci
3. Uruchamiamy telefon w TWRP Recovery wybieramy Install i wskazujemy uprzednio pobrany plik.

Przy okazji potwierdzam że bateria trzyma o wiele lepiej, jedyny minus nie działa MI Phone manager - ktoś się z tym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...